Nezaustavljiv je ove sezone: Bajer protutnjao Rimom i došao na korak od finala

"Apotekari" produžili niz nepobjedivosti na 47 utakmica

Dnevni avaz
+1
E. Ć.

2.5.2024

Fudbaleri Bajer Leverkuzena trijumfovali su u Rimu protiv Rome u prvom meču polufinala Evropa lige (2:0) i došli na korak od plasmana u veliko finale.

"Apotekari" su bili bolji rival na Olimpiku i na kraju su zasluženi poveli. Prvo su imali sreće u 23. kada je Romelu Lukaku pogodio prečku, a do vodstva su došli u 28. minuti.

Nakon velike greške Rika Karsdorpa (Rick) do lopte je došao Alehandro Grimaldo (Alejandro), a onda proigrao Florijana Virca (Wirtz) koji matira golmana Rome.

Bajer je imao veliku šansu šest minuta kasnije, ali Džeremi Frimpong (Jeremie) nije iskoristio asistenciju Grimalda.

Roma se mogla vratiti u meč u 56. minuti ali je Brajan Kristante (Bryan Cristante) loše šutirao nakon centaršuta Paula Dibale (Dybala). A onda je stigla kazna u 73. kada je Robert Andrik (Andrich) postigao fantastičan gol s nekih 20-ak metara od gola. Tejmi Ejbraham (Tammy Abraham) je u samom finišu imao šansu da ublaži poraz svog tima, ali nije kaznio grešku golmana gostiju.

Revanš se igra sedam dana kasnije, a Bajer će braniti veliku prednost u Leverkuzenu. "Apotekari" su produžili niz nepobjedivosti na 47 utakmica.

U drugom meču Marsej i Atalanta su odigrali 1:1, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac povrijedio se u 16. minuti.

On je sjajno spasio gol svog tima, ali se tom prilikom povrijedio i morao je van igre.

Inače, Atalanta je povela u 11. preko Đanluke Skamake (Gianluca Scamacca), a Marsej je izjednačio pogotkom Čansela Mbembe (Chancel) u 20. minuti.