Tok utakmice / Bajern Minhen - Real Madrid 2:2

S utakmice na Alijanc Areni - Avaz
Dnevni avaz
+6

30.4.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice polufinala Lige prvaka između Bajern Minhena i Real Madrida.

Bajern Minhen je na putu do polufinala eliminisao Arsenal, dok je Real u dvomeču bio bolji od aktuelnog prvaka Evrope Mančester sitija.

Bajern Minhen - Real Madrid 2:2 (Sane 53', Kejn penal 57' / Vinisijus 24', penal 84')

FT - Kraj utakmice!

90' - Tri minuta nadoknade.

87' - Ponovo mijenja Anćeloti, Hoselua je poslao u igru umjesto Rodriga. Tuhel je uzvratio zamjenivši Dejvisa i Sanea.

84' - Peti gol Vinisijusa u Ligi prvaka, a 21. ukupno u svim takmičenjima ove sezone.

84' - GOOOOOOOOOOL! Vinisijus je siguran izvođač najstrožije kazne, 2:2 je u Minhenu!

83' - Penal za Real! Kim je napravio prekršaj i zaradio karton, a Vinisijus je dobio priliku za novi gol!

76' - Dvostruka izmjena u Realu. Diaz i Modrić su zamijenili Krosa i Belingema. Belingem je odigrao jednu od najgorih utakmica otkako je u Realu, Englez je bio nevidljiv večeras.

66' - Velika šansa za Bajern! Kejn je šutirao nakon dodavanja s lijeve strane, a lopta od Ridigera ide tik pored gola.

64' - Kros je požutio sada, a prekid je prilika za prvu izmjenu u Realu. Kamavinga mijenja Nača Fernandeza.

57' - GOOOOOOOOOL! Preokret Bajerna za samo četiri minute. Kejn je poslao loptu u jednu, a golmana Lunjina u drugu stranu! Kejnov penal pogledajte OVDJE.

56' - Penal za Bajern! Vaskez ga je skrivio oborivši Musijalu u šesnaestercu, a loptu je na bijelu tačku namjestio Kejn.

53' - GOOOOOOOOOOL! Erupcija oduševljenja na Alijanc Areni, Sane majstorski pogađa nakon sjajnog prodora! Video pogledajte OVDJE.

51' - Kakva šansa za Real! Brz napad Madriđana, Kros je došao u poziciju za šut i raspalio po lopti, ali Nojer spašava Bajern.

46' - Gerero je zamijenio Gorecku kod domaćih.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Statistika nakon prvog dijela. Screenshot

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Rodrigo je pogodio Kejna u živom zidu i izborio korner za Real od kojeg se Bajern odbranio.

44' - Mazraui je požutio nakon što je faulirao Belingema na rubu šesnaesterca.

43' - Šansa za Kejna! Šutirao je iz slobodnjaka s dvadesetak metara, ali lopta je otišla pored Realovog gola.

38' - Bajern je imao novi korner, ali propala je dobra prilika da domaći ugroze gol Reala.

32' - Bavarci su u šoku nakon primljenog gola, bez pravih šansi nakon pogotka Vinisijusa.

25' - Vinisijusu je ovo 20. gol u sezoni, ima i 11 asistencija. Kada gledamo samo Ligu prvaka, učestvovao je direktno u devet pogodaka na osam mečeva.

24' - GOOOOOOOOOL! Muk na Alijanc Areni, Real vodi! Genijalno dodavanje Tonija Krosa i gol Vinisijusa Žuniora! Gol pogledajte OVDJE.

15' - Musijala šutira dva puta u kratkom periodu, ali nema promjene rezultata.

9' - Kejn je pokušao sada s centra, kao što je već i pogodio ove sezone u Bundesligi, ali otišlo je to tik preko gola.

7' - Potpuna dominacija Bajerna na startu utakmice, Sane je sada zaprijetio, ali ide to preko gola.

6' - Kejn je sada šutirao, ali ponovo je na visini zadatka ukrajinski golman.

5' - Odličan početak utakmice, Bajern je silovito napao i već je tim iz Minhena imao dva kornera.

1' - Velika šansa za Bajern! Sane je odmah zaprijetio, a Lunjin spašava Real.

1' - Počeo je spektakl na Alijanc Areni!

20:55 - Sve je spremno za spektakl, igrači izlaze na travnjak Alijanc Arene.

20:45 - Obje ekipe ovaj susret dočekuju nakon pobjeda u domaćim prvenstvima. Bajern je savladao Ajntraht iz Frankfurta s 2:1, a Real je bio bolji od imenjaka iz Sosijedada (1:0).

20:40 - Zanimljiv podatak. Anćeloti je osam puta igrao protiv Bajern Minhena i nikada nije izgubio!

Anćeloti: Ne zna za poraz protiv Bajerna. Platforma X

Šest puta je vodio Milan i dva puta Real protiv Bavaraca i još ne zna za poraz protiv njemačkog giganta.

20:33 - Treneri Tomas Tuhel (Thomas Tuchel) i Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) odabrali su početne sastave.

Bajern Minhen: Nojer, Kimih, Dajer, Kim, Mazraui, Lajmer, Gorecka, Sane, Miler, Musiala i Kejn.

Real Madrid: Lunjin, Vaskez, Načo, Ridiger, Mendi, Valverde, Čuameni, Kros, Belingem, Rodrigo i Vinisijus Žunior.

Kod Bajerna su zbog povreda otpali Boej, Buhman, Koman, Marušić, Sar i De Ligt, dok je kod Reala povrijeđen David Alaba. Nema ni Karvahala koji je suspendovan.

Utakmicu na Alijanc Areni koja počinje u 21:00 sat sudit će Francuz Klemen Turpan (Clement Turpin).

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.