ŽIVI OD SOCIJALNE POMOĆI

Čuveni fudbaler dotakao dno: Plivao je u milionima, a sada mu na kraju mjeseca ne ostanu ni tri eura

Ne znam da kuham, čak ni sebi ne pravim ništa. Strani su mi svakodnevni poslovi poput pranja i čišćenja, rekao je Imel

Imel: Bankrotirao 2008. godine - Avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
Dnevni avaz
E. Ć.

30.4.2024

Legendarni njemački fudbaler Ejke Imel (Eike Immel, 63) prolazi kroz teške trenutke.

Naime, nekadašnji osvajač Evropskog prvenstva i Bundeslige, te dvostruki osvajač Svjetskog prvenstva je bankrotirao, a danas živi u skromnom domu koji je opremljen zahvaljujući donacijama.

Imel je bio prvak Evrope s Njemačkom 1980. godine, a 1992. je sa Štutgartom pokorio Bundesligu.

Imel: Sa Štutgartom osvojio Bundesligu. Platforma X

Slavni Imel je još bio čuvar mreže Borusije iz Dortmunda, te Mančester sitija. Karijeru je završio 1997., a 11 godina poslije proglasio je bankrot.

Razlog bankrota bile su serije loših investicija, ali i navodni problemi sa kockom zbog kojih je ostao bez svega zarađenog u svom životu.

- Moj cilj je da više ne primam novac građana, od ljeta pa nadalje - kazao je on.

Objasnio je kako živi od socijalne pomoći koja iznosi 563 eura, a da mu na kraju mjeseca ostane oko 2,69 eura.

@sat1

Vom Millionär zum Bürgergeld-Empfänger. Für Eike Immel sind die luxuriösen Zeiten vorbei. Wir schauen auf das Konto der einstigen Fußball-Torwartlegende. #uegsmd #sat1 👉 "Über Geld spricht man doch!" - ab Montag, 20:15 Uhr in SAT.1 oder streamen auf Joyn.

♬ Originalton - SAT.1

- Ne znam da kuham, čak ni sebi ne pravim ništa. Strani su mi svakodnevni poslovi poput pranja i čišćenja, a ne znam da rukujem ni veš mašinom.

Ali, zato što treniram omladinu u lokalnoj zajednici, gdje volonitiram, gazdarica lokalnog restorana mi dozvoljava da naručim šta hoću svaki dan - ispričao je legendarni Imel. 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.