Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Išijas (lumboishialgija)

Išijas (lumboishialgija)

Ja sam imala velike probleme sa išijasom koji mi se pomicao od jedno na drugo mjesto(čas u lijevo času desno ramo, pa u leđa) dok nisam našao na internet na jovanov.net gdje sam pronašao dobre Bakine ljekovite recepte koje su mi pomogle za moje zdravstvene probleme. Za Išijasom(LUMBOISHIALGIJA) nisam pronašao odgovarajući Bakin recept za taj problem nego vlasnik tog portala mi je ponudio jedan domaći pripravak od 20 ljekovitih biljaka koji je sam pripremio. Dobio sam boce od 1/2 l i nakon par puta uzimanje tog preparata ja sam osjetio naglo poboljšanje a nakon određeno konzumiranje moji problemi u potpunosti su nestali, ja danas te probleme više nemam.Pogledajte na ovaj portal ako ne nađete odgovarajući Bakin recepte koji Vam mogu pomoći za vaše zdravstvene probleme možete direktno stupit u kontakta na E-mail di.zivko.jovanov@gmail.com
    Last edited by doerfler; 31.10.2011. at 17:50.

ely22's Avatar
    puno ti hvala na informaciji

Moderator iz Trećeg
    Ako se u tom sastojku od tih dvadeset ljekovitih trava ne nalaze uzludobar, konjogriz, ženska bokvica i fasliđan, onda ništa od tog lijeka.

Djeco draga da vam čiko nešto kaže.
    Lumboishialgija je progredirajuća bolest, uzrokovana lezijom n. ishijadicusa. Najčešći uzrok lezije je sjedilački način života, neupražnjavanje tjelovježbe, neke sistemske bolesti vezivnog tkiva, visoka životna dob i dr.

Jedini ispravan tretman su vježbe za lumbosakralni dio i vježbe za jačanje leđnih mišića. Njihovim jačanjem, smanjuje se pritisak na ishodište ishijadicusa i bla bla bla...da ne tupim dalje.

Znači, vježbati, vježbati i samo vježbati !!!
    (normalno, kada prođe ta periodična akutna, to jest bolna faza bolesti)

A trava k'o trava. Nit' može pomoći, ali neće ni odmoći.

Bosanka na forumu Evita's Avatar
    Quote Originally Posted by Dr Lecter View Post
    Ako se u tom sastojku od tih dvadeset ljekovitih trava ne nalaze uzludobar, konjogriz, ženska bokvica i fasliđan, onda ništa od tog lijeka.

Djeco draga da vam čiko nešto kaže.
    Lumboishialgija je progredirajuća bolest, uzrokovana lezijom n. ishijadicusa. Najčešći uzrok lezije je sjedilački način života, neupražnjavanje tjelovježbe, neke sistemske bolesti vezivnog tkiva, visoka životna dob i dr.

Jedini ispravan tretman su vježbe za lumbosakralni dio i vježbe za jačanje leđnih mišića. Njihovim jačanjem, smanjuje se pritisak na ishodište ishijadicusa i bla bla bla...da ne tupim dalje.

Znači, vježbati, vježbati i samo vježbati !!!
    (normalno, kada prođe ta periodična akutna, to jest bolna faza bolesti)

A trava k'o trava. Nit' može pomoći, ali neće ni odmoći.

Dokazano-vjezbanje je zaista najbolja zastita ali ja se cuvam i nikada ne sjedim na betonu golom guzom,uvjek nesto podmetnem.
    Nećuuuuu ......

sanjanka
    Guest
    Ja imam bolove u ledjima odavno, muscoflex pomaze al ne zadugo.

Najbitnije za ledja je znati trenirati misice koji nose kicmu ali to Dr.bolje zna.
    Kasno je vjezbati kad boli.
    Obavezno se cuvati propuha i prehlade.
    Nećuuuuu ......

moderator foruma almond eyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Evita View Post
    Najbitnije za ledja je znati trenirati misice koji nose kicmu ali to Dr.bolje zna.
    Kasno je vjezbati kad boli.
    Obavezno se cuvati propuha i prehlade.
    Slabo se cuvam i prehlade,zapustim vjezbanje koje mi je u teskim trenucima zaista pomoglo,elem sjetim se sta trebam tek kad me bol opomene.Doduse,probala sami neke listove kao oblogu ali niti je pomoglo,niti odnemoglo.
    Usput,mislim da nekada bol prouzrokuju i nezgodni pokreti.
    Lijepa tema,pogotovo jer mi se cini da broj ljudi sa ovim problemima svaki dan raste.
    Ako moze nas forumski dr.Lecter da kaze koju i o mogucnosti da bolove u ledjima moze prouzrociti i stres.
    Svako dobro djelo će biti kažnjeno,kako i dolikuje.

veteran foruma đizlija's Avatar
    joj koliko ja volim vježbati,joj ne bih prestajao

Quote Originally Posted by đizlija View Post
    joj koliko ja volim vježbati,joj ne bih prestajao

Nije tebe još ufatilo "pravo"pa ti ništa na pamet ne padne
    Nećuuuuu ......

veteran foruma đizlija's Avatar
    Quote Originally Posted by Evita View Post
    Nije tebe još ufatilo "pravo"pa ti ništa na pamet ne padne
    pa kako me safatalo,ne znam šta je onda "pravo",inače sam sparingovao poznanici

Last edited by đizlija; 15.11.2012. at 15:17.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)