Page 1 of 11 12345 ... LastLast
Results 1 to 10 of 104

Thread: ZALJUBLJENOST-ŠTA JE TO???

stalni član foruma

ZALJUBLJENOST-ŠTA JE TO???

Zaljubiš se.... da li je to prava stvar u životu.Zaljubiti se u nekog ko je to zaslužio i ko ti to uzvraća to i jeste.
    Ali se pitam da li je zaljubljenost u pogrešnu osobu greška, greška koje se teško riješiti i koja ti stvara tegobe u dobrom djelu života.
    Mislim da s jedne strane jeste greška, ali ako se sa njom suočiš i oslobodiš se, onda je to stvar iz koje izvlačiš korisne pouke. Pitam se da li je greška ove vrste ujedno i dobra stvar?!.Pouka.

Zaljubiti se istinski u osobu koja će te razumjeti i uzvratiti,to je prava stvar. Biti tako zaljubljen čini te sretnim, jer jedan osjećaj, osjećaj zaljubljenosti, baca u sjenu veliku skupinu tekućih problema, što je duševno dobra stvar, ali nagomilani problemi ostaju i ostaju.
    Pitanje je koliko je uopće dobro biti nekontrolisano(prekomjerno) zaljubljen. Nestankom takvog stanja stvara nelagodnost u životu, tim više što dolaziš u situaciju da se teško ponovo zaljubiš u mjeri u kakvoj si se predhodno zaljubio.

Jeli to sve stvar ličnosti zasebno ili je to pojava kod drugih?
    cjeni druge da bi bio cjenjen

stariji član foruma

Re: ZALJUBLJENOST-ŠTA JE TO???

Novovjencani par bio je u braku vec dvije sedmice.
    Muz, iako jako zaljubljen, nije mogao docekati da izadje van i shupljira sa svojim prijateljima. Pa je rekao svojoj novoj zeni: "Draga, vracam se odmah."
    "Gdje ces duso?" pitala je zena.
    "Idem u pub ljepotice. Idem na pivicu!"
    Zena je rekla, "Zelis pivo ljubavi?"

Otvorila je vrata frizidera i pokazala mu 25 razlicitih vrsta piva iz 12 raznih zemalja: Njemacke, Nizozemske, Japana, Indije, itd.
    Muz nije znao sto da napravi, i jedino sto mu je palo na pamet da kaze bilo je: "Da malena ... ali u pubu ... znas ... imaju ledene case ..."
    Nije stigao ni zavrsiti recenicu, kada ga je zena prekinula govoreci: "Zelis ledenu casu najdrazi?"

Uzela je veliku kriglu iz zamrzivaca, ledenu tako da se najezila cim ju je uzela u ruke.
    Muz, vec pomalo blijed, rekao je: "Da, dusice, ali u kaficu imaju i one super grickalice ... Necu dugo, odmah cu se vratiti. Obecajem!!! OK???"
    "Zelis grickalice medeni?" Otvorila je ormaric i pocela vaditi chips, kikiriki, kokice ...
    "Ali mila moja ... u pubu ... znas ... psuju i govore ruzne rijeci."
    "Zelis ruzne rijeci, kretenu? Popij svoje jebeno pivo u svojoj jebenoj ledenoj krigli i pojedi te jebene grickalice, ti si sada ozenjen, i nigdje ti ne ides! Jel' jasno supcino???"

I zivjeli su sretno do kraja zivota ... sretni i zaljubljeni...

stalni član foruma

Quote Originally Posted by atheist
    Novovjencani par bio je u braku vec dvije sedmice.
    Muz, iako jako zaljubljen, nije mogao docekati da izadje van i shupljira sa svojim prijateljima. Pa je rekao svojoj novoj zeni: "Draga, vracam se odmah."
    "Gdje ces duso?" pitala je zena.
    "Idem u pub ljepotice. Idem na pivicu!"
    Zena je rekla, "Zelis pivo ljubavi?"

Otvorila je vrata frizidera i pokazala mu 25 razlicitih vrsta piva iz 12 raznih zemalja: Njemacke, Nizozemske, Japana, Indije, itd.
    Muz nije znao sto da napravi, i jedino sto mu je palo na pamet da kaze bilo je: "Da malena ... ali u pubu ... znas ... imaju ledene case ..."
    Nije stigao ni zavrsiti recenicu, kada ga je zena prekinula govoreci: "Zelis ledenu casu najdrazi?"

Uzela je veliku kriglu iz zamrzivaca, ledenu tako da se najezila cim ju je uzela u ruke.
    Muz, vec pomalo blijed, rekao je: "Da, dusice, ali u kaficu imaju i one super grickalice ... Necu dugo, odmah cu se vratiti. Obecajem!!! OK???"
    "Zelis grickalice medeni?" Otvorila je ormaric i pocela vaditi chips, kikiriki, kokice ...
    "Ali mila moja ... u pubu ... znas ... psuju i govore ruzne rijeci."
    "Zelis ruzne rijeci, kretenu? Popij svoje jebeno pivo u svojoj jebenoj ledenoj krigli i pojedi te jebene grickalice, ti si sada ozenjen, i nigdje ti ne ides! Jel' jasno supcino???"

I zivjeli su sretno do kraja zivota ... sretni i zaljubljeni...
    drugim riječima po njenom i karantin stari :@

stariji član foruma

Ili je po njenom ili njegovom.

Rijetki su brakovi sa kiptucim kompromisom...sto je ustvari svaka veza - pregrst kompromisa uz izljeve strasti i obilje emocija koje se nazivaju LJUBAV....

stalni član foruma

Quote Originally Posted by atheist
    Ili je po njenom ili njegovom.

Rijetki su brakovi sa kiptucim kompromisom...sto je ustvari svaka veza - pregrst kompromisa uz izljeve strasti i obilje emocija koje se nazivaju LJUBAV....
    međusobno razumjevanje= očuvanje stanja ljubavi. To bi bilo to,ali je to samo jedan faktor. Potrebno je mnogo više da to bude u pravom smislu, odnosno postizanje visokog stepena životne strasti

stariji član foruma

Sve ostalo ti je kucna psihologija i losa filozofija...

Ne postoji univerzalni recept...

Malo se ovdje mijesa ljubav i zaljubljenost, dvije razlicite stvari.
    Zaljubljenost smanjuje razum, inteligenciju, objektivnost. Prisiljava da vidimo samo dobre strane neke osobe. Ipak, daje jako potreban poticaj da se krene u neku vezu, da se savladaju prepreke u pocetnom upoznavanju.
    Ljubav je obicno mirnije, manje stravstveno, ali stabilnije stanje. I odvija se uz svijest i o dobrim i losim stranama neke osobe.

Ljubav nudi dvije strane dualnosti: ljubavni uzitak i ljubavnu patnju. Sto je uzivanje u ljubavi vece, bice i veca patnja (radi prirodnog uspostavljanja ravnoteze).
    Prolazak kroz ljubavne neuspjehe smanjuje nasu predanost ljubavi, smanjuje ljubavno uzivanje ali i patnju.
    Dakle, kad se sve sabere nista se ne gubi time osim nestabilnosti.

Mislim da je velika ljubav stetna, jer nas prislijava da razmisljamo samo o partneru, zanemarujuci ostalo. Ipak, cuo sam da prema islamu ako neko umre jako zaljubljen, da odlazi u dzenet.

veteran foruma(iz Mostara) josip_mo's Avatar

Quote Originally Posted by lacmisli
    Malo se ovdje mijesa ljubav i zaljubljenost, dvije razlicite stvari.
    Zaljubljenost smanjuje razum, inteligenciju, objektivnost. Prisiljava da vidimo samo dobre strane neke osobe. Ipak, daje jako potreban poticaj da se krene u neku vezu, da se savladaju prepreke u pocetnom upoznavanju.
    Ljubav je obicno mirnije, manje stravstveno, ali stabilnije stanje. I odvija se uz svijest i o dobrim i losim stranama neke osobe.
    sa ovim se slažem.
    ali bivša mi je rekla da prvo dolazi sviđanje pa zaljubljenost pa onda ljubav.

ja sam kontao da postoje samo zaljubljenost i ljubav. ali kada malo promislim...pa to i možda ima smisla.
    Prvo su došli po komuniste,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista.

Zatim su došli po Jevreje,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin.

Zatim su došli po sindikalce,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.

Zatim su došli po katolike,
    a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene,
    ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni.

Martin Niemöller

Guest

Zaljubljenost je stanje kada osjetis one neke leptiriće u stomaku,pa stalno misliš na dragu osobu,ne mozeš dočekati da ti se javi,da je vidiš :inlove: .
    Lijepo je kada se zaljubiš,tek poslije to prerasta u ljubav.
    Ako nekoga voliš,ne trebaš ga sputavati,moraš ga pustiti malo,inače će se osjetititi kao ptica u kavezu.To nije fer.Razumjevanje treba da je obostrano,inače smo sebični.
    Ja volim sa prijateljicama izići na kafice,zezati se ,ići u kupovine i kasnije kući zadovoljna.To je dugogodišnja praksa.Isto tako i moj dragi kada poželi,ide sa svojim prijateljima bez mene.Mislim da je to fer i sve je super,nemamo izlive ljubomore i prepirke.
    Naravno,kada nas dvoje izlazimo,nema priljepaka,to je samo naš izlazak

stariji član foruma mirso's Avatar

zaljubljenost je i kad zelis da si stalno u kontaktu da primas i saljes sms da goris od zelje kad cete se ponovo sresti jedan lijep osjecaj primanja i davanja :inlove: :inlove:
    bolje biti malo lud nego malo pametan

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)