Page 1 of 15 1234511 ... LastLast
Results 1 to 10 of 147

Thread: Odijelo cini covjeka ili...ne cini?

moderator foruma almond eyes's Avatar

Odijelo cini covjeka ili...ne cini?

Kad se sjetim koliko sam puta ovu izreku cula od starijih ljudi.Kao dijete i vjerovala u nju
    Moj ucitelj,sad vec sigurno i pokojni,koji me ucio u drugom osnovne je bio olicenje postenja i iskrenosti.Sjecam se da bi nam pricao kako ne treba da biramo drugove po izgledu njihove odjece,kako treba postovati cistocu odijela,a ne robnu marku i slicne stvari.Svi u razredu smo tada klimali glavom.
    Medjutim,krenuvsi dalje kroz zivot,ispostavilo se da to i nije bas tacno.Ne moze se nastaviti vjerovati u savjetovanje naseg dobrodusnog ucitelja a da sa ne pretvorimo u cudake.Danas je definitivno vazno kako se covjek oblaci.Samopouzdanje,stav,sve zavisi od naseg zadovoljstva svojim izgledom i odjecom.Nije vise vazna samo cistoca,odjeca mora biti bar pristojna,ako ne i moderna.
    Promijenilo se vrijeme,sto je nekad bilo dovoljno,danas je malo i mizerno.
    Ko se lijepo oblaci taj je i postovan,ko nije lijepo i dobro obucen na njega se gleda drugacije.
    Sad budi pametan,je li stari ucitelj i sam zbilja vjerovao u ono sto nam je pricao,ili je samo mislio da bi tako trebalo biti?
    Svako dobro djelo će biti kažnjeno,kako i dolikuje.

Quote Originally Posted by almica View Post
    Sad budi pametan,je li stari ucitelj i sam zbilja vjerovao u ono sto nam je pricao,ili je samo mislio da bi tako trebalo biti?
    Učitelj je jako pametan, mislio je na karakter čovjeka, a ne na njegov fizički izgled.

Ni jedno odijelo u suštini ne može izmijeniti karakter čovjeka.

Jer sa bilo kakvim odjelom na sebi, on ostaje onaj čovjek koji će da bude i u drugom odijelu.
    Problem je u okolini što posmatra drugačije.
    "A životinje... E, životinje su bolje 100 puta od ljudi."

(nekih)

sabur task force Nihad's Avatar
    Danas je definitivno vazno kako se covjek oblaci.Samopouzdanje,stav,sve zavisi od naseg zadovoljstva svojim izgledom i odjecom.Nije vise vazna samo cistoca,odjeca mora biti bar pristojna,ako ne i moderna.
    Odijelo je slika čovjeka, mada ne mora biti pravilo. Poznajem ljude koji čitav život provedoše kad god ih vidim uvijek je tu neka zategnutost, nigdje ništa ne fali, a kada progovore uvijek je tu neka žalopoljka, uvijek se na nekog dure, namršteni, uvijek im nešto fali, viječito na birou, promjenili stotinu poslova i nijedan im ne paše, karakter nula.

Isto tako poznajem ljude, ne ganjaju neku ekstravaganciju, onako uvijek uredni, ali nema tu neke neobičnosti, ali zato vrijeme provedeno sa njima i druženje uvijek je na nivou, nikad ti nije dosadno sa njima a ponešto i naučiš.

stariji član foruma akbar's Avatar
    @almice

tesko je nama sada reci sta je tvoj ucitelj bas mislio, ali sigurno je mislio dobro.

odijelo svakako ne cini covijeka covijekom, ali danas bolje prolaze oni koji su "bolje" obuceni, a sada sta je to bolje tesko je reci.zavisi sta se trazi .
    Licno se cesto prevarim u ljudima jer u njima trazim covijeka, odijelo ne gledam.

Sarajka100%
    Guest
    Quote Originally Posted by mermaid View Post
    Učitelj je jako pametan, mislio je na karakter čovjeka, a ne na njegov fizički izgled.

Ni jedno odijelo u suštini ne može izmijeniti karakter čovjeka.

Jer sa bilo kakvim odjelom na sebi, on ostaje onaj čovjek koji će da bude i u drugom odijelu.
    Problem je u okolini što posmatra drugačije.
    Slazem se s ovim ,a moglo bi se i ovako reci gledaj onog Glupaka uvjek dobro obucen,ja ´mislim da treba gledati covjeka a ne odijelo.

veteran foruma Titan's Avatar
    Quote Originally Posted by sehicsafija View Post
    Slazem se s ovim ,a moglo bi se i ovako reci gledaj onog Glupaka uvjek dobro obucen,ja ´mislim da treba gledati covjeka a ne odijelo.
    Oprosti Safo ali mala proturjecnost, onaj glupak nemoze biti ni u kojem smislu privilegiran sa lijepim odijelima, a kako bi to mogao i imati.
    Glupaci su glupi jedno lijepo ili skupocjeno odijelo cak i ukrasti.
    Lijepo biti obucen naravno da nije odraz karaktera ali odraz je necega drugog, moras to znati i imati...dakle, ima svoju karakteristiku.

Te karakteristike nemaju svi.

stalni član foruma
    Quote Originally Posted by almica View Post
    Promijenilo se vrijeme,sto je nekad bilo dovoljno,danas je malo i mizerno.
    Ko se lijepo oblaci taj je i postovan,ko nije lijepo i dobro obucen na njega se gleda drugacije.
    Sta reci onda za multimilijardere koji se u javnosti najcesce ne pojavljuju u skupim Armani-odelima:

Steve Jobs, vlasnik Apple-a

Bill Gates, vlasnik Microsoft-a
    Najbolje je biti bogat i zdrav, jer…ako si siromašan, džaba ti što si bolestan.

Erik
    Guest
    http://video.milliyet.com.tr/Paranin...492.htm?auto=1

Skandal je nastao kada je predsjednik Svjetske banke, Paul Wolfowitz u ponedjeljak tjekom dvodnevnog posjeta Turskoj, prije ulaska u džamiju skinuo cipele i svijetu pokazao svoje poderane čarape.

U sklopu njegova posjeta bio je planiran i posjet džamiji. Kada je Wolfowitz skinuo svoje cipele na ulazu džamije, provirile su poderane, ne jedna, već obje čarape predsjednika Svjetske banke.

Kao da to nije dovoljno, poslije posjeta džamiji, Wolfowitz je prošetao poznatom tržnicom (čaršijom), gdje je htio kupiti ogrlicu svojoj kćeri, no kada je shvatio da nema dovoljno novca, morao je posuditi novac od jednog od svojih osiguravatelja.

Ovu vijest objavio je turska tv postaja NTV uz sljedeći snimak:

veteran foruma(iz Mostara) josip_mo's Avatar
    Ovo sam čuo od svećenika na propovjedi. Čini mi se da je rekao da je riječ o Krleži.

Jednom je Krleža nakon probdijene noći, ne obučen u odijelo, neobrijen, .... došao u restoran. Sjedo i kada je konobar došao on ga zamoli za kavu. Konobar mu odgovori da ga mora zamoliti da napusti restoran.
    Što?
    Pa niste vi takvi za ovoga restorana ... tako nekako reče konobar.

Krleža ode kući, spremi se i obrije. Vrati se, sjeda, konobar dolazi i on naruči. Kada je dobio kavu ustao se i glasno da ga cijeli restoran čuje govorio: Evo ti odjelo moje, pij .. istovremeno isipajući kavu u džep odijela.
    Prvo su došli po komuniste,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio komunista.

Zatim su došli po Jevreje,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio Jevrejin.

Zatim su došli po sindikalce,
    a ja se nisam pobunio jer nisam bio sindikalac.

Zatim su došli po katolike,
    a ja se nisam pobunio jer sam bio protestant.

Zatim su došli po mene,
    ali tada više nikoga nije bilo da se pobuni.

Martin Niemöller

Bosanka na forumu Evita's Avatar
    [QUOTE=almica;163435]Kad se sjetim koliko sam puta ovu izreku cula od starijih ljudi.Kao dijete i vjerovala u nju
    Moj ucitelj,sad vec sigurno i pokojni,koji me ucio u drugom osnovne je bio olicenje postenja i iskrenosti.Sjecam se da bi nam pricao kako ne treba da biramo drugove po izgledu njihove odjece,kako treba postovati cistocu odijela,a ne robnu marku i slicne stvari.Svi u razredu smo tada klimali glavom.
    Medjutim,krenuvsi dalje kroz zivot,ispostavilo se da to i nije bas tacno.Ne moze se nastaviti vjerovati u savjetovanje naseg dobrodusnog ucitelja a da sa ne pretvorimo u cudake.Danas je definitivno vazno kako se covjek oblaci.Samopouzdanje,stav,sve zavisi od naseg zadovoljstva svojim izgledom i odjecom.Nije vise vazna samo cistoca,odjeca mora biti bar pristojna,ako ne i moderna.

Odijelo ne čini čovjeka ali nekad od seljaka napravi gospodina a takve imamo priliku često sresti u današnje vrijeme.
    Ako znamo šta je odijelo a ponajprije je samo jedan odjevni predmet onda mu se nemože pripisati zasluga da može od nekog napraviti čovjeka jer biti čovjek je nešto što se uči godinama .
    Veličina čovjeka je u njegovoj jednostavnosti.Oni koji su u životu postigli mnogo ne zamlaćuju se bojom čarapa jer oni su ostvarili sebe kroz svoj poslovni uspjeh i način odjevanja prilagođavaju raznim događajima.
    Poslovni ljudi koji su na većim pozicijama nose uštirkane košulje koje jedva čekaju da skinu nakon poslovnih obaveza.To je kodex oblačenja koji se primjenjuje u svim firmama koje drže do svog imidža.
    Kod naših političara koje u većini slučajeva još oblači Država i Borac Travnik veliko je pitanje koliko bi bilo gospodina da plaćaju iz svoga džepa.
    U svakom slučaju biti lijepo obučen ne znači biti gospodin ili čovjek .
    To isto važi i za žene,mogu one biti markirano obučene ali kad progovore bježi što dalje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)