Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 30 of 52

Thread: Jugoslovenstvo, danas i sutra

Sarajka100%
    Guest
    Quote Originally Posted by plivadon View Post
    Pa Hile, covjek je po profesiji politicar a jos dovoljno mlad da se penzionise kao kapetan potonulog broda .
    Lagumdzija ima slican pedigre i fura se na zaostavstinu socijalizma a ipak koristi hibridni pogon u obliku SDA .
    Na zalost nemoj sad meni rec da je lagumdzija ove fele ko Covic ,svima je poznato ko su roditelji Zlatka Lagumdzije i u kojim je uslovima bio i ostao dosljedan svojoj politici.Nemoj tko posteno i dosljedno bi bas ti trebao da cijenis politiku i stranku koja je falim ti boze postala jedna od vodecih u BiH.Nacionalisticke i lopovske su pokupili stoje valjalo eto doslo vrijeme da se zemlja i drzava jos jednom vadi iz pepela al kao drzava Bosne i Hercegovina.Kako nam bi u zajednici Proleteri svih zemalja ujedini te se vidi se danas ,jos ce se vidjet dosta god.i moje tvoje dijete i unuce ce ispastat politiku koju su vodili drugovi i drugarice pa se presvukose u nacionaliste.jugoslavije vise nema bilo pa proslo a vrijeme je da se uozbiljimo i cuvamo ono da zrtve nisu dzaba pale.Na sutra se treba racunati.Attachment 1794Vidi ko mi sudbinu pisao i krojio zivot sve bacili.Neznam dali ti je ime Razije Lagumdzije poznato i ime njenog muza?Ako nista ustat i spomenut te ljude,iz postovanja !
    Last edited by Sarajka100%; 11.04.2011. at 15:58.

forumski analgetik plivadon's Avatar
    Quote Originally Posted by sehicsafija View Post
    Na zalost nemoj sad meni rec da je lagumdzija ove fele ko Covic ,svima je poznato ko su roditelji Zlatka Lagumdzije i u kojim je uslovima bio i ostao dosljedan svojoj politici.Nemoj tko posteno i dosljedno bi bas ti trebao da cijenis politiku i stranku koja je falim ti boze postala jedna od vodecih u BiH.Nacionalisticke i lopovske su pokupili stoje valjalo eto doslo vrijeme da se zemlja i drzava jos jednom vadi iz pepela al kao drzava Bosne i Hercegovina.Kako nam bi u zajednici Proleteri svih zemalja ujedini te se vidi se danas ,jos ce se vidjet dosta god.i moje tvoje dijete i unuce ce ispastat politiku koju su vodili drugovi i drugarice pa se presvukose u nacionaliste.jugoslavije vise nema bilo pa proslo a vrijeme je da se uozbiljimo i cuvamo ono da zrtve nisu dzaba pale.Na sutra se treba racunati.Attachment 1794Vidi ko mi sudbinu pisao i krojio zivot sve bacili.Neznam dali ti je ime Razije Lagumdzije poznato i ime njenog muza?Ako nista ustat i spomenut te ljude,iz postovanja !
    Poznato mi je i cak imam prijateljske veze sa tom porodicom . Svi su sasvim ok , ali jedno je privatnost a drugo javni politicki zivot . Ko je napravio ovu fotomontazu zivi u zabludi jer grupa TNT je zamisljena kao pozitivna u svijetu stripa a ovi likovi se tu ne uklapaju Tita mi .

Poslije Tita
    plivadon

veteran foruma ummagumma's Avatar
    Bilo je raznih faza u razvoju "jugoslovenske ideje"....

Sarajka100%
    Guest
    Quote Originally Posted by plivadon View Post
    Poznato mi je i cak imam prijateljske veze sa tom porodicom . Svi su sasvim ok , ali jedno je privatnost a drugo javni politicki zivot . Ko je napravio ovu fotomontazu zivi u zabludi jer grupa TNT je zamisljena kao pozitivna u svijetu stripa a ovi likovi se tu ne uklapaju Tita mi .

mora da se onda mi dobro znamo??????????

stariji član foruma Ahbab's Avatar
    Ne znam kako se Dr.Lagumdzija izjasnjava kao srednjoskolac i student.Da li je bio neopredijeljen, Musliman, Hrvat, Srbin ili Jugoslovone.Bilo bi to pozeljno znati, jer na osnovu toga mozemo ponesto o njemu suditi?

Sta je danas u BiH normalno a sta nije isto tako tesko je znati.Dr. Lagumdzija ima puno kriticara ali i pristalica.Neki su naucili da stalno ucjenjuju.On se tome otvoreno suprstavio, da li kao Musliman, Bosnjak ili Jugosloven ja ne znam.

Sad vidimo da je Covic bio Jugosloven iz pomodarstva a ne iz ubjedjenja.Naravno, takvih je bilo puno.Cim su se promijenile okolnosti, postali su ono sto su u istinu i bili.

Paparazo
    Guest
    Quote Originally Posted by Hile View Post
    Ne znam kako se Dr.Lagumdzija izjasnjava kao srednjoskolac i student.Da li je bio neopredijeljen, Musliman, Hrvat, Srbin ili Jugoslovone.Bilo bi to pozeljno znati, jer na osnovu toga mozemo ponesto o njemu suditi?

Sta je danas u BiH normalno a sta nije isto tako tesko je znati.Dr. Lagumdzija ima puno kriticara ali i pristalica.Neki su naucili da stalno ucjenjuju.On se tome otvoreno suprstavio, da li kao Musliman, Bosnjak ili Jugosloven ja ne znam.

Sad vidimo da je Covic bio Jugosloven iz pomodarstva a ne iz ubjedjenja.Naravno, takvih je bilo puno.Cim su se promijenile okolnosti, postali su ono sto su u istinu i bili.
    Ne znam kako se Dr.Lagumdzija izjasnjava kao srednjoskolac i student
    Eh kako,pa vjerovatno onako kako se izjašnjava i danas,zajedno sa ostalom klikom.Ja tebi-ti meni-narodu od šake do lakta pa onda hajdmo malo izmišljati terorizam (pošto nemamo nuklearke a i ovi zemljotrsi kod nas nešto kilavi) nek se narod time pozabavi a nas zaboravi.

stalni član foruma
    Joj teme . Hile me je razocarao . Koga ovo jos interesuje . Bosnjake jugoslovene , nostalgicare koji su imali dobre stolice u kojima nista nisu radili osim sjedenja i uzimanja dobrih plata i njihove familije

Ne znam zasto bih te razocarao. Mene interesije kako ljudi danas gledaju na taj problem, sta misle o jugoslovnstvu u ranijem sistemu i da li ima jos uvijek onih koji se izjasnjavaju kao Jugosloveni .Ako takvih ima onda su to Jugosloveni iz ubjedjenja a ne Jugosloveni iz pomodarstva ili Jugosloveni po zadatku.

Veteran albertf's Avatar
    Mozda nije bilo zgoreg da si postavio i anketu na pocetku teme. Cisto onako informativno, da vidimo da li se jos iko (i koliko njih) izjasnjava kao Jugosloven.
    Ja sam jos od popisa 1991. Vanzemaljac! Etnicki cist, naravno. Bosanski Vanzemaljac, da ne bude zabune.
    Sve čemer, sirotinja, glad, nesreće... A zašto je tako? Ne znam. Možda zato što smo po prirodi zli, što nas je bog obilježio. Ili što nas nesreće neprestano prate, pa se bojimo glasnog smijeha, bojimo se da ćemo naljutiti zle sile koje stalno obilaze oko nas. Zar je onda čuda što se uvijamo, krijemo, lažemo, mislimo samo na današnji dan i samo na sebe, svoju sreću vidimo u tuđoj nesreći. Nemamo ponosa, nemamo hrabrosti. Biju nas, a mi smo i na tome zahvalni.
    Meša Selimović

Dobra ideja. Nije ni sad kasno da to ruradimo.Ako ti nije tesko potrudi se da to postavis.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)