Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Privatni staracki dom / dom za stare?

Privatni staracki dom / dom za stare?

Interesuje me ponuda starackih domova u Sarajevu i okolini te Vasa iskustva.
    Do sada sam naisao na ovaj: www.vitalis.ba i ovaj http://gcs.com.ba/02.asp (drzavni)

Bosanka na forumu Evita's Avatar
    Državni je katastrofa a sa vitalisom su mnogi zadovoljni,skuplji je ali su uslovi humaniji.
    Nećuuuuu ......

Dobar dom je onaj u Travniku, ako ima mjesta.

veteran foruma Producent's Avatar
    Ako mogu da ti pomognem?? Cuo sam da ima jedan takav u Mostaru,dole kod Juznog Logora,bivsa Kasarna JNA, tu su sad smjesteni mnogi sanitetski centri,izmedju ostalog i jedna vrlo savremena bolnica.
    Eh sad,dali je taj dom u privatnom ili drustvenom vl.nebih znao tacno reci.U svakom slucaju cuo sam da ja jako kvalitetan.

U sklopu Doma Nahorevo ima jedan dio zgrade koji se zove Hospis i ima extra uslove

Odsjek za dramaturgiju pepeljuga's Avatar
    Udomljavanje roditelja, punica, svekrva? Sjajno. Tu završe sigurno svi roditelji koji nisu uspjeli na vrijeme svoju djecu strpati u određene ustanove.
    Žao mi je, nije mi poznat ni jedan dom za stare širom BiH.

kako mislis nisu stigli djecu strpati u odredjene ustanove??
    hoces reci da ako smjestis roditelja, svekrvu, punicu u dom, to je nemoralno ili sta??

Bosanka na forumu
    Quote Originally Posted by Dijametar View Post
    kako mislis nisu stigli djecu strpati u odredjene ustanove??
    hoces reci da ako smjestis roditelja, svekrvu, punicu u dom, to je nemoralno ili sta??
    Vala podaleko je od morala

Koliko mi se cini tema nije moral i ono sta svako od nas pod tim podrazumijeva, vec smo dobili sasvim jednostavno i normalno pitanje, pa ko zeli da pomogne ili da podijeli svoje iskustvo moze ga napisati.

I u pitanju ne stoji zbog kojeg razloga su postavljacu teme potrebne informacije mozda zeli i sam/a osnovati nesto slicno ????

Ovdje ocito svaka tema treba da se pretvori u svadju, svako pitanje da se preokrene da bi se stvorio poligon "nadmudrivanja", cekam samo da neko jos napise koju "religioznu" i onda je ugodjaj potpun.

odjel u Nahorevu je dobro zamisljen, ali u praksi je malo drugacije.

Odsjek za dramaturgiju pepeljuga's Avatar
    Ja licno ne bih mogla predati cuku u 'dom', a kamoli svoje roditelje. Misljenja sam da ako neko moze odvojiti mjesecno 500 do 1000 maraka za sobu u jednom takvom domu, isto tako moze opremiti sobu u vlastitom stanu/kuci s potrebnim namjestajem i aparatima i po potrebi zaposliti osoblje. I sto je najvaznije, roditelj bi se osjecao sigurno i imao bi ljubav koju mu nijedan dom ovoga svijeta pruziti ne moze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)