Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Privatni staracki dom / dom za stare?

Privatni staracki dom / dom za stare?

Interesuje me ponuda starackih domova u Sarajevu i okolini te Vasa iskustva.
    Do sada sam naisao na ovaj: www.vitalis.ba i ovaj http://gcs.com.ba/02.asp (drzavni)

Bosanka na forumu Evita's Avatar
    Državni je katastrofa a sa vitalisom su mnogi zadovoljni,skuplji je ali su uslovi humaniji.
    Upravo zbog sve zahtjevnosti prilika koji okružuju ženu, na ovom svijetu ne postoji ništa savršenije od ženskoga uma ukoliko se uzdigne iznad ljubomore i sitničarenja.

Dobar dom je onaj u Travniku, ako ima mjesta.

veteran foruma Producent's Avatar
    Ako mogu da ti pomognem?? Cuo sam da ima jedan takav u Mostaru,dole kod Juznog Logora,bivsa Kasarna JNA, tu su sad smjesteni mnogi sanitetski centri,izmedju ostalog i jedna vrlo savremena bolnica.
    Eh sad,dali je taj dom u privatnom ili drustvenom vl.nebih znao tacno reci.U svakom slucaju cuo sam da ja jako kvalitetan.

U sklopu Doma Nahorevo ima jedan dio zgrade koji se zove Hospis i ima extra uslove

Odsjek za dramaturgiju
    Udomljavanje roditelja, punica, svekrva? Sjajno. Tu završe sigurno svi roditelji koji nisu uspjeli na vrijeme svoju djecu strpati u određene ustanove.
    Žao mi je, nije mi poznat ni jedan dom za stare širom BiH.

kako mislis nisu stigli djecu strpati u odredjene ustanove??
    hoces reci da ako smjestis roditelja, svekrvu, punicu u dom, to je nemoralno ili sta??

Bosanka na forumu
    Quote Originally Posted by Dijametar View Post
    kako mislis nisu stigli djecu strpati u odredjene ustanove??
    hoces reci da ako smjestis roditelja, svekrvu, punicu u dom, to je nemoralno ili sta??
    Vala podaleko je od morala

Koliko mi se cini tema nije moral i ono sta svako od nas pod tim podrazumijeva, vec smo dobili sasvim jednostavno i normalno pitanje, pa ko zeli da pomogne ili da podijeli svoje iskustvo moze ga napisati.

I u pitanju ne stoji zbog kojeg razloga su postavljacu teme potrebne informacije mozda zeli i sam/a osnovati nesto slicno ????

Ovdje ocito svaka tema treba da se pretvori u svadju, svako pitanje da se preokrene da bi se stvorio poligon "nadmudrivanja", cekam samo da neko jos napise koju "religioznu" i onda je ugodjaj potpun.

odjel u Nahorevu je dobro zamisljen, ali u praksi je malo drugacije.

Odsjek za dramaturgiju
    Ja licno ne bih mogla predati cuku u 'dom', a kamoli svoje roditelje. Misljenja sam da ako neko moze odvojiti mjesecno 500 do 1000 maraka za sobu u jednom takvom domu, isto tako moze opremiti sobu u vlastitom stanu/kuci s potrebnim namjestajem i aparatima i po potrebi zaposliti osoblje. I sto je najvaznije, roditelj bi se osjecao sigurno i imao bi ljubav koju mu nijedan dom ovoga svijeta pruziti ne moze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)