PDA

View Full Version : Liga prvaka 2013/2014



Yoker
24.06.2013., 15:15
Danas u Nionu izvučeni su parovi prvog i drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka 2013/2014. Željo je za protivnika dobio
češkog prvaka Viktoriju Plzen. Prvu utakmicu Željo igra u gostima.

Prvo kolo kvalifikacija

Širak (Jermenija) - Tre Pene (San Marino) 02/07/2013
Lusitans (Andora) - Stejmur (Farska Ostrva) 02/07/2013

Tre Pene (San Marino) - Širak (Jermenija) 09/07/2013
Stejmur (Farska Ostrva) - Lusitans (Andora) 09/07/2013


Drugo kolo kvalifikacija 16/07/2013 revanši 23/07/2013

Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija)
Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija)
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH)
Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora)
Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija)
Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška)
Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija)
Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija)
Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island)
Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska)
Seltik (Škotska) - Kliftonvil (Sjeverna Irska)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Fola Eš (Luksemburg)
Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael)
Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan)
Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska)
Pobjednik duela Širak (Jermenija) / Tre Pene (San Marino) - Partizan (Srbija)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Pobjednik duela Lusitans (Andora) / Stejmur (Farska Ostrva)


http://www.scsport.ba/uploads/slike/130624131207vitorija.jpg
Viktorija Plzenj (Češka) protivnik Želje.

Yoker
16.07.2013., 15:23
Liga prvaka 2013/2014

prvo kolo/pretkolo kvalifikacija

Širak (Jermenija) - Tre Pene (San Marino) 3 : 0 (1 : 0) 02/07/2013
Lusitans (Andora) - Stejmur (Farska Ostrva) 2 : 2 (2 : 0) 02/07/2013

revanši;

Tre Pene (San Marino) - Širak (Jermenija) 1 : 0 (1 : 0) 09/07/2013
prolaz; Širak (Jermenija)

Stejmur (Farska Ostrva) - Lusitans (Andora) 5 : 1 (2 : 0) 09/07/2013
prolaz; Stejmur (Farska Ostrva)

drugo kolo/pretkolo kvalifikacija
16/07/2013

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH)
Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Stejmur (Farska Ostrva)
Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora)
Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island)
Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija)
Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska)
Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija)


17/07/2013
Širak (Jermenija) - Partizan (Srbija)
Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija)
Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija)
Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška)
Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija)
Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska)
Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska)
Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael)
Kliftonvil (Sjeverna Irska) - Seltik (Škotska)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1051.gif

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/3407.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1375.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1199.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/885.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/991.gif

U drugom pretkolu LP pored našeg Željezničara, tu su i timovi iz regije: Sutjeska (Crna Gora), Maribor (Slovenija), Dinamo Zagreb (Hrvatska)
Vardar (Makedonija) i Partizan (Srbija). Sretno svima!
Ako naš Željo izvuče minimalan poraz, to će biti premija s obzirom sa kojim igračkim potencijalom nastupa. Volio bih da griješim.

Yoker
16.07.2013., 18:40
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 0 : 1 52' Tomislav Tomić (Željezničar)

http://media.fkzeljeznicar.ba/tomislav_tomi%C4%87.jpg
Tomislav Tomić (vezni red)
broj dresa 25

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 1 : 1 63' Čišovsky (Viktorija Plzenj)
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 2 : 1 66' Kolar (Viktorija Plzenj)
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 3 : 1 76'Kolar (Viktorija Plzenj)
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 3 : 2 78 Vernes Selimović (Željezničar)

http://media.fkzeljeznicar.ba/vernes_selimovic1.jpg
Vernes Selimović (napad)
broj dresa 16

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 2 81' Rajtoral (Viktorija Plzenj)
Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 85' Sead Bučan (Željezničar)

http://media.fkzeljeznicar.ba/sead_bucan.jpg
Sead Bučan (vezni red)
broj dresa 7

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 90'+3' kraj utakmice.

Bravo Željo.

Yoker
16.07.2013., 20:14
Viktorija Plzenj - Željezničar 4:3 (Cisovsky 63, Kolar 66, 76, Rajtoral 81/ Tomić 52, Selimović 78, Bučan 85)
Žuti kartoni: Horvath (Viktorija Plzenj), Jamak, Selimović, Urdinov, Bučan (željo)

Viktorija Plzenj : Kozačik, Limbersky, Prochazka, Cisovsky, Reznik, Darida, Horvath, Petrzela (od 55. Kovarik), Kolar (od 81. Duris), Rajtoral, Tecl (od 55. Wagner)

Željezničar: Hadžić, Urdinov, Škaljić, Kerla, Zeljković, Tomić, Hasanović (Sadiković 26), Jamak, Bučan, Selimović (od 86. Hodžić), Adilović (od 78. Bajić).


http://youtu.be/jPvaD1WAp4k

Yoker
17.07.2013., 09:09
drugo kolo/pretkolo kvalifikacija LP
16/07/2013

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 (0 : 0)
Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 0 : 1 (0 : 0)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Stejmur (Farska Ostrva) 6 : 1 (2 : 1)
Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 1 : 1 (1 : 0)
Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island) 0 : 1 (0 : 1)
Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija) 0 : 0 (0 : 0)
Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0 : 5 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija) 3 : 0 (3 : 0)

Željezničar ima realne šanse da se plasira u treće pretkolo LP. Od timova iz regije jedino je
Vardar iz Makedonije izgubio šanse za dalji plasman.
Nadam se da će Željin stručni štab na čelu sa glavnim menadžerom Amarom Osimom
pronaći taktiku protiv Viktorije Plzenj koja će Željezničar odvesti u dalji tok takmičenja.

http://media.fkzeljeznicar.ba/amar_osim1-150x150.jpg
Amar Osim (menadžer Željezničara)

preostale utakmice drugog pretkola LP igraju se danas:

Širak (Jermenija) - Partizan (Srbija)
Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija)
Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija)
Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška)
Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija)
Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska)
Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska)
Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael)
Kliftonvil (Sjeverna Irska) - Seltik (Škotska)

Yoker
17.07.2013., 23:11
drugo kolo/pretkolo kvalifikacija LP

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 (0 : 0)
Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 0 : 1 (0 : 0)
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Stejmur (Farska Ostrva) 6 : 1 (2 : 1)
Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 1 : 1 (1 : 0)
Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island) 0 : 1 (0 : 1)
Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija) 0 : 0 (0 : 0)
Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0 : 5 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija) 3 : 0 (3 : 0)
Širak (Jermenija) - Partizan (Srbija) 1 : 1 (0 : 0)
Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija) 0 : 0 (0 : 0)
Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija) 0 : 0 (0 : 0)
Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška) 0 : 1 (0 : 1)
Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija) 7 : 1 (1 : 0)
Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska) 1 : 3 (1 : 0)
Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska) 2 : 1 (0 : 0)
Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0 : 2 (0 : 0)
Kliftonvil (Sjeverna Irska) - Seltik (Škotska) 0 : 3 (0 : 2)


http://www.youtube.com/watch?v=tFQSnbLMXyU&feature=share&list=UUllSccf89v _NO1rrBfUkegg

Yoker
24.07.2013., 10:10
drugo kolo/pretkolo kvalifikacija LP
revanši 23/07/2013

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 (0 : 0)
Željezničar (BiH) - Viktorija Plzenj (Češka) 1 : 2 (1 : 2)
prolaz; Viktorija Plzenj (Češka)

Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 0 : 1 (0 : 0)
Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Bate Borisov (Bjelorusija) 1 : 0 (0 : 0)
prolaz; Šahtjor Karagandi (Kazakstan)

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Stejmur (Farska Ostrva) 6 : 1 (2 : 1)
Stejmur (Farska Ostrva) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 1 : 3 (1 : 2)
prolaz; Dinamo Tbilisi (Gruzija)

Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 1 : 1 (1 : 0)
Sutjeska (Crna Gora) - Šerif (Moldavija) 0 : 5 (0 : 1)
prolaz;Šerif (Moldavija)

Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island) 0 : 1 (0 : 1)
Hafnarfjordur (Island) - Ekranas (Litvanija) 2 : 1 (1 : 1)
prolaz; Hafnarfjordur (Island)

Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija) 0 : 0 (0 : 0)
Maribor (Slovenija) - Birkirkara (Malta) 24/07/2013
prolaz;

Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0 : 5 (0 : 0)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Fola Eš (Luksemburg) 1 : 0 (0 : 0)
prolaz; Dinamo Zagreb (Hrvatska)

Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija) 3 : 0 (3 : 0)
Vardar (Makedonija) - Steaua (Rumunija) 1 : 2 (1 : 1)
prolaz; Steaua (Rumunija)

Širak (Jermenija) - Partizan (Srbija) 1 : 1 (0 : 0)
Partizan (Srbija) - Širak (Jermenija) 24/07/2013
prolaz;

Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija) 0 : 0 (0 : 0)
Nome kalju (Estonija) - Helsinki (Finska) 2 : 1 (2 : 0)
prolaz; Nome kalju (Estonija)

Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija) 0 : 0 (0 : 0)
Skenderbeg (Albanija) - Nefči (Azerbejdžan) 1 : 0 (0 : 0,0 : 0) produžeci
prolaz; Skenderbeg (Albanija)

Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška) 0 : 1 (0 : 1)
Molde (Norveška) - Sligo Rovers (Irska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz; Molde (Norveška)

Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija) 7 : 1 (1 : 0)
Daugava (Letonija) - Elfsborg (Švedska)0 : 4 (0 : 1)
prolaz; Elfsborg (Švedska)

Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska) 1 : 3 (1 : 0)
Legija (Poljska) - Nju Seints (Vels) 24/07/2013
prolaz;

Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska) 2 : 1 (0 : 0)
Ludogorec (Bugarska) - Slovan (Slovačka) 24/07/2013
prolaz;

Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0 : 2 (0 : 0)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Đer (Mađarska) 2 : 1 (1 : 0)
prolaz; Makabi Tel Aviv (Izrael)

Kliftonvil (Sjeverna Irska) - Seltik (Škotska) 0 : 3 (0 : 2)
Seltik (Škotska) - Kliftonvil (Sjeverna Irska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz; Seltik (Škotska)

http://www.radiosarajevo.ba/img/w/960/upload/images/gallery/foto/072013/zeljeznicariviktorijaodigraliodlicnuutakmicu/PicsArt_1374609125832.jpg
Željo ipak nije uspio da se plasira u treće pretkolo LP. Pored požrtvovane igre nisu imali sportske sreće.


http://youtu.be/1xeid0EgNDQ

Željo:1 Hadžić, 5 Kerla, 6 Škaljić (37 Bajić), 17 B. Čolić (21 Zeljković), 85 Uridnov, 7 Bučan, 23 Svraka (15 Ar.Hodžić), 24 Jamak, 25 Tomić, 9 Adilović
16 Selimović

Titan
24.07.2013., 10:47
Viktorija, ipak, prejaka za Željezničar

http://www.radiosarajevo.ba/img/w/960/upload/images/gallery/foto/072013/zeljeznicariviktorijaodigraliodlicnuutakmicu/PicsArt_1374609125832.jpg

__________________________________________________ __________________________________________________ ___


Utakmica je odigrana pod ne regularnim uslovima i Zeljini mocnici morali su sve uciniti da se utakmica odigra poslije Ramazana.
Tada bi rezultat sa sigurnoscu izgledao drugacije, Zeljeznicar bi isao u sledece kolo takmicenja.

boy
24.07.2013., 11:04
Viktorija, ipak, prejaka za Željezničar

http://www.radiosarajevo.ba/img/w/960/upload/images/gallery/foto/072013/zeljeznicariviktorijaodigraliodlicnuutakmicu/PicsArt_1374609125832.jpg

__________________________________________________ __________________________________________________ ___


Utakmica je odigrana pod ne regularnim uslovima i Zeljini mocnici morali su sve uciniti da se utakmica odigra poslije Ramazana.
Tada bi rezultat sa sigurnoscu izgledao drugacije, Zeljeznicar bi isao u sledece kolo takmicenja.

Nane mi ovaj puko ,kakve veze ima ramazan i utakmica,ljudi bolji igrali onoliko koliko im je trebalo.

Titan
24.07.2013., 11:24
Nane mi ovaj puko ,kakve veze ima ramazan i utakmica,ljudi bolji igrali onoliko koliko im je trebalo.

Tvoje mi nane, dali si ti ikada vidio kod zapadnjaka da se utakmice ograju za Bozic,
odnosno, kakva je to ravnopravnost sporta i inace, ako se igra 90 minuta, jedni se osvjezavaju a drugi nesmiju ni kapi vode uzeti.
Da poste, sasvim je ok, ali kada poste, nikada ih nemogu pobijediti, a nikako na temperaturi od 30 stepeni.
Da Zeljini igraci nisu postili 100% bi isli jedno kolo dalje.

Nane mi tvoje ti si totalni antisportas, sorry, moguce da si dobar shahista, i shah spada pod sportsku disciplinu.^:)^

Yoker
24.07.2013., 11:30
Tvoje mi nane, dali si ti ikada vidio kod zapadnjaka da se utakmice ograju za Bozic,
odnosno, kakva je to ravnopravnost sporta i inace, ako se igra 90 minuta, jedni se osvjezavaju a drugi nesmiju ni kapi vode uzeti.
Da poste, sasvim je ok, ali kada poste, nikada ih nemogu pobijediti, a nikako na temperaturi od 30 stepeni.
Da Zeljini igraci nisu postili 100% bi isli jedno kolo dalje.

Nane mi tvoje ti si totalni antisportas, sorry, moguce da si dobar shahista, i shah spada pod sportsku disciplinu.^:)^

Zaboravio si jednu bitnu činjenicu. Iftar je bio u 20h 26', a utakmica je počela u 21h.

Titan
24.07.2013., 11:37
Zaboravio si jednu bitnu činjenicu. Iftar je bio u 20h 26', a utakmica je počela u 21h.

Naravno jarane Yoker da nisam zaboravi.
Sat vremena prije bilo kakvog sportskog dvoboja nema uzimanja hrane sem posebni vitaminski napitci i vrlo, vrlo lagana ishrana.

Lako je nasem predhodnom Hamici cuvati stado ovaca i postiti, ali trcati na ovim vrelim temperaturama je polusmrt.

đizlija
24.07.2013., 11:43
Tvoje mi nane, dali si ti ikada vidio kod zapadnjaka da se utakmice ograju za Bozic,
odnosno, kakva je to ravnopravnost sporta i inace, ako se igra 90 minuta, jedni se osvjezavaju a drugi nesmiju ni kapi vode uzeti.
Da poste, sasvim je ok, ali kada poste, nikada ih nemogu pobijediti, a nikako na temperaturi od 30 stepeni.
Da Zeljini igraci nisu postili 100% bi isli jedno kolo dalje.

Nane mi tvoje ti si totalni antisportas, sorry, moguce da si dobar shahista, i shah spada pod sportsku disciplinu.^:)^

joj Titane skloni se sa sunca

Yoker
24.07.2013., 23:14
Kompletirano i drugo pretkolo LP

Viktorija Plzenj (Češka) - Željezničar (BiH) 4 : 3 (0 : 0)
Željezničar (BiH) - Viktorija Plzenj (Češka) 1 : 2 (1 : 2)
prolaz; Viktorija Plzenj (Češka)

Bate Borisov (Bjelorusija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 0 : 1 (0 : 0)
Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Bate Borisov (Bjelorusija) 1 : 0 (0 : 0)
prolaz; Šahtjor Karagandi (Kazakstan)

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Stejmur (Farska Ostrva) 6 : 1 (2 : 1)
Stejmur (Farska Ostrva) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 1 : 3 (1 : 2)
prolaz; Dinamo Tbilisi (Gruzija)

Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 1 : 1 (1 : 0)
Sutjeska (Crna Gora) - Šerif (Moldavija) 0 : 5 (0 : 1)
prolaz;Šerif (Moldavija)

Ekranas (Litvanija) - Hafnarfjordur (Island) 0 : 1 (0 : 1)
Hafnarfjordur (Island) - Ekranas (Litvanija) 2 : 1 (1 : 1)
prolaz; Hafnarfjordur (Island)

Birkirkara (Malta) - Maribor (Slovenija) 0 : 0 (0 : 0)
Maribor (Slovenija) - Birkirkara (Malta) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz; Maribor (Slovenija)

Fola Eš (Luksemburg) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0 : 5 (0 : 0)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Fola Eš (Luksemburg) 1 : 0 (0 : 0)
prolaz; Dinamo Zagreb (Hrvatska)

Steaua (Rumunija) - Vardar (Makedonija) 3 : 0 (3 : 0)
Vardar (Makedonija) - Steaua (Rumunija) 1 : 2 (1 : 1)
prolaz; Steaua (Rumunija)

Širak (Jermenija) - Partizan (Srbija) 1 : 1 (0 : 0)
Partizan (Srbija) - Širak (Jermenija) 0 : 0 (0 : 0)
prolaz;Partizan (Srbija)

Helsinki (Finska) - Nome kalju (Estonija) 0 : 0 (0 : 0)
Nome kalju (Estonija) - Helsinki (Finska) 2 : 1 (2 : 0)
prolaz; Nome kalju (Estonija)

Nefči (Azerbejdžan) - Skenderbeg (Albanija) 0 : 0 (0 : 0)
Skenderbeg (Albanija) - Nefči (Azerbejdžan) 1 : 0 (0 : 0,0 : 0) produžeci
prolaz; Skenderbeg (Albanija)

Sligo Rovers (Irska) - Molde (Norveška) 0 : 1 (0 : 1)
Molde (Norveška) - Sligo Rovers (Irska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz; Molde (Norveška)

Elfsborg (Švedska) - Daugava (Letonija) 7 : 1 (1 : 0)
Daugava (Letonija) - Elfsborg (Švedska)0 : 4 (0 : 1)
prolaz; Elfsborg (Švedska)

Nju Seints (Vels) - Legija (Poljska) 1 : 3 (1 : 0)
Legija (Poljska) - Nju Seints (Vels) 1 : 0 (0 : 0)
prolaz; Legija (Poljska)

Slovan (Slovačka) - Ludogorec (Bugarska) 2 : 1 (0 : 0)
Ludogorec (Bugarska) - Slovan (Slovačka) 3 : 0 (2 : 0)
prolaz; Ludogorec (Bugarska)

Đer (Mađarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 0 : 2 (0 : 0)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Đer (Mađarska) 2 : 1 (1 : 0)
prolaz; Makabi Tel Aviv (Izrael)

Kliftonvil (Sjeverna Irska) - Seltik (Škotska) 0 : 3 (0 : 2)
Seltik (Škotska) - Kliftonvil (Sjeverna Irska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz; Seltik (Škotska)



prolaz u treća pretkolo osigurali su timovi iz regije;

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1375.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1199.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/991.gif

Yoker
31.07.2013., 15:54
treće pretkolo LP 2013/2014

30/07/2013
Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Skenderbeg (Albanija) 3 : 0 (1 : 0)
Skenderbeg (Albanija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 06/08/2013

Austrija Beč (Austrija) - Hafnarfjordur (Island) 1 : 0 (1 : 0)
Hafnarfjordur (Island) - Austrija Beč (Austrija) 07/08/2013

Nome kalju (Estonija) - Viktorija Plzenj (Češka) 0 : 4 (0 : 1)
Viktorija Plzenj (Češka) - Nome kalju (Estonija) 06/08/2013

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Steaua (Rumunija) 0 : 2 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 06/08/2013

Bazel (Švajcarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 1 : 0 (1 : 0)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Bazel (Švajcarska) 06/08/2013

Nordsjalend (Danska) - Zenit (Rusija) 0 : 1 (0 : 0)
Zenit (Rusija) - Nordsjalend (Danska) 06/08/2013

PAOK (Grčka) - Metalist (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 1)
Metalist (Ukrajina) - PAOK (Grčka) 06/08/2013

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Šerif (Moldavija) 1 : 0 (0 : 0)
Šerif (Moldavija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 06/08/2013

PSV Ajndhoven (Holandija) - SV Zulte Varegem (Belgija) 2 : 0 (0 : 0)
SV Zulte Varegem (Belgija) - PSV Ajndhoven (Holandija) 07/08/2013

Olimpik Lion (Francuska) - Grashoper (Švajcarska) 1 : 0 (0 : 0)
Grashoper (Švajcarska) - Olimpik Lion (Francuska) 06/08/2013

Molde (Norveška) - Legija (Poljska) danas
Legija (Poljska) - Molde (Norveška) 06/08/2013

APOEL (Kipar) - Maribor (Slovenija) danas
Maribor (Slovenija) - APOEL (Kipar) 06/08/2013

Ludogorec (Bugarska) - Partizan (Srbija) danas
Partizan (Srbija) - Ludogorec (Bugarska) 06/08/2013

RB Salcburg (Austrija) - Fenerbahče (Turska) danas
Fenerbahče (Turska) - RB Salcburg (Austrija) 06/08/2013

Seltik (Škotska) - Elfsborg (Švedska) danas
Elfsborg (Švedska) - Seltik (Škotska) 06/08/2013

http://www.vecernji.hr/data/slika/202/1008280.jpg
Said Husejinović odigrao svih 90' za Dinamo protiv Šerifa iz Moldavije.

http://celic.info/wp-content/uploads/2013/06/121021175223hajrovic.jpg
Izet Hajrović također odigrao svih 90' za Grashoper (Švajcarska) protiv Olimpika Lion (Francuska)

Yoker
01.08.2013., 10:20
treće pretkolo LP je kompletirano.

30/07/2013
Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Skenderbeg (Albanija) 3 : 0 (1 : 0)
Skenderbeg (Albanija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 06/08/2013

Austrija Beč (Austrija) - Hafnarfjordur (Island) 1 : 0 (1 : 0)
Hafnarfjordur (Island) - Austrija Beč (Austrija) 07/08/2013

Nome kalju (Estonija) - Viktorija Plzenj (Češka) 0 : 4 (0 : 1)
Viktorija Plzenj (Češka) - Nome kalju (Estonija) 07/08/2013

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Steaua (Rumunija) 0 : 2 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 06/08/2013

Bazel (Švajcarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 1 : 0 (1 : 0)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Bazel (Švajcarska) 06/08/2013

Nordsjalend (Danska) - Zenit (Rusija) 0 : 1 (0 : 0)
Zenit (Rusija) - Nordsjalend (Danska) 07/08/2013

PAOK (Grčka) - Metalist (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 1)
Metalist (Ukrajina) - PAOK (Grčka) 07/08/2013

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Šerif (Moldavija) 1 : 0 (0 : 0)
Šerif (Moldavija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 07/08/2013

PSV Ajndhoven (Holandija) - SV Zulte Varegem (Belgija) 2 : 0 (0 : 0)
SV Zulte Varegem (Belgija) - PSV Ajndhoven (Holandija) 07/08/2013

Olimpik Lion (Francuska) - Grashoper (Švajcarska) 1 : 0 (0 : 0)
Grashoper (Švajcarska) - Olimpik Lion (Francuska) 06/08/2013

31/07/2013
Molde (Norveška) - Legija (Poljska) 1 : 1 (1 : 0)
Legija (Poljska) - Molde (Norveška) 07/08/2013

APOEL (Kipar) - Maribor (Slovenija) 1 : 1 (1 : 0)
Maribor (Slovenija) - APOEL (Kipar) 06/08/2013

Ludogorec (Bugarska) - Partizan (Srbija) 2 : 1 (0 : 0)
Partizan (Srbija) - Ludogorec (Bugarska) 06/08/2013

RB Salcburg (Austrija) - Fenerbahče (Turska) 1 : 1 (0 : 0)
Fenerbahče (Turska) - RB Salcburg (Austrija) 06/08/2013

Seltik (Škotska) - Elfsborg (Švedska) 1 : 0 (0 : 0)
Elfsborg (Švedska) - Seltik (Škotska) 07/08/2013







Turski klub Fenerbahče ipak je nastupio u LP, pored optužbe za namještanja utakmica.
Odluku je donio sportski arbitražni sud u Laussani (CAS)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/798.gif

http://static.weltsport.net/bilder/stadien/gross/382.jpg?v=01

Yoker
08.08.2013., 23:01
treće pretkolo LP revanši

Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Skenderbeg (Albanija) 3 : 0 (1 : 0)
Skenderbeg (Albanija) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 3 : 2 (3 : 1)
prolaz;Šahtjor Karagandi (Kazakstan)

Austrija Beč (Austrija) - Hafnarfjordur (Island) 1 : 0 (1 : 0)
Hafnarfjordur (Island) - Austrija Beč (Austrija) 0 : 0 (0 : 0)
prolaz; Austrija Beč (Austrija)

Nome kalju (Estonija) - Viktorija Plzenj (Češka)0 : 4 (0 : 1)
Viktorija Plzenj (Češka) - Nome kalju (Estonija) 6 : 2 (2 : 1)
prolaz; Viktorija Plzenj (Češka)

Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Steaua (Rumunija) 0 : 2 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 1 : 1 (1 : 0)
prolaz; Steaua (Rumunija)

Bazel (Švajcarska) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 1 : 0 (1 : 0)
Makabi Tel Aviv (Izrael) - Bazel (Švajcarska) 3 : 3 (2 : 3)
prolaz; Bazel (Švajcarska)

Nordsjalend (Danska) - Zenit (Rusija) 0 : 1 (0 : 0)
Zenit (Rusija) - Nordsjalend (Danska) 5 : 0 (1 : 0)
prolaz; Zenit (Rusija)

PAOK (Grčka) - Metalist (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 1)
Metalist (Ukrajina) - PAOK (Grčka) 1 : 1 (0 : 0)
prolaz; Metalist (Ukrajina)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Šerif (Moldavija) 1 : 0 (0 : 0)
Šerif (Moldavija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0 : 3 (0 : 2)
prolaz; Dinamo Zagreb (Hrvatska)

PSV Ajndhoven (Holandija) - SV Zulte Varegem (Belgija)2 : 0 (0 : 0)
SV Zulte Varegem (Belgija) - PSV Ajndhoven (Holandija) 0 : 3 (0 : 0)
prolaz; PSV Ajndhoven (Holandija)

Olimpik Lion (Francuska) - Grashoper (Švajcarska) 1 : 0 (0 : 0)
Grashoper (Švajcarska) - Olimpik Lion (Francuska) 0 : 1 (0: 0)
prolaz; Olimpik Lion (Francuska)

31/07/2013
Molde (Norveška) - Legija (Poljska) 1 : 1 (1 : 0)
Legija (Poljska) - Molde (Norveška) 0 : 0 (0 : 0)
prolaz; Legija (Poljska)

APOEL (Kipar) - Maribor (Slovenija) 1 : 1 (1 : 0)
Maribor (Slovenija) - APOEL (Kipar) 0 : 0 (0 : 0)
prolaz;Maribor (Slovenija)

Ludogorec (Bugarska) - Partizan (Srbija) 2 : 1 (0 : 0)
Partizan (Srbija) - Ludogorec (Bugarska) 0 : 1 (0 : 0)
prolaz; Ludogorec (Bugarska)

RB Salcburg (Austrija) - Fenerbahče (Turska) 1 : 1 (0 : 0)
Fenerbahče (Turska) - RB Salcburg (Austrija) 3 :1 (3 : 1)
prolaz; Fenerbahče (Turska)

Seltik (Škotska) - Elfsborg (Švedska) 1 : 0 (0 : 0)
Elfsborg (Švedska) - Seltik (Škotska) 0 : 0 (0 : 0)
prolaz; Seltik (Škotska)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/3507.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/586.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/3093.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1136.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/606.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1415.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1374.gif

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1425.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/567.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1155.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/15547.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/798.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1287.gif

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1199.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1375.gif

Yoker
11.08.2013., 17:56
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/311.gif

Plej - of
prve utakmice; 20/21 08 2013

Viktorija Plzenj (Češka) -NK Maribor (Slovenija)
Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Seltik FC (Škotska)
Steaua (Rumunija) - Legija (Poljska)
Olimpik Lion (Francuska) - Real Sosijedad (Španija)
Šalke 04 (Njemačka) - Metalist (Ukrajina)
Pasoš Fereira (Portugal) - Zenit (Rusija)
PSV Ajndhoven (Holandija) - AC Milan (Italija)
Fenerbahče (Turska) - Arsenal FC (Engleska)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Austrija Beč (Austrija)
Ludogorec (Bugarska) - FC Bazel (Švajcarska)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/527.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/206.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/2712.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/514.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/555.gif


http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1199.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1375.gif

Yoker
27.08.2013., 11:06
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/311.gif

Plej - of
rezultati prvih utakmica;

Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Seltik FC (Škotska) 2 : 0 (1 : 0)
Viktorija Plzenj (Češka) -NK Maribor (Slovenija) 3 : 1 (1 : 0)
Olimpik Lion (Francuska) - Real Sosijedad (Španija) 0 : 2 (0 : 1)
Pasoš Fereira (Portugal) - Zenit (Rusija) 1 : 4 (0 : 1)
PSV Ajndhoven (Holandija) - AC Milan (Italija) 1 : 1 (0 : 1)
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Austrija Beč (Austrija) 0 : 2 (0 : 0)
Ludogorec (Bugarska) - FC Bazel (Švajcarska) 2 : 4 (1 : 1)
Steaua (Rumunija) - Legija (Poljska) 1 : 1 (1 : 0)
Šalke 04 (Njemačka) - Metalist (Ukrajina) 1 : 1 (1 : 0)
Fenerbahče (Turska) - Arsenal FC (Engleska) 0 : 3 (0 : 0)

Danas i sutra se igraju revanš utakmice.
Veliku prednost u dalji prolaz stekle su ekipe: Arsenala FC (Engleska), Real Sosijedada (Španija), Zenita (Rusija), Austrije Beč (Austrija) i FC Bazela (Švajcarska)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/555.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/527.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1415.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/586.gifhttp://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/606.gif

josip_mo
27.08.2013., 13:57
Kakva Austrija, pregazit će je Dinamoko plitak potok.
Dinamo je namjerno izgubio u Zagrebu i to sve u režiji Zdravka Mamića. Pustio bečane da se nadaju tjedan dana. Iz toga razloga je pustio Samira na Hvar. Da bi Dinamo što slabiji bio protiv Austrije u prvoj utakmici. A i znao je da će se vrijeme pogoršati i da Samir neće moči biti na Hvaru toliko dugo da bi zakasnio na drugu utakmicu.
:fesovi:

Yoker
27.08.2013., 14:13
Kakva Austrija, pregazit će je Dinamoko plitak potok.
Dinamo je namjerno izgubio u Zagrebu i to sve u režiji Zdravka Mamića. Pustio bečane da se nadaju tjedan dana. Iz toga razloga je pustio Samira na Hvar. Da bi Dinamo što slabiji bio protiv Austrije u prvoj utakmici. A i znao je da će se vrijeme pogoršati i da Samir neće moči biti na Hvaru toliko dugo da bi zakasnio na drugu utakmicu.
:fesovi:

Volio bih da se ostvare tvoje prognoze, bit će gutavo. Sretno Modri.

http://gnkdinamo.hr/assets/components/phpthumbof/cache/trening_bec_marko_prpic.b822c76ed280e947d7609597ae 9fd1249560.jpg

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1199.gif

Yoker
29.08.2013., 20:11
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/311.gif

Plej - of
revanši;

Šahtjor Karagandi (Kazakstan) - Seltik FC (Škotska) 2 : 0 (1 : 0)
Seltik FC (Škotska) - Šahtjor Karagandi (Kazakstan) 3 : 0 (1 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Seltik FC (Škotska)

Viktorija Plzenj (Češka) -NK Maribor (Slovenija)3 : 1 (1 : 0)
NK Maribor (Slovenija) - Viktorija Plzenj (Češka) 0 : 1 (0 : 1)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Viktorija Plzenj (Češka)

Olimpik Lion (Francuska) - Real Sosijedad (Španija) 0 : 2 (0 : 1)
Real Sosijedad (Španija) - Olimpik Lion (Francuska) 2 : 0 (0 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Real Sosijedad (Španija)

Pasoš Fereira (Portugal) - Zenit (Rusija) 1 : 4 (0 : 1)
Zenit (Rusija) - Pasoš Fereira (Portugal) 4 : 2 (1 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Zenit (Rusija)

PSV Ajndhoven (Holandija) - AC Milan (Italija) 1 : 1 (0 : 1)
AC Milan (Italija) - PSV Ajndhoven (Holandija) 3 : 0 (1 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja;AC Milan (Italija)

Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Austrija Beč (Austrija) 0 : 2 (0 : 0)
Austrija Beč (Austrija) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 2 : 3 (1 : 2)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Austrija Beč (Austrija)

Ludogorec (Bugarska) - FC Bazel (Švajcarska) 2 : 4 (1 : 1)
FC Bazel (Švajcarska) - Ludogorec (Bugarska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; FC Bazel (Švajcarska)

Steaua (Rumunija) - Legija (Poljska) 1 : 1 (1 : 0)
Legija (Poljska) - Steaua (Rumunija) 2 : 2 (1 : 2)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Steaua (Rumunija)

Šalke 04 (Njemačka) -PAOK (Grčka) 1 : 1 (1 : 0)
PAOK (Grčka) - Šalke 04 (Njemačka) 2 : 3 (0 : 1)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Šalke 04 (Njemačka)

Fenerbahče (Turska) - Arsenal FC (Engleska) 0 : 3 (0 : 0)
Arsenal FC (Engleska) - Fenerbahče (Turska) 2 : 0 (1 : 0)
prolaz u grupnu fazu takmičenja; Arsenal FC (Engleska)

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1287.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/3093.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/527.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1415.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/514.gif

http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/586.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/606.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1136.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/206.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/555.gif

U Monaku je danas obavljen žrijeb LP 2013/2014

grupa A
- Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija)

grupa B
- Real Madrid (Španija)
- Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska)
- Kopenhagen (Danska)

grupa C
- Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka)
- Anderleht (Belgija)

grupa D
- Bajern Minhen (Njemačka)
- CSKA Moskva (Rusija)
- Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka)

grupa E
- Čelsi (Engleska)
- Šalke 04 (Njemačka)
- FC Bazel (Švajcarska)
- Steaua (Rumunija)

grupa F
- Arsenal (Engleska)
- Olimpik Marsej (Francuska)
- Borusija Dortmund (Njemačka)
- Napoli (Italija)

grupa g
- Porto (Portugal)
- Atletiko Madrid (Španija)
- Zenit (Rusija)
- Austrija Beč (Austrija)

grupa H
- Barselona (Španija)
- AC Milan (Italija)
- Ajaks (Holandija)
- Seltik FC (Škotska)

http://www.b92.net/news/pics/2013/08/21/129696297352151105475a0274904990_orig.jpg

Yoker
01.10.2013., 22:31
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/311.gif

grupa A
- Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija)

Mančester Junajted (Engleska) - Bajer Leverkuzen (Njemačka) 4 : 2 (1 : 0)
Real Sosijedad (Španija) - Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 0)

tabela


1.
Mančester Junajted (Engleska)
1
1
0
0
4:2
(+2)

3


2.
Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
1
1
0
0
2:0
(+2)

3


3.
Bajer Leverkuzen (Njemačka)
1
0
0
1
2:4
(-2)

0


4.
Real Sosijedad (Španija)
1
0
0
1
0:2
(-2)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/543.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1364.gif

preostali susreti:
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Mančester Junajted (Engleska)
- Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Real Sosijedad (Španija)

- Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Mančester Junajted (Engleska) : Real Sosijedad (Španija)

- Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija) : Mančester Junajted (Engleska)

- Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Real Sosijedad (Španija)

- Mančester Junajted (Engleska) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Real Sosijedad (Španija) : Bajer Leverkuzen (Njemačka)




grupa B
- Real Madrid (Španija)
- Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska)
- Kopenhagen (Danska)

Galatasaraj (Turska) - Real Madrid (Španija) 1 : 6 (0 : 1)
Kopenhagen (Danska) - Juventus (Italija) 1 : 1 (1 : 0)

tabela

1.
Real Madrid (Španija)
1
1
0
0
6:1
(+5)


3


2.
Kopenhagen (Danska)
1
0
1
0
1:1
(0)


1


3.
Juventus (Italija)
1
0
1
0
1:1
(0)

1


4.
Galatasaraj (Turska)
1
0
0
1
1:6
(-5)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/532.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1347.gif

preostali susreti:
- Juventus (Italija) : Galatasaraj (Turska)
- Real Madrid (Španija) : Kopenhagen (Danska)

- Real Madrid (Španija) : Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska) : Kopenhagen (Danska)

- Juventus (Italija) : Real Madrid (Španija)
- Kopenhagen (Danska) : Galatasaraj (Turska)

- Real Madrid (Španija) : Galatasaraj (Turska)
- Juventus (Italija) : Kopenhagen (Danska)

- Galatasaraj (Turska) : Juventus (Italija)
- Kopenhagen (Danska) : Real Madrid (Španija)




grupa C
- Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka)
- Anderleht (Belgija)

Olimpijakos (Grčka) - Pari Sen Žermen (Francuska) 1 : 4 (1 : 1)
Benfika (Portugal) - Anderleht (Belgija) 2 : 0 (2 : 0)

tabela


1.
Pari Sen Žermen (Francuska)
1
1
0
0
4:1
(+3)

3


2.
Benfika (Portugal)
1
1
0
0
2:0
(+2)

3


3.
Anderleht (Belgija)
1
0
0
1
0:2
(-2)

0


4.
Olimpijakos (Grčka)
1
0
0
1
1:4
(-3)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/563.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/811.gif

preostali susreti:
- Pari Sen Žermen (Francuska) : Benfika (Portugal)
- Anderleht (Belgija) : Olimpijakos (Grčka)

- Anderleht (Belgija) : Pari Sen Žermen (Francuska)
- Benfika (Portugal) : Olimpijakos (Grčka)

- Pari Sen Žermen (Francuska) : Anderleht (Belgija)
- Olimpijakos (Grčka) : Benfika (Portugal)

- Anderleht (Belgija) : Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska) : Olimpijakos (Grčka)

- Benfika (Portugal) : Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka) : Anderleht (Belgija)




grupa D
- Bajern Minhen (Njemačka)
- CSKA Moskva (Rusija)
- Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka)

Bajern Minhen (Njemačka) : CSKA Moskva (Rusija) 3 : 0 (2 : 0)
Viktorija Plzenj (Češka) : Mančester Siti (Engleska) 0 : 3 (0 : 0)

tabela:


1.
Bajern Minhen (Njemačka)
1
1
0
0
3:0
(+3)

3


2.
Mančester Siti (Engleska)
1
1
0
0
3:0
(+3)

3


3.
CSKA Moskva (Rusija)
1
0
0
1
0:3
(-3)

0


4.
Viktorija Plzenj (Češka)
1
0
0
1
0:3
(-3)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/222.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/750.gif

preostali susreti:
- CSKA Moskva (Rusija) : Viktorija Plzenj (Češka)
- Mančester Siti (Engleska) : Bajern Minhen (Njemačka)

- CSKA Moskva (Rusija) : Mančester Siti (Engleska)
- Bajern Minhen (Njemačka) : Viktorija Plzenj (Češka)

- Mančester Siti (Engleska) : CSKA Moskva (Rusija)
- Viktorija Plzenj (Češka) : Bajern Minhen (Njemačka)

- CSKA Moskva (Rusija) : Bajern Minhen (Njemačka)
- Mančester Siti (Engleska) : Viktorija Plzenj (Češka)

- Bajern Minhen (Njemačka) : Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka) : CSKA Moskva (Rusija)

Yoker
03.10.2013., 22:54
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/43.gif

grupa A
- Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija)

Mančester Junajted (Engleska) - Bajer Leverkuzen (Njemačka) 4 : 2 (1 : 0)
Real Sosijedad (Španija) - Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 0)

Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Mančester Junajted (Engleska) 1 : 1 (0 : 1)
Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Real Sosijedad (Španija) 2 : 1 (1 : 0)

tabela grupe A


1.
Mančester Junajted (Engleska)
2
1
1
0
5:3
(+2)


4


2.
Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
2
1
1
0
3:1
(+2)


4


3.
Bajer Leverkuzen (Njemačka)
2
1
0
1
4:5
(-1)


3


4.
Real Sosijedad (Španija)
2
0
0
2
1:4
(-3)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/543.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1364.gif

preostale utakmice grupe A
- Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Mančester Junajted (Engleska) : Real Sosijedad (Španija)

- Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija) : Mančester Junajted (Engleska)

- Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Real Sosijedad (Španija)

- Mančester Junajted (Engleska) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Real Sosijedad (Španija) : Bajer Leverkuzen (Njemačka)




grupa B
- Real Madrid (Španija)
- Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska)
- Kopenhagen (Danska)

Galatasaraj (Turska) - Real Madrid (Španija) 1 : 6 (0 : 1)
Kopenhagen (Danska) - Juventus (Italija) 1 : 1 (1 : 0)

Juventus (Italija) : Galatasaraj (Turska) 2 : 2 (0 : 1)
Real Madrid (Španija) : Kopenhagen (Danska) 4 : 0 (1 : 0)

tabela grupe B


1.
Real Madrid (Španija)
2
2
0
0
10:1
(-9)


6


2.
Juventus (Italija)
2
0
2
0
3:3
(0)


2


3.
Kopenhagen (Danska)
2
0
1
1
1:5
(-4)


1


4.
Galatasaraj (Turska)
2
0
1
1
3:8
(-5)

1



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/532.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/511.gif

preostale utakmice grupe B
- Real Madrid (Španija) : Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska) : Kopenhagen (Danska)

- Juventus (Italija) : Real Madrid (Španija)
- Kopenhagen (Danska) : Galatasaraj (Turska)

- Real Madrid (Španija) : Galatasaraj (Turska)
- Juventus (Italija) : Kopenhagen (Danska)

- Galatasaraj (Turska) : Juventus (Italija)
- Kopenhagen (Danska) : Real Madrid (Španija)




grupa C
- Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka)
- Anderleht (Belgija)

Olimpijakos (Grčka) - Pari Sen Žermen (Francuska) 1 : 4 (1 : 1)
Benfika (Portugal) - Anderleht (Belgija) 2 : 0 (2 : 0)

Pari Sen Žermen (Francuska) : Benfika (Portugal) 3 : 0 (3 : 0)
Anderleht (Belgija) : Olimpijakos (Grčka) 0 : 3 (0 : 1)

tabela grupe C


1.
Pari Sen Žermen (Francuska)
2
2
0
0
7:1
(+6)

6


2.
Olimpijakos (Grčka)
2
1
0
1
4:4
(0)

3


3.
Benfika (Portugal)
2
1
0
1
2:3
(-1)

3


4.
Anderleht (Belgija)
2
0
0
2
0:5
(-5)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/563.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/1400.gif
preostale utakmice grupe C
- Anderleht (Belgija) : Pari Sen Žermen (Francuska)
- Benfika (Portugal) : Olimpijakos (Grčka)

- Pari Sen Žermen (Francuska) : Anderleht (Belgija)
- Olimpijakos (Grčka) : Benfika (Portugal)

- Anderleht (Belgija) : Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska) : Olimpijakos (Grčka)

- Benfika (Portugal) : Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka) : Anderleht (Belgija)




grupa D
- Bajern Minhen (Njemačka)
- CSKA Moskva (Rusija)
- Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka)

Bajern Minhen (Njemačka) : CSKA Moskva (Rusija) 3 : 0 (2 : 0)
Viktorija Plzenj (Češka) : Mančester Siti (Engleska) 0 : 3 (0 : 0)

CSKA Moskva (Rusija) : Viktorija Plzenj (Češka) 3 : 2 (2 : 1)
Mančester Siti (Engleska) : Bajern Minhen (Njemačka) 1 : 3 (0 : 1)

tabela grupe D


1.
Bajern Minhen (Njemačka)
2
2
0
0
6:1
(+5)

6


2.
Mančester Siti (Engleska)
2
1
0
1
4:3
(+1)

3


3.
CSKA Moskva (Rusija)
2
1
0
1
3:5
(-2)

3


4.
Viktorija Plzenj (Češka)
2
0
0
2
2:6)
(-4)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/222.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/750.gif

preostale utakmice grupe D
CSKA Moskva (Rusija) : Mančester Siti (Engleska)
- Bajern Minhen (Njemačka) : Viktorija Plzenj (Češka)

- Mančester Siti (Engleska) : CSKA Moskva (Rusija)
- Viktorija Plzenj (Češka) : Bajern Minhen (Njemačka)

- CSKA Moskva (Rusija) : Bajern Minhen (Njemačka)
- Mančester Siti (Engleska) : Viktorija Plzenj (Češka)

- Bajern Minhen (Njemačka) : Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka) : CSKA Moskva (Rusija)

Yoker
04.10.2013., 09:58
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/43.gif

grupa E
- Čelsi (Engleska)
- Šalke 04 (Njemačka)
- FC Bazel (Švajcarska)
- Steaua (Rumunija)

Čelsi (Engleska) - FC Bazel (Švajcarska) 1 : 2 (1 : 0)
Šalke 04 (Njemačka) - Steaua (Rumunija) 3 : 0 (0 : 0)

FC Bazel (Švajcarska) - Šalke 04 (Njemačka) 0 : 1 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Čelsi (Engleska) 0 : 4 (0 : 2)

tabela grupe E


1.
Šalke 04 (Njemačka)
2
2
0
0
4:0
(+4)


6


2.
Čelsi (Engleska)
2
1
0
1
5:2
(+3)


3


3.
FC Bazel (Švajcarska)
2
1
0
1
2:2
(0)


3


4.
Steaua (Rumunija)
2
0
0
2
0:7
(0)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/206.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/544.gif

preostale utakmice grupe E
- Šalke 04 (Njemačka) : Čelsi (Engleska)
- Steaua (Rumunija) : FC Bazel (Švajcarska)

- Čelsi (Engleska) : Šalke 04 (Njemačka)
- FC Bazel (Švajcarska) : Steaua (Rumunija)

- FC Bazel (Švajcarska) : Čelsi (Engleska)
- Steaua (Rumunija) : Šalke 04 (Njemačka)

- Šalke 04 (Njemačka) : FC Bazel (Švajcarska)
- Čelsi (Engleska) : Steaua (Rumunija)




grupa F
- Arsenal (Engleska)
- Olimpik Marsej (Francuska)
- Borusija Dortmund (Njemačka)
- Napoli (Italija)

Olimpik Marsej (Francuska) - Arsenal (Engleska) 1 : 2 (0 : 0)
Napoli (Italija) - Borusija Dortmund (Njemačka) 2 : 1 (1 : 0)

Borusija Dortmund (Njemačka) - Olimpik Marsej (Francuska) 3 : 0 (1 : 0)
Arsenal (Engleska) - Napoli (Italija) 2 : 0 (2 : 0)

tabela grupe F


1.
Arsenal (Engleska)
2
2
0
0
4:1
(+3)


6


2.
Borusija Dortmund (Njemačka)
2
1
0
1
4:2
(+2)


3


3.
Napoli (Italija)
2
1
0
1
2:3
(-1)


3


4.
Olimpik Marsej (Francuska)
2
0
0
2
1:5
(-4)


0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/555.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/210.gif

preostale utakmice grupe F
- Arsenal (Engleska) : Borusija Dortmund (Njemačka)
- Olimpik Marsej (Francuska) : Napoli (Italija)

- Borusija Dortmund (Njemačka) : Arsenal (Engleska)
- Napoli (Italija) : Olimpik Marsej (Francuska)

- Arsenal (Engleska) : Olimpik Marsej (Francuska)
- Borusija Dortmund (Njemačka) : Napoli (Italija)

- Olimpik Marsej (Francuska) : Borusija Dortmund (Njemačka)
- Napoli (Italija) : Arsenal (Engleska)




grupa G
- Porto (Portugal)
- Atletiko Madrid (Španija)
- Zenit (Rusija)
- Austrija Beč (Austrija)

Atletiko Madrid (Španija) - Zenit (Rusija) 3 : 1 (1 : 0)
Austrija Beč (Austrija) - Porto (Portugal) 0 : 1 (0 : 0)

Zenit (Rusija) - Austrija Beč (Austrija) 0 : 0 (0 : 0)
Porto (Portugal) - Atletiko Madrid (Španija) 1 : 2 (1 : 0)

tabela grupe G


1.
Atletiko Madrid (Španija)
2
2
0
0
5:2
(+3)


6


2.
Porto (Portugal)
2
1
0
1
2:2
(0)


3


3.
Austrija Beč (Austrija)
2
0
1
1
0:1
(-1)


1


4.
Zenit (Rusija)
2
0
1
1
1:3
(-2)

1



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/737.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/808.gif

preostale utakmice grupe G
- Porto (Portugal) : Zenit (Rusija)
- Austrija Beč (Austrija) : Atletiko Madrid (Španija)

- Zenit (Rusija) : Porto (Portugal)
- Atletiko Madrid (Španija) : Austrija Beč (Austrija)

- Zenit (Rusija) : Atletiko Madrid (Španija)
- Porto (Portugal) : Austrija Beč (Austrija)

- Atletiko Madrid (Španija) : Porto (Portugal)
- Austrija Beč (Austrija) : Zenit (Rusija)




grupa H
- Barselona (Španija)
- AC Milan (Italija)
- Ajaks (Holandija)
- Seltik FC (Škotska)

Barselona (Španija) - Ajaks (Holandija) 4 : 0 (1 : 0)
AC Milan (Italija) - Seltik FC (Škotska) 2 : 0 (0 : 0)

Ajaks (Holandija) - AC Milan (Italija) 1 : 1 (0 : 0)
Seltik FC (Škotska) - Barselona (Španija) 0 : 1 (0 : 0)

tabela grupe H


1.
Barselona (Španija)
2
2
0
0
5:0
(+5)

6


2.
AC Milan (Italija)
2
1
1
0
3:1
(+2)

4


3.
Ajaks (Holandija)
2
0
1
1
1:5
(-4)

1


4.
Seltik FC (Škotska)
2
0
0
2
0:3
(-3)

0



http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/530.gif http://static.weltsport.net/bilder/wappen/mittel/514.gif

preostale utakmice grupe H
- AC Milan (Italija) : Barselona (Španija)
- Seltik FC (Škotska) : Ajaks (Holandija)

- Barselona (Španija) : AC Milan (Italija)
- Ajaks (Holandija) : Seltik FC (Škotska)

- Ajaks (Holandija) : Barselona (Španija)
- Seltik FC (Škotska) : AC Milan (Italija)

- AC Milan (Italija) : Ajaks (Holandija)
- Barselona (Španija) : Seltik FC (Škotska)

Titan
16.12.2013., 14:42
Danas su izvuceni vrlo, vrlo interesantni parovi osmine Lige prvaka:

Manchester City - Barcelona
Olympiakos - Manchester United
Milan - Atletico Madrid
Bayer Leverkusen - PSG
Galatasaray - Chelsea
Schalke - Real Madrid
Zenit - Borussia Dortmund
Arsenal - Bayern



Svi rukovodeci u Njemackim klubovima su odusevljeni sa parovima osmine Lige prvaka, racunajuci da ce imati vise nego tezak zadatak (Bayer i Schalke) pri kvalifikaciji za cetvrt finale.

Yoker
18.02.2014., 17:03
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/43.gif

grupa A
- Mančester Junajted (Engleska)
- Šahtjor Donjeck (Ukrajina)
- Bajer Leverkuzen (Njemačka)
- Real Sosijedad (Španija)

Mančester Junajted (Engleska) - Bajer Leverkuzen (Njemačka) 4 : 2 (1 : 0)
Real Sosijedad (Španija) - Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 0 : 2 (0 : 0)

Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Mančester Junajted (Engleska) 1 : 1 (0 : 1)
Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Real Sosijedad (Španija) 2 : 1 (1 : 0)


Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 4 : 0 (1 : 0)
Mančester Junajted (Engleska) : Real Sosijedad (Španija) 1 : 0 (1 : 0)

Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Bajer Leverkuzen (Njemačka) 0 : 0 (0 : 0)
Real Sosijedad (Španija) : Mančester Junajted (Engleska) 0 : 0 (0 : 0)

Bajer Leverkuzen (Njemačka) : Mančester Junajted (Engleska) 0 : 5 (0 : 2)
Šahtjor Donjeck (Ukrajina) : Real Sosijedad (Španija) 4 : 0 (1 : 0)

Mančester Junajted (Engleska) : Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 1 : 0 (0 : 0)
Real Sosijedad (Španija) : Bajer Leverkuzen (Njemačka) 0 : 1 (0 : 0)

tabela grupe A
1. Mančester Junajted (Engleska) 14 bodova
2. Bajer Leverkuzen (Njemačka) 10 bodova
3. Šahtjor Donjeck (Ukrajina) 8 bodova
4. Real Sosijedad (Španija) 1 bod

U osminu finala LP plasirali su se;
Mančester Junajted (Engleska)
Bajer Leverkuzen (Njemačka)

Šahtjor Donjeck (Ukrajina) nastavlja takmičenje u LE






grupa B
- Real Madrid (Španija)
- Juventus (Italija)
- Galatasaraj (Turska)
- Kopenhagen (Danska)

Galatasaraj (Turska) - Real Madrid (Španija) 1 : 6 (0 : 1)
Kopenhagen (Danska) - Juventus (Italija) 1 : 1 (1 : 0)

Juventus (Italija) : Galatasaraj (Turska) 2 : 2 (0 : 1)
Real Madrid (Španija) : Kopenhagen (Danska) 4 : 0 (1 : 0

Real Madrid (Španija) : Juventus (Italija) 2 : 1 (2 : 1)
Galatasaraj (Turska) : Kopenhagen (Danska) 3 : 1 (3 : 0)

Juventus (Italija) : Real Madrid (Španija) 2 : 2 (1 : 0)
Kopenhagen (Danska) : Galatasaraj (Turska) 1 : 0 (1 : 0)

Real Madrid (Španija) : Galatasaraj (Turska) 4 : 1 (1 : 1)
Juventus (Italija) : Kopenhagen (Danska) 3 : 1 (1 : 0)

Galatasaraj (Turska) : Juventus (Italija) 1 : 0 (0 : 0)
Kopenhagen (Danska) : Real Madrid (Španija) 0 : 2 (0 : 1)

tabela grupe B
1. Real Madrid (Španija) 16 bodova
2. Galatasaraj (Turska) 7 bodova
3. Juventus (Italija) 6 bodova
4. Kopenhagen (Danska) 4 boda

U osminu finala LP plasirali su se;
Real Madrid (Španija)
Galatasaraj (Turska)

Juventus (Italija) nastavlja takmičenje u LE






grupa C
- Benfika (Portugal)
- Pari Sen Žermen (Francuska)
- Olimpijakos (Grčka)
- Anderleht (Belgija)

Olimpijakos (Grčka) - Pari Sen Žermen (Francuska) 1 : 4 (1 : 1)
Benfika (Portugal) - Anderleht (Belgija) 2 : 0 (2 : 0)

Pari Sen Žermen (Francuska) : Benfika (Portugal) 3 : 0 (3 : 0)
Anderleht (Belgija) : Olimpijakos (Grčka) 0 : 3 (0 : 1)

Anderleht (Belgija) : Pari Sen Žermen (Francuska) 0 : 5 (0 : 3)
Benfika (Portugal) : Olimpijakos (Grčka) 1 : 1 (0 : 1)

Pari Sen Žermen (Francuska) : Anderleht (Belgija) 1 : 1 (0 :0)
Olimpijakos (Grčka) : Benfika (Portugal) 1 : 0 (1 : 0)

Anderleht (Belgija) : Benfika (Portugal) 2 : 3 (1 :1)
Pari Sen Žermen (Francuska) : Olimpijakos (Grčka) 2 : 1 (1 : 0)

Benfika (Portugal) : Pari Sen Žermen (Francuska) 2 : 1 (1 : 1)
Olimpijakos (Grčka) : Anderleht (Belgija) 3 : 1 (1 : 1)

tabela grupe C
1. Pari Sen Žermen (Francuska) 13 bodova
2. Olimpijakos (Grčka) 10 bodova
3. Benfika (Portugal) 10 bodova
4. Anderleht (Belgija) 1 bod

U osminu finala LP plasirali su se;
Pari Sen Žermen (Francuska)
Olimpijakos (Grčka)

Benfika (Portugal) nastavlja takmičenje u LE



grupa D
- Bajern Minhen (Njemačka)
- CSKA Moskva (Rusija)
- Mančester Siti (Engleska)
- Viktorija Plzenj (Češka)

Bajern Minhen (Njemačka) : CSKA Moskva (Rusija) 3 : 0 (2 : 0)
Viktorija Plzenj (Češka) : Mančester Siti (Engleska) 0 : 3 (0 : 0)

CSKA Moskva (Rusija) : Viktorija Plzenj (Češka) 3 : 2 (2 : 1)
Mančester Siti (Engleska) : Bajern Minhen (Njemačka) 1 : 3 (0 : 1)

CSKA Moskva (Rusija) : Mančester Siti (Engleska) 1 : 2 (1 : 2)
Bajern Minhen (Njemačka) : Viktorija Plzenj (Češka) 5 : 0 (2 : 0)

Mančester Siti (Engleska) : CSKA Moskva (Rusija) 5 : 2 (3 : 1)
Viktorija Plzenj (Češka) : Bajern Minhen (Njemačka) 0 : 1 (0 : 0)

CSKA Moskva (Rusija) : Bajern Minhen (Njemačka) 1 : 3 (0 : 1)
Mančester Siti (Engleska) : Viktorija Plzenj (Češka) 4 : 2 (1 : 1)

Bajern Minhen (Njemačka) : Mančester Siti (Engleska) 2 : 3 (2 : 1)
Viktorija Plzenj (Češka) : CSKA Moskva (Rusija) 2 : 1 (0 : 0)

tabela grupe D
1. Bajern Minhen (Njemačka) 15 bodova
2. Mančester Siti (Engleska) 15 bodova
3. Viktorija Plzenj (Češka) 3 boda
4. CSKA Moskva (Rusija) 3 boda

U osminu finala LP plasirali su se;
Bajern Minhen (Njemačka)
Mančester Siti (Engleska)

Viktorija Plzenj (Češka) nastavlja takmičenje u LE

Yoker
18.02.2014., 17:04
grupa E
- Čelsi (Engleska)
- Šalke 04 (Njemačka)
- FC Bazel (Švajcarska)
- Steaua (Rumunija)

Čelsi (Engleska) - FC Bazel (Švajcarska) 1 : 2 (1 : 0)
Šalke 04 (Njemačka) - Steaua (Rumunija) 3 : 0 (0 : 0)

FC Bazel (Švajcarska) - Šalke 04 (Njemačka) 0 : 1 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) - Čelsi (Engleska) 0 : 4 (0 : 2)

Šalke 04 (Njemačka) : Čelsi (Engleska) 0 : 3 (0 : 1)
Steaua (Rumunija) : FC Bazel (Švajcarska) 1 : 1 (0 : 0)

Čelsi (Engleska) : Šalke 04 (Njemačka) 3 : 0 (1 : 0)
FC Bazel (Švajcarska) : Steaua (Rumunija) 1 : 1 (0 : 1)

FC Bazel (Švajcarska) : Čelsi (Engleska) 1 : 0 (0 : 0)
Steaua (Rumunija) : Šalke 04 (Njemačka) 0 : 0 (0 : 0)

Šalke 04 (Njemačka) : FC Bazel (Švajcarska) 2 : 0 (0 : 0)
Čelsi (Engleska) : Steaua (Rumunija) 1 : 0 (1 : 0)


tabela grupe E
1. Čelsi (Engleska) 12 bodova
2. Šalke 04 (Njemačka) 10 bodova
3. FC Bazel (Švajcarska) 8 bodova
4. Steaua (Rumunija) 3 boda

U osminu finala LP plasirali su se;
Čelsi (Engleska)
Šalke 04 (Njemačka)

FC Bazel (Švajcarska) nastavlja takmičenje u LE




grupa F
- Arsenal (Engleska)
- Olimpik Marsej (Francuska)
- Borusija Dortmund (Njemačka)
- Napoli (Italija)

Olimpik Marsej (Francuska) - Arsenal (Engleska) 1 : 2 (0 : 0)
Napoli (Italija) - Borusija Dortmund (Njemačka) 2 : 1 (1 : 0)

Borusija Dortmund (Njemačka) - Olimpik Marsej (Francuska) 3 : 0 (1 : 0)
Arsenal (Engleska) - Napoli (Italija) 2 : 0 (2 : 0)
Arsenal (Engleska) : Borusija Dortmund (Njemačka) 1 : 2 (1 : 1)
Olimpik Marsej (Francuska) : Napoli (Italija) 1 : 2 (0 : 1)

Borusija Dortmund (Njemačka) : Arsenal (Engleska) 0 : 1 (0 : 0)
Napoli (Italija) : Olimpik Marsej (Francuska) 3 : 2 (2 : 1)

Arsenal (Engleska) : Olimpik Marsej (Francuska) 2 : 0 (1 : 0)
Borusija Dortmund (Njemačka) : Napoli (Italija) 3 : 1 (1 : 0)

Olimpik Marsej (Francuska) : Borusija Dortmund (Njemačka) 1 : 2 (1 : 1)
Napoli (Italija) : Arsenal (Engleska) 2 : 0 (0 : 0)

tabela grupe F
1. Borusija Dortmund (Njemačka) 12 bodova (+5)
2. Arsenal (Engleska) 12 bodova (+3)
3. Napoli (Italija) 12 bodova (+1)
4. Olimpik Marsej (Francuska) 0 bodova (-9)

U osminu finala LP plasirali su se;
Borusija Dortmund (Njemačka)
Arsenal (Engleska)

Napoli (Italija) nastavlja takmičenje u LE





grupa G
- Porto (Portugal)
- Atletiko Madrid (Španija)
- Zenit (Rusija)
- Austrija Beč (Austrija)

Atletiko Madrid (Španija) - Zenit (Rusija) 3 : 1 (1 : 0)
Austrija Beč (Austrija) - Porto (Portugal) 0 : 1 (0 : 0)

Zenit (Rusija) - Austrija Beč (Austrija) 0 : 0 (0 : 0)
Porto (Portugal) - Atletiko Madrid (Španija) 1 : 2 (1 : 0)

Porto (Portugal) : Zenit (Rusija) 0 : 1 (0 : 0)
Austrija Beč (Austrija) : Atletiko Madrid (Španija) 0 : 3 (0 : 2)

Zenit (Rusija) : Porto (Portugal) 1 : 1 (1 : 1)
Atletiko Madrid (Španija) : Austrija Beč (Austrija) 4 : 0 (3 : 0)

Zenit (Rusija) : Atletiko Madrid (Španija) 1 : 1 (0 : 0)
Porto (Portugal) : Austrija Beč (Austrija) 1 : 1 (0 : 1)

Atletiko Madrid (Španija) : Porto (Portugal) 2 : 0 (2 : 0)
Austrija Beč (Austrija) : Zenit (Rusija) 4 : 1 (1 : 1)

tabela grupe G
1. Atletiko Madrid (Španija) 16 bodova
2. Zenit (Rusija) 6 bodova
3. Porto (Portugal) 5 bodova
4. Austrija Beč (Austrija) 5 bodova

U osminu finala LP plasirali su se;
Atletiko Madrid (Španija)
Zenit (Rusija)

Porto (Portugal) nastavlja takmičenje u LE




grupa H
- Barselona (Španija)
- AC Milan (Italija)
- Ajaks (Holandija)
- Seltik FC (Škotska)

Barselona (Španija) - Ajaks (Holandija) 4 : 0 (1 : 0)
AC Milan (Italija) - Seltik FC (Škotska) 2 : 0 (0 : 0)

Ajaks (Holandija) - AC Milan (Italija) 1 : 1 (0 : 0)
Seltik FC (Škotska) - Barselona (Španija) 0 : 1 (0 : 0)

AC Milan (Italija) : Barselona (Španija) 1 : 1 (1 : 1)
Seltik FC (Škotska) : Ajaks (Holandija) 2 : 1 (1 : 0)

Barselona (Španija) : AC Milan (Italija) 3 : 1 (2 : 1)
Ajaks (Holandija) : Seltik FC (Škotska) 1 : 0 (0 : 0)

Ajaks (Holandija) : Barselona (Španija) 2 : 1 (2 : 0)
Seltik FC (Škotska) : AC Milan (Italija) 0 : 3 (0 : 1)

AC Milan (Italija) : Ajaks (Holandija) 0 : 0 (0 : 0)
Barselona (Španija) : Seltik FC (Škotska) 6 : 1 (3 : 0)

tabela grupe H
1. Barselona (Španija) 13 bodova
2. AC Milan (Italija) 9 bodova
3. Ajaks (Holandija) 8 bodova
4. Seltik FC (Škotska) 3 boda

U osminu finala LP plasirali su se;
Barselona (Španija)
AC Milan (Italija)

Ajaks (Holandija) nastavlja takmičenje u LE

Yoker
18.02.2014., 17:05
Parovi osmine finala LP
Mančester Siti (Engleska) - Barselona (Španija)
Bajer Leverkuzen (Njemačka) - Pari Sen Žermen (Francuska)
AC Milan (Italija) - Atletiko Madrid (Španija)
Arsenal (Engleska) - Bajern Minhen (Njemačka)
Zenit (Rusija) - Borusija Dortmund (Njemačka)
Olimpijakos (Grčka) - Mančester Junajted (Engleska)
Galatasaraj (Turska) - Čelsi (Engleska)
Šalke 04 (Njemačka) - Real Madrid (Španija)

Yoker
19.02.2014., 18:09
http://static.weltsport.net/bilder/wettbewerbe/100/43.gif
Sinoć su odigrane prve utakmice osmine finala LP.
Mančester Siti (Engleska) - Barselona (Španija) 0 : 2 (0 : 0)
Bajer Leverkuzen (Njemačka) - Pari Sen Žermen (Francuska) 0 : 4 (0 : 3)


Mančester Siti (Engleska)
http://cache.images.globalsportsmedia.com/soccer/teams/75x75/676.png
1. Džo Hart
4. Vinsent Kompani
26. Martin Demikelis http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/RC.png 53'
22. Gael Kliši
5. Pabio Zabaleta
13. Aleksandar Kolarov http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SO.png http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/YC.png 37'
21. David Silva
42. Jaja Ture
15. Hesus Navas http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SO.png
25. Fernandinjo
9. Alvaro Negredo http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SO.png http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/YC.png 28'

trener;
Manuel Pelegrini

zamjene;
6. Džolion Leskot http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SI.png 58' (13. Aleksandar Kolarov)
8. Samir Nasri http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SI.png 58' ( 15. Hesus Navas)
10. Edin Džeko http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SI.png 74' (9. Alvaro Negredo)
2. Mika Ričards
14. Havijer Garsija
30. Kostel Pantilimon
35. Stevan Jovetić


Barselona (Španija)
http://cache.images.globalsportsmedia.com/soccer/teams/75x75/2017.png
1. Viktor Valdez
22. Daniel Alveš http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/YC.png 23' http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/G.png 90'
3. Žerar Pike
18. Žordi Alba
14. Havijer Maskerano http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/YC.png 76'
4. Sesk Fabregas http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SO.png
8. Andre Iniesta
6. Ćavi Hernandez
16. Serhio Buskets
10. Lionel Mesi http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/PG.png 54'
9. Aleksis Sančez http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SO.png

trener; Herardo Martino

zamjene;
11. Nejmar http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SI.png 74' (9. Aleksis Sančez)
24. Roberto http://s1.swimg.net/gsmf/477/img/events/SI.png 86' (4. Sesk Fabregas)
7. Pedro Rodrigez
13. Hoze Manuel Pinto
15. Mark Bartra
17. Aleksander Song
21. Adriano