PDA

View Full Version : Udarne vijesti nase stampe

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

ummagumma
20.03.2013., 14:33
Heeeh!:D Daj nešto svojim riječima Rag... ups, gummeni.
Gdje je onaj naš elokventni kolega?

Hiperprodukcija nikad ne donosi kvalitet.

Ah, draga moja (Milka),

Intelekt se procjenjuje prema sposobnosti prilagođavanja.
Misliš li da imam želju da oponašam Makijavelija, pa da ljudi moraju uzimati godišnji odmor - da bi pročiali standardni spin (koji je bio napisan u ovoj ili onoj formi već nekoliko stotina puta)?

Pokušao sam te u par navrata oponašati, pa se nadam da mi dobro ide... Usavršavam se (ono znaš: "eto te znojš se, usamljen si u svojoj glupoj namjeri da nas demantuješ. istina boli, a tebe najviše, gdje si bio kad se pamet dijelila, da shvatiš ko je gazda kad para vrti gdje burgija neće, kad ćeš shvatiti tim malim mozgom", itd..). Ide mi sporo, ali možda se trud ipak isplati....

Inače, svi smo pomalo "PoĐizlili"", pa su nam komentari do 160 znakova.

fazlic
20.03.2013., 14:59
Povratak vjeri pradjedova donosi i znacajne ustede!:p

Druze hvala na ponudi. Nek se tebi pop Kacavenda mota oko nogu makar i kad si mrtav.

Nemoj da se brines za nas muslimane. Plati se nekako.

Titan
20.03.2013., 15:15
Vidi se da si novi član. Sad si razočarao naše izbjeglice (& jugoslovene).
Umjesto da napišeš kako je BiH najgora zemlja na svijetu, a ti tako - sve nešto logično i razložno.
Umjesto da napišeš da je u SFRJ bilo 100 puta bolje, ti napišeš da je uz članarinu od 5 Eura (za SFRJ - eVra) moguće imati potpuno besplatnu dženazu.

Umma, nemoj sa oprostenjem da kakish..=))
Nismo mi u dijaspori sa marsa pali, mnogi od nas znamo kojesta po pitanju nasih adeta i pravila, ti se ponasas kao da si toplu vodu iznasao.

Nalazim da mi clanak nije jasan, neko izmislja ili uvelicava. Ja zivim u Mostaru, najskupljem gradu u cijeloj zemlji. Nena kad mi je umrla nije se nista placalo, Dobila je tabut, drveni nisan, kopanje mezara, zakopavanje i ucenje dzenaze besplatno. Jedino sto su moji pocastili hodzu jer nije red da ga saljes bez icega. A umrila je prije 4 mjeseca. Znaci da ih islamska zajednica mulja, ili da oni ne placaju clanarinu. Ako ne placaju clanarinu otkud im pravo da se bune? Pobogu 10 KM moze svatko da odvoji, vjerovo il ne vjerovo, olaksas familiji. U cijenu ne racunam ovu pojavu "doceka" poslije dzenaze, koji se skoro pretvaraju u slavlje, jede se pije smije i sta sve ne. Ne uracunavam i novu obicaj ucenja hatmi i slicno (to je uvedeno na novo, mrtvima ucenje hatme-zakona vjere ne pomaze, kasno im je sad) Cak su u ono sa clanarinom osigurali autobus za prijevoz. Ne mogu sad bit ****o i govorit da su naplatili kad nisu, sve to dodje. Svojim ocima sam vidio i usima slusao kako ide.

Muhamede,
nisam vjernik,ali kao sto rekoh,. moja supruga placa hodzarinu, dali ce mene sa hodzom ili bez hodze u nepovrat sptremiti najmanje mi se fucka,
ali u jedno sam iz zaduzio a to je da moja kcerka bude na mezaru kao i svi ostali insani, adeti me ne interesuju da zensko osoblje bude odstranjeno.
Isto tako i ostale nove cirkuse oko dzenaze ne uvazavam, to mi polako lici na teferic/cirkus.

Onakva dzenaza kakvu su je imali i moji, otac, majka, nena i djed.

đizlija
20.03.2013., 15:18
Sta sam slagao? Visegrad gori, ljude biju, srbi je zaustavljaju i uzimaju djete a nju ko hebe. Dobro je prosla pa je nisu silovali i zaklali. ODveli su dijete bas kao sto su odveli gomilu djece iz istocne bosne u srbiju koju su pokrstili i okrenuli protiv vlastitog naroda.

interesantno od gomile dokazivo,Nina piše o 5-pet.Troje vračeno,na dvoje niko nije reagovao.Ona je dobro prošla,a i dijete,mnoga su stradala.daj nam Đogo koju prozbori o Dajđi,što jadno dijete završi opet u domu,bi li kršteno,otkud C.Krst u svakoj situaciji,hajde Đogo ne kakaj tako ti boga.

Muhamed Husic
20.03.2013., 15:23
Umma, nemoj sa oprostenjem da kakish..=))
Nismo mi u dijaspori sa marsa pali, mnogi od nas znamo kojesta po pitanju nasih adeta i pravila, ti se ponasas kao da si toplu vodu iznasao.

Muhamede,
nisam vjernik,ali kao sto rekoh,. moja supruga placa hodzarinu, dali ce mene sa hodzom ili bez hodze u nepovrat sptremiti najmanje mi se fucka,
ali u jedno sam iz zaduzio a to je da moja kcerka bude na mezaru kao i svi ostali insani, adeti me ne interesuju da zensko osoblje bude odstranjeno.
Isto tako i ostale nove cirkuse oko dzenaze ne uvazavam, to mi polako lici na teferic/cirkus.

Onakva dzenaza kakvu su je imali i moji, otac, majka, nena i djed.

Jesam aj rekao nesto drugacije?
Ko ne vjeruje makar dobije besplatnu dzenazu i ne napravis problem familiji oko toga kako da te zatrpaju, i kako da iznadju par hiljada za to. Cuj u nepovrat :D

Muhamed Husic
20.03.2013., 15:24
interesantno od gomile dokazivo,Nina piše o 5-pet.Troje vračeno,na dvoje niko nije reagovao.Ona je dobro prošla,a i dijete,mnoga su stradala.daj nam Đogo koju prozbori o Dajđi,što jadno dijete završi opet u domu,bi li kršteno,otkud C.Krst u svakoj situaciji,hajde Đogo ne kakaj tako ti boga.
da..... 5-ero djece je odvedeno u srbiju i posrbljeno za vrijeme citavog rata...

đizlija
20.03.2013., 15:26
da..... 5-ero djece je odvedeno u srbiju i posrbljeno za vrijeme citavog rata...

na čemu si,trolu.N I J E D N O nije posrbljeno,3 vračeno.

Muhamed Husic
20.03.2013., 15:33
na čemu si,trolu.N I J E D N O nije posrbljeno,3 vračeno.

Mislio sam da ce netko poput tebe razumjeti odredjenu dozu sarkazma. Al izgleda sve treba crtat. Pa evo, nacrtat cu. IZ BOSNE JE ODVEDENO STOTINE DJECE U SRBIJU; SAMO MALI BROJ VRACEN, I TO VRACENI ONI KOJE SU OCAJNI RODITELJI TRAZILI. JOS VISE DJECE JE ODVEDENO IZ BOSNE U ITALIJU I HRVATSKU I KRSTENO, U HZHB je trebala krstenica da se predje granica, a nekrsteni nemaju krstenice tako da se treba krstit. Danas ta djeca, zapravo tinejdzeri zive sa onima koji su im pobili roditelje, uce ih mrziti nas i oni ili njihovi potomci ce se vratiti puni mrznje da nas biju. Eto, jel sad dovoljno razumijes il treba jos crtati?

Titan
20.03.2013., 15:40
Jesam aj rekao nesto drugacije?
Ko ne vjeruje makar dobije besplatnu dzenazu i ne napravis problem familiji oko toga kako da te zatrpaju, i kako da iznadju par hiljada za to. Cuj u nepovrat :D

Pa nije valjda da vase hodze obecavaju povratak...=))

fazlic
20.03.2013., 15:45
Prije par godina Avaz je pisao o sudbini male djevojcice iz Sanskog Mosta cije je roditelje pobila VRS u minobacackom napadu na selo kod Sanskog Mosta.
Nekim putevima malo djete je zavrsilo u Engleskoj gdje je dato engleskoj porodici na usvajanje. Posle je djed male djevojvice (koji je bio u logoru Manjaca) putem ambasade BiH u Londonu trazio povrat.

Zna li neko nesta o sudbini ove male bebe?
Mozda bi nam drugarica @sunny mogla reci nesto vise o ovom slucaju.

Muhamed Husic
20.03.2013., 15:47
Pa nije valjda da vase hodze obecavaju povratak...=))

Bog obecava povratak ;)

đizlija
20.03.2013., 17:58
Mislio sam da ce netko poput tebe razumjeti odredjenu dozu sarkazma. Al izgleda sve treba crtat. Pa evo, nacrtat cu. IZ BOSNE JE ODVEDENO STOTINE DJECE U SRBIJU; SAMO MALI BROJ VRACEN, I TO VRACENI ONI KOJE SU OCAJNI RODITELJI TRAZILI. JOS VISE DJECE JE ODVEDENO IZ BOSNE U ITALIJU I HRVATSKU I KRSTENO, U HZHB je trebala krstenica da se predje granica, a nekrsteni nemaju krstenice tako da se treba krstit. Danas ta djeca, zapravo tinejdzeri zive sa onima koji su im pobili roditelje, uce ih mrziti nas i oni ili njihovi potomci ce se vratiti puni mrznje da nas biju. Eto, jel sad dovoljno razumijes il treba jos crtati?
boldirano,tekst i cijeli tvoj opus,stvarno odoh prošetati do jagomira,ljudi poremećne svijesti možda shvate.Sarkazam????Da pogledaš kod Vujaklije.

Muhamed Husic
20.03.2013., 17:59
boldirano,tekst i cijeli tvoj opus,stvarno odoh prošetati do jagomira,ljudi poremećne svijesti možda shvate.Sarkazam????Da pogledaš kod Vujaklije.

Necu

đizlija
20.03.2013., 18:03
Necu

što bi znaš,ne jede se =))=))

Muhamed Husic
20.03.2013., 18:10
što bi znaš,ne jede se =))=))

U mene jede
Ako hoces bujrum, ako neces, onda gledaj

đizlija
20.03.2013., 18:28
sarkazam =))=))

cheguevara
20.03.2013., 19:35
Necu

Što nećeš? Zato što je Srbin?

Milan Vujaklija jest Srbin, ali je rođen u današnjoj Hrvatskoj, ako će ti biti lakše.
Da je živ, možda bi kao i ti razmišljao o tome da postane Hrvat? Šta znaš?

Inače, zgodna knjiga. Korisna. Al' debela, jbg!

đizlija
20.03.2013., 21:14
Što nećeš? Zato što je Srbin?

Milan Vujaklija jest Srbin, ali je rođen u današnjoj Hrvatskoj, ako će ti biti lakše.
Da je živ, možda bi kao i ti razmišljao o tome da postane Hrvat? Šta znaš?

Inače, zgodna knjiga. Korisna. Al' debela, jbg!

ima i objašnjenje za sarkazam =))

fazlic
20.03.2013., 21:16
Lipovača: Nismo se htjeli odazvati svečanosti

FOTO: Arhiva

http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/lipovaca-pozderac.jpg

Vuk Jeremić nema kredibiliteta da u ime našeg zajedničkog pradjeda Nurije Pozderca primi priznanje izraelske vlade, izjavio je jučer za „Dnevni avaz“ Hamdija Lipovača, premijer Unsko-sanskog kantona i član Predsjedništva SDP-a BiH.

Jeremić, predsjednik Generalne skupštine UN-a, primio je u ime porodice Pozderac izraelsku medalju “Pravednik među nacijama”. No, ni Lipovača ni bh. potomci Nurije Pozderca po majčinoj i očevoj liniji nisu prisustvovali svečanosti u Ambasadi Izraela u Beogradu. Izbor da Jeremić primi medalju napravila je Ambasada.

Pravi Bosanac

- Nismo se odazvali prvenstveno iz razloga što rahmetli Nurija Pozderac, senator Kraljevine Jugoslavije i prvi potpredsjednik AVNOJ-a, kao antifašista nije ni Beograđanin ni Srbijanac, uvažavajući i Beograd i Srbiju kao susjednu državu BiH, nego je Cazinjanin i Bosanac i Hercegovac - poručio je Lipovača.

Jeremić, kako je kazao Lipovača, prema mišljenju većine članova porodice u BiH, nije legitimiran da primi ovo priznanje.

- Dvije kćerke Nurije Pozderca su žive, a to su Vukova baka Sadeta i Mina Ajaz u Tuzli - objašnjava Lipovača razloge svog nedolaska.

Dodaje da, ako je iko trebao primiti ovo priznanje, onda je to neko od dvije Nurijine kćerke, a, ako one ne mogu, onda najstariji Minin sin Mišo Ajaz.

Lipovača ističe da je jasno stavio do znanja Vuku Jeremiću na Twitteru šta misli o svemu.

Marš na Drinu

- Njegovo ponašanje i potezi kao šefa srbijanske diplomatije i kao predsjednika Skupštine UN-a personificiraju sve ono protiv čega se Nurija Pozderac borio. Nurija je poginuo na Sutjesci, najvećoj neprijateljskoj ofanzivi, boreći se protiv Nijemaca, ustaša i četnika. Jeremić u Skupštini UN-a pušta “Marš na Drinu”, pjesmu koja je s ove strane Drine asocijacija na četništvo i fašizam - komentira Lipovača.

Medalja "Pravednik među nacijama" je najviša počast koju izraelska država, u ime jevrejskog naroda, ukazuje nejevrejima koji su riskirali život da bi spasili Jevreje od sigurne smrti.

Ozbiljan razgovor

Prema riječima Lipovače, bh. potomci Pozderca će u Sarajevu organizirati prezentaciju medalje “Pravednik među nacijama” za mjesec, zajedno s Elijem Tauberom iz Jevrejske zajednice u BiH.

- Poručio sam Jeremiću da je krajnje vrijeme za jedan naš ozbiljan razgovor od kojeg će zavisiti naš privatni budući kontakt - poručio je Lipovača.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/jeremic-nije-smio-da-preuzme-nagradu-za-pozderca

U potpunosti se slazem sa Hamdijom. Vuk nije smio da preuzme nagradu.

đizlija
20.03.2013., 21:19
U potpunosti se slazem sa Hamdijom. Vuk nije smio da preuzme nagradu.

tragedija Bosne,smiješna rasprava o familijarnoj gluposti,a što generacijama handre zemlju,nikom ništa...Jadna li nam majka,ima li Hamdo,Vuk djece i po koliko komada

fazlic
20.03.2013., 21:24
tragedija Bosne,smiješna rasprava o familijarnoj gluposti,a što generacijama handre zemlju,nikom ništa...Jadna li nam majka,ima li Hamdo,Vuk djece i po koliko komada
Za Vuka ne znam. Hamdo ima malu kcerkicu.

đizlija
20.03.2013., 21:26
Za Vuka ne znam. Hamdo ima malu kcerkicu.

počnite joj praviti kakve bolnice,da ima gdje direktovati=))

Dr.Vukadin
20.03.2013., 21:28
Umma, de zivotati napisi popratni komentar, umnotvorevinu :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DyapeCiOl9A#!

http://www.avaz.ba/globus/svijet/sjeverna-koreja-objavila-video-u-kojem-rusi-washington

Djizi, sta mislis kako se ova komentatorka "krese", cuj joj glas ?

:sakomuglavu:

fazlic
20.03.2013., 21:28
počnite joj praviti kakve bolnice,da ima gdje direktovati=))
Moj dizo. Od srca si me nasmijao. Otkud pare za bolnice kad je i Irfanova je u dugovima do grla. Najvise krive bas klempavog Hamdu.

đizlija
20.03.2013., 21:30
Moj dizo. Od srca si me nasmijao. Otkud pare za bolnice kad je i Irfanova je u dugovima do grla. Najvise krive bas klempavog Hamdu.

super,ne pravite novu,nego udarite harač da se ta završi bar za 20g,da mala uđe u novo,kao direktor,kao naša Seka.Ima i u sarajevu jedan od tih,lažni RVI,lažni prof.,nešto kao E.Radeljaš.

đizlija
20.03.2013., 21:31
Umma, de zivotati napisi popratni komentar, umnotvorevinu :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DyapeCiOl9A#!

http://www.avaz.ba/globus/svijet/sjeverna-koreja-objavila-video-u-kojem-rusi-washington

Djizi, sta mislis kako se ova komentatorka "krese", cuj joj glas ?

:sakomuglavu:

zadnji put sa Kim il Sungom

plivadon
20.03.2013., 21:35
http://forum.dnevniavaz.ba/images/misc/quote_icon.png Prvobitno napisano od Titanhttp://forum.dnevniavaz.ba/images/buttons/viewpost-right.png
(http://forum.dnevniavaz.ba/showthread.php?p=305378#post305378)Pa nije valjda da vase hodze obecavaju povratak...=))

Bog obecava povratak ;)

Sarkazam?

đizlija
20.03.2013., 21:39
http://forum.dnevniavaz.ba/images/misc/quote_icon.png Prvobitno napisano od Titanhttp://forum.dnevniavaz.ba/images/buttons/viewpost-right.png
(http://forum.dnevniavaz.ba/showthread.php?p=305378#post305378)Pa nije valjda da vase hodze obecavaju povratak...=))

Sarkazam?

nemoj koristiti dečku nepoznate riječi=))

Muhamed Husic
20.03.2013., 21:51
---.!.---- :)

cheguevara
20.03.2013., 22:17

Najbolje na primjeru, šta misliš? Praktična nastava.;)

đizlija
21.03.2013., 06:59
Najbolje na primjeru, šta misliš? Praktična nastava.;)

primječuješ li praktičnu primjenu kolektivne terapije,sada se pridružio i @odani=))

cheguevara
21.03.2013., 15:58
primječuješ li praktičnu primjenu kolektivne terapije,sada se pridružio i @odani=))

Maheru!

Gađaj ko je sljedeći?

đizlija
21.03.2013., 17:06
Muhamed Husić?Ja njega ne kontam

http://www.opetsranje.com/wp-content/uploads/2013/01/kad-te-pitaju-kako-zivot.gif

Muhamed Husic
22.03.2013., 00:03
MUFTIJA ZUKORLIĆ NA METI SNAJPERISTE U ŠVEDSKOJ?
Autor: Tanjug
Objavljeno: 21. March 2013. 20:03:17

http://www.bosnjaci.net/foto/Muftija_Zukorlic_lux.jpg
Prošlog petka, naime, kada je muftija Zukorlić u dva navrata boravio u džamiji u Malmeu, na krovu zgrade koja se nalazi svega 50 metara od džamije, u kutiji za gitaru, pronađen je snajper.

Ambasada Švedske u Beogradu potvrdila je Tanjugu da je od Mešihata Islamske zajednice u Srbiji zamoljena da vlasti te zemlje ispitaju slučaj pronađenog oružja na krovu zgrade, u neposrednoj blizini džamije u Malmeu, u vrijeme kada je u njoj boravio glavni muftija Muamer Zukorlić.

“Dopis je stigao i uradili smo kako je zamoljeno, odnosno proslijedili smo ga nadležnim vlastima u Švedskoj”, rekla je koordinator za medije, informisanje i kulturu Ambasade Švedske u Beogradu Slavica Marković Sandić.

Prošlog petka, naime, kada je muftija Zukorlić u dva navrata boravio u džamiji u Malmeu, na krovu zgrade koja se nalazi svega 50 metara od džamije, u kutiji za gitaru, pronađen je snajper.

U Mešihatu su veoma zabrinuti zbog ove koincidencije koju, kako kažu, u ovom trenutku ne žele da tumače.

“Ova slučajnost je veoma zabrinjavajuća”, rečeno je Tanjugu.

Napominju da je riječ o zgradi u blizini džamije, a sa mjesta na kojem je pronađen snajper jasno se, kažu, vidi ulaz u džamiju, dok se kroz prozor vidi minber, mjesto sa koga je muftija držao hutbu – predavanje.

Švedska policija istražuje slučaj i već je uzeta izjava od glavnog imama džamije u Malmeu.

Inače, o ovom slučaju je pisala švedska štampa, a u Mešihatu kažu da od ambasade Švedske u Beogradu očekuju da se on temljeno istraži, kako bi se utvrdilo da li pronađena snajper ima bilo kakve veze sa posjetom muftije Zukorlića.

cheguevara
22.03.2013., 00:36
MUFTIJA ZUKORLIĆ NA METI SNAJPERISTE U ŠVEDSKOJ?
Autor: Tanjug
Objavljeno: 21. March 2013. 20:03:17

http://www.bosnjaci.net/foto/Muftija_Zukorlic_lux.jpg

Ambasada Švedske u Beogradu potvrdila je Tanjugu da je od Mešihata Islamske zajednice u Srbiji zamoljena da vlasti te zemlje ispitaju slučaj pronađenog oružja na krovu zgrade, u neposrednoj blizini džamije u Malmeu, u vrijeme kada je u njoj boravio glavni muftija Muamer Zukorlić.

“Dopis je stigao i uradili smo kako je zamoljeno, odnosno proslijedili smo ga nadležnim vlastima u Švedskoj”, rekla je koordinator za medije, informisanje i kulturu Ambasade Švedske u Beogradu Slavica Marković Sandić.

U Mešihatu su veoma zabrinuti zbog ove koincidencije koju, kako kažu, u ovom trenutku ne žele da tumače.

“Ova slučajnost je veoma zabrinjavajuća”, rečeno je Tanjugu.

Napominju da je riječ o zgradi u blizini džamije, a sa mjesta na kojem je pronađen snajper jasno se, kažu, vidi ulaz u džamiju, dok se kroz prozor vidi minber, mjesto sa koga je muftija držao hutbu – predavanje.

Švedska policija istražuje slučaj i već je uzeta izjava od glavnog imama džamije u Malmeu.

Inače, o ovom slučaju je pisala švedska štampa, a u Mešihatu kažu da od ambasade Švedske u Beogradu očekuju da se on temljeno istraži, kako bi se utvrdilo da li pronađena snajper ima bilo kakve veze sa posjetom muftije Zukorlića.

A u kutiji od tena po kile zeljanice i veliki jogurt!

Ček'o ga jaran!

ummagumma
22.03.2013., 00:47
A u kutiji od tena po kile zeljanice i veliki jogurt!

Ček'o ga jaran!

I to onaj isti što je pozdravio ministricu vanjskih poslova.... Samo je etiketa jogurta bila na latinici, da se zavaraju švedski članovi skupine za doček.

Muhamed Husic
22.03.2013., 00:49
I to onaj isti što je pozdravio ministricu vanjskih poslova.... Samo je etiketa jogurta bila na latinici, da se zavaraju švedski članovi skupine za doček.

Ma pusti brate, nije srbin pa takvo nesto nije bitno ;)
A da je rekao nesto sto nalici istini optuzili bi ga za huskanje :D

cheguevara
22.03.2013., 00:58
Ma pusti brate, nije srbin pa takvo nesto nije bitno ;)
A da je rekao nesto sto nalici istini optuzili bi ga za huskanje :D

Nije Srbin, ali jeste Srbijanac. I Bošnjak. I Sandžaklija.

Ali zaštitu traži od koga? Ne čujem?

Jugonostalgičar jedan!

fazlic
22.03.2013., 01:50
http://www.nezavisne.com/slika/slikac.php?slika=20130321133520_184962.jpg

Folk pjevač Era Ojdanić šokirao je ukućane reality showa 'Farma' priznanjem da je bio u vezi sa djevojčicom koja je tada bila osmi razred.

Iako je sklon tome da u javnosti priča o svojim ljubavnim i seksualnim vezama, Staniju i Filipa je zaprepastila Erina priča o tome kako ga djevojke progone.

"Hajde dovedite mi jednu koja neće da bude sa mnom! Znate li šta sve devojčice rade da bi bile sa mnom, a što i ne bi? Izađu sa mnom u grad i lepo se provedu. Znate li da sam ja bio sa devojčicom koja je bila u drugom polugodištu osmog razreda. Bili smo u vezi šest godina", pohvalio se Era svojom vezom, ne sluteći šta govori.
Farmeri nisu mogli da vjeruju šta Era priča.

Reakcije javnosti zbog neprimjerenih izjava Ere Ojdanića

Savjet Republičke radiodifuzne agencije danas je održao vanrednu telefonsku sjednicu na kojoj je ocijenjeno da su izjave folk pjevača Andrije Ere Ojdanića u rijaliti-programu "Farma" na TV Pink da je bio u vezi sa učenicom osmog razreda osnovne škole povrijeđeni Zakon o radiodifuziji i Kodeks o ponašnaju emitera.

Zamjenik predsjednika Savjeta RRA Goran Knežević izjavio je da je pokrenut postupak za izricanje mjera, a da će nadležnom tužilaštvu biti predat snimak u kojem Ojdanić kaže da je imao vezu sa djevojčicom, kako bi se ispitalo kakva je bila priroda te veze, jer ukoliko je veza uključivala i seksualni odnos to se može tretirati kao krivično djelo.

Knežević je najavio da će u RRA u ponedjeljak biti održana sjednica na kojoj će se predstavnici RTV Pink izjasniti o tom slučaju.
On je konstatovao da je odgovornost emitera utoliko veća zbog činjenice da je sporna izjava emitovana, ne u direktnom ili odloženom prenosu, već u pregledu dnevnih aktivnosti učesnika u programu "Farma".
Televizija "Pink" smatra da su reakcije na izjave Ojdanića opravdane, ali da su u isto vrijeme i pretjerane.

"Ojdanić nije izjavio da je imao seksualne odnose sa maloljetnicom, već je ispričao da je navodno bio u nekoj vrsti platonskog odnosa. U suprotnom, takvu izjavu ne bismo objavili. Naravno, postavlja se i pitanje da li je u pitanju realna priča, pošto je poznato da je gospodin Ojdanić sklon davanju sličnih izmišljenih izjava kako bi privukao pažnju na sebe", navodi se u odgovoru pres-službe RTV Pink dostavljenom Tanjugu.
Televizija "Pink" je, kako se dodaje, pripremila pomnu kontrolu živih uključenja sa odloženim praćenjem od pet minuta kako nepoželjne izjave, psovke ili
uvrede ne bi bile u etru.

"Sporni snimak je emitovan u pregledu dana nakon više pregleda i nakon
ustanovljenja da nije riječ o hvalisanju krivičnim djelom", objašavaju u RTV "Pink".

Najnoviji incident u zabavnoj emisiji "Farma" ne iznenađuje sociologa kulture Ratka Božovića, koji u rijaliti programima vidi "drogu koja služi za samozaborav mase".
"Nama se populistička varijanta kulture pretvorila u estradu, a u estradi strada kultura i pamet. Oni koji su nabavili za taj program Eru Ojdanića znali su za šta je sposoban i kakvi su njegovi moralni nazori", rekao je Božović Tanjugu.
Konzumenti programa poput "Farme" su, prema njegovim riječima, voajeri koji nemaju svoj život i vape za iluzijom da je neko slobodniji od njih i da smije da javno govori stvari koje se inače ne govore.
Emitovanje ovakvih sadržaja u programu televizije sa nacionalnom frekvencijom neprihvatljivo je za predsjednika skupštinskog Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova Mijehu Omerovića i Nezavisno udruženje novinara Srbije, koji očekuju reakciju nadležnih regulatornih tijela.

Omerović je u saopštenju podsjetio da se djevojčice od 14 do 16 godina starosti smatraju po važećem Krivičnom zakoniku mlađim maloljetnicama i da seksualni odnosi sa njima jesu krivično djelo, bez obzira da li su osvareni uz njihov pristanak ili ne.

"Posebno zabrinjava to što iako je emisija išla sa odloženim prenosom niko u toj televiziji nije našao za shodno da spriječi ovu sramotu. Vjerujem da će nadležno tužilaštvo i RATEL znati šta moraju da učine. Televizija koja ima nacionalnu frekvenciju mora znati da jurnjava za gledanošću ne smije biti spuštanje na najniži mogući nivo, na dekadenciju i promovisanje teških krivičnih dijela", naveo je Omerović.
NUNS je pozvao RRA i druge nadležne organe da reaguju, i odgovore da li komercijalni emiteri podliježu bilo kakvim obavezama u pogledu programskih sadržaja ili je dozvoljeno i najgrublje kršenje osnovnih etičkih i profesionalnih normi.

http://www.nezavisne.com/umjetnost-zabava/tv/Era-Ojdanic-sokirao-Sa-djevojcicom-koja-je-bila-8-razred-bio-sam-u-vezi-6-godina-184962.html

Muhamed Husic
22.03.2013., 01:53
Nije Srbin, ali jeste Srbijanac. I Bošnjak. I Sandžaklija.

Ali zaštitu traži od koga? Ne čujem?

Jugonostalgičar jedan!

Sa tobom ne pricam, vec sam ti rekao, gondraht

cheguevara
22.03.2013., 01:55

Folk pjevač Era Ojdanić šokirao je ukućane reality showa 'Farma' priznanjem da je bio u vezi sa djevojčicom koja je tada bila osmi razred.

Iako je sklon tome da u javnosti priča o svojim ljubavnim i seksualnim vezama, Staniju i Filipa je zaprepastila Erina priča o tome kako ga djevojke progone.

"Hajde dovedite mi jednu koja neće da bude sa mnom! Znate li šta sve devojčice rade da bi bile sa mnom, a što i ne bi? Izađu sa mnom u grad i lepo se provedu. Znate li da sam ja bio sa devojčicom koja je bila u drugom polugodištu osmog razreda. Bili smo u vezi šest godina", pohvalio se Era svojom vezom, ne sluteći šta govori.

Savjet Republičke radiodifuzne agencije danas je održao vanrednu telefonsku sjednicu na kojoj je ocijenjeno da su izjave folk pjevača Andrije Ere Ojdanića u rijaliti-programu "Farma" na TV Pink da je bio u vezi sa učenicom osmog razreda osnovne škole povrijeđeni Zakon o radiodifuziji i Kodeks o ponašnaju emitera.

Zamjenik predsjednika Savjeta RRA Goran Knežević izjavio je da je pokrenut postupak za izricanje mjera, a da će nadležnom tužilaštvu biti predat snimak u kojem Ojdanić kaže da je imao vezu sa djevojčicom, kako bi se ispitalo kakva je bila priroda te veze, jer ukoliko je veza uključivala i seksualni odnos to se može tretirati kao krivično djelo.

Knežević je najavio da će u RRA u ponedjeljak biti održana sjednica na kojoj će se predstavnici RTV Pink izjasniti o tom slučaju.
On je konstatovao da je odgovornost emitera utoliko veća zbog činjenice da je sporna izjava emitovana, ne u direktnom ili odloženom prenosu, već u pregledu dnevnih aktivnosti učesnika u programu "Farma".
Televizija "Pink" smatra da su reakcije na izjave Ojdanića opravdane, ali da su u isto vrijeme i pretjerane.

"Ojdanić nije izjavio da je imao seksualne odnose sa maloljetnicom, već je ispričao da je navodno bio u nekoj vrsti platonskog odnosa. U suprotnom, takvu izjavu ne bismo objavili. Naravno, postavlja se i pitanje da li je u pitanju realna priča, pošto je poznato da je gospodin Ojdanić sklon davanju sličnih izmišljenih izjava kako bi privukao pažnju na sebe", navodi se u odgovoru pres-službe RTV Pink dostavljenom Tanjugu.
Televizija "Pink" je, kako se dodaje, pripremila pomnu kontrolu živih uključenja sa odloženim praćenjem od pet minuta kako nepoželjne izjave, psovke ili

ustanovljenja da nije riječ o hvalisanju krivičnim djelom", objašavaju u RTV "Pink".

Najnoviji incident u zabavnoj emisiji "Farma" ne iznenađuje sociologa kulture Ratka Božovića, koji u rijaliti programima vidi "drogu koja služi za samozaborav mase".
"Nama se populistička varijanta kulture pretvorila u estradu, a u estradi strada kultura i pamet. Oni koji su nabavili za taj program Eru Ojdanića znali su za šta je sposoban i kakvi su njegovi moralni nazori", rekao je Božović Tanjugu.
Konzumenti programa poput "Farme" su, prema njegovim riječima, voajeri koji nemaju svoj život i vape za iluzijom da je neko slobodniji od njih i da smije da javno govori stvari koje se inače ne govore.
Emitovanje ovakvih sadržaja u programu televizije sa nacionalnom frekvencijom neprihvatljivo je za predsjednika skupštinskog Odbora za ljudska i manjinska prava i ravnopravnost polova Mijehu Omerovića i Nezavisno udruženje novinara Srbije, koji očekuju reakciju nadležnih regulatornih tijela.

Omerović je u saopštenju podsjetio da se djevojčice od 14 do 16 godina starosti smatraju po važećem Krivičnom zakoniku mlađim maloljetnicama i da seksualni odnosi sa njima jesu krivično djelo, bez obzira da li su osvareni uz njihov pristanak ili ne.

"Posebno zabrinjava to što iako je emisija išla sa odloženim prenosom niko u toj televiziji nije našao za shodno da spriječi ovu sramotu. Vjerujem da će nadležno tužilaštvo i RATEL znati šta moraju da učine. Televizija koja ima nacionalnu frekvenciju mora znati da jurnjava za gledanošću ne smije biti spuštanje na najniži mogući nivo, na dekadenciju i promovisanje teških krivičnih dijela", naveo je Omerović.
NUNS je pozvao RRA i druge nadležne organe da reaguju, i odgovore da li komercijalni emiteri podliježu bilo kakvim obavezama u pogledu programskih sadržaja ili je dozvoljeno i najgrublje kršenje osnovnih etičkih i profesionalnih normi.

http://www.nezavisne.com/umjetnost-zabava/tv/Era-Ojdanic-sokirao-Sa-djevojcicom-koja-je-bila-8-razred-bio-sam-u-vezi-6-godina-184962.html

Šest puta u osmi razred? Loooooša učenica, loša!

cheguevara
22.03.2013., 01:58

Šest puta u osmi razred? Loooša učenica, loša!

I ja sam bi sa jednom koja je bila sedmi razred. Doduše, ja sam bio osmi, al' nema veze.

A Era je kretenčina neopjevana i to otkad se rodio.

cheguevara
22.03.2013., 02:02
Sa tobom ne pricam, vec sam ti rekao, gondraht

Šta je bilo Hamice? Ko nas zavadi jebemlimumišamostarskog?!

Muhamed Husic
22.03.2013., 02:04
Šta je bilo Hamice? Ko nas zavadi jebemlimumišamostarskog?!

vase uvrede mog naroda

fazlic
22.03.2013., 02:07
Šest puta u osmi razred? Loooša učenica, loša!

I ja sam bi sa jednom koja je bila sedmi razred. Doduše, ja sam bio osmi, al' nema veze.

A Era je kretenčina neopjevana i to otkad se rodio.
Ma razumijem to. Bilo je ljubakanja svagdje. Kad ste blizu u godinama pa hajde i nekako

Sjecam kad mi se jaran ozenio, supruga mu je imala tek 17 i nesto godina. Njezini roditelju su morali potpisati da se mogu vjencati. Znas kako kod nas posebno u ruralnim krajevima...da zive zajedno a da nisu vjencani. Sta bi svjet rekao.

Ovo bi trebalo istraziti i ako se dokaze da je istina, sprovesti sudski postupak. Jer sex sa maloljetnim osobama (14-16 godina) je krivicno djelo.

cheguevara
22.03.2013., 02:16
Ma razumijem to. Bilo je ljubakanja svagdje. Kad ste blizu u godinama pa hajde i nekako

Sjecam kad mi se jaran ozenio, supruga mu je imala tek 17 i nesto godina. Njezini roditelju su morali potpisati da se mogu vjencati. Znas kako kod nas posebno u ruralnim krajevima...da zive zajedno a da nisu vjencani. Sta bi svjet rekao.

Ovo bi trebalo istraziti i ako se dokaze da je istina, sprovesti sudski postupak. Jer sex sa maloljetnim osobama (14-16 godina) je krivicno djelo.

Vidiš, moja školska (nebitno ime) je sprašila s momkom (22 g,) pred kraj osmog, kad je skontala da neće izvući ni popravni.
Kasnije imala super brak sa istim tim momkom. Vjenčali su se tek poslije dvije godine, dok je ona izmolila starce da joj potpišu neko odobrenje. Bila je fantastično lijepa i zgodna cura. "Mrzili" smo joj muža još godinama poslije.
Druga opet u razredu do mog, upisala osmi u sedamnaestoj. Doselili odnekud. Bila punoljetna na maloj maturi.
Tako da sve to ima svoje "čari". A Era, osim što je kretenčina, on je i lažovčina. Možda i to laže.
Ma gowno ljudsko...

cheguevara
22.03.2013., 02:19
vase uvrede mog naroda

Hajde ti care ispavaj se malo, pa sutra frišak i sa ljepšim mislima. Prvo kafica, pa onda u priču.

Jutro je pametnije od večeri.

fazlic
22.03.2013., 15:51
Šokantan slučaj nasilja potresao Travnik

FOTO: Ilustracija

http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/nasilje%20djevojcica.jpg

Nasilni očuh iz Travnika Senid Selman priznao je da je prije tri dana pretukao trogodišnju djevojčicu B.K., te je tokom saslušanja u Kantonalnom tužilaštvu u Travniku naveo način na koji su nastale povrede, potvrđeno je "Dnevnom avazu". U svojstvu svjedoka saslušana je i majka djevojčice.

U ovu istragu uključilo se i Tužilaštvo u Sarajevu, s obzirom da je djevojčica zbog teških povreda glave i drugih vitalnih organa,iz Travnika prevezena u Klinički centar Sarajevo.

- Djevočica B.K. (2010. godište) primljena je na Kliniku za urgentnu medicinu 19.marta u 11.20 sati, iz JU Bolnica Travnik. Povrijeđena je noć prije prijema, pretučena. Pacijentica je pri prijemu bila promjenjene svijesti (polusvjesno stanje), nije otvarala oči na poziv. Nakon provedene dijagnostike utvrđeno je da ima kontuzije mozga sa krvarenjem i frakturu frontalne kosti, sa modricama po cijelom tijelu, pojasnila je Biljana Jandrić.

Za ovakve slucajeve trebaju stroge kazne. Primjeniti fizicku silu nad trogodisnjom djevojcicom mogu samo umno bolesni mozgovi.

cheguevara
23.03.2013., 20:19
A-ha!

http://www.avaz.ba/globus/svijet/vanzemaljac-koji-mijenja-oblik-cuva-baracka-obamu

Pa se vi zayebavajte sa Omerikom!

plivadon
23.03.2013., 21:11
Kinezi masovno prelaze na islam?!

Iz kineske rijeke Huangpu izvučeno više od 13.000 mrtvih svinja
Objavljeno 18/03/2013 | Od linkerss (http://www.linkerss.hr/author/linkerss)
BROJ lešina svinja koje su pronađene u rijeci Huangpu, glavnom izvoru pitke vode za stanovnike Šangaja, narastao je na čak 13.000.
Source: Index.hr (http://www.index.hr/vijesti/clanak/iz-kineske-rijeke-huangpu-izvuceno-vise-od-13000-mrtvih-svinja/668016.aspx)

producent
23.03.2013., 21:19
..steta sto nema djece ovdje na forumu.....:p
bilo bi im malo zabavno...

cenzura
24.03.2013., 18:55
Iskljuciti pa nek se obraca Alahu:

Zukorlić odbija platiti dug jer je ‘kamata zabranjena muslimanima’http://depo.ba/media/pictures/2011/05/02/3c18e44ada60080f13621f13a5ba3831.jpgIslamska zajednica u Srbiji, čiji je poglavar Muamer Zukorlić, za utrošenu električnu energiju duguje približno pet miliona dinara (skoro 450.000 eura), jer je godinama ne plaća, prenose Nezavisne“Elektrodistribucija” u Novom Pazaru spremna je za svaki dogovor, strahujući da Zukorlić na nacionalni nivo ne podigne priču o dugovanjima Fakulteta za islamske studije, džamije i Mešihata, piše “Blic”.- Kad god neko pokuša da reaguje, Zukorlić ga odmah optuži da je protiv islama i priču prebacuje na nacionalni nivo. Zato mu državne institucije tolerišu sve propuste i dugovanja – rekla je Aida Ćorović, direktor nevladine organizacije “Urban-in” iz Novog Pazara, prenose Nezavisne.Zukorlić je nedavno poručio “Elektro-Srbiji” Kraljevo da neće plaćati kamatu na neizmirena dugovanja, jer je “kamata zabranjena muslimanima i islamskim institucijama”.Sugovornik lista tvrdi da Zukorlić nema papire ni za šta što posjeduje u Novom Pazaru, a da ga zbog toga niko ne dira, jer “odmah galami kako je to ugrožavanje prava Bošnjaka”.Zukorlićeve ustanove su u travnju prošle godine dugovale približno 110.000 eura. Struja je tada nakratko isključena jedino Fakultetu za islamske studije, a ponovo je uključena jer su studenti blokirali upravnu zgradu “Elektrodistribucije”. Dogovoreno je da se dug plati u ratama.

orbit
24.03.2013., 23:17
Zenica: Abdullah-Mario Ljubičić: Padnimo Allahu na sedždu!

Uprošlom broju Saffa objavili smo vijest da je Zeničanin Mario Ljubičić primio islam. Zamolili smo Abdullaha- Maria Ljubičića da nam ispriča radosnu priču o svom prelasku na islam. “Zovem se Abdullah Ljubičić, prije sam se zvao Mario, rođen sam u Zenici gdje i sada živim, oženjen sam muslimankom, imam jedno muško dijete, radim u Arcellor Mitalu Zenica. Hobi mi je pčelarstvo i druženje sa svojim sinčićem.

http://www.akos.ba/zenica-abdullah-mario-ljubicic-padnimo-allahu-na-sedzdu-2/j

Uprkos negativnom tretmanu u svjetskim medijima o islamu,mnogo ljudi prelazi na islam.Ocit dokaz da je vjera islam jedina prava vjera od Boga.:)

cheguevara
24.03.2013., 23:34

Uprošlom broju Saffa objavili smo vijest da je Zeničanin Mario Ljubičić primio islam. Zamolili smo Abdullaha- Maria Ljubičića da nam ispriča radosnu priču o svom prelasku na islam. “Zovem se Abdullah Ljubičić, prije sam se zvao Mario, rođen sam u Zenici gdje i sada živim, oženjen sam muslimankom, imam jedno muško dijete, radim u Arcellor Mitalu Zenica. Hobi mi je pčelarstvo i druženje sa svojim sinčićem.

Uprkos negativnom tretmanu u svjetskim medijima o islamu,mnogo ljudi prelazi na islam.Ocit dokaz da je vjera islam jedina prava vjera od Boga.:)

Blago njemu!

Čovjek našao sebe i svoj mir. A blago i tebi zbog njega.:D

Zen'ca sva drhti od sreće.

Titan
24.03.2013., 23:48

Pa ako je to bas tako kako ti u ime Allaha tvrdis, postavlja se pitanje,
ko i zasto stvori sve ostale vjere, krscanstvo, jevrejstvo, judizam, budizam.....znacili to da su oni bez Boga ?

đizlija
25.03.2013., 07:23
Iskljuciti pa nek se obraca Alahu:

Iznogud opet pljačka..

ummagumma
25.03.2013., 08:50
Meni liči na neku krvnu osvetu ili samo osvetu...

http://www.depo.ba/hronika/sedamnestogodisnja-sofija-vukadin-treca-zrtva-u-porodici-ubijeni-joj-i-otac-i-stric

Zna li neko šta se događa?

producent
25.03.2013., 10:24
Meni liči na neku krvnu osvetu ili samo osvetu...

http://www.depo.ba/hronika/sedamnestogodisnja-sofija-vukadin-treca-zrtva-u-porodici-ubijeni-joj-i-otac-i-stric

Zna li neko šta se događa?

Grozno.
Ovu familiju je zatekla neka zla kob.

Aguarupella
25.03.2013., 11:04
Zalosno:(

fazlic
25.03.2013., 15:53
Najnovije vijesti o ovom slucaju o kojem sam vec pisao prije par dana.

http://forum.dnevniavaz.ba/showthread.php?3900-Udarne-vijesti-nase-stampe&p=306584&viewfull=1#post306584

'NIJE BILO OSNOVE DA GA ZADRŽE U PRITVORU': Pretučena djevojčica iz Travnika u stanju kome, očuh pušten na slobodu

Djevojčica (2010.) iz sela Vitovlje kod Travnika, koja je zbog težine povreda iz Kantonalne bolnice u Travniku dovezena u Klinički centar Univerziteta Sarajevo (KCUS), stabilnih je vitalnih parametara, a njeno zdravstveno stanje i dalje je dosta teško.

http://www.depo.ba/media/pictures/2011/08/15/a331ab97f8e65942b1bdef9ea6aac8e6.jpg

- Djevojčica je smještena na pedijatriji i u stanju je plitke kome, samostalno diše. Još je rano za bilo kakvu prognozu - kazala je Agenciji FENA glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandrić.

Djevojčica je na KCUS dovezena sredinom prošle sedmice, a njena majka je tom prilikom izjavila da je djevojčica pretučena. Već pri prijemu, bila je promijenjene svijesti.

Zbog naznaka koje su upućivale na to da su povrede nastale kao posljedica krivičnog djela, Tužilaštvo Srednjobosanskog kantona (SBK) u suradnji sa policijom i Tužilaštvom Kantona Sarajevo, poduzelo je određene istražne radnje, a angažiran je i vještak specijalista sudske medicine koji je utvrdio povrede kod djevojčice.

Tužilac Mersudin Pružan FENI je kazao da se čeka nalaz i mišljenje vještaka u vezi toga kako su povrede nastale i o kojoj se vrsti povreda radi, te da se eventualno ispitaju još neki svjedoci koji bi mogli imati određena saznanja u vezi ovog slučaja.

- Još smo u fazi utvrđivanja detalja o načinu uzrokovanja tih povreda. Saslušali smo određene svjedoke, kako ljude koji su živjeli u toj okolini, tako i majku djevojčice koja je trenutno u Sarajevu. Svi dokazi upućuju na jednu osobu. Izvršen je uviđaj na mjestu događaja i sačinjena foto dokumentacija - kazao je Pružan.

S obzirom da je vještak posumnjao na povrede genitalija djevojčice, urađen je i ginekološki pregled koji je pokazao da nema tragova seksualnog nasilja.

Navodno majka nije izravni svjedok tog događaja, ali tjelesne povrede na djevojčici ukazuju na to da nisu mogle nastati slučajno i da ih je izazvala neka osoba. Sumnje upućuju na osobu muškog spola koja je živjela u vanbračnoj zajednici sa majkom djevojčice.

Ta osoba je privedena odmah nakon što je prijavljen događaj. Prema Zakonu o krivičnom postupku, policija je imala pravo da ga zadrži 24 sata. Po istom zakonu, tužilac je ovlašten da ga zadrži dodatnih 24 sata što je i učinjeno.

- Procijenjeno je da ne postoji osnova za određivanje pritvora u ovom slučaju, tako da pritvor toj osobi nije određen jer ne postoje zakonski uvjeti za to - kazao je on.

(FENA/em)

idu dani
26.03.2013., 23:32
Iz CJB Doboj potvrđeno
U Bosanskom Šamcu uhapšen pijan i naoružan muškarac

FOTO: Agencije

http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/bos_samac.jpg
Pripadnici Policijske stanice Bosanski Šamac uhapsili su muškarca čiji su inicijali D.P, naoružanog automatskom puškom, na putu u zaseoku Jovanovići kod Obudovca, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Doboj.

Od D.P, koji je sa područja opštine Bosanski Šamac, izuzeti su automatska puška i 26 metaka. Alkotestiranjem utvrđeno je da je u krvi imao jedan promil alkohola.

Nakon dokumentovanja, Okružnom tužilaštvu Doboj biće proslijeđen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu "nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija".

Ja koliko znam ne postoji u RS grad koji se zove Bosanski Samac.Forsiranje tog naziva je samo znak frustracija i neprofesionalnosti "novinara".
Nije li sud utvrdio (nakon ukidanja u nazivu prefiksa "Srpski") , da su sluzbeni nazivi Brod, Samac,...ili da pocnemo ne priznavati ni Siroki Brijeg, Uskoplje itd.
Pa da i Pucarevu vratimo njegovo ime, kad se vec inatimo da se inatimo.Ko to moze bolje od Balkanca.
Ili ako je lakse da onda Srbi vrate onaj svoj naziv pa na tablama napisu Srpski Samac, i Srpski Brod...i da se ceramo ko sav normalan svijet.

Stvarno ne kontam, kad ce se umoriti ovi sto zive od haosa.I kad ce ovi sto i danas "brane Bosnu" shvatiti koliko je ta borba kostala ono sto "brane".

strelok
27.03.2013., 00:02
Dosadan ti je komentar.

Priča o kalašnjikovu vs. alergije na riječ Bosanski. Jel kontaš? Ne kontaš.

A čini mi se da smo obadvojica generacija koja se rodila u vrijeme kad je to bio naziv gradova.

Dakle, ne vuci me za jezik samo jer ti je dosadno;).

Ako si ovo pročitao u Avazu, i ide ti na jetru, uzmi telefon i nazovi dopisnika. Riješen problem.

idu dani
27.03.2013., 01:00
Dosadan ti je komentar.

Priča o kalašnjikovu vs. alergije na riječ Bosanski. Jel kontaš? Ne kontaš.

A čini mi se da smo obadvojica generacija koja se rodila u vrijeme kad je to bio naziv gradova.

Dakle, ne vuci me za jezik samo jer ti je dosadno;).

Ako si ovo pročitao u Avazu, i ide ti na jetru, uzmi telefon i nazovi dopisnika. Riješen problem.

Kako bi trebao da izgleda komentar da nije dosadan?
Cemu tema o medijima ako za svaki klinac trebamo zvat novinara??
Ti to ozbiljno mislis??
Da vidim pridrzavate li se sami toga sto meni savjetujes??
Nema kod mene alergije na rijec Bosanski, alergiju imam na "branioce".

Dr.Vukadin
27.03.2013., 01:03
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/kinezi-u-bih-tiho-su-dosli-jos-tise-odlaze

Mi smo mi, Kinezi, syebaste nam zgradu....
Kako to, slucajno, pa tri put ambasadu....

Obozavam ove stihove....

Dr.Vukadin
27.03.2013., 01:16
I naravno...Dzej...

http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata_u_sat/opera_quotna_drini_cuprijaquot.83.html?news_id=585 72

cenzura
29.03.2013., 13:27
Zustavite Reuters:

Sarajevska policija privela ekipu RTRS-a
http://www.nezavisne.com/slika/slikac.php?slika=20130329121240_186072.jpg
DEJAN ŠAJINOVIĆ - 29.03.2013 12:12 ⇒ 12:45
BANJALUKA - Ekipa RTRS-a privedena je jutros oko deset časova u policijsku stanicu Novo Sarajevo dok su bili na radnom zadatku, saznaju Nezavisne.Naime, kako smo saznali, novinar Branka Kusmuk i snimatelj Obrad Mlađen su na poziv roditelja koji žive na Grbavici radili prilog u kojem su se roditelji žalili da je njihovo dijete u školi pretrpjelo pravu torturu jer je u sklopu obilaska Istorijskog muzeja u Sarajevu bilo prisiljeno slušati priče o tome kako su Srbi agresori koji su činili ratne zločine.Roditelji su namjeravali nakon razgovora sa ekipom RTRS-a ovaj slučaj prijaviti Evropkskoj komisiji, ali je u trenutku boravka ekipe u stan ušla policija i privela novinare.Kako javlja RTRS, u policiji negiraju da se radi o privođenju, već da su novinari pozvani na razgovor u svojstvu svjedoka, dok Kusmukova tvrdi da je u pitanju privođenje.

P.S.Moderatori ne dozvoljavaju na temo o bosnjackom nacionalnom interesu gdje je mjesto ovom postu.

Muhamed Husic
29.03.2013., 13:31
Zustavite Reuters:

P.S.Moderatori ne dozvoljavaju na temo o bosnjackom nacionalnom interesu gdje je mjesto ovom postu.

Istina boli, pa i jesu agresori

cenzura
29.03.2013., 14:25
Tacno. Ni Optimus brisanjem ni policija Trokutistana privodjenjem ne moze zaustaviti istinu o agresiji Muslimana na SRBIH.

Muhamed Husic
29.03.2013., 14:34
Tacno. Ni Optimus brisanjem ni policija Trokutistana privodjenjem ne moze zaustaviti istinu o agresiji Muslimana na SRBIH.

Pokazi ti agresiju na srbe, a ja cu srpsku na druge. Pa cemo sabrati zrtve i ko je prvi

đizlija
29.03.2013., 14:38

ko su agresori,novinari,roditelji...

Muhamed Husic
29.03.2013., 14:43
ko su agresori,novinari,roditelji...

Srbi, a dijete to ocito nece da podnosi jer su mu roditelji drugacije rekli. Bas kao sto je Biljana Plavsic jednom rekla:
"Ako je neki srbin ubijao i silovao cinio je to u samoobrani"

Tako i ovaj mali u to vjeruje.

đizlija
29.03.2013., 14:58
ma koga privedoše.Agresore.

Dr.Vukadin
30.03.2013., 00:17
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEjha

http://www.avaz.ba/sport/ostali-sportovi/rezultate-cu-sabirati-kada-okoncam-karijeru-sada-uzivam

optimus
30.03.2013., 07:31

Ko diro ? :kissy2:

Pregledaj detaljnije teme na Politici :sakomuglavu:

cheguevara
30.03.2013., 16:08
I apsurd može imati svoju lijepu stranu!

Ima u narodu izreka: nije svako zlo - za zlo...

http://www.rts.rs/upload/storyBoxImageData/2013/03/29/12259482/Napusteno%20mesto,%202.jpg

Prepoznali ste? I još dosta lijepih, napuštenih mjesta... nismo samo mi aljkavi i neodgovorni.

http://www.rts.rs/page/magazine/ci/story/501/%D0%97%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D1%99%D0%B8%D0%B2%D 0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/1295006/%D0%9D%D0%B0%D1%98%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D1%88%D0%B0+% D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%83%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0 %B0+%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D 1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D1%83%2C+%D1%81%D0%B0%D1%80 %D0%B0%D1%98%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0+%D0%B1% D0%BE%D0%B1+%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B0.html

Vrijedi pogledati!

Dr.Vukadin
30.03.2013., 17:16
Hmmmm, kako ovo shvatiti???

Kusturica: Nema eksploatacije nikla dok je Dodiku na vlasti u RS

http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/kusturica-nema-eksploatacije-nikla-dok-je-dodiku-na-vlasti-u-rs

đizlija
30.03.2013., 17:49
biće,biće Rio Tinto je to, a tona nikla 25 000$, bakra pišljivi 8 000$

cenzura
30.03.2013., 19:37
biće,biće Rio Tinto je to, a tona nikla 25 000$, bakra pišljivi 8 000$
A sve koji se razbole u Strelokov hotel.:D

đizlija
30.03.2013., 20:46
već im je tamo Rio...

cheguevara
31.03.2013., 19:49
Rio Ferdinand?

http://www.abc.net.au/news/image/266880-3x2-940x627.jpg

http://www.afr.com/rw/2009-2014/AFR/2012/12/10/Photos/8d9d1ec0-431a-11e2-bad7-a5667b3683f1_Rio%20Tinto%204--U401914830010gBH-289x352_4_0_1922631635--646x363.jpg

http://www.spain.info/export/sites/spain-info/comun/galeria_imagenes/naturaleza/r2_rio_tinto_t2100423.jpg

http://www.cool-story.com/userfiles/rio-tinto-spain.jpg

http://www.thetimes.co.uk/tto/multimedia/archive/00316/109838983_Tinto_316840c.jpg

Dr.Vukadin
01.04.2013., 00:27
TEORIJE ZAVJERE

Obamu čuva reptil izvanzemaljac?

Bijela kuća: To bi bilo preskupo !!!

http://www.vecernji.hr/vijesti/obamu-cuva-reptil-izvanzemaljac-bijela-kuca-to-bi-bilo-preskupo-clanak-532084

:D:D:D

Muhamed Husic
01.04.2013., 00:28
Obama kaze:
http://x.vukajlija.com/var/uploads/reactions/201202/140/1291664255_obama-kiks-door-open.gif

cheguevara
01.04.2013., 17:50
Po opĆoj ocjeni, već sedmu godinu za redom Shegaman No 1. je dolje prezentirani gospodin za lijepim osmjehom:

http://www.oslobodjenje.ba/portal/images/articles/dodik-najveci-saljivdzija.jpg

Pa kažu:

http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/dodik-najveci-saljivdzija

Ali to je samo travanjnjnjnj!

Muhamed Husic
01.04.2013., 19:50
http://www.akos.ba/wp-content/uploads/2012/08/arapski-poluotok.jpg (http://www.akos.ba/ujedinjuju-se-drzave-arapskog-poluotoka-odgovor-na-arapsko-proljece-i-ponasanje-irana/arapski-poluotok/)Od početka tekuće kalendarske godine – evo već skoro dva i po mjeseca – svako malo slušamo vijesti o novim višemilionskim ulaganjima neke od arapskih i islamskih zemalja u Srbiju i Hrvatsku. Čas šeikovi iz Emirata kupuju i zakupljuju njive, ravnice i lovišta po Karađorđevu, čas u blizini aerodroma Nikola Teska grade fabriku čipova vrijednu 30-tak miliona dolara. Isto tako, slušamo i vijesti o prodaji srbijanskih raketa Ujedinjenim Arapskim Emiratima.Skoro istovremeno, osluhnemo li vijesti iz Hrvatske ili zavirimo u hrvatski tisak, saznajemo da predsjednik Ivo Josipović svako malo napravi izlet u Katar i još po neku arapsku zemlju s namjerom da prezentira investicijske projekte i privuče, ni manje ni više, skoro milijardu nekih para; dolara, eura – pa i kuna – sasvim svejedno. Riječ “milijarda” nije jednostavno ni izreće a da se ne zatresu čekići i nakovnji – ili šta već – u ušima čovjeka koji radi za crkavicu od 400-njak konvertibilnih maraka. Ako je već sretnik da radi. Kakvo je stanje u BiH, uskoro će biti i nezaposlenih koji ljubomore svojim kolegama koji su nezaposleni kao i oni, ali su bar na birou pa imaju barem besplatnu zdravstvenu zaštitu.
U posjeti Beogradu je boravio šeik Muhamed bin Zajed el- Nahjana, princ prijestolonasljednik Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE), koji je najavio milionska ulaganja u poljoprivredu, infrastrukturu i tehnologiju u Srbiji. Predugovor je ekspresno potpisan, i to za kupovinu osam poljoprivrednih kombinata te unajmljivanje bivšeg Titovog lovišta Karađorđevo.Ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić, u ime Vlade Srbije, potpisao je u Abu Dabiju sa kompanijom „Al Dahra” predugovor o investicijama u poljoprivredi između Republike Srbije i Ujedinjenih Arapskih Emirata, saopšteno je iz Ministarstva finansija i privrede. Vrijednost investicije je 200 miliona eura.Jedan od najvećih svjetskih investicijskih holdinga, emiratska Mubadala, najavila je ulaganje 30 miliona dolara u izgradnju fabrike čipova u Srbiji, a već se uveliko priča da će uposlenici u toj fabrici zarađivati i do deset hiljada eura.Jutarnji list je prije par mjeseci objavio da je Hamad Bin Khalifa Al-Thani, katarski emir i šef jedne od najbogatijih zemalja svijeta, ponovno zainteresiran za investiranje u Hrvatsku.Ima tu, naravno, još mnogo arapskih i islamskih država koje su zainteresirane za ulaganje u Srbiju, Hrvatsku i druge bivšejugoslovenske republike. Bilo bi nepošteno reći da neke od arapskih investicijskih kompanija ne bi bile zainteresirane i za ulaganje u BiH. Ali, da bi njihov novac stigao do bh prostora, treba najprije shvatiti nekoliko činjenica.Prva činjenica je da bosanskohercegovački političari, ministri i direktori kojekakvih razvojnih banki, agencija za strane investicije, odjela u ministarstvima ekonomije i vanjske trgovine, entitetskih i kantonalnih direkcija i agencija… moraju shvatiti da u biznisu nema emocija; pogotovo kod investicijskih holdinga sa sjedištem u nekoj arapskoj ili islamskoj državi. Nema tu šuplje priče o tome da je sevap ulagati u BiH i pomagati muslimanima, jer u njihovim investicijskim glavama nema mjesta za sevap. Arapski i islamski investitori su davno prevazišli priče o sevapu u biznisu. Zato su i uspjeli igraditi globalno poželjne investicijske holdinge. Misle oni i na sevap. Naravno. Ali, na mjestu za sevap. Drugim riječima, nisu oni neskloni pomagati humanitarne projekte. Ali, humanitarne akcije ne vežu za svoje biznise i investicijska ulaganja.Druga činjenica je da investitorima treba prilagoditi zakonske regulative. Naravno, ako se žele privući investitori. Koji normalan investitor bi ulagao u zemlju gdje na osnovu raznih poreza, prireza i odreza 75% profita uzima država?Treća činjenica se odnosi na sigurnost. Nema tog investitora koji bi ozbiljnu lovu – ne milion ili dva u nečiju prvatnu proizvodnju jaja – uložio u državi gdje nema sigurnosti, a pogotovo gdje se neprestano piše protiv brada, gaća i sličnih tema. Nema tog arapskog milijardera koji bi uložio živu lovu u zemlju gdje već godinama traje svojevrsni sigurnosno-medijski linč na sve one koji pokušaju sarađivati s arapskim državama. Nema tog arapskog milijardera koji bi rizikovao da bude lišen slobode čim kroči na teritorij zemlje u koju bi da investira, a koja bi ga samo zbog izgleda hapsila i optuživala za saradnju s al Kaidom.Četvrta, ali i nimalo manje bitna činjenica, odnosi se na projekte. Investicijski holdinzi u arapskim i islamskim zemljama biraju gdje će ulagati i gdje će ostvariti najbolji profit. Da bi ih se privuklo da ulažu u BiH mora im se ponuditi na desetine velikih projekata uz jasno obrazloženje, studije izvodivosti i procjenu profita. Bukvalno ih se mora nagovoriti da ulažu. Ali, argumentima. Drugim riječima, u projekte koje bi nadležni trebali ponuditi arapskim i islamskim inestitorima treba nešto para i uložiti. Nema tu priče o našim patnjama. Takva priča, jednostavno, ne prolazi.E sad, nakon svega navedenog, ostaje samo nekoliko pitanja: Šta rade nadležni organi i njihovi direktori na promociji investicijskih projekata? Šta radi bh diplomatija u državama poznatim po svojim investicijskim holdinzima? Da li svi oni koji su masno plaćeni za privlačenje stranih investicija uopšte rade išta iz opisa vlastitoga posla ili samo slušaju naredbe svojih stranačkih šefova koji se proganjanjem duhova nastoje umiliti ambasadorima zapadnih država u BiH čije države vrlo vješto privlače arapske i islamske investicijske novce; baš kao i naši susjedi? Piše: Elvir Musić / i-vijesti.com

cheguevara
01.04.2013., 20:17
Hrvatska ima za ponuditi obalu Jadrana, Srbija ulaganja u poljoprivredu, uz revitalizaciju industrije vezane za turizam i agrar.
To šeici vide, nisu bez očiju i pameti. Pare od nafte ulažu tamo gdje će im se višestruko isplatiti.

U isto vrijeme Bosna trenutno može ponuditi... ništa. Možda vodu? Ali vodu imaju i Hrvati i Srbi. Crnogorci.
Ne treba biti puno pametan pa ne spomenuti još jedan bitan detalj. Goleme količine para iz arapskih zemalja, uključujući tu i SA, doniranih tokom rata i godinama poslije rata je netragom nestalo. Nestajale su čak pare namijenjene vjerskim objektima, humanitarnoj pomoći, kuturnim institucijama, oživljavanju ekonomije... gdje sve ne!? A Arapi nisu u saksiji rasli. I onda ovim potezima poručuju:

Jesmo mi braća (po vjeri), ali nam kese nisu sestre (ni po čemu)!

Ali ni to nije najveći problem.

Najveći problem je to što mala raja, običan puk, narod, neće za dugo dočekati arapskih para, a ovima što su pobrali kajmak sve jedno.
Oni su se nafutrovali i sad im odgovara status quo. Sad oni drže sviralu (kupljenu arapskim parama), a raja igra li igra.
Njima Arapi i ne trebaju. Njima je dobro.

Titan
01.04.2013., 21:34
DEPO (http://depo.ba/) | Zabava (http://depo.ba/zabava)
MEDIASERVIS I RSG RADIO EKSKLUZIVNO SAZNAJU: Da li će Zmajevi zbog javašluka bh. političara izgubiti šansu da zaigraju u Brazilu?! Ponedjeljak | 01.04.2013.
Ukoliko do 9. maja, Dana Evrope, BiH ne provede odluku Sejdić - Finci, sugerisat ću da se uvedu sankcije Bosni i Hercegovini, koje bi, između ostalog, podrazumijevale da se bh. reprezentacije u svim sportovima diskvalifikuju iz svih međunarodnih takmičenja, priprijetila potpredsjednica Vijeća parlamenta EU Brigit Johannsen

http://depo.ba/media/pictures/2011/10/07/f590834c491901b3a6c7c478cb448608.jpgNaši Zmajevi mogu izgubiti šansu da zaigraju u Brazilu zbog političkih razloga, ekskluzivno saznaju Mediaservis i RSG radio. Tako je priprijetila potpredsjednica Vijeća parlamenta EU Brigit Johannsen.

- Ukoliko do 9. maja, Dana Evrope, BiH ne provede odluku Sejdić - Finci, sugerisat ću da se uvedu sankcije Bosni i Hercegovini, koje bi, između ostalog, podrazumijevale da se bh. reprezentacije u svim sportovima diskvalifikuju iz svih međunarodnih takmičenja, izjavila je Johannsen.

Ispunjenje ove prijetnje značilo bi da naša reprezentacija i pored sjajno odigranih kvalifikcija zbog politike gubi povijesnu šansu.

Ova je vijest Jakoba Fincija ostavila u šoku. On priznaje: spreman je odustati od tužbe protiv Bosne i Hercegovine.

- Jako sam iznenađen i začuđen da će do tako nečega doći. I naravno, sve ovo nije išlo u tom smjeru i ako je potrebno, evo, ja mislim da će se i gosp. Sejdić složiti - mi smo spremni da povučemo tu našu tužbu samo da nas ne diskvalifikuju sad kad smo pred vratima Brazila, rekao je Jakob Finci.

Da sve nije još gotovo svjedoči i Nijemac Heinc Fedl, potpredsjednik krovne fudbalske asocijacije.

- Naš stav je jasan - ne treba miješati politiku i sport. Žalosno bi bilo da sportisti ispaštaju zbog nerazumnih političkih odluka. Mi još uvijek nismo dobili službenu inicijativu, ali sa velikim interesom pratimo razvoj situacije, ističe Fedl.
(DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/aa)

Aprilska varka ili stvarnost ?
Sa Sejdic_Finzi nije se poigravati, moglo bi ovo zaista postati stvarnost, ipak je ovo poveliki zalogaj za nas, ne postujuci prava OSTALIH.

Yoker
01.04.2013., 21:45
Aprilska varka ili stvarnost ?
Sa Sejdic_Finzi nije se poigravati, moglo bi ovo zaista postati stvarnost, ipak je ovo poveliki zalogaj za nas, ne postujuci prava OSTALIH.

@Titane, aprilska varka :D

cenzura
01.04.2013., 22:36
Ovaj je previse realistican pa mozda i nije prvoaprilski:

TIHIĆ: Način izbora novog Pape dokazao je diskriminaciju BošnjakaSulejman Tihić, na konferenciji za novinare povodom SDA-ove osude novog elektorskog sustava izbora članova predsjedništva BIH problematiku diskriminaicje Bošnjaka proširio je i van granica BIH. Tihić je zaključio kako je izbor novog Pape diskriminatoran prema Bošnjacima budući da Bošnjaci u BIH uopće nemaju nikakav utjecaj na izbor kardinala u BIH a koji je ispred BIH ovlašten glasovati u Vatikanu. Kardinal Puljić je bosanskohercegovački predstavnik u Vatikanu, kazao je Tihić, a u njegovom izboru glas Hrvata vrijedi 500.000 puta više nego glas Bošnjaka.
Da svi Bošnjaci daju svoj glas jednom kardinalu opet bi pobjedio kardinal kojeg biraju Hrvati. BIH je i katolička zemlja, a izbor kardinala ne smije nikako biti samo unutarhrvatsko pitanje. Ako je BIH i hrvatska i srpska i bošnjačka onda je i kardinal Puljić i hrvatski i srpski i bošnjački. Pitam ja Vas – koji realan utjecaj ima bošnjački narod na izbor kardinala i izbor Pape?Ako je to pošteno onda je i elektorski sistem u kojem se Hrvatima dopušta da izaberu svog predstavnika u predsjedništvo BIH pošten. A svi znamo da nije! Jer on omogućuje Bošnjacima da izaberu samo jednog člana predsjedništva. Što nije ni fer ni ljudski. Jer smo do sada birali dva. Osim toga Hrvati imaju dva predsjednika. Josipovića i predsjednika Slovačke. Zašto Bošnjaci onda isto ne bi imali dva? Srbi također imaju dva predsjednika – Radmanovića i Nikolića. Mislim daje formula 2+2+2 najbolja za stabilnost BIH.Tihić je najavio da će međunarodnom sudu u Strasbourgu podnijeti prijavu protiv načina izbora BH kardinala.Tezu sličnu ovoj nedavno je iznio i bivši reis islamske zajednice u BIH Mustafa ef. Cerić koji je kazao kako je izbor Pape potpuno diskriminatoran za Bošnjake jer se muslimanima uopće ne dopušta kandidiranje na konklavi tvrdeći kako je izbor Pape rezerviran samo za katolike.Naime, bilo koji katolik u BIH , prema trenutnim zakonima Vatikana može posati novi Papa. Dok niti jedan musliman u BIH ne može.To je stanje daleko gore nego sa situacijom Sejdić i Finci. Niti se dopušta kandidatura a čak i kad bi se dopustila jedan bh musliman nikada ne bi mogao postati novi Papa.To je nepravda do neba, kazao je Cerić.Komentirajući istupe Tihića i Cerića, Ratko Perić, mostarski nadbiskup , kazao je : Pustite ih, to su dva komada najobičinijh budaletina.

Muhamed Husic
01.04.2013., 22:40

Prvoaprilska

Titan
01.04.2013., 22:43

Nemoj nam zivota ti toliko crniti Tihu, Tiha je jako dobar covjek, sem da je u pogresnoj stranci.

fazlic
02.04.2013., 01:51
http://www.glassrpske.com/slika/slikacitava.php?slika=20130401164830_114561.jpg
01.04.2013 16:48 | Agencije

Zagreb - Prvi čovjek splitskog Hajduka Marin Brbić rekao je da je taj klub “rukama i nogama za regionalnu ligu” ali da “nije vrijeme” za ligu sa srpskim klubovima, prenose agencije.

Razlog je, kaže Babić, bezbjednost, a ne njegova nacionalistička i politička uvjerenja.

Posljednjih godina mnogo se priča o regionalnoj fudbalskoj ligi, na svakih nekoliko mjeseci pojave se priče o pregovorima, a takvi su vođeni prethodnih dana u Sofiji, ali njima nisu prisustvovali najbolji klubovi regiona.
- Mislim da još nije vrijeme da igramo istu ligu sa srpskim klubovima. Nije to neki moj nacionalistički stav, niti je to stvar mojih političkih uvjerenja. Razlog zbog kojeg mislim da nije vrijeme za zajedničku ligu sa Srbima je sigurnost. Bile bi to utakmice pune negativnog naboja i stvorili bi se veliki problemi za bezbjednost. Za druge opcije sam otvoren, i za ligu sa Mađarima, Slovencima, Slovacima, Bugarima, klubovima iz BiH - naglasio je Brbić.
Srpski klubovi, kao i oni iz okruženja, ne kriju da žele jače takmičenje, ali su se za sada samo iz Hajduka javili sa nekim ograničenjima.

- Za regionalnu ligu smo i rukama i nogama. Bio bi to dobar posao za Hajduk, imali bismo još puno ozbiljnih utakmica i prilika da popunimo tribine našeg stadiona. Ali, pitanje sa kojim državama, koje bi klubove uključivala ta liga - istakao je Brbić.

http://www.glassrpske.com/sport/region/Hajduk-ne-zeli-u-ligu-sa-Srbima/lat/114561.html

Dr.Vukadin
02.04.2013., 23:29
Umma, sta je ovo ???

And no Eastern European has been secretary-general. ...

not yet :sakomuglavu::sakomuglavu:

Da ti pomognem malo..
http://www.worldpoliticsreview.com/articles/12834/diplomatic-fallout-east-west-battle-already-brewing-over-ban-s-u-n-successor

Da shvatis izmedju redova, evo ti na "naskem" :)
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=04&dd=02&nav_category=11&nav_id=701245

Titan
03.04.2013., 21:36
Aha, postupa po metodama crvenih, ko bi to rekao, nas ministar sigurnosti
i to bas naspram sluzbenika nama sprijateljenih drzava.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H5USkBxAiyA

plivadon
03.04.2013., 21:52
Aha, postupa po metodama crvenih, ko bi to rekao, nas ministar sigurnosti
i to bas naspram sluzbenika nama sprijateljenih drzava.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H5USkBxAiyA

Jos ako bi protjero i Amere prodiHali bi punim plucima.

cheguevara
05.04.2013., 23:34
Šta sam ja pričao?!

Evo, razmotava se po malo. Mada je ovo sića, koliko se "jamilo".

NOVAC ZA ŽRTVE AGRESIJE ZAVRŠIO U PRIVATNIM DŽEPOVIMA
Gdje je 26 miliona KM Sultana od Bruneja?

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/gdje-je-26-miliona-km-sultana-od-bruneja

Po komentarima bi se dalo zaključiti da je narodu pun q-c... vidjećemo.

fazlic
06.04.2013., 00:55
Šta sam ja pričao?!

Evo, razmotava se po malo. Mada je ovo sića, koliko se "jamilo".

NOVAC ZA ŽRTVE AGRESIJE ZAVRŠIO U PRIVATNIM DŽEPOVIMA
Gdje je 26 miliona KM Sultana od Bruneja?

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/gdje-je-26-miliona-km-sultana-od-bruneja

Po komentarima bi se dalo zaključiti da je narodu pun q-c... vidjećemo.

Da je samo tih "pisljivih" 26 miliona bilo bi dobro. Nestalo je stotina puta vise.

Neki sada imaju oblakodere i poslovne prostore koji se mjere u dulumima.

cheguevara
06.04.2013., 01:19
Da je samo tih "pisljivih" 26 miliona bilo bi dobro. Nestalo je stotina puta vise.

Neki sada imaju oblakodere i poslovne prostore koji se mjere u dulumima.

Kažem, to je samo vrh ledenog brijega.

Titan
08.04.2013., 11:22
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/arapi-traze-diplomate-a-ne-vjerske-sluzbenike

No, nije Bristrić, inače trenutni ambasador BiH u Kuvajtu, jedini primjer. U ambasadorsku fotelju u Rijadu nakon njega zasjeo je Mehmedalija Hadžić, također službenik IZBiH, a naslijedio ga je, vjerovatno pogađate, opet imam - Razim Čolić. Tradicija imenovanja imama za bh. ambasadore u Saudijskoj Arabiji trebala je biti nastavljena i ove godine, ali su je prekinuli sami Saudijci.

Naime, kako je "Avaz" već pisao, Bakir Izetbegović je na to mjesto imenovao Ahmeda Halilovića, brata Muderisa Halilovića, glavnog imama džamije Kralj Fahd u Sarajevu, ali on nije dobio agreman od Saudijske Arabije. Špekulira se da je Bakir tu poziciju sada odlučio dati Harisu Hrli, zetu Bi**** Turković, također bliske porodici Izetbegović.

Među onima koji su mislili da je za ambasadorsko mjesto dovoljno to što su bliski porodici Izetbegović, između ostalih, jesu i Avdo Hodžić, bivši ambasador u Pakistanu, Omer Nukić u UEA, Osman Mušić u Kuala Lumpuru, Husein Omerspahić u Kataru, Avdija Hadrović u Kairu te Edhem Pašić i Jasin Ravašde u Kuvajtu. Ova dvojica posljednjih upamćena su i po neviđenim skandalima švercovanja alkohola u toj islamskoj zemlji.

Svaki imalo priseban insan bi se pitao sa kakvim i kolikim pravom ima da upiremo prste na druge,
pored nase sopstvene sakatosti.
Dok drugi koracaju napred mi se grcevito borimo brzim koracima ukoraciti u prosost.
Budemo li ovim tempom i dalje nastavili susjedna Albanija ubrzo ce biti za nas Ameria.
Ambasadori, sluzbenici IZ...:sakomuglavu:

đizlija
08.04.2013., 11:23
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/arapi-traze-diplomate-a-ne-vjerske-sluzbenike

Svaki imalo priseban insan bi se pitao sa kakvim i kolikim pravom ima da upiremo prste na druge,
pored nase sopstvene sakatosti.
Dok drugi koracaju napred mi se grcevito borimo brzim koracima ukoraciti u prosost.
Budemo li ovim tempom i dalje nastavili susjedna Albanija ubrzo ce biti za nas Ameria.
Ambasadori, sluzbenici IZ...:sakomuglavu:

pa hodžice su ministri odbrane u nizu

belenzuka
08.04.2013., 12:14
pa hodžice su ministri odbrane u nizu

Sto li te to hodzice toliko zuljaju!?Da ti nije koji pogresan zapis napravio!?

đizlija
08.04.2013., 12:22
Sto li te to hodzice toliko zuljaju!?Da ti nije koji pogresan zapis napravio!?

pa ne znam koji qurac se školuju ljudi za druge djelatnosti.Doduše u pravu si, neka mladi uče i rade, a rukovoditi će hodžice,ako te vrijeđa,dobro de,učenjaci.

Titan
08.04.2013., 18:28
Jadni li smo ti mi ako nas hodze i popovi u dunjaluk spremaju i nasu privredu uzdizu, ma dajte ljudi, mani te se hodza i popova, nismo u srednjem vijeku.
Hodze i popove u njihove vjerske sobice i kapak.

Yoker
08.04.2013., 18:48
Jadni li smo ti mi ako nas hodze i popovi u dunjaluk spremaju i nasu privredu uzdizu, ma dajte ljudi, mani te se hodza i popova, nismo u srednjem vijeku.
Hodze i popove u njihove vjerske sobice i kapak.

Prošla su vremena UDB-e i OZN-e, tu parolu objesi mačku o rep.Sada je vrijeme demokratije.

Titan
08.04.2013., 19:05
Prošla su vremena UDB-e i OZN-e, tu parolu objesi mačku o rep.Sada je vrijeme demokratije.

Hebo ti cak i demokratiju gdje "demokrati" drustvo dovedose do corsokaka.
Njima bi po svaku cijenu trebalo procesuirati, pojedine kerove pozatvarati pa neka se iza resetaka uce demokratiji,
ali kako nauciti narod da propalice i lopove ne biraju, onda s'Bozijom pomoci...^:)^^:)^

**Yoker, moze on biti hodza, hadzija, pop, Bozi otac, halal mu bilo, ali do sada nema nikakvog napretka, s'toga, ne da su losi, katastrofalni su,
nisu vrijedni da se uopste pominju.

Bevanda: Idemo u ćorsokak! (http://www.avaz.ba/vijesti/intervju/bevanda-idemo-u-corsokak)

Vidis, on bar govori da idu u cor sokakak, iako su vec odavno sa obadvje noge u corsokaku, nasi demokrati...

Yoker
08.04.2013., 22:40
Hebo ti cak i demokratiju gdje "demokrati" drustvo dovedose do corsokaka.
Njima bi po svaku cijenu trebalo procesuirati, pojedine kerove pozatvarati pa neka se iza resetaka uce demokratiji,
ali kako nauciti narod da propalice i lopove ne biraju, onda s'Bozijom pomoci...^:)^^:)^

**Yoker, moze on biti hodza, hadzija, pop, Bozi otac, halal mu bilo, ali do sada nema nikakvog napretka, s'toga, ne da su losi, katastrofalni su,
nisu vrijedni da se uopste pominju.

Vidis, on bar govori da idu u cor sokakak, iako su vec odavno sa obadvje noge u corsokaku, nasi demokrati...

Smiješno je optuživati vijerska lica za kolaps u državi Bosni i Hercegovini.Ti ljudi ne sjede u skupštinskim klupama niti imaju bilo kakve veze sa izvršnom,
zakonodavnom ili sudskom vlašću.Diplomatija je drugi par opanaka, sujeta je u pitanju.

ummagumma
09.04.2013., 10:27
Evo zašto u kući uvijek treba imati crni pojas za odbranu i samozaštitu....

http://www.avaz.ba/globus/region/starac-ubio-13-osoba-medju-kojima-i-jednu-bebu

Titan
09.04.2013., 10:52
Francuski ambasador Roland Žil za "Avaz"
BiH mora “prepisati“ ono što je uradila Hrvatska
Žil: Još ima prostora za dijalog
FOTO: S. Seletović

http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/130408rolan-zil.jpg

Sarajevo će 2014. godine biti centar svijeta zahvaljujući odluci francuske vlade da 100 godina od početka Prvog svjetskog rata prigodnim kulturnim, sportskim i komemorativnim programima obilježe i u glavnom gradu BiH.

Velika tragedija

Da su mislili na sve, govori i podatak da će se obilježiti i 30 godina od održavanja Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu.

Francuski ambasador u BiH Rolan Žil (Roland Gilles) u intervjuu za "Avaz" kazao je da je Sarajevo mjesto gdje je zapaljena iskra Prvog svjetskog rata i da će iz ovog grada 2014. biti poslana poruka mira i pomirenja. Napomenuo je da su oko četiri miliona Francuza i Nijemaca stradala u ovom ratu od ukupno poginulih više od 10 miliona ljudi!

Ambasador je kazao da je tragedija dotakla svaku porodicu u Francuskoj te da u svakom od 36.000 sela u Francuskoj postoji spomenik žrtvama iz tog rata i da svaka porodica iz tih sela nalazi svoje ime na spomenicima.

- Željeli smo iskazati jednu poruku mira i solidarnosti, pomirenja između naroda. Poruku koja treba biti zajednička na univerzalnom nivou i jedan od događaja koji Francuska želi podržati jesu i kulturni, intelektualni događaji u samom Sarajevu - kazao je Žil.

Ambasador se u razgovoru osvrnuo i na aktuelne političke događaje.

Bliži se 11. april i dolazak komesara Filea u Mostar, ali dogovor u vezi s presudom "Sejdić-Finci" još nije postignut. Ima li nade?

- Iznimno je važno napomenuti da je EU učinila sve napore da pomogne liderima u BiH. Ukoliko se ne postigne dogovor, mislim da će BiH doživjeti velike posljedice. Udaljit će se od euroatlantskih integracija i izgubiti povjerenje EU. Dijalog je najvažniji i dogovor se mora postići. Neki su presudu drugačije tumačili, kao da nije samo riječ o manjinama. BiH mora krenuti snažnijim koracima ka Evropskoj uniji. Bojim se da će se, ukoliko ne bude dogovora do 11. aprila, dubioza proširiti i do kraja godine, ali i do 2014. i izbora. Udaljavanje od EU znači i povlačenje novca koji u BiH pristiže iz EU.

I u Federaciji imamo tešku situaciju. Vlada FBiH ne funkcionira bez podrške parlamentarne većine. Predsjednik Federacije Živko Budimir blokirao je sve, na kraju i Ustavni sud FBiH…

- Situacija u Federaciji je krajnje ozbiljna. Međutim, moram potcrtati da još ima velikog prostora za dijalog koji je zapravo rješenje za sve. S druge strane, smatram da međunarodna zajednica ne treba učestvovati u rješavanju raspleta ove situacije. Komplicirani su odnosi, ali, ponavljam, dijalogom se rješava sve.

Mapa puta

Hrvatska uskoro ulazi u EU. Granica EU bit će pomjerena na BiH, šta će to značiti za BiH i njene građane?

- Sada ću se malo odmaći od pitanja i reći da BiH treba bukvalno prepisati model ulaska u Evropsku uniju i da jače i odlučnije krene na tom putu. Mislim da BiH u regionu zaostaje kada su u pitanju pregovori i dijalozi za pridruživanje EU. Recept je vrlo jednostavan, samo se konkretno treba ugledati na Hrvatsku.

Popis odgađan bez potrebe

Još nije izvjesno da će popis stanovništva biti održan u oktobru.

- Moje mišljenje je da se popis stanovništva bespotrebno više puta odgađao. Prvo je bio planiran kraj 2012., pa mart 2013., pa sada oktobar. Stalno se spominju neki tehnički detalji, ali moram istaći da je i popis stanovništva jedan od uvjeta iz Mape puta. Dakle, to je nešto što je neizbježno i što će se morati uraditi.

Svi nekako pametni ali mi smo brate najpametniji.
Zabadava sto nam Evropljani dijele dobronamjerne savjete ali mi se uzdamo iskljucivo u nase lidere.
Ipak, 100 godisnjica i preokret u Evropskoj istoriji i oslobadjanje od imperijlisticke Austro-Ugarske biti ce Sarajevo,
nema tih koji se tom manifestu hoce i mogu suprostaviti sem umme, a ko pita ummu i ummice.

Titan
09.04.2013., 10:57

Ovdje ti nikakav crni pojas ne pomaze, cak ni vjera u Uzvisenog.
Protiv ludila slabo sta da pomaze, Balkan se na svu zalost polako ali sigurno Amerikanizira, ludorija bez premca.

Titan
09.04.2013., 11:01
Smiješno je optuživati vijerska lica za kolaps u državi Bosni i Hercegovini.Ti ljudi ne sjede u skupštinskim klupama niti imaju bilo kakve veze sa izvršnom,
zakonodavnom ili sudskom vlašću.Diplomatija je drugi par opanaka, sujeta je u pitanju.

Ne optuzujem ja vjernike, ali eto, ispostavilo se da su i vjernici sa svojim nacinom vodjenja drusta dosli do corsokaka.
Moguce da je onaj Turski privrednik prosle godine i imao dobre namjere kada nam je htio pokloniti 150.000 koza, ali mi ko' mi, naravno, nismo imali dovoljno cobana da cuva koze.

Sanjanka
09.04.2013., 12:06
Drzite se teme

đizlija
09.04.2013., 12:09

eto ja ih nabrojah,ipak sjede,bili su i ministri...Daleko bi otišli kada nabrajali miševe u izvršnoj vlasti,počev od nivoa općina...

ummagumma
09.04.2013., 13:48
Ovdje ti nikakav crni pojas ne pomaze, cak ni vjera u Uzvisenog.
Protiv ludila slabo sta da pomaze, Balkan se na svu zalost polako ali sigurno Amerikanizira, ludorija bez premca.

Krivo-. Pokažeš mu crnipojas.. On shvati da je od metala. I onda mu kažeš - "Sad me vidiš, i ko zna kada opet".

Krivo misliš i o amerikanizaciji... Radi se o rusizazaciji - cijeli Balkan poprima manire i stepen kriminala kao u Rusiji, a urbane sredine - sliku kriminala iz Moskve.

cheguevara
09.04.2013., 15:43

Kako bi se ti odbranio "crnim pojasom" od luđaka sa pištoljem?

Ne samo ti, bilo ko...

Titan
09.04.2013., 19:47
Svjedocenje Dodika docekano je sutnjom (nasih nema ni u misijoj rupi) sta je to sa nasom vrhunskom politickom elitom.
Drvlje i kamenje na SDA-ovce, upravo po manirima Dodika, on se uobicajeno ismijava sa nasom politickom elitom, bar sa SDA vrhuskom.
Koliko dugo ce se moci sa njima ismijavati, to uistinu vec duzi period cini a oni ko zaliveni cute...kao da tu nesto nije u redu, ili se pak plase Dodika ?

DEPO (http://depo.ba/) | Front (http://depo.ba/front)
DODIK SVJEDOČI U KARADŽIĆEVU ODBRANU: Krivci za narušavanje nacionalnog balansa u BiH su Alija Izetbegović i SDA

Utorak | 09.04.2013.
On je rekao da je "najveća srpska i SDS-ova greška bila u tome što su pokušali braniti rušenje balansa u BiH"

http://depo.ba/media/pictures/2013/04/09/295bccfecb545f3e047f5eb344d07b20.jpgPredsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je danas u svjedočenju pred Haškim tribunalom da je lider SDA Alija Izetbegović vodio politiku opasnih namjera i napravio temelj za sukob na prostoru BiH, prenijela je Srna.

Dodik je u dokaznom postupku odbrane Radovana Karadžića rekao da je SDA bila formirana kao prva nacionalna i nacionalistička stranka, koja je svojim djelovanjem uporno pokušavala da naruši pažljivo izbalansirani balans u BiH, jer je sve vrijeme bila vidljiva namjera da preuzmu ingerencije upravljanja BiH.

On je rekao da je "najveća srpska i SDS-ova greška bila u tome što su pokušali braniti rušenje balansa u BiH".

Dodik je za Izetbegovića rekao da je "predano radio na ranije napisanoj Islamskoj deklaraciji i na uvođenju šerijata na tom prostoru, zbog čega je i odgovarao u bivšoj Jugoslaviji". "Iz dana u dan smo mogli da vidimo razradu te deklaracije", rekao je Dodik.

Zastupnik optužbe Alen Tiger prekinuo je u jednom trenutku svjedočenje, rekavši da je Dodik upitan o fukcionisanju Skupštine, a govori o Islamskoj deklaraciji, koja se ne pominje u sažetku izjave. Dodik je uzvratio da on ima dovoljno vremena i da je došao da svjedoči o važnom kontekstu, i zamolio tužioca da ga ne prekida.

Karadžić je glavno ispitivanje započeo pitanjima o Dodikovom obrazovanju i o političkoj karijeri u Savezu reformskih snaga Jugoslavije, koji je na saveznom nivou predvodio Ante Marković, a u BiH profesor Nenad Kecmanović.

Opisujući sastav prijeratne Skupštine BiH, u kojoj je i sam bio poslanik kao reformista, Dodik je rekao da je parlament bio višestranački i da su vodeće stranke bile SDA na čelu sa Alijom Izetbegovićem, HDZ na čelu se Stjepanom Kljujićem, SDS, čiji je predsjednik bio Karadžić. On je naveo da su u Skupštini bili zastupljeni i reformisti, liberali, Srpski pokret obnove i neke manje partije.

Najavljeno je da će glavno ispitivanje trajati jedan sat, a da će zastupnik optužbe unakrsno ispitivati Dodika dva sata.

Pretres je nastavljen sa oko sat vremena zakašnjenja zbog tehničkog problema u sudnici tri.
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodikistakao je pred Haškim tribunalom da je Skupština srpskog naroda u oktobru 1991. godine bila višestranačka i da je za cilj imala legitimnu zaštitu Srba, te da nisu bili predviđeni nikakvi sukobi sa drugima.

Dodik je, na suđenju Radovanu Karadžiću u svojstvu svjedoka odbrane, naveo da nikada nije čuo od Karadžića ili bilo kog drugog srpskog funkcionera bilo šta što odgovara kvalifikacijama iz optužnice, te da je srpska strana prihvatala pregovore i podržala Kutiljerov plan o tri konstitutivne jedinice.

Dodik je kao krivca za prijeratno narušavanje nacionalnog balansa u BiH naveo SDA i Aliju Izetbegovića, za koga je rekao da je pisac "Islamske deklaracije" i da se zalagao za uvođenje šerijatskih zakona čim muslimani budu većina u BiH.

"HDZ BiH je u to doba prvenstveno podržavo nezavisnost Hrvatske - i to je bio primarni cilj, a onda su formirali Hrvatski zajednicu Herceg-Bosnu koju su željeli da pripoje Hrvatskoj. To je i dovelo do dvoipogodišnjeg rata Hrvata i muslimana u BiH", naveo je Dodik.

Dodik je istakao da Srbi u BiH ne bi prihvatili unitarnu BiH po principu "jedan - čovjek jedan glas" ni da je to prihvatio SDS ili Karadžić.

On je potvrdio da je za promjenu Ustava tadašnje Socijalističke Republike BiH bila potrebna dvotrećinska većina u parlamentu, što zagovornici nezavisnosti nisu imali, pa su srušili Ustav i odbili uvođenje doma naroda, koji su zagovarali poslanici SDS i još neke stranke, a koji je trebao da zaštiti prava svakog naroda.

"Izetbegović nije imao političku većinu, lažno se predstavljao kao predsjednik BiH i tražio međunarodnu pomoć. Formirali su `Zelene beretke`. Posljedica je bila ta da su prva ubistva u BiH - bila ubistva Srba od strane muslimana", rekao je Dodik.
(DEPO, BLIN/md)

ummagumma
09.04.2013., 19:57
Kako bi se ti odbranio "crnim pojasom" od luđaka sa pištoljem?

Ne samo ti, bilo ko...

Ako imaš crni pojas koji govori nekoliko stranih jezika rafalno, bez zastajkivanja, sagovornik će to razumjeti (ako ne promtno, onda u posljednjem času).

cheguevara
09.04.2013., 20:08
Ako imaš crni pojas koji govori nekoliko stranih jezika rafalno, bez zastajkivanja, sagovornik će to razumjeti (ako ne promtno, onda u posljednjem času).

Fakat treba biti maštovit za te tvoje parabole.

Svi koje je pobio ovaj lik su njegovi rođaci sa kojima se nikad nije ni sporječkao. A ubio je i sina i majku.
Po tvojoj logici, slabo bi se ti naspavao ležeći sa "kalašom" ili "heklerom" u istoj postelji. To ti je kao kad pucaš na pogled. Ili riječ.

Tako je i ova budaletina uradila. Samo njemu nije bila potrebna ni riječ, ni pogled.

Bojim se ovakvih "pucanja", a sve su prilike da će ih biti sve više...

ummagumma
10.04.2013., 12:09
Fakat treba biti maštovit za te tvoje parabole.

Svi koje je pobio ovaj lik su njegovi rođaci sa kojima se nikad nije ni sporječkao. A ubio je i sina i majku.
Po tvojoj logici, slabo bi se ti naspavao ležeći sa "kalašom" ili "heklerom" u istoj postelji. To ti je kao kad pucaš na pogled. Ili riječ.

Tako je i ova budaletina uradila. Samo njemu nije bila potrebna ni riječ, ni pogled.

Bojim se ovakvih "pucanja", a sve su prilike da će ih biti sve više...

Ravnoteža u naoružanju....

Jedna od najznačajnijih lekcija naučenih iz rata devedesetih... Žrtava će uvijek biti manje ako se zna da suprotna strana takođe raspolaže respektabilnim arsenalom...

Svako malo nas zapljusne neka priča iz SAD-a kako je "naoružani XY upao na mjesto ABC i počinio SDF ubistava...". Ipak, kada to malo poredamo kako treba, onda to ovako izgleda:

- najčešći napadi takve vrste su rađeni na mjestima gdje napadač nije očekivao uzvraćanje istom mjerom (škola, kampus, shoping centar..)
- odgovor je žestok i završen je likvidacijom napadača koji je najčešće "izvršio samoubistvo".

Poruka je više nego jasna... Napad "u meHko" je san svakog idiota.... Jasna poruka da će dobiti žestok odgovor, svakog idiota će natjerati na razmišljanje. Koliko god se trudili da ispadne kako je "čin ludila" učinjen u neuračunljivom stanju, na 1.000 takvih slučajeva, može se desiti da je u samo par slučajeva zaista bilo tako.

Titan
10.04.2013., 15:25
Umma na trudi se niti pominji bilo kakvu oruzanu ravnotezu.
Oruzana ravnoteza moze da bude korisna kod racionalno skovanih insana, sve ostalo je dosipanje ulja na buktalu vatru.

Kada govoris da ce svakog idiota natjerati na razmisljanje, idioti ne razmisljaju racionalno sem idiotski, tu ravnoteza naoruzanaja nema sta da trazi.
Jednostavno ne dozvoliti Americku ravnotezu naoruzanja medju civilima i da svaka budala pucketa sa oruzjem onda kada joj na um padne.

Masa je ludih insana i ti bi ih jos i naoruzao...:sakomuglavu:

ummagumma
10.04.2013., 15:39
Umma na trudi se niti pominji bilo kakvu oruzanu ravnotezu.
Oruzana ravnoteza moze da bude korisna kod racionalno skovanih insana, sve ostalo je dosipanje ulja na buktalu vatru.

Kada govoris da ce svakog idiota natjerati na razmisljanje, idioti ne razmisljaju racionalno sem idiotski, tu ravnoteza naoruzanaja nema sta da trazi.
Jednostavno ne dozvoliti Americku ravnotezu naoruzanja medju civilima i da svaka budala pucketa sa oruzjem onda kada joj na um padne.

Masa je ludih insana i ti bi ih jos i naoruzao...:sakomuglavu:

LaHko je tebi.. ti vazda pobjegneš...

Razmišljaj - kako bi bilo da jednom ostaneš (barem slučajno) braniti svoju zemlju....

Garant bi organizovao nenasilne demonstracije dok te neprijatej roka minobacačem.

cheguevara
10.04.2013., 15:51
Ravnoteža u naoružanju....

Jedna od najznačajnijih lekcija naučenih iz rata devedesetih... Žrtava će uvijek biti manje ako se zna da suprotna strana takođe raspolaže respektabilnim arsenalom...

Svako malo nas zapljusne neka priča iz SAD-a kako je "naoružani XY upao na mjesto ABC i počinio SDF ubistava...". Ipak, kada to malo poredamo kako treba, onda to ovako izgleda:

- najčešći napadi takve vrste su rađeni na mjestima gdje napadač nije očekivao uzvraćanje istom mjerom (škola, kampus, shoping centar..)
- odgovor je žestok i završen je likvidacijom napadača koji je najčešće "izvršio samoubistvo".

Poruka je više nego jasna... Napad "u meHko" je san svakog idiota.... Jasna poruka da će dobiti žestok odgovor, svakog idiota će natjerati na razmišljanje. Koliko god se trudili da ispadne kako je "čin ludila" učinjen u neuračunljivom stanju, na 1.000 takvih slučajeva, može se desiti da je u samo par slučajeva zaista bilo tako.

A sad samo zamisli da je i ovaj držao pištolj radi lične zaštite.

Kod Srba, a naročito dinarskih, brđana, svako veselje se obilježava "prangijanjem". Lik nije vadio pištolj ni kada su mu se kćeri udavale, a ni kada je unučad dobijao. Sad ti zamisli šta se dešava u onih 98% ljudskog mozga koji nije istražen.

Tvoj način razmišljanja je tipično američki. Ne kažem ni da je dobro, ni da je loše, samo znam da bi najbolje bilo najstrožije zabraniti sve što puca, počev od petardi. Sa drastičnim reperkusijama. Recimo: 5 godina robije za posjedovanje najmanjeg pištolja. Pa redom.

ummagumma
10.04.2013., 16:22
A sad samo zamisli da je i ovaj držao pištolj radi lične zaštite.

Kod Srba, a naročito dinarskih, brđana, svako veselje se obilježava "prangijanjem". Lik nije vadio pištolj ni kada su mu se kćeri udavale, a ni kada je unučad dobijao. Sad ti zamisli šta se dešava u onih 98% ljudskog mozga koji nije istražen.

Tvoj način razmišljanja je tipično američki. Ne kažem ni da je dobro, ni da je loše, samo znam da bi najbolje bilo najstrožije zabraniti sve što puca, počev od petardi. Sa drastičnim reperkusijama. Recimo: 5 godina robije za posjedovanje najmanjeg pištolja. Pa redom.

Ja sam prošao kroz tu fazu - opcije da se odbranimo bile su sljedeće: da golim rukama otmemo oružje od fantastično naoružanog neprijatelja, da od oneprijatelja kupimo oružje podmićujući "termolabilne elemente" i plaćajući po nekoliko puta veće cijene od tržišnih i kršenjem UN rezulucije o embargu.

Slažem sa svim prijedlozima za razoružanje i potpuni pacifizam..., ako će to krenuti od Kamčatke pa na ovamo....

orbit
10.04.2013., 18:41
LaHko je tebi.. ti vazda pobjegneš...

Razmišljaj - kako bi bilo da jednom ostaneš (barem slučajno) braniti svoju zemlju....

Garant bi organizovao nenasilne demonstracije dok te neprijatej roka minobacačem.

Mislim da bi(cetnicima)priredio odbor za docek.

Titan
10.04.2013., 19:23
Mislim da bi(cetnicima)priredio odbor za docek.

Zabadava mislis, sigurno nebi,
ali jedno znam, pojedini od vas nisu ni za zaliti, zali ti Boze neduznih insana.
Nisam ni pristalica one izreke: "sta si zasluzio to si i dobio", ali fakt je da: "koliko znas toliko i imas".

Mnogi iz dana u dan lupetaju, lupetaju, dok iz dana u dan sve dublje i dublje tonemo, a vi se i dalje u prazna prsa udarajte.

đizlija
10.04.2013., 20:07
krenuše od tragedije u Mladenovcu i dođoše,a dokle nego do četnika.Inače ja sam tamo služio JNA, 255 raketni puk,zaboravih divizion,čini mi se 4., u bateriji za vođenje.I onda je bilo fascinantno mjesto,čokalji posvuda,pečena crevca na žaru,feferoni,Roma pun qurac,živa mjuza,drma na više mjesta,prljavština do koljena, u wc ne možeš ući...bogata pijaca.

Titan
10.04.2013., 20:29
krenuše od tragedije u Mladenovcu i dođoše,a dokle nego do četnika.Inače ja sam tamo služio JNA, 255 raketni puk,zaboravih divizion,čini mi se 4., u bateriji za vođenje.I onda je bilo fascinantno mjesto,čokalji posvuda,pečena crevca na žaru,feferoni,Roma pun qurac,živa mjuza,drma na više mjesta,prljavština do koljena, u wc ne možeš ući...bogata

pijaca.

Jaran nam umma nebi mogao doci ni na Milf bez cetnicke price, znas ummu...:fesovi:

đizlija
10.04.2013., 20:33
Jaran nam umma nebi mogao doci ni na Milf bez cetnicke price, znas ummu...:fesovi:

da ne bi rata ne bi imali o čemu divaniti.pametni kažu,da svaka budala može kakati o politici i fudbalu.

ummagumma
10.04.2013., 20:41
Zabadava mislis, sigurno nebi,
ali jedno znam, pojedini od vas nisu ni za zaliti, zali ti Boze neduznih insana.
Nisam ni pristalica one izreke: "sta si zasluzio to si i dobio", ali fakt je da: "koliko znas toliko i imas".

Mnogi iz dana u dan lupetaju, lupetaju, dok iz dana u dan sve dublje i dublje tonemo, a vi se i dalje u prazna prsa udarajte.

Nekad mi je žao što nisi samostalan u pisanju po Forumu, ali kad pročitam ovakve originalno tvoje komentare kao što je ovaj citirani, onda mi je žao Njemačke u koju si se odselio.

Savjet: ipak pitaj Plivadona prije javljanja... ima članova koji nemaju samilosti prema neslanim šalama i doskočicama.

Titan
10.04.2013., 20:41
da ne bi rata ne bi imali o čemu divaniti.pametni kažu,da svaka budala može kakati o politici i fudbalu.

Jasta bi bolan, divanili bi o Jugi kao politickom i privrednom faktoru medju Evropljanima i Jugovici bi bili medju Evropljankama najtrazeniji,...Balkan Casanove.

cheguevara
11.04.2013., 02:34
PROIZVOĐAČ "KOŠAKI TMI" IZ MARIBORA
U "halal" salami iz Slovenije pronađena svinjetina

http://www.kosaki.si/wp-content/themes/kosaki/images/banner-halal_en.jpg

Zlovenci!

http://www.avaz.ba/globus/europa/u-halal-salami-iz-slovenije-pronadjena-svinjetina

ummagumma
11.04.2013., 02:38
Ali možda su je halalili i to je za njihove pojmove bilo dovoljno?

cheguevara
11.04.2013., 02:42
Lahko mogoče, ne?

Ali će prije biti da je masa za beef kulen prošla kroz neopranu mašinu za punjenje crijeva, na kojoj se prethodno punio pork kulen.

ummagumma
11.04.2013., 02:47
Lahko mogoče, ne?

Ali će prije biti da je masa za beef kulen prošla kroz neopranu mašinu za punjenje crijeva, na kojoj se prethodno punio pork kulen.

AAAAaaaaaa gluho bilo, jesi perverzan.

cheguevara
11.04.2013., 02:55
Jooooj izvini!

Ovako izgleda jedno osrednje postrojenje za kobaje.

Ko će to svaki čas prati...

http://image.made-in-china.com/2f0j00KCstfZjhpmbw/Sausage-Making-Machine.jpg

ummagumma
11.04.2013., 02:58
Onda su halalili mašine...

Sad se bolje konta sa slikama....

:cool:

cheguevara
11.04.2013., 02:58
Slična priča onoj predratnoj iz duhanjare u Pofalićima.

Ono kad je "bijela drina" ili "plava morava" mirisala na "marlboro". Kako koja dođe na red poslije ture "marlbora", tako je ona prva serija "donosila" 'nako američki šmek. Znaju to oni koji su studirali u to vrijeme...

gagarin
11.04.2013., 17:29
http://www.avaz.ba/globus/europa/srbin-u-francuskoj-oteo-punicu-kako-bi-vratio-djevojku

Da li bi vijest da je u Francuskoj Mađar oteo punicu našla mjesta u Avazu ?

PS : Obratiti pažnju na komentare ispod vijesti ...

idu dani
12.04.2013., 01:04
http://www.avaz.ba/globus/europa/srbin-u-francuskoj-oteo-punicu-kako-bi-vratio-djevojku

Da li bi vijest da je u Francuskoj Mađar oteo punicu našla mjesta u Avazu ?

PS : Obratiti pažnju na komentare ispod vijesti ...

Nikada se nece rijesiti frustracija i kompleksa, koje ako cemo pravo sami sebi nabijaju.Evo ti ummica ovdje, ko ce njima pomoc da skontaju da ne misli svaki Srbin od jutra do mraka o tome kako ce njih jadne da zayebe. Da bi se tako inferiorno i "napadnuto" osjecali svaki dan, pomazu im "patriotski mediji" i striptizete po bijelom svijetu.

strelok
12.04.2013., 01:57
Nikada se nece rijesiti frustracija i kompleksa, koje ako cemo pravo sami sebi nabijaju.Evo ti ummica ovdje, ko ce njima pomoc da skontaju da ne misli svaki Srbin od jutra do mraka o tome kako ce njih jadne da zayebe. Da bi se tako inferiorno i "napadnuto" osjecali svaki dan, pomazu im "patriotski mediji" i striptizete po bijelom svijetu.

Holy Umma & St.Cenzura, evo ja se ne osjećam napadnuto ni inferiorno, jer sam trajno neosjetljiv na nacionalne bolove dragih korisnika.Zapravo me za iste bolove fakat zaboli, dok forum fercera.

Ne shvataš medije uopšte, portale posebno. Kad ovako nešto pročitaš, onda isti ovaj odgovor saopštiš na telefonsku slušalicu uredniku. Ja ću ti osobno dati broj ako treba. Naprimjer , može to biti čak i Tanjugova vijest,a naslov kost za gladni narod. No ti vidiš samo ono što želiš "šta oni nama, a mi njima" i tako dalje...

i striptizete po bijelom svijetu.

Ne igraj mi se sa nervima:sakomuglavu:. 22 člana obitelji i tako dalje.
Komentiranje nije dopušteno.

strelok
12.04.2013., 02:02
Slična priča onoj predratnoj iz duhanjare u Pofalićima.

Ono kad je "bijela drina" ili "plava morava" mirisala na "marlboro". Kako koja dođe na red poslije ture "marlbora", tako je ona prva serija "donosila" 'nako američki šmek. Znaju to oni koji su studirali u to vrijeme...

Zato su Moravu nosili u Njemačku:sakomuglavu:..ihh..a činjenica da je Marlboro FDS-a bio fakat bolji od svih evropskih licenciranih, nije mit. Potvrdilo više iskusnih švaBskih oficira starije generacije, te par Vrancuza i 'Olanđana..
Odoh ja sad u off...

cenzura
12.04.2013., 16:56
Zbogom multikulturi!

„Zloupotrijebili ste dobru namjeru jednog roditelja koji je došao da Vam skrene pažnju da se čak po Ženevskoj konvenciji ne smiju djeci prikazivati bilo kakvi jezivi prizori ratnih zbivanja. Kćerka moga sina po povratku iz Muzeja došla je prestravljena, uplakana i neutješna.“ Riječi su ovo majke koja se obraća direktoru jedne sarajevske osnovne škole, ali, nažalost i svima nama koji nijemi i gluhi gledamo i slušamo, a ne vidimo i ne čujemo da je sarajevska multikultura samo pokoji lijep moto u nekoj školi, prazna priča pred izbore ili neki šarmantan politički pamflet, ali da nje zapravo nema u Sarajevu.
Neki dan je u Sarajevu jedna povratnička obitelj u naselje Grbavica doživjela gotovo ratni progon. O ne, ne nije ovo prejaka riječ za ono što ih je snašlo. Nakon što su prigovorili zbog uznemiravajuće posjete Historijskom muzeju u Sarajevu tokom koje je njihova devetogodišnja kćerka gledala prizore rata nakon kojih je bila prestravljena
._______piše: Sanja Vlaisavljević
Da li je teško povjerovati roditelju da devetogodišnje dijete može biti prestravljeno prizorima rata? Želim vjerovati da Historijski muzej Sarajeva usprkos činjenici da ima stalnu postavku, a koja se odnosi na prethodni rat u BiH, ima mehanizme zaštite devetogodišnje djece od prizora rata. Želim vjerovati da ma koliko patriotizam bujao u srcu nastavnice ili kustosa Muzeja, ipak znaju da uznemiravajuće sadržaje ne mogu tek tako servirati djeci. Želim vjerovati da pedagozi znaju da slike rata nisu za djecu. Moraju to znati. Želim vjerovati i da direktor osnovne škole koji je javnom linču izložio jednu istinski multietničku obitelj i sam zna da nikako nije mogao ili bolje reći smio odobriti posjetu izložbi koja uznemirava djecu. Svu djecu bez obzira na nacionalnost. Ali kada govorimo o multikulturi, onda je ništa manje, morao voditi računa i o tome aspektu. Skandalozni politički pamflet Školskog odbora uobličen u nekakav „ZAKLJUČAK“ nakon „postupka razmatranja i upoznavanja sa medijskim istupom roditelja Gordana Babića i Olivere Matović-Babić“ samo je potvrdio svu opravdanost reagiranja ove obitelji. U tom pamfletu bez ikakve argumentacije i minimalnog uvažavanja stava roditelja, pa čak i ako je neopravdan, a itekako je opravdan, vele: „“JU OŠ ‘Grbavica 1′ Sarajevo je u svom dosadašnjem radu pokazala da je škola koja sa ponosom nosi epitet ‘multietnička’, što se ogleda u radu sa djecom, nastavnicima, i lokalnom zajednicom, a ovu politiku je upravo kreirao direktor škole Omer Begić.“Bez ikakvih pretenzija da se bavim likom i djelom direktora te škole, a i bilo bi neumjesno, apostrofirat ću samo par dostupnih činjenica koje sasvim demantiraju ovaj navod Školskog odbora. Zaključak Školskog odbora potpisuje Bošnjak. Članovi Odbora su Bošnjaci. Nastavni kadar je u 98% bošnjački, barem prema informacijama dostupnim na web stranici škole. Možda tamo i radi neki skriveni nebošnjak, ali, eto, nema ga na web stranici škole. I slobodno me sada optužite da prebrojavam krvna zrnca. E sada, na koji dio multietničnosti misle članovi Odbora kada govore o multietničnosti nastavnika? Da li na strukturu zaposlenih, njihov odnos prema djeci koja nisu Bošnjaci ili pak misle na nešto treće? Evo, pojavio se jedan roditelj koji bi trebao biti dio ikonografije multietničnosti pa ga direktor prijavio policiji, a policija privela. A žalio se otac na dvije pojave: uznemiravanje djece neprimjerenim sadržajima i neuvažavanjem njegovog zahtjeva/molbe koja je upravo lakmus papir za provjeravanje „multikulture“. Kako je moguće da je intervencija roditelja nebošnjaka izazvala toliku uznemirenost kod direktora i potpuno nerazumijevanje Odbora? O čemu se tu radi? Neće biti da se radi o uvažavanju „različitosti“. Da je uvažavanje različitosti u pitanju direktor i Odbor bi učinili sve napore da uspokoje roditelje i zajamče sigurnost njihovog djeteta. Koji pedagog može stati na stranu ovakvog obraćanja roditeljima i očekivati spokoj djeteta u školi, jer su i dijete i roditelji stigmatizirani? Nakon jasnog i odlučnog stava da „Školski odbor osuđuje izjave i napad na školu…osuđuje medijske navode roditelja Babić“, svaki pedagog bi je javno trebao zapitati: „Gdje nestade pedagogija?“.A o čemu su zapravo javno govorili roditelji Babić? O preplašenosti djeteta, o izložbi koji posjećuju ne prvi put (sic!), njihovoj nesigurnosti i uznemirenosti, o nerazumijevanju u uredu ombudsmena, o nekooperativnom ponašanju direktora (vrlo diskretno naglašavajući tu nekooperativnost), o oštećenom autu netom nakon što su se žalili direktoru, o činjenici da ne znaju kako će im dijete dalje pohađati nastavu, o tome kako ih nijedan roditelj nije htio pitati kako su i kako im je dijete, o strahu za posljedice po psihičko zdravlje djeteta i konačno o dilemi da li da napuste svoj grad i državu nakon svega što su proživjeli u školi koju pohađa njihovo dijete. Šta je tu osuđujuće? O kakvom se napadu na školu radi? Je li školski odbor kontaktirao roditelje? Posjetio ih? Uspokojio da ne treba da se brinu za budućnost djeteta jer je škola multietnička, Grbavica podjednako a Sarajevo još više? Da li su im rekli da se raduju što imaju povratničku obitelj na Grbavici? Da se raduju što je ta obitelj baš uzor multikulture?Da li je izjava direktora za dnevne novine Oslobođenje uistinu reakcija na ozlojeđenost jednog roditelja: „Djeca su išla da vide postavke starog bosanskog novca i njegov protest uopće nije opravdan. On zapravo protestuje zbog svega što je bosansko, tvrdi da je uBiH bio bratoubilački rat, pa je zbog toga protiv dana Armije BiH, Dana nezavisnosti, Dana državnosti i obilježavanja tih dana u našoj školi. On tvrdi da jedini zločini počinjeni u BiH jesu Jasenovac i Kozara.“Koju poruku direktor šalje ovim etiketiranjem jednog nebošnjaka u Sarajevu? Evo ga još jedan četnik, uzurpator, treba ga denuncirati i protjerati! Da, baš tako. Ova generalizacija koja sa plana izložbe odlazi dalje i poprima sasvim drugu konotaciju nije ništa drugo nego zahtjev za protjerivanjem malobrojnih iz Sarajeva. Stav „on zapravo protestuje zbog svega što je bosansko“ je najgori nacionalistički iskaz kojim se na najgori način ugrožava život jedne obitelji u Sarajevu, jer lijepeći ovu etiketu nekom na leđa lijepi mu se istovremeno i negiranje žrtava koje su pale u prethodnom ratu a koje se odnose na praznike koje direktor podvlači.E, nažalost, sve to baca najtamniju sjenu na cijelu priču o multikulturi i pozitivnim vrijednostima. Nema multikulture, istinske multikulture koja se oblikuje pogledom većinskog naroda na malobrojnije. Multikultura i demokracija se ogledaju upravo u položaju manjinskih i marginaliziranih skupina. Pa ne učimo li ovome djecu još u osnovnoj školi? Ili propuštamo ove lekcije? Ako ih propustimo i ako ovome ne podučavamo djecu, onda zbogom multikulturno Sarajevo!I još na kraju treba dodati: Sarajevo i dalje šuti. Sarajevo ne vidi i ne čuje. Ne reagira. A Sarajevo treba da je glavni grad ove nesretne, podijeljene i ratom obezglavljene zemlje. Sarajevo treba da je glavni grad svih naroda. Grad u kojem rat ne smije trajati nakon rata. A bojim se da traje

ummagumma
12.04.2013., 17:10
Tarje, traje... Mogli bi i Sanju učlaniti na naš Forum, da vidi šta je rat.

đizlija
12.04.2013., 17:18
Tarje, traje... Mogli bi i Sanju učlaniti na naš Forum, da vidi šta je rat.

joj za vannastavne aktivnosti se ubila

plivadon
12.04.2013., 18:25
Jeromonah Nikolaj uhapšen zbog Kačavendinog pornića

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/jeromonah-nikolaj-uhapsen-zbog-kacavendinog-pornica

Prvo je poceo sa jednim Mladicem a onda nafat'o jos trojicu.

http://www.startbih.info/images/0993/mladic%20i%20kacavenda.jpg (http://www.google.be/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=images&cd=&cad=rja&docid=7Naq1ltDDJkQ2M&tbnid=c50M9ob3KSvRtM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fwww.startbih.info%2FNovost.aspx%3 Fnovostid%3D8450&ei=LDZoUeqBCcfYPOu2gKgG&bvm=bv.45175338,d.ZWU&psig=AFQjCNE04ROtItmT2UAnOLD6wfOf3DcuYg&ust=1365870508481670)

orbit
12.04.2013., 22:04
Vlasti odobrile zvuk ezana s džamije u Stockholmu

Džamija u predgrađu Stockholma bi mogla postati prva u Švedskoj s koje će se moći čuti zvuci ezana, islamskog poziva na molitvu, nakon što je policija u četvrtak odobrila ovaj potez.

Turska islamska asocijacija u predgrađu Fittja želi koristiti zvučnike kako bi oglasila ezan u petak tokom podnevne molitve (džume).

Stockholmska policija je odobrila zahtjev Asocijacije, ali je istakla da moraju obavijestiti građane u krugu od jednog kilometra oko džamije prije nego što počnu koristiti zvučnike.

Stanovnici će imati pravo žalbe, prenio je The Associated Press.

Iako postoje džamije u svim većim švedskim gradovima, ona u Fittjai, gdje su mnogi stanovnici imigranti iz muslimanskih zemalja, prva je koja traži odobrenje za oglašavanje ezana.

orbit
13.04.2013., 10:12
SELMA SPAHIĆ OTKAZALA GOSTOVANJE NA STERIJINOM POZORJU: Izborom Emira Kusturice za osobu koja će otvoriti festival dajete legitimitet nacionalističkoj retorici!

Dodala je da umjetnici imaju etičku dužnost da se svim sredstvima koja su im na raspolaganju bore protiv nacionalističke truleži i retorike.

http://www.depo.ba/kultura/izborom-emira-kusturice-za-osobu-koja-ce-otvoriti-festival-dajete-legitimitet-nacionalistickoj-retorici

plivadon
13.04.2013., 12:28
SELMA SPAHIĆ OTKAZALA GOSTOVANJE NA STERIJINOM POZORJU: Izborom Emira Kusturice za osobu koja će otvoriti festival dajete legitimitet nacionalističkoj retorici!

Dodala je da umjetnici imaju etičku dužnost da se svim sredstvima koja su im na raspolaganju bore protiv nacionalističke truleži i retorike.

http://www.depo.ba/kultura/izborom-emira-kusturice-za-osobu-koja-ce-otvoriti-festival-dajete-legitimitet-nacionalistickoj-retorici

Sra.nje kao i obicno. Kako privuci paznju na sebe ne svojim djelom vec pozivom na bojkot. To je festival sa umjetnickom tradicijom a ne nacionalistickom. Kusturica otvara pozorje kao provjereni i proslavljeni umjetnik a ne ideolog ovoga ili onoga. Sterijino pozorje je samo dobilo otkazivanjem ove kvaziumjetnice.

idu dani
13.04.2013., 13:43
Sra.nje kao i obicno. Kako privuci paznju na sebe ne svojim djelom vec pozivom na bojkot. To je festival sa umjetnickom tradicijom a ne nacionalistickom. Kusturica otvara pozorje kao provjereni i proslavljeni umjetnik a ne ideolog ovoga ili onoga. Sterijino pozorje je samo dobilo otkazivanjem ove kvaziumjetnice.Sta ocekivati na Balkanu gdje je i Ekrem Jevric umjetnik, a Sanela Dzenkins "filantropkinja" ...e ovo za "filantropkinju" mi je vrh.Vidje li neki dan hvalospjeva nekoj "umjetnici" sto je obecala da ce na takmicenju burleske da predstavlja BiH a ne USA. :-) ..kako je vrijeme doslo i "umjetnice" po njemackim pufovima ce poceti mahati zastavama...vide da se isplati.

fazlic
13.04.2013., 16:35
Tomić: Kačavenda u filmu zadovoljava mladiće

Neke od poruka koje je slao jeromonah Nikolaj Stamatović Bojanu Jovanoviću

FOTO: Avaz
http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/130412kacavenda-poruke.jpg

Jeromonah Nikolaj Stamatović pušten je na slobodu, a njegov laptop, u kojem se navodno nalazi pornografski film, policija je zaplijenila. Podsjećamo, riječ je o namjesniku u manastiru u Etno-selu "Stanišići" kod Bijeljine koji je uhapšen prekjučer u Beogradu jer je Bojanu Jovanoviću za 100.000 eura pokušao prodati film u trajanju od sat i po na kojem, prema riječima advokata Duška Tomića, vladika Vasilije Kačavenda seksualno opći s četvoricom mladića.

Tekstualne poruke

Iako smo o ovom slučaju zatražili izjavu MUP-a Republike Srbije, dobili smo odgovor da u vezi s našim pitanjima nemaju informacije. "Avazu" je Bojan Jovanović ustupio neke od SMS-ova koje je otac Nikolaj slao njemu, ugovarajući sastanak za prodaju filma. Jovanović je o svemu obavijestio advokata Tomića, na što mu je ovaj odgovorio da zakažu sastanak i da pogledaju snimak da bi utvrdili da nije u pitanju neka montaža.

Otac Nikolaj i još jedna osoba došli su u Beograd i Jovanoviću, Tomiću i još dvojici ljudi pokazali film. Jedan dio filma snimljen je, priča Tomić, u vladikinom dvoru u Bijeljini, a drugi u njegovom stanu u Beogradu.

- Na filmu vladika Kačavenda oralno i analno zadovoljava četvoricu mladića, kao i oni njega. Nakon seksualnog čina, a što se vidi na snimku, svi se zajedno tuširaju. Jedan od snimaka nastao je 27. januara 2007. godine - kazao je Tomić.

On je jučer otputovao u Beograd da bi policiji dao izjavu o svim ovim dešavanjima.

- Na sastanku smo upozorili oca Nikolaja da je to što čini krivično djelo te da snimke preda policiji. No, otac Nikolaj je odbio i kazao da će, ako već ne namjeravamo kupiti snimak, to učiniti neko drugi, na šta smo mu odgovorili da ćemo razmisliti. Potom sam se obratio policiji za pomoć - kazao je Jovanović.

On je potvrdio da su informacije koje imamo o ovom slučaju tačne, ali nije želio otkrivati više detalja prije nego što da zvaničnu izjavu Tužilaštvu, da ne bi ugrozio istragu.

Bez odgovora

Kako je "Avaz" već pisao, nakon što se Jovanović obratio policiji, Nikolaju je u Beogradu napravljena klasična sačekuša.

Naime, otac Nikolaj kazao je Jovanoviću da na sastanak dođe sam ispred jedne crkve u Beogradu i ponese novac. Kada je stigao, otac Nikolaj mu je kazao da sjedne u taksi. Jovanović je zatražio da još jednom vidi film. Sve je to posmatrala policija, a dogovor je bio da, kada Jovanović vidi da je film u laptopu, skine kaput i tako pošalje signal policiji da počne s akcijom. Kada je Jovanović to učinio, policija je prišla vozilu te uhapsila oca Nikolaja i mladića koji je bio s njim te zaplijenila laptop.

Inače, u manastiru u Etno-selu "Stanišići" kod Bijeljine ni jučer niko nije odgovarao na naše pozive.

Prvi progovorio

Bojan Jovanović bio je đakon Srpske pravoslavne crkve (SPC) i služio je u Bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvorničkog Vasilija, no, ogorčen bludom i pedofilijom, napustio je SPC te sada živi s porodicom u Beogradu. Jovanović je prvi službenik Crkve koji je javno progovorio o pedofiliji i drugim strahotama u SPC-u.

http://www.avaz.ba/vijesti/teme/tomic-kacavenda-u-filmu-zadovoljava-mladice

Muhamed Husic
13.04.2013., 16:53
tomić: Kačavenda u filmu zadovoljava mladiće

neke od poruka koje je slao jeromonah nikolaj stamatović bojanu jovanoviću

foto: Avaz
http://www.avaz.ba/assets/image_cache/690/400/0/assets/uploads/130412kacavenda-poruke.jpg

jeromonah nikolaj stamatović pušten je na slobodu, a njegov laptop, u kojem se navodno nalazi pornografski film, policija je zaplijenila. Podsjećamo, riječ je o namjesniku u manastiru u etno-selu "stanišići" kod bijeljine koji je uhapšen prekjučer u beogradu jer je bojanu jovanoviću za 100.000 eura pokušao prodati film u trajanju od sat i po na kojem, prema riječima advokata duška tomića, vladika vasilije kačavenda seksualno opći s četvoricom mladića.

tekstualne poruke

iako smo o ovom slučaju zatražili izjavu mup-a republike srbije, dobili smo odgovor da u vezi s našim pitanjima nemaju informacije. "avazu" je bojan jovanović ustupio neke od sms-ova koje je otac nikolaj slao njemu, ugovarajući sastanak za prodaju filma. Jovanović je o svemu obavijestio advokata tomića, na što mu je ovaj odgovorio da zakažu sastanak i da pogledaju snimak da bi utvrdili da nije u pitanju neka montaža.

Otac nikolaj i još jedna osoba došli su u beograd i jovanoviću, tomiću i još dvojici ljudi pokazali film. Jedan dio filma snimljen je, priča tomić, u vladikinom dvoru u bijeljini, a drugi u njegovom stanu u beogradu.

- na filmu vladika kačavenda oralno i analno zadovoljava četvoricu mladića, kao i oni njega. Nakon seksualnog čina, a što se vidi na snimku, svi se zajedno tuširaju. Jedan od snimaka nastao je 27. Januara 2007. Godine - kazao je tomić.

On je jučer otputovao u beograd da bi policiji dao izjavu o svim ovim dešavanjima.

- na sastanku smo upozorili oca nikolaja da je to što čini krivično djelo te da snimke preda policiji. No, otac nikolaj je odbio i kazao da će, ako već ne namjeravamo kupiti snimak, to učiniti neko drugi, na šta smo mu odgovorili da ćemo razmisliti. Potom sam se obratio policiji za pomoć - kazao je jovanović.

On je potvrdio da su informacije koje imamo o ovom slučaju tačne, ali nije želio otkrivati više detalja prije nego što da zvaničnu izjavu tužilaštvu, da ne bi ugrozio istragu.

bez odgovora

kako je "avaz" već pisao, nakon što se jovanović obratio policiji, nikolaju je u beogradu napravljena klasična sačekuša.

Naime, otac nikolaj kazao je jovanoviću da na sastanak dođe sam ispred jedne crkve u beogradu i ponese novac. Kada je stigao, otac nikolaj mu je kazao da sjedne u taksi. Jovanović je zatražio da još jednom vidi film. Sve je to posmatrala policija, a dogovor je bio da, kada jovanović vidi da je film u laptopu, skine kaput i tako pošalje signal policiji da počne s akcijom. Kada je jovanović to učinio, policija je prišla vozilu te uhapsila oca nikolaja i mladića koji je bio s njim te zaplijenila laptop.

Inače, u manastiru u etno-selu "stanišići" kod bijeljine ni jučer niko nije odgovarao na naše pozive.

prvi progovorio

bojan jovanović bio je đakon srpske pravoslavne crkve (spc) i služio je u bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvorničkog vasilija, no, ogorčen bludom i pedofilijom, napustio je spc te sada živi s porodicom u beogradu. Jovanović je prvi službenik crkve koji je javno progovorio o pedofiliji i drugim strahotama u spc-u.

zukorlic je kriv i za to :d

cenzura
13.04.2013., 16:57
Jedan od snimaka nastao je 27. januara 2007. godine - kazao je Tomić.

Samo mala svetosavska zabava, nista strasno.:D

fazlic
13.04.2013., 17:02
Samo mala svetosavska zabava, nista strasno.:D

Cenzura, ovakve budale stete ugledu crkve.

cenzura
13.04.2013., 17:06
Cenzura, ovakve budale stete ugledu crkve.
Takvim shvatanjem komentara stetis svom ugledu.:D

ummagumma
13.04.2013., 19:43
Tomić: Kačavenda u filmu zadovoljava mladiće

Neke od poruka koje je slao jeromonah Nikolaj Stamatović Bojanu Jovanoviću

FOTO: Avaz

Jeromonah Nikolaj Stamatović pušten je na slobodu, a njegov laptop, u kojem se navodno nalazi pornografski film, policija je zaplijenila. Podsjećamo, riječ je o namjesniku u manastiru u Etno-selu "Stanišići" kod Bijeljine koji je uhapšen prekjučer u Beogradu jer je Bojanu Jovanoviću za 100.000 eura pokušao prodati film u trajanju od sat i po na kojem, prema riječima advokata Duška Tomića, vladika Vasilije Kačavenda seksualno opći s četvoricom mladića.

Tekstualne poruke

Iako smo o ovom slučaju zatražili izjavu MUP-a Republike Srbije, dobili smo odgovor da u vezi s našim pitanjima nemaju informacije. "Avazu" je Bojan Jovanović ustupio neke od SMS-ova koje je otac Nikolaj slao njemu, ugovarajući sastanak za prodaju filma. Jovanović je o svemu obavijestio advokata Tomića, na što mu je ovaj odgovorio da zakažu sastanak i da pogledaju snimak da bi utvrdili da nije u pitanju neka montaža.

Otac Nikolaj i još jedna osoba došli su u Beograd i Jovanoviću, Tomiću i još dvojici ljudi pokazali film. Jedan dio filma snimljen je, priča Tomić, u vladikinom dvoru u Bijeljini, a drugi u njegovom stanu u Beogradu.

- Na filmu vladika Kačavenda oralno i analno zadovoljava četvoricu mladića, kao i oni njega. Nakon seksualnog čina, a što se vidi na snimku, svi se zajedno tuširaju. Jedan od snimaka nastao je 27. januara 2007. godine - kazao je Tomić.

On je jučer otputovao u Beograd da bi policiji dao izjavu o svim ovim dešavanjima.

- Na sastanku smo upozorili oca Nikolaja da je to što čini krivično djelo te da snimke preda policiji. No, otac Nikolaj je odbio i kazao da će, ako već ne namjeravamo kupiti snimak, to učiniti neko drugi, na šta smo mu odgovorili da ćemo razmisliti. Potom sam se obratio policiji za pomoć - kazao je Jovanović.

On je potvrdio da su informacije koje imamo o ovom slučaju tačne, ali nije želio otkrivati više detalja prije nego što da zvaničnu izjavu Tužilaštvu, da ne bi ugrozio istragu.

Bez odgovora

Kako je "Avaz" već pisao, nakon što se Jovanović obratio policiji, Nikolaju je u Beogradu napravljena klasična sačekuša.

Naime, otac Nikolaj kazao je Jovanoviću da na sastanak dođe sam ispred jedne crkve u Beogradu i ponese novac. Kada je stigao, otac Nikolaj mu je kazao da sjedne u taksi. Jovanović je zatražio da još jednom vidi film. Sve je to posmatrala policija, a dogovor je bio da, kada Jovanović vidi da je film u laptopu, skine kaput i tako pošalje signal policiji da počne s akcijom. Kada je Jovanović to učinio, policija je prišla vozilu te uhapsila oca Nikolaja i mladića koji je bio s njim te zaplijenila laptop.

Inače, u manastiru u Etno-selu "Stanišići" kod Bijeljine ni jučer niko nije odgovarao na naše pozive.

Prvi progovorio

Bojan Jovanović bio je đakon Srpske pravoslavne crkve (SPC) i služio je u Bijeljini kod episkopa tuzlansko-zvorničkog Vasilija, no, ogorčen bludom i pedofilijom, napustio je SPC te sada živi s porodicom u Beogradu. Jovanović je prvi službenik Crkve koji je javno progovorio o pedofiliji i drugim strahotama u SPC-u.

Najveći krivci za ovakvo ponašanje visokog zvaničnika SPC su: Cerić, Zukorilić, a potom Islamska deklaracija, Izetbegović i HOS, te svakako Vatikanska zavjera.

fazlic
13.04.2013., 21:42
zukorlic je kriv i za to :d

Suti i zahvali se dragom bogu, dobro je ispalo kako je moglo biti. Vidis sta se desava.

idu dani
13.04.2013., 22:27
Sve je dobro dok je na dobrovoljnoj bazi...bolje nego da se sindrom "Gluha Bukovica" siri po kasabama : http://www.nezavisne.com/novosti/hronika/Nepoznati-muskarac-silovao-mladica-19-u-rusevnom-objektu-na-Grbavici-188031.html

Evita
13.04.2013., 22:52
Covjek nemoze a da se ne zapita,cije su oni bili zrtve i ko je od njih napravio takve monstrume koji prenose svoje perverzije s koljena na koljeno.
Cega se normalan covjek stidi,time se budala ponosi.

idu dani
13.04.2013., 23:15
Covjek nemoze a da se ne zapita,cije su oni bili zrtve i ko je od njih napravio takve monstrume koji prenose svoje perverzije s koljena na koljeno.
Cega se normalan covjek stidi,time se budala ponosi.Ne treba to tako tragicno shvatat..pa ne pokusavamo li svim silama da se ugledamo na Nijemce i ostale..a Nijemcima je ministar vanjskih poslova udat za muskarca :-)...ako prihvatamo njihove eurice, moramo prihvatit i njihove "vrijednosti".Sad ces vidjet da ce u Hrvatskoj morat zadnjicu da pripreme na europski nacin sirenja ljubavi :-)

Evita
13.04.2013., 23:51
Ne treba to tako tragicno shvatat..pa ne pokusavamo li svim silama da se ugledamo na Nijemce i ostale..a Nijemcima je ministar vanjskih poslova udat za muskarca :-)...ako prihvatamo njihove eurice, moramo prihvatit i njihove "vrijednosti".Sad ces vidjet da ce u Hrvatskoj morat zadnjicu da pripreme na europski nacin sirenja ljubavi :-)

Tragicno je samo kada se manipulise djecom i kada to postane pravilo u pojedinim ustanovama i prosiri se kao epidemija.
Nije tragedija kada muskarac ozeni muskarca iz ljubavi jer tu ne vidim manipulaciju niti ugrozavanje osnovnih prava.
Ali koristiti djecu,unistavati njihovo djetinjstvo i ne dozvoliti da izaberu sta zele je neoprostivo i to na ocigled drustva u kome zivimo.
To je bijedno,koliko god od strane onih koji to cine toliko i od onih koji to znaju a cute.
Njemacka je drzava u kojoj mozes dozivjeti svasta ali u kojoj i vlada zakon od cega smo mi daleko kao svjetlosna godina.
Jedno je imati pravo na izbor a drugo je kada te neko satjera u cosak i nudi samo jedan izlaz.

cheguevara
14.04.2013., 00:02
Kako neko davno reče: "Zbogom Selma i molim te ne neginji se kroz prozor..."

Mada se moglo kazati i "Bravo Selma!" Jer, iako si poluanonimni i pouamaterski reditelj iz kulturom preplavljene Zenice, imaš pravo na izlazak na svjetlosti pozornice (kao i svi talentom obdareni), a onaj poluzaboravljeni polupolitičar i eks reditelj je sjajna prilika za to.

Pitam se jesi li ovo sama smislila ili ti je neko šapnuo.

Izvinjavam se zbog "ličnog" u ovoj poruci. Ako ti smeta, apstrahuj.
U stvari, drago mi je što te ne poznajem.

idu dani
14.04.2013., 01:19
Tragicno je samo kada se manipulise djecom i kada to postane pravilo u pojedinim ustanovama i prosiri se kao epidemija.
Nije tragedija kada muskarac ozeni muskarca iz ljubavi jer tu ne vidim manipulaciju niti ugrozavanje osnovnih prava.
Ali koristiti djecu,unistavati njihovo djetinjstvo i ne dozvoliti da izaberu sta zele je neoprostivo i to na ocigled drustva u kome zivimo.
To je bijedno,koliko god od strane onih koji to cine toliko i od onih koji to znaju a cute.
Njemacka je drzava u kojoj mozes dozivjeti svasta ali u kojoj i vlada zakon od cega smo mi daleko kao svjetlosna godina.
Jedno je imati pravo na izbor a drugo je kada te neko satjera u cosak i nudi samo jedan izlaz.

Slazem se apsolutno..ali nazalost, u drustvu u kom zivis manipulacija djecom i njihovo zlostavljanje pocinje jos u vrticu..i traje sve dok sami ne postanu dovoljno veliki da preuzmu manipulisanje drugima...a ovi tezi slucajevi su posljedica toga sto se na ove blaze oblike zloupotrebe djece ne obraca paznja, cak se negdje i forsiraju (tu mislim na politizaciju djece).U takvom drustvu i moze da dodje do toga da neka institucija pokusava da zastiti onoga ko njoj samoj nanosi neprocjenjivu stetu.U ovom slucaju je to SPC.Znas vec i ranije slucajeve u drugim zajednicama pa da ti ih ne pominjem.Mozes li da zamislis negdje u civilizovanom svijetu, recimo na sjeveru Evrope, da neki vjerski sluzbenik siluje djevojcicu iz lokalne zajenice , a da ta lokalna zajednica ustane da ga brani??E pa sve to imas u BiH.Cijela je BiH u tim stvarima Gluha Bukovica.

orbit
14.04.2013., 09:57

Mada se moglo kazati i "Bravo Selma!" Jer, iako si poluanonimni i pouamaterski reditelj iz kulturom preplavljene Zenice, imaš pravo na izlazak na svjetlosti pozornice (kao i svi talentom obdareni), a onaj poluzaboravljeni polupolitičar i eks reditelj je sjajna prilika za to.

Sad ako je Selma poluanonimna,ne smije imati svoj stav.Ko je Selma da otkaze nastup zbog mega zvijezdeKusturice?Zena je principijelna,izgleda da je to po tebi problem.

Iako ima takvo misljenje o njemu,trebala je otici zbog par slika i malo druzenja sa megazvijezdom,ponasati se poltronski.Kakvu ti poruku saljes omladini?Da je poltronstvo vrlina?!

Sta je vama jugonostalgicarima?!

producent
14.04.2013., 10:10

Jel ovo ujedno tvoj presjek,definicija kulturnog zivota i
umjetnika drzave ti BH?
Koja je to visina i velicina taj Kusturica....
Sad ces reci...on je uradio ovo...to i to....
Kakva mu korist....

Yoker
14.04.2013., 10:57

Izborom Emira Kusturice za osobu koja će svečano otvoriti ovogodišnji festival Sterijino pozorje jasno ste nam dali do znanja koji je vaš stav. Festival koji ukaže takvu čast Emiru Kusturici ideološki se jasno opredjeljuje, pristaje na nacionalističku retoriku i daje joj legitimitet, ocijenila je u otvorenom pismu Direkciji ovog festivala bh. redateljica Selma Spahić, navodeći da na takvom festivalu ne želi sudjelovati.
''Moja je etička obaveza da kažem da osobno neću doći na ovogodišnje Sterijino pozorje te vas molim da me izuzmete iz natjecateljskih kategorija, navela je ona.
Ona pojašnjava da predstava "Grebanje ili Kako se ubila moja baka" sadrži niz citata iz udžbenika za osnovne i srednje škole širom BiH. Jedan od njih glasi da su narod i država najveća dostignuća ljudskoga duha, dok drugi, za nijansu izravniji, kaže da se čovjek spašava samo vjerom i da dobra djela nisu potrebna.
''Šteta je već učinjena. Od kraja rata na ovim prostorima do danas generacije i generacije djece zadojene su nacionalizmom, ograničene mržnjom, isključivošću i nerazumijevanjem za različitost, svjesno i sistemski osiromašene duhom i nenaučene na empatiju prema Drugom. Svjesno i sistemski se za njih ispisuju alternativne povijesti recentne prošlosti, ističe Spahić u pismu.
Spahić smatra da kada djeca krenu u školu, nauči ih se da pripadaju jednoj naciji, posebnijoj od svih ostalih (nacionalizam/fašizam) a ukoliko u to ne vjeruju, gorjet će u paklu (religijski strah). Rezultati su se pokazali savršeno efikasnim.
''Indoktrinacija nam se ruga u lice i zna da u ovakvoj političkoj atmosferi ima neizmjernu moć. Kao umjetnice i umjetnici, kao građanke i građani, imamo etičku dužnost da se svim sredstvima koja su nam na raspolaganju borimo protiv nacionalističke truleži i retorike, poručila je ona.
Spahić smatra da je na umjetnicima da zauzmu jasan stav i da vladajućim političkim strukturama daju do znanja da neće klimati glavom na pokušaje da se i umjetnost iskoristi kao sredstvo ideološke propagande.
''Za razliku od autora gore spomenutog citata, ja vjerujem da je umjetnost, a ne narod, a ne država, najveće dostignuće ljudskoga duha. Da bismo se njome bavili trebamo hodati ispravljene kralježnice, svjesni posljedica svojih odluka, zaključila je Spahić u otvorenom pismu.
http://www.bljesak.ba/web/article.aspx?a=fc39442a-f15a-495c-812e-cbd2f2b001bd&c=574044e8-c8c8-449a-85dd-05d49eb9b572

Ne vidim ništa sporno u otvorenom pismu bh. rediteljice Selme Spahić.Žena ima svoj lični stav i ima moju punu podršku za svaku napisanu riječ.

ummagumma
14.04.2013., 12:03

Šta je bilo, ko je dirO??

Hraknula ti srbstanca posred face? I ti se našao pogođen?

Zašto bi neko (ko ije Srbin, ili tačnije Velikosrbin) uopšte učestvovao na javnom događaju kojeg otvara Nemanja Q. ??

O kako mi je drago što si se našao pogođen.. imaš pivu od mene za ovaj gornji komentar....(uljepšao si mi jutro, a u Sarajevu granulo sunce..)

Dr.Vukadin
14.04.2013., 12:08
Jel opet Emirov sindrom u pitanju?

ummagumma
14.04.2013., 12:20
Jel opet Emirov sindrom u pitanju?

Nema sidroma??
Ko ti je to šapnuo?

Samo je, 'vamo jedna ispalila zelenog patka u facu srbistanskom totemu... Ništa bitno, ne bi ni bilo komentara da se nisu javili ranjenici s foruma...

Kako je NJIHA ranilo, ne znam, ali izgleda u srce.

idu dani
14.04.2013., 12:31
Da im ponudis da oslobode Karadzica i Mladica iz Haga a da odvedu Kusturicu, jedva bi docekali .Pacenici. :-)Naslov neki dan u "Avazu", "...zvijezda burleske nastupa pod BiH zastavom, nece pod zastavom USA.."...kad se pogleda kolika je potreba a ujedno i nedostatak "patriJotskih zvijezda",onda je lakse shvatiti koliku im dusevnu bol zadaje postojanje Kusturice.Zanimljivo, obzirom koliko su predani drustvu gdje je "svejedno ko je kakve vjere" :-)...Da nema Emira Srbina trebalo bi ga izmisliti, koje je samo zadovoljstvo gledati patriJote Bosnjakistana kako se koprcaju u vlastitoj muci i vlastitim nelogicnostima.Zivio ti nama Emire 100 godina, na opstu radost svih "multietnicara".

gagarin
14.04.2013., 12:38
Sta je vama jugonostalgicarima?!

Šta je vama Bošnjakistancima ? Još uvijek mislite da se svijet okreće oko vas ?

ummagumma
14.04.2013., 12:39
Da im ponudis da oslobode Karadzica i Mladica iz Haga a da odvedu Kusturicu, jedva bi docekali .Pacenici. :-)Naslov neki dan u "Avazu", "...zvijezda burleske nastupa pod BiH zastavom, nece pod zastavom USA.."...kad se pogleda kolika je potreba a ujedno i nedostatak "patriJotskih zvijezda",onda je lakse shvatiti koliku im dusevnu bol zadaje postojanje Kusturice.Zanimljivo, obzirom koliko su predani drustvu gdje je "svejedno ko je kakve vjere" :-)...Da nema Emira Srbina trebalo bi ga izmisliti, koje je samo zadovoljstvo gledati patriJote Bosnjakistana kako se koprcaju u vlastitoj muci i vlastitim nelogicnostima.Zivio ti nama Emire 100 godina, na opstu radost svih "multietnicara".

Za sve su krivi: Cerić, Zukorlić, Islamska deklaracija, Izetbegović, vatikanska zavEra, i naravno ... (slobodno dopiši šta god ti padne napamet)

Sanjanka
14.04.2013., 12:53
Bez provociranja, molim!

fazlic
14.04.2013., 13:01
BANJALUKA - Proslavljeni režiser Emir Kusturica smatra da Amerika predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku nikada neće oprostiti "Južni tok".

"Dakle, ko zaviri u Vikiliks, vidjeće da predsjednik Republike Srpske ima razloga za uznemirenost! Kada se tome doda 'Južni tok', nedavno potpisani ugovor o kraku gasa koji stiže iz Sibira u Republiku Srpsku, stvar sa Dodikom se komplikuje! Da li Amerikanci mogu da mu oproste 'Južni tok' i dolazak gasa iz dalekog Sibira? Opozicija u Republici Srpskoj kaže da to nema veze! Narod je na ivici egzistencije, vele oni, a lopovluk cvjeta", naveo je Kusturica.

On je u kolumni "O moleraju i politici" za list "Pres" istakao da su tajni dokumenti dugo "curili" iz bjelosvjetskih ambasada i čovjeku su raspoložive gotovo sve prostačke metode kojima gospodari svijeta ovladavaju svima nama.
"Čitam Vikiliks o predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku. On se u izvještajima /Čarlsa/ Ingliša, /bivšeg/ američkog ambasadora u BiH, spominje kao problem! Sve zbog njegove autentične politike. Autentično se u depešama piše problematično! A meni odmah srce zaigra kada se spominje nešto problematično! Stajem na stranu problematičnih tipova", istakao je Kusturica.

Što se tiče opozicije i njihovih navoda da "lopovluk cvjeta" i da je "narod na ivici egzistencije", Kusturica u kolumni ističe da lopovluk, nažalost, cvjeta u cijelom svijetu.
"Na Kubi nema lopovluka, ali nema ni zarada, tamo nema kapitalizma! Otkako postoji svijeta i vijeka, tu su i secikese, i policija, razbojnici i popovi, zveckavi i šuškavi novac, sve simptomi društvene zajednice. Lopovi se gone redovno, samo kod nas to postaje politička kampanja. Sada ispade da smo mi izmislili i lopovluk.

Što se ivice egzistencije tiče, pitam se kada je to bilo da veliki deo našeg stanovništva nije tavorio na ivici egzistencije! I da li to uopšte može biti da mi nismo prikovani za ivicu. Čitavih dvadeset godina života, sa roditeljima, u Sarajevu, odrastao sam na ivici egzistencije. I to u Titovo vrijeme kada je ovaj stvarao velike viškove od prodaje oružja", podsjetio je Kusturica.

Dodaje da su u kapitalizmu zemlje bivše Jugoslavije, nakon rata, zakoračile u privatizaciju i tu su se mnogi "omastili".
"Ali, stvar i jeste u tome što je u prelasku iz jednog u drugi sistem neko morao da se obogati, a većina osiromaši. Budale gledale holivudske filmove! Tamo su svi bogati! Od tada se kod nas ne prestaje sa brkanjem pojmova: kad izgovaraju tržište, misle na poštenje, kada im je na umu kapitalizam - pomisle na jednakost", ističe proslavljeni režiser.

U zabuni oko komunizma i kapitalizma, navodi Kusturica, najdalje je otišao jedan član SDS-a iz Laktaša, koji je na birou i toliko priželjkuje radno mjesto da mu je dozlogrdio Dodikov asfalt.

"Čovjek vjeruje da autoput i radno mjesto isključuju jedno drugo? Romantičar iz SDS-a živi na ivici egzistencije! Biće da vozi nekog polovnog forda, ili megana. Zašto me brine ovaj tip? Zbog prašine i makadama naplaćao bi se on filtera za ulje, za vazduh, gume bi se habale brže, auspuh otpao, a život bi mu bio skuplji nego sada... Sto jada! Kako god okreneš, isplati se asfalt", dodao je Kusturica.

Pitam se, kaže Kusturica, ima li uslova pod kojima bi romantičar iz Laktaša oprostio Dodiku onoliki asfalt ili shvatio važnost "Južnog toka".
"Ima, samo da je onomad Ognjen Tadić pobijedio Dodika i da je on lično zamijesio asfalt. Znači, romantičar ne priča egzistencijalno, kao što se tvrdi. Njegov govor je politički", ističe srpski režiser i dodaje: "Sa našim ljudima nikada ne znaš, ali zato je sa Amerima uvek jasno. Nikada Dodiku neće oprostiti 'Južni tok'"!

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Kusturica-Amerika-nikada-nece-Dodiku-oprostiti-Juzni-tok-187032.html

plivadon
14.04.2013., 13:19
Sterijino pozorje sa ovim selminim bojHkotom nikada vise nece biti isto. Jovan Sterija Popovic se sada prevrce u grobu i iako je bio komediograf ovo mu je sigurno zaledilo osmjeh na licu. Sterijino pozorje bez Selme je kao BiH reprezentacija bez Dzeke i pitam se sta im je to sve trebalo.

idu dani
14.04.2013., 13:34
Samo pominjanje Kusturice smatra se provokacijom,toliko je to Bosnjakistansko drustvo tolerantno i multi-kulti. Eno javili i na CNN da je Selma bojkotovala "Sterijino pozorje".Cijene nafte su u vrtoglavom padu, a jedva su se bile malo smirile nakon Munirinog dramaticnog skidanja majice.Svijet je na trenutak zaboravio na sitne problemcice oko Korejske nuklearne prijetnje i okrenuo se stvarnim problemima.Stanovnistvo Fukusime se u strahu od posljedica Selminog bojkota povuklo u sigurnost betonskih reaktora.I ono sto od svega izgleda najnevjerovatnije, ummici su na trenutak zaboravili na Mileta pa udarili na Nemanju.Sto je vise kleveta i lazi... :-)

ummagumma
14.04.2013., 13:37
Sterijino pozorje sa ovim selminim bojHkotom nikada vise nece biti isto. Jovan Sterija Popovic se sada prevrce u grobu i iako je bio komediograf ovo mu je sigurno zaledilo osmjeh na licu. Sterijino pozorje bez Selme je kao BiH reprezentacija bez Dzeke i pitam se sta im je to sve trebalo.

Niste se nadali da će neko zveknuti zelenog patka u facu srbistanskom totemu?

To je čin, gesta... Nema veze sa pozorištem... a još manje sa kvalitetom tog vašara.

ummagumma
14.04.2013., 13:39
Samo pominjanje Kusturice smatra se provokacijom,toliko je to Bosnjakistansko drustvo tolerantno i multi-kulti. Eno javili i na CNN da je Selma bojkotovala "Sterijino pozorje".Cijene nafte su u vrtoglavom padu, a jedva su se bile malo smirile nakon Munirinog dramaticnog skidanja majice.Svijet je na trenutak zaboravio na sitne problemcice oko Korejske nuklearne prijetnje i okrenuo se stvarnim problemima.Stanovnistvo Fukusime se u strahu od posljedica Selminog bojkota povuklo u sigurnost betonskih reaktora.I ono sto od svega izgleda najnevjerovatnije, ummici su na trenutak zaboravili na Mileta pa udarili na Nemanju.Sto je vise kleveta i lazi... :-)

Totemu pada cijena. A mogao se držati dalje od politike i ostati simbol bez srbistanskog predznaka. Mogao je, a nije.

gagarin
14.04.2013., 13:42
Totemu pada cijena. A mogao se držati dalje od politike i ostati simbol bez srbistanskog predznaka. Mogao je, a nije.

Mogla je i Selma , ali nije ...

plivadon
14.04.2013., 13:52

Kusturici dzaba svi lavovi i medjedi kad su mu vrsni poznavaoci pozorisne umjetnosti u 4-5 kantona i jos poneko u distrihtu okrenuli ledja za vijek vijekova. A jest ga hraknula momacki i to joj je najveci umjetnicki domet.

ummagumma
14.04.2013., 14:10
A jest ga hraknula momacki i to joj je najveci umjetnicki domet.

Čestitam joj na izboru mete.

cheguevara
14.04.2013., 14:41
Šta je bilo, ko je dirO??

Hraknula ti srbstanca posred face? I ti se našao pogođen?

Zašto bi neko (ko ije Srbin, ili tačnije Velikosrbin) uopšte učestvovao na javnom događaju kojeg otvara Nemanja Q. ??

O kako mi je drago što si se našao pogođen.. imaš pivu od mene za ovaj gornji komentar....(uljepšao si mi jutro, a u Sarajevu granulo sunce..)

Drago mi je da uopšte postoji neTko Tko može uljepšati dan osobi poput tebe. Pa još lijep i sunčan, zamisli zamo!

Zbog takvih meteoroloških prilika, a u čast tvog tako raritetnog i dragocjenog osmjeha, nastojaT ću zaboraviti tvoje lične probleme vis a vis srbistanca N. E. K. i mentalnih problema koji se javljaju samim izgovorom imena odavno već najčuvenijeg Bosanca (geografski). Neće biti laHko, ali uz prilične napore već lagano upadam u fazu zaborava...

Ono što mi je žao je to što "Sterijino pozorje", izostankom perspektivne i talentirane Zeničanke i njene predstavice, dolazi na ivicu ambisa i prijeti mu strahovita propast. Drugim riječima, SP je nakon toliko godina bitisanja i toliko selektora, pozorišta, kazališta, gledališča i teatara, svu silu glumaca, glumica, reditelja, scenarista, dramaturga, kostimografa i suflera, stotine hiljada gledalaca, stotine kritičara i hiljade članaka afirmativnih članaka, dakle došlo je do kraja i veliko je pitanje da li će se, kako i kada oporaviti.

Zamisli ti to, dragi moj kolega!

A pravi i jedini krivac je N. E. K. I šta se on uopĆe trpa u kulturu. Eno mu Mokra Gora i Andićgrad, pa neka tamo provodi svoje bijesne gliste. Nacionalističke, srbistanske.:-L

------------------------------------

Na stranu zayebancija, ali mala je bistričak, znaš?! 25 godinica, a već otkrila recept Biljane Srbljanović. Na istoj su crti.

Mislim, ako joj nije neko šapnuo...

Btw, moRe piva!:pivo:

ummagumma
14.04.2013., 14:46
Drago mi je da uopšte postoji neTko Tko može uljepšati dan osobi poput tebe. Pa još lijep i sunčan, zamisli zamo!

Zbog takvih meteoroloških prilika, a u čast tvog tako raritetnog i dragocjenog osmjeha, nastojaT ću zaboraviti tvoje lične probleme vis a vis srbistanca N. E. K. i mentalnih problema koji se javljaju samim izgovorom imena odavno već najčuvenijeg Bosanca (geografski). Neće biti laHko, ali uz prilične napore već lagano upadam u fazu zaborava...

Ono što mi je žao je to što "Sterijino pozorje", izostankom perspektivne i talentirane Zeničanke i njene predstavice, dolazi na ivicu ambisa i prijeti mu strahovita propast. Drugim riječima, SP je nakon toliko godina bitisanja i toliko selektora, pozorišta, kazališta, gledališča i teatara, svu silu glumaca, glumica, reditelja, scenarista, dramaturga, kostimografa i suflera, stotine hiljada gledalaca, stotine kritičara i hiljade članaka afirmativnih članaka, dakle došlo je do kraja i veliko je pitanje da li će se, kako i kada oporaviti.

Zamisli ti to, dragi moj kolega!

A pravi i jedini krivac je N. E. K. I šta se on uopĆe trpa u kulturu. Eno mu Mokra Gora i Andićgrad, pa neka tamo provodi svoje bijesne gliste. Nacionalističke, srbistanske.:-L

------------------------------------

Na stranu zayebancija, ali mala je bistričak, znaš?! 25 godinica, a već otkrila recept Biljane Srbljanović. Na istoj su crti.

Mislim, ako joj nije neko šapnuo...

Jarane, zeleni patak posred face... Svaka čast na izboru mete.

A što se tiĆe susreta i festivala... biće toga još.. Očigledno je da svako selo ima svoj festival, smotru... Nećemo propasti, kad je u pitanju inflacija festivala.
Doći će i kvalitet jednog dana.

cheguevara
14.04.2013., 15:08
Jarane, zeleni patak posred face... Svaka čast na izboru mete.

A što se tiĆe susreta i festivala... biće toga još.. Očigledno je da svako selo ima svoj festival, smotru... Nećemo propasti, kad je u pitanju inflacija festivala.
Doći će i kvalitet jednog dana.

Znači, moj vrli koega rabi uličarski žargon, na diskusiji o nenazočenju kazalištanceta iz Zenice u neprijateljskom BGD-u?

A ekstra je dobro raspoložen? Pa lijep i sunčan dan... Gummice, gummice, šta mi da radimo s tobom?!:-(

ummagumma
14.04.2013., 15:47
Znači, moj vrli koega rabi uličarski žargon, na diskusiji o nenazočenju kazalištanceta iz Zenice u neprijateljskom BGD-u?

A ekstra je dobro raspoložen? Pa lijep i sunčan dan... Gummice, gummice, šta mi da radimo s tobom?!:-(

Draga moja Četkice,

Čim si se ti javio, znao sam da se moram više raspitati o događaju koji mi prije toga nije bio pokrenuo ovoliki talas dobrog raspoloženja.

Kao što ti reče kolega, nekad detalji kriju nenadane poruke....

A inače, sunce još uvijek odolijeva oblacima.

orbit
14.04.2013., 19:26
Direktor BNP-a Hazim Begagić odgovorio je o ovom slučaju za naš portal:

"Direkcija BNP Zenica neprijatno je iznenađena odlukom Sterijinog pozorja da ovogodišnji festival otvori Kusturica Emir. U potpunosti podržavamo stav i odluku rediteljice Selme Spahić da se ne pojavi na ovogodišnjem festivalu i da se kao članica autorske ekipe predstave i rediteljica u isključi iz svih takmičarskih kategorija. U konsultaciji sa Heartefactom iz Beograda, našim koprodukcijskim partnerom u realizaciji predstave "Grebanje", BNP Zenica će narednih dana zauzeti zvaničan stav povodom ovog pitanja."

ummagumma
14.04.2013., 19:34
Direktor BNP-a Hazim Begagić odgovorio je o ovom slučaju za naš portal:

"Direkcija BNP Zenica neprijatno je iznenađena odlukom Sterijinog pozorja da ovogodišnji festival otvori Kusturica Emir. U potpunosti podržavamo stav i odluku rediteljice Selme Spahić da se ne pojavi na ovogodišnjem festivalu i da se kao članica autorske ekipe predstave i rediteljica u isključi iz svih takmičarskih kategorija. U konsultaciji sa Heartefactom iz Beograda, našim koprodukcijskim partnerom u realizaciji predstave "Grebanje", BNP Zenica će narednih dana zauzeti zvaničan stav povodom ovog pitanja."

Ženska je rekla svoje.
Ne vidim neke velike tragedije u svemu tome...
NJET i tačka.
Ha-ja.

orbit
14.04.2013., 19:43
Ženska je rekla svoje.
Ne vidim neke velike tragedije u svemu tome...
NJET i tačka.
Ha-ja.

Mi Zenicani smo ponosni.Organizovat cemo sergiju za Selmu Spahic,da joj se kupi prigodan poklon.Samarcina je odjeknula sirom bivse Juge.

ummagumma
14.04.2013., 19:47
Mi Zenicani smo ponosni.Organizovat cemo sergiju za Selmu Spahic,da joj se kupi prigodan poklon.Samarcina je odjeknula sirom bivse Juge.

Ma ne bi se ni znalo za to sijelo da nije pukla prangija...

idu dani
14.04.2013., 21:50
Evo pregledao sam tim povodom svjetsku stampu i elektronske medije.Od svih znacajnijih svjetskih medija o velikom dogadjaju za Zenicu a malom za covjecanstvo,javio je DA, a od medijskih giganata van federalnog mraka najvise je o kulturnom hrakanju iz Zenice javljala televizija Mali Mokri Lug.Ceka se da svoje misljenje o planetarnom uspjehu bosnjakistanskog glumista svoju rijec da i Nabicutesakom Komsic.Nego stvarno, ima li negdje kakav link da vidimo zna li iko van Zenice za patriJotsko zrtvovanje mlade Selme.Evo znamo da znaju i u Sarajevu gdje je podvig izazvao opste veselje narodnih masa (hljeba i igara) , ali da li je barem doprlo do Tesnja :-) p.s. na nase veliko iznenadjenje, tamo gdje se najvise ocekivalo da Selmicina pobuna izazove reakcije (Srbija i ostatak svijeta van federacije) niko ni cuo ni za nju ni za njeno pozorisCe. Nijedna, pa ni najmanja vijest o tome.Sramota i bezobrazluk.Opet se svijet urotio protiv kalimera.

ummagumma
14.04.2013., 21:56
Evo pregledao sam tim povodom svjetsku stampu i elektronske medije.Od svih znacajnijih svjetskih medija o velikom dogadjaju za Zenicu a malom za covjecanstvo,javio je DA, a od medijskih giganata van federalnog mraka najvise je o kulturnom hrakanju iz Zenice javljala televizija Mali Mokri Lug.Ceka se da svoje misljenje o planetarnom uspjehu bosnjakistanskog glumista svoju rijec da i Nabicutesakom Komsic.Nego stvarno, ima li negdje kakav link da vidimo zna li iko van Zenice za patriJotsko zrtvovanje mlade Selme.Evo znamo da znaju i u Sarajevu gdje je podvig izazvao opste veselje narodnih masa (hljeba i igara) , ali da li je barem doprlo do Tesnja :-) p.s. na nase veliko iznenadjenje, tamo gdje se najvise ocekivalo da Selmicina pobuna izazove reakcije (Srbija i ostatak svijeta van federacije) niko ni cuo ni za nju ni za njeno pozorisCe. Nijedna, pa ni najmanja vijest o tome.Sramota i bezobrazluk.Opet se svijet urotio protiv kalimera.

Haj' pokušaj opet... znam da ti je na ovih 8 rečenica otišao cijeli slobodan dan, ali nisu čemu...

Dakle, zeleni patak posred face srbistanskom totemu... Nevažan, ali patak.
Totem se neće osvrtati, a čulo se daleko.
Eto i tebe natjeralo cijeli dan da smišljaš šta ćeš napisati.

idu dani
14.04.2013., 22:01
Za muhadzire iz Dervente (ne svojom voljom) i bivse suvlasnike zeninog sipadovog regala, svaka satisfakcija pa i ovo Selmino je uspjeh.Sirotinji je zauhar i kad im muha u paksu uleti :-)

Evita
14.04.2013., 22:44
Mene Emir veoma podsjeca na Brenu-u pravom trenutku je bio na pravome mjestu i sada ubire plodove svoga rada.
Nije mi zbog Selme koja zna sta nece nego zbog onih koji su zasluzniji od Emira da ispune tu svetu duznost ili takvih nema :D

ummagumma
14.04.2013., 23:34
Za muhadzire iz Dervente (ne svojom voljom) i bivse suvlasnike zeninog sipadovog regala, svaka satisfakcija pa i ovo Selmino je uspjeh.Sirotinji je zauhar i kad im muha u paksu uleti :-)

Oh, jest te pogodilo. Popij nešto, za bolove, za smirenje.. Ne znam kako da ti pomognem.

Selma je učinila svoje... Pa nećemo sad valjda plakati i vrijeđati se zbog toga što je hraknula srbistanskog totema...

Udarila mu malo na obraz.. da se niste javili (vas nekoliko ubodenika s bolovima), ne bismo ni diskutovali.

Ovako, sami ste krivi...

Na totema, ....

Hehehehehehe

idu dani
14.04.2013., 23:59
neko nam je zapjenio :-)

idu dani
15.04.2013., 00:03
Mene Emir veoma podsjeca na Brenu-u pravom trenutku je bio na pravome mjestu i sada ubire plodove svoga rada.
Nije mi zbog Selme koja zna sta nece nego zbog onih koji su zasluzniji od Emira da ispune tu svetu duznost ili takvih nema :DAjde da tebe nesto pitam, uvijek si mi djelovala nekako odvojeno od ovih ummica sto se pateticno takmice da kopiraju jedan drugog, sta je taj veliki Emirov grijeh??Ako moze nesto egzaktno,lako provjerljivo, da ne bude ovo uopsteno sto cujemo od ummica "cetnik, izdajnik, blablabbla.." Ili ako bas treba direktno pitanje, ima li neko sa imenom i prezimenom da je neko zlo dozivio od Kusturice, nesto zbog cega bi ga trebalo suditi?Ili se sve ipak svodi samo na to sto nije "pravovjeran".

ummagumma
15.04.2013., 00:11
neko nam je zapjenio :-)

Otiđi do ogledala.. pogodićeš iz prve.

cheguevara
15.04.2013., 00:56
Samo se vi zayebavajte, a evo se po čaršiji priča da su Kusti jedva oteli žilet...

Al' kažu, pokušaće on opet. :(

Pogodilo ga...

idu dani
15.04.2013., 02:05
Samo se vi zayebavajte, a evo se po čaršiji priča da su Kusti jedva oteli žilet...

Al' kažu, pokušaće on opet. :(

Pogodilo ga...Odnio vrag salu.Sreca pa su ga nedavno banovali ovdje na forumu, jer da nedaj boze procita sta mu misle bivse forumske kolege definitivno bi otiso skocit sa cuprije na Drini. :-) E crna Selma gdje ce ti dusa.Sta cemo ako Nemanja digne ruku na se, morat cemo ostatak zivota gledat Kacavendine filmove "Sta radi otac na sluzbenom putu" :-)

cheguevara
15.04.2013., 02:18
Odnio vrag salu.Sreca pa su ga nedavno banovali ovdje na forumu, jer da nedaj boze procita sta mu misle bivse forumske kolege definitivno bi otiso skocit sa cuprije na Drini. :-) E crna Selma gdje ce ti dusa.Sta cemo ako Nemanja digne ruku na se, morat cemo ostatak zivota gledat Kacavendine filmove "Sta radi otac na sluzbenom putu" :-)

Ma jok da se izreže!

Htio se obrijati. Nije valjda mogao podnijeti da ga Selmica gleda kao Ćetnika.

Kad bi se on rezao za svaki q-tz, ko bi onda dovršio Andrichtown?

đizlija
15.04.2013., 07:25
Ajde da tebe nesto pitam, uvijek si mi djelovala nekako odvojeno od ovih ummica sto se pateticno takmice da kopiraju jedan drugog, sta je taj veliki Emirov grijeh??Ako moze nesto egzaktno,lako provjerljivo, da ne bude ovo uopsteno sto cujemo od ummica "cetnik, izdajnik, blablabbla.." Ili ako bas treba direktno pitanje, ima li neko sa imenom i prezimenom da je neko zlo dozivio od Kusturice, nesto zbog cega bi ga trebalo suditi?Ili se sve ipak svodi samo na to sto nije "pravovjeran".

od Užica,preko Kremne do Dobruna prođi, čučeš svašta.

plivadon
15.04.2013., 07:49
od Užica,preko Kremne do Dobruna prođi, čučeš svašta.

Kulturan svijet o njemu razmislja kao reziseru a ovi ostali kao konvertitu. Da je bio vodoinstalater pa presao na vjeru predaka ovdje ne bi bilo ni slova o njemu.

đizlija
15.04.2013., 07:55
Kulturan svijet o njemu razmislja kao reziseru a ovi ostali kao konvertitu. Da je bio vodoinstalater pa presao na vjeru predaka ovdje ne bi bilo ni slova o njemu.

pa iskonski geđovani slabo to kontaju, ali dobro znaju ko ih je zajebao,oteo zemlju,sve uz amin države i privatnog parka Mokra Gora, dotle je došlo da ga prate renđeri,preti mu gluvi barut, kugla u leđa.

ummagumma
15.04.2013., 07:57
A jest ga hraknula, e svka joj čast!

Niko ne bi ni znao za tu tamo selendru da nije doletio zeleni patak.

orbit
15.04.2013., 08:44
Sirotinji je zauhar i kad im muha u paksu uleti :-)

Je li to iz vlastitog iskustva zakljucak?:)

Evita
15.04.2013., 09:11
Ajde da tebe nesto pitam, uvijek si mi djelovala nekako odvojeno od ovih ummica sto se pateticno takmice da kopiraju jedan drugog, sta je taj veliki Emirov grijeh??Ako moze nesto egzaktno,lako provjerljivo, da ne bude ovo uopsteno sto cujemo od ummica "cetnik, izdajnik, blablabbla.." Ili ako bas treba direktno pitanje, ima li neko sa imenom i prezimenom da je neko zlo dozivio od Kusturice, nesto zbog cega bi ga trebalo suditi?Ili se sve ipak svodi samo na to sto nije "pravovjeran".

Sta ti imas protiv Umme :),licno bih vise voljela liciti na njega nego na Emira jer on moze biti pozitivan primjer svakome:sakomuglavu:,
E sad u cemu je problem Emira.
Ja mislim da ni on sam to nezna jer je vise politicki a on je samo umjetnik,mahalac,naviko na raju i u datom trenutku odabrao pogresnu gdje se dokazivao koliki je Srbin a ne umjetnik i to kome nego onima koji su zrtve onih koji Emira tapsu po ramenu.
Emir je zrtva politike velikosrpske isto kao i Brena kojoj su i dijete oteli da je slome nakon sto su je iskoristili oni kojima je trebala u datom trenutku jer je bilo opasno da ostane na drugoj strani.
Nazalost takve zrtve velikosrpske politike obicno nestanu u tisini,obole je nemogu podnijeti mrznju sa druge strane a mrznja je jaca od covjeka,isto kao i ljubav jer ljudi mrznjom pokazuju svoje osjecaje isto kao i umjetnici svojim dijelima.
Emirova greska je sto nije podoban da bude primjer nasoj djeci jer brani fasizam i stojim iza Selminih rijeci i ponosna sam sto je imala snage da to kaze jer su zakazali politicari.
Emir nije ubica koji je pucao i klao,on je ubijao na drugi nacin,on,koji je trebao da daje nadu svojim mahalcima ubijao im je dusu i zato zasluzuje prezir.
Zalosno je to sto njega preziru i oni koji ga guraju naprijed i vjerujem da ga to boli ali nece da kaze,ali tako je kad dozvolis da budes na pogresnoj strani u historiskom trenutku.
Neces mi valjda reci da u zemlji Srba nema veceg Srbina od Emira.
Ali nije moje da sudim jer postoje sudije,moje je da osjecam i budem iskrena,ne mrzim Emira jer on ni sam ne voli sebe,zalim ga jer mislim da je nesretan i to duboko.
I podvlacim,ljudi koji nemogu sluziti za primjer svakom covjeku a ne samo Srbima-nisu moji tipovi nikada bili.

gagarin
15.04.2013., 11:03
Sta ti imas protiv Umme :),licno bih vise voljela liciti na njega nego na Emira jer on moze biti pozirivan primjer svakome:sakomuglavu:,
Ja mislim da ni on sam to nezna jer je vise politicki a on je samo umjetnik,mahalac,naviko na raju i u datom trenutku odabrao pogresnu gdje se dokazivao koliki je Srbin a ne umjetnik i to kome nego onima koji su zrtve onih koji Emira tapsu po ramenu.
Emir je zrtva politike velikosrpske isto kao i Brena kojoj su i dijete oteli da je slome nakon sto su je iskoristili oni kojima je trebala u datom trenutku jer je bilo opasno da ostane na drugoj strani.
Nazalost takve zrtve velikosrpske politike obicno nestanu u tisini,obole je nemogu podnijeti mrznju sa druge strane a mrznja je jaca od covjeka,isto kao i ljubav jer ljudi mrznjom pokazuju svoje osjecaje isto kao i umjetnici svojim dijelima.
Emirova greska je sto nije podoban da bude primjer nasoj djeci jer brani fasizam i stojim iza Selminih rijeci i ponosna sam sto je imala snage da to kaze jer su zakazali politicari.
Emir nije ubica koji je pucao i klao,on je ubijao na drugi nacin,on,koji je trebao da daje nadu svojim mahalcima ubijao im je dusu i zato zasluzuje prezir.
Zalosno je to sto njega preziru i oni koji ga guraju naprijed i vjerujem da ga to boli ali nece da kaze,ali tako je kad dozvolis da budes na pogresnoj strani u historiskom trenutku.
Ali nije moje da sudim jer postoje sudije,moje je da osjecam i budem iskrena,ne mrzim Emira jer on ni sam ne voli sebe,zalim ga jer mislim da je nesretan i to duboko.
I podvlacim,ljudi koji nemogu sluziti za primjer svakom covjeku a ne samo Srbima-nisu moji tipovi nikada bili.

Ništa novo , gomila nebuloza i ispraznih fraza karakterističnih za bošnjačko mišljenje o većini javnih , političkih , kulturnih ličnosti sa one strane Drine ...

Imate li osim naklapanja , koleginice , neki konkretan primjer ?

Na osnovu čega tvrdite da je Emir branio fašizam ? Na koji način je Emir dokazivao da je "veći Srbin " od Srba ? Možda snimanjem filmova ?

Nekako mi se ipak čini da je to što je odabrao "pogrešnu" stranu njegov najveći grijeh ? :confused: http://forum.dnevniavaz.ba/images/smilies/confused.png http://forum.dnevniavaz.ba/images/smilies/confused.png

Abdulah
15.04.2013., 11:08
Mehmed Meša Selimovic i Emir Kusturica najvece izadjice bošnjačkog naroda !!! :=))

ummagumma
15.04.2013., 11:40
Ništa novo , gomila nebuloza i ispraznih fraza karakterističnih za bošnjačko mišljenje o većini javnih , političkih , kulturnih ličnosti sa one strane Drine ...

Na osnovu čega tvrdite da je Emir branio fašizam ? Na koji način je Emir dokazivao da je "veći Srbin " od Srba ? Možda snimanjem filmova ?

Nekako mi se ipak čini da je to što je odabrao "pogrešnu" stranu njegov najveći grijeh ? :confused: :confused: :confused:

Kolega, ponio si se na jedan veoma nekulturan, smrdljiv i nedžentlmenski način.
Pitao je neko kolegicu za mišljenje i kada ga je ona napisala, ti si je popljuvao.
Nisi ti zreo za foruma.

idu dani
15.04.2013., 12:14
Sta ti imas protiv Umme :),licno bih vise voljela liciti na njega nego na Emira jer on moze biti pozirivan primjer svakome:sakomuglavu:,
Ajde sada, samo kao eksperiment, pokusaj tu gdje god u tvom tekstu pise Emir upisati Zeljko Komsic, a umjesto Srba pisi Bosnjake, pa da mi onda kazes kolika je razlika, osim u tome sto je ovaj bosnjacki konvertit marginalac svugdje van Sarajeva (a da li i u Sarajevu pokazat ce skorije vrijeme), i sto je za razliku od Emira ovaj sarajevski ljubimac i bukvalno, a ne samo "u dusi" ubijao druge. Na kraju, molio sam da mi das odgovor potkrijepljen nekim lako provjerljivim cinjenicama, a ne odgovor u kome ti "mislis, kako Emir misli da misli..vjerujes da on vjeruje...ne mrzis ga jer mislis da on sam sebe ne voli ...itd". Ali hvala na odgovoru u svakom slucaju.............p.s. ovo za Brenu ti je nebuloza par-excellence.Mislis li da bi joj u Sarajevu pored Turkovica i drustva bilo sigurnije, ili joj je ipak greska sto se udala za koga se udala, a ne za nekog halal mladozenju?

gagarin
15.04.2013., 12:38
Kolega, ponio si se na jedan veoma nekulturan, smrdljiv i nedžentlmenski način.
Pitao je neko kolegicu za mišljenje i kada ga je ona napisala, ti si je popljuvao.
Nisi ti zreo za foruma.

Nisam imao namjeru nikoga uvrijediti , ako jesam IZVINJAVAM SE ...

Ako neko ima mišljenje o bilo čemu ili kome , pa i o Emiru Kusturici , trebalo bi da ga nečim potkrijepi ... Znači , ako koleginica napiše da Emir podržava fašizam , fer bi bilo da napiše i zbog čega ima takvo mišljenje ...

ummagumma
15.04.2013., 12:50
Nisam imao namjeru nikoga uvrijediti , ako jesam IZVINJAVAM SE ...

Ako neko ima mišljenje o bilo čemu ili kome , pa i o Emiru Kusturici , trebalo bi da ga nečim potkrijepi ... Znači , ako koleginica napiše da Emir podržava fašizam , fer bi bilo da napiše i zbog čega ima takvo mišljenje ...

Mišljenje je mišljenje.

Eno kolega Cenzura ima mišljenje.. niko ne zna kako je došao do te tačke, ali svi znamo šta on misli. Ne znamo ni što posjećuje forum u gradu, u državi koju mrzi iz petinih žila.. ali eto tu je.

I niko mu ne napisa da je to "tipično srpski", kao što ti napisa da je "tipično bošnjački".

Skonto si, ili nisi?

gagarin
15.04.2013., 13:04
Mišljenje je mišljenje.

Znači neko ima pravo na mišljenje a neko ne ? Koleginica ima pravo na mišljenje o Emiru , ali ja nemam pravo na mišljenje o njenom postu ?

Evita
15.04.2013., 13:53

Nekako mi se ipak čini da je to što je odabrao "pogrešnu" stranu njegov najveći grijeh ? :confused: :confused: :confused:

Za Bošnjaka je najveći grijeh imati mišljenje,tako mislite kolega.
Ja svako mišljenje rado pročitam pa čak iako nije pozitivno to nemora značiti da nesmijete da mislite kolega.
Naprotiv,nisam ja podjelila ljude na ove i one,to su uradili drugi koji su na tome debelo profitirali.
Ja iz inata neću da mislim šta neko želi ni ovi ni oni jer moje mišljenje je izraz mojih osjećanja i kada se sjetim Emira,njegovog neurednog izgleda,čovjeka kome je ovaj grad mnogo dao a on ga je izdao -odmah mi nije dobro :D.
Zar treba o njemu pričati kada je sam o sebi sve rekao,kada se sam prodao i sada neka uživa.
Meni lično je nebitan jer nije dostojan vremena u kome živi.
On je kupljen jeftino.
I Dodika više poštujem jer s njim znam na čemu sam ali izdajice roda svoga nikada.
Nema te umjetnosti kojom može prikriti svoja djela izdajnika.
Ja nikada od Srbina nebih pravila Bošnjaka jer nebi znao da se u toj koži ponaša :)

lavanda
15.04.2013., 14:27
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/64162-osamnaest-godina-od-barbarskog-rusenja-starog-mosta-podsjetnik-na-najcrnji-datum-u-historiji-mostara-video.html

Jutrosnja jedna od udarnih vijesti je i jedna od ovih.
Najcrnji datum u istoriji Mostara ?
Rusenje Starog mosta.

Most se moze i ponovo je sazidan, ljudske zivote jos niko nije povratio.
Dali je ovo i zaista najcrnji datum u istoriji Mostara ?
Točno, ljudi ,živi ljudi grade mostove.
Mostovi nas ljudima napraviti neće.
a u Mostaru je bilo porušeno još šest mostova
zašto za njih nitko ne pita ????

gagarin
15.04.2013., 14:42
Za Bošnjaka je najveći grijeh imati mišljenje,tako mislite kolega.
Ja svako mišljenje rado pročitam pa čak iako nije pozitivno to nemora značiti da nesmijete da mislite kolega.
Naprotiv,nisam ja podjelila ljude na ove i one,to su uradili drugi koji su na tome debelo profitirali.
Ja iz inata neću da mislim šta neko želi ni ovi ni oni jer moje mišljenje je izraz mojih osjećanja i kada se sjetim Emira,njegovog neurednog izgleda,čovjeka kome je ovaj grad mnogo dao a on ga je izdao -odmah mi nije dobro :D.
Zar treba o njemu pričati kada je sam o sebi sve rekao,kada se sam prodao i sada neka uživa.
Meni lično je nebitan jer nije dostojan vremena u kome živi.
On je kupljen jeftino.
I Dodika više poštujem jer s njim znam na čemu sam ali izdajice roda svoga nikada.
Nema te umjetnosti kojom može prikriti svoja djela izdajnika.
Ja nikada od Srbina nebih pravila Bošnjaka jer nebi znao da se u toj koži ponaša :)

I opet ništa konkretno ...

ummagumma
15.04.2013., 15:14
Znači neko ima pravo na mišljenje a neko ne ? Koleginica ima pravo na mišljenje o Emiru , ali ja nemam pravo na mišljenje o njenom postu ?

Emir je kreten...

I štaŠ sad?

HoŠ se potuĆ ili ćeš danima skakutat ovuda kao Hari Krištna?

Šta vam je - ako vam neko popljuje totema, gubite razum.

ummagumma
15.04.2013., 15:16
A sve zbog ruske traljavosti..

http://www.klix.ba/vijesti/bih/zbog-tehnickih-problema-odgodjeno-slijetanje-antonova-an-124-na-sarajevski-aerodrom/130415026

gagarin
15.04.2013., 15:20

Nešto me zanima koleginice , da li tako principijelan stav zauzimate i kada su u pitanju Jovan Divajak , Bogić Bogićević , Željko Komšić ... ?

gagarin
15.04.2013., 15:21
Emir je kreten...

I štaŠ sad?

Bez nervoze ... :ymparty::ymparty::ymparty:

ummagumma
15.04.2013., 15:37
Bez nervoze ... :ymparty::ymparty::ymparty:

Kakve nervoze? Postavim ti par pitanja i ti staneš.. Javi se sutra.

gagarin
15.04.2013., 15:45
Kakve nervoze? Postavim ti par pitanja i ti staneš.. Javi se sutra.

Ovih par pitanja ?

I štaŠ sad?

ummagumma
15.04.2013., 15:50
Jah

:kokice:

Evita
15.04.2013., 15:58
I opet ništa konkretno ...

http://youtu.be/Wbe-z0zRWao

Dr.Vukadin
15.04.2013., 17:07
Emirov sindrom...

gagarin
15.04.2013., 17:20
Koleginice , ostavili ste me uskraćenim za odgovor ... Da vas podsjetim : Divjak , Komšić , Bogićević , prodane duše , principijelnost ...

cheguevara
15.04.2013., 22:01
Emir je kreten...

I štaŠ sad?

You know!

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEjRk473XspKG1sPlh_vpMRVQwP6aCp vdpWkNmibZy-p7tkw7UpA

ummagumma
15.04.2013., 23:02
You know!

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSEjRk473XspKG1sPlh_vpMRVQwP6aCp vdpWkNmibZy-p7tkw7UpA

Uživaj (samo pazi da ne zatrudniš):

http://www.youtube.com/watch?v=W0r--JLWrl4

cheguevara
15.04.2013., 23:15
http://img3.etsystatic.com/000/0/5291835/il_340x270.181318207.jpg

Ne da mi se.

Vidi! Ode patak!

ummagumma
15.04.2013., 23:26
Selma Spahić: Ne želim učestvovati na festivalu koji otvara Kusturica

Izborom Emira Kusturice za osobu koja će svečano otvoriti ovogodišnji festival Sterijino pozorje jasno ste nam dali do znanja koji je vaš stav. Festival koji ukaže takvu čast Emiru Kusturici ideološki se jasno opredjeljuje, pristaje na nacionalističku retoriku i daje joj legitimitet - ocijenila je u otvorenom pismu Direkciji ovog festivala bh. rediteljica Selma Spahić, navodeći da na takvom festivalu ne želi da učestvuje

- Moja je etička obaveza da kažem da lično neću doći na ovogodišnje Sterijino pozorje te vas molim da me izuzmete iz takmičarskih kategorija - navela je ona.

Ona pojašnjava da predstava "Grebanje ili Kako se ubila moja baka" sadrži niz citata iz udžbenika za osnovne i srednje škole širom BiH. Jedan od njih glasi da su narod i država najveća dostignuća ljudskoga duha, dok drugi, za nijansu direktniji, kaže da se čovjek spasava samo vjerom i da dobra djela nisu potrebna.

- Šteta je već učinjena. Od kraja rata na ovim prostorima do danas generacije i generacije djece zadojene su nacionalizmom, ograničene mržnjom, isključivošću i nerazumijevanjem za različitost, svjesno i sistemski osiromašene duhom i nenaučene na empatiju prema Drugom. Svjesno i sistemski se za njih ispisuju alternativne historije recentne prošlosti - ističe Spahić u pismu.

Dodaje da prije nego što je počela rad na predstavi, imala je dojam da je ta indoktrinacija perfidnija, da je sakrivena između redova, međutim, ona je eksplicitna, toliko sveprisutna i dominantna da je vulgarna.

Spahić smatra da kada djeca krenu u školu, nauči ih se da pripadaju jednoj naciji, posebnijoj od svih ostalih (nacionalizam/fašizam) a ukoliko u to ne vjeruju, gorjet će u paklu (religijski strah). Rezultati su se pokazali savršeno efikasnim.

- Indoktrinacija nam se ruga u lice i zna da u ovakvoj političkoj atmosferi ima neizmjernu moć. Kao umjetnice i umjetnici, kao građanke i građani, imamo etičku dužnost da se svim sredstvima koja su nam na raspolaganju borimo protiv nacionalističke truleži i retorike - poručila je ona.

Spahić smatra da je na umjetnicima da zauzmu jasan stav i da vladajućim političkim strukturama daju do znanja da neće klimati glavom na pokušaje da se i umjetnost iskoristi kao sredstvo ideološke propagande.

- Za razliku od autora gore spomenutog citata, ja vjerujem da je umjetnost, a ne narod, a ne država, najveće dostignuće ljudskoga duha. Da bismo se njome bavili trebamo hodati ispravljene kičme, svjesni posljedica svojih odluka - zaključila je Spahić u otvorenom pismu.

(Fena)

Dr.Vukadin
15.04.2013., 23:26
Emirov sindrom....

Evita
15.04.2013., 23:28
Koleginice , ostavili ste me uskraćenim za odgovor ... Da vas podsjetim : Divjak , Komšić , Bogićević , prodane duše , principijelnost ...

Sve ove koje si nabrojao kolega su ljudi vrijedni moga postovanja,ne zato sto bitisu u Sarajevu nego zato sto su branili osnovne tekovine civilizacije.
A civilizacija-nadam se, znas sta znaci-to nije rusenje a ni ubijanje.
Emir se pravda optuzujuci Izetbegovice a oni su najmanje krivi za njegove kukavicke postupke jer nismo svi u Sarajevu igrali kako su Izetbegovici svirali i nemamo namjere.
Naravno izasli smo siromasni iz rata a ne kao prodane duse poput Emira.

gagarin
15.04.2013., 23:31
Sve ove koje si nabrojao kolega su ljudi vrijedni moga postovanja,ne zato sto bitisu u Sarajevu nego zato sto su branili osnovne tekovine civilizacije.
A civilizacija-nadam se, znas sta znaci-to nije rusenje a ni ubijanje.
Emir se pravda optuzujuci Izetbegovice a oni su najmanje krivi za njegove kukavicke postupke jer nismo svi u Sarajevu igrali kako su Izetbegovici svirali i nemamo namjere.
Naravno izasli smo siromasni iz rata a ne kao prodane duse poput Emira.

Nisam ni sumnjao da će se potegnuti čuveni argument " drugo je to" ...

gagarin
15.04.2013., 23:33
Inače , što se Selme tiče , danas u Novostima objavljen intervju sa Bojovićem , direktorom Sterijinog pozorja ... O maloj ni riječi , kako i priliči ...

Evita
15.04.2013., 23:37
Inače , što se Selme tiče , danas u Novostima objavljen intervju sa Bojovićem , direktorom Sterijinog pozorja ... O maloj ni riječi , kako i priliči ...

Nadam se da je nece tuziti sto im je udarila na obraz :D

gagarin
15.04.2013., 23:44
Nadam se da je nece tuziti sto im je udarila na obraz :D

Ne brini se , nisu Lale zlopamtila ... :cool::cool::cool:

grunf
16.04.2013., 00:30
Pet stranica o Emiru s Gorice.

To nije dovoljno. Hajde da pisemo jos malo o tome!

http://i294.photobucket.com/albums/mm96/blekstena08/impy.jpg

Jedina rijec na sarajevskim forumima koja je koristena vise puta od rijeci cetnik, je …Kusturica.

cheguevara
16.04.2013., 00:42
Pročitao.

Nikad on neće postati Andrić, ali je mnogo bolji od nekih koji misle da su dobri.

Svidjela mi se hronologija i žargon (donekle ušminkan), a čini mi se da je ostavio mjesta na nastavak. Naravno da ću pročitati.

orbit
16.04.2013., 07:04
Cristiano Ronaldo prelazi na islam?

Najbolji fudbaler Real Madrida koji igra u izvanrednoj formi Cristiano Ronaldo u zadnje vrijeme često priča o Islamu.

Najbolji fudbaler Real Madrida koji igra u izvanrednoj formi Cristiano Ronaldo u zadnje vrijeme često priča o Islamu.

"Vjera ne treba da razdvaja prijateljstva i čini ratove, Bog je stvorio vjeru da nas spoji u jednu zajednicu. Ja sam kršćanske vjeroispovijesti, ali lično tvrdim da je Özilova vjera ljepša. Nisam znao da su muslimani tako pošteni i iskreni kao Özil. Želim da mi Bog pomogne i okrene na pravi put i pravu vjeru, a zasad ne znam, možda budem brat musliman Özilu" izjavio je Ronaldo, prenosi Oslobođenje.

http://www.vijesti.ba/sport/fudbal/141327-Cristiano-Ronaldo-prelazi-islam.html

Uprkos negativnom trendu islama u svjetskim medijima,vjera islam se siri.To je samo jedan od dokaza da je jedina ispravna vjera od Boga.

đizlija
16.04.2013., 07:34

"Vjera ne treba da razdvaja prijateljstva i čini ratove, Bog je stvorio vjeru da nas spoji u jednu zajednicu. Ja sam kršćanske vjeroispovijesti, ali lično tvrdim da je Özilova vjera ljepša. Nisam znao da su muslimani tako pošteni i iskreni kao Özil. Želim da mi Bog pomogne i okrene na pravi put i pravu vjeru, a zasad ne znam, možda budem brat musliman Özilu" izjavio je Ronaldo, prenosi Oslobođenje.

Uprkos negativnom trendu islama u svjetskim medijima,vjera islam se siri.To je samo jedan od dokaza da je jedina ispravna vjera od Boga.

onda s Bogom nešto nije u redu???

Evita
16.04.2013., 08:51
neznam sta ti cekas:loler:

Nece Bog svakog i on bira one koji imaju milione :D

Evita
16.04.2013., 09:07

Duznost svakog covjeka je da svoju vjeru predstavlja na najbolji nacin i da se drzi pravila koje ovaj svijet cini ljepsim.
U svakoj vjeri postoje dobri ljudi koji svojim djelima dizu cijenu svojoj vjeri i losi ljudi koji svojim djelima cine stetu i ostalima.
Muslimani su to najbolje osjetili na svojoj kozi i jos to osjecaju.
Zato je dobro vidjeti ljude koji su kao Ronaldo,nemora preci na Islam ali daje nadu da nisu svi isti u mrznji prema drugacijem nego postoje i oni koji u ljudima traze i nadju prave vrijednosti.
Moc Ronaldove rijeci puno znaci jer on vrijedi za razliku od Emira koji se stidi sebe :p

Abdulah
16.04.2013., 09:29
Nece Bog svakog i on bira one koji imaju milione :D

Sudeci po vitaminku, pored meleona voli pederer i glupe... :D

cheguevara
16.04.2013., 15:15
Vijest je iz prošle godine. Ne znam kako mi (nam) je promakla.

BIH (http://koronaonline.com/site/bih-vijesti.html)
POSLANICI U BIH MEĐU NAJPLAĆENIJIM U EVROPI (http://koronaonline.com/site/republika-srpska/972-poslanici-u-bih-meu-najplaenijim-u-evropi.html)

http://koronaonline.com/site/images/stories/plate%20poslanika.jpg

http://koronaonline.com/site/republika-srpska/972-poslanici-u-bih-meu-najplaenijim-u-evropi.html

producent
16.04.2013., 16:02
Vijest je iz prošle godine. Ne znam kako mi (nam) je promakla.

BIH (http://koronaonline.com/site/bih-vijesti.html)
POSLANICI U BIH MEĐU NAJPLAĆENIJIM U EVROPI (http://koronaonline.com/site/republika-srpska/972-poslanici-u-bih-meu-najplaenijim-u-evropi.html)

http://koronaonline.com/site/images/stories/plate%20poslanika.jpg

http://koronaonline.com/site/republika-srpska/972-poslanici-u-bih-meu-najplaenijim-u-evropi.html

..de ba ..jbg..ti...
sad kad njijovi navale,...
shvatit ce ovo ko konkurs....:loler:

Dr.Vukadin
19.04.2013., 16:29
Pravoslavni sveštenik u muslimanskim molitvama

http://www.6yka.com/novost/37084/pravoslavni-svestenik-u-muslimanskim-molitvama

Titan
19.04.2013., 19:30
http://www.avaz.ba/globus/svijet/napad-u-bostonu-izvrsila-braca-dzokhar-i-tamerlan-tsarnaev

Njemacki analiticari po pitanju "Islamistickog terorizma", vezanim za slucaj u Bostonu kao da su imali pravo.
Kada je bio u pitanju "NSU terrorzele" unutar Njemacke i ubistvo 8 Turaka i 1 Grka tada ih nigdje nije bilo, nisu mogli predvidjeti ili su svi na desno oko bili coravi ?

producent
19.04.2013., 20:13
TITANE,sa ovim Cecenija nema nista.
Oni su odrasli i odgojeni po Americkim nacelima.
Krivca treba iskljucivo trazit u Amerikancima.
Ubili su jednog,do sada,a to im je krivicno djelo....
ili su navikli pokazivat silu u ocima svoga naroda.

fazlic
19.04.2013., 22:46
Svi komentari o Gorici i Svrakinom selu premjesteni na "Stid i sramota od mjesta porijekla"

http://forum.dnevniavaz.ba/showthread.php?5108-Stid-i-sramota-od-mjesta-porijekla/page15

cheguevara
20.04.2013., 00:01
TITANE,sa ovim Cecenija nema nista.
Oni su odrasli i odgojeni po Americkim nacelima.
Krivca treba iskljucivo trazit u Amerikancima.
Ubili su jednog,do sada,a to im je krivicno djelo....
ili su navikli pokazivat silu u ocima svoga naroda.

Može bit'...

Čečenija je dženet bašča, a Amerika pakleni kazan.

Pitaj Odanog, neka ti objasni drugi dio rečenice.

Inače Pro, kako si mi ti ovih proljetnih dana?

Titan
20.04.2013., 11:10
"Dovešću vehabije da ti siluju ženu i djecu" - Skinuću glavu tebi, ženi i djeci. Silovaću ti ženu i djecu, dovešću vehabije da to urade, a ti ćeš sve to gledati, zaprijetio je SMS-om Mate Šimić (44) komesaru MUP-a ZHK-a Zoranu Galiću.

http://www.oslobodjenje.ba/portal/images/articles/dovescu-vehabije-da-ti-siluju-zenu-i-djecu.jpg

Prilikom jednog privođenja Matu Šimića policajci su morali nositi

O ovoj prijetnji, Galić je napravio službenu zabilješku i dostavio je Tužilaštvu BiH, a ona je jučer pročitana u Sudu BiH na sjednici za određivanje pritvora braći Mati i njegovom bratu Blagi Šimiću iz sela Borajna kod Gruda, što je predložilo državno Tužilaštvo.

Matu i Blagu Šimića, poznato je, u srijedu su uhapsili pripadnici FUP-a u akciji Meteor, zbog sumnje da su organizovali međunarodni šverc droge, ali i planirali Galićevu likvidaciju. Istragom od 17. decembra 2012. do danas prikupljeni su dokazi koji ih terete da su se bavili švercom oružja kao i droge u Hrvatsku, carinskim prevarama prilikom uvoza auta, krađama vozila te krivotvorenjem brojeva na šasijama i motorima automobila.

Tužioci Saša Sarajlić i Dubravko Čampara zatražili su da se Šimićima odredi pritvor zbog opasnosti da bi mogli uticati na svjedoke, pobjeći u Hrvatsku i tako postati nedostupni bh. pravosuđu (obojica imaju i hrvatsko državljanstvo), te jer bi njihovo puštanje na slobodu uslovilo stvaranje vanrednih okolnosti.

Tužilac Saša Sarajlić je istakao da se kriminalno ponašanje braće Šimić ne može ukratko opisati, te je dodao da su oni spremni na banalna krivična djela poput otimanja pršuta od komšije do krađe spejs šatla.

Pa sada vi vidite u kakvo smo se sivilo u Bosni i Hercegovini utopili.
Vehabije su postali kletva, odnosno smrtonosna prijetnja.
Da je netko prije dvadesetak i vise godina dosao na tu ideju da prijeti sa vehabijama glatko bi ga na Jagomir uputili, danas je to haman normalitet.

ummagumma
20.04.2013., 11:13
Pa sada vi vidite u kakvo smo se sivilo u Bosni i Hercegovini utopili.
Vehabije su postali kletva, odnosno smrtonosna prijetnja.
Da je netko prije dvadesetak i vise godina dosao na tu ideju da prijeti sa vehabijama glatko bi ga na Jagomir uputili, danas je to haman normalitet.

Kako kažu stari ljudi:

"Pazi da te ne sustigne tuđa kletva"...

Osvrni se ponekad kad potplaćuješ za saobraćajni prekršaj.

Titan
20.04.2013., 11:27
Kako kažu stari ljudi:

"Pazi da te ne sustigne tuđa kletva"...

Osvrni se ponekad kad potplaćuješ za saobraćajni prekršaj.

Pa pazi, po pitanju saobracajnih prekrsaja, prekrsaje su u 90% slucajeva pravili policajci bespravno nas dijasporce zaustavljajuci.
Ali na svu srecu to je proslost, maltretiranje vozaca na drumovima, maltretiranjem od policajaca gubi se ite kako vazno radno mjesto.
Dakle, idemo napred, na pravom smo putu, a i vehabizmu ce se stati na kraj.
Zaposliti bespeslene ljude i nitko se za vehabijama nece ni okrenuti.