PDA

View Full Version : Problemi sa računarom?- pronađimo rješenja zajedno!

plivadon
08.04.2011., 21:38
Moje tehnicko poznavanje arhitekture jednog PC ili laptop racunara je vise nego skromno i odlucio sam da posvetim potrebno vrijeme forumasima koji imaju bilo kakav problem sa svojim kompjuterom . PC ili Mac . Softverski sam malo losiji ali mislim da je tu Viper bolji . Svakako, svi su dobro dosli u nasu forumsku radionicu koji imaju iskustva .
Viperu sorry sto govorim u tvoje ime ali sam siguran da ces i ti rado pomoci .

viper77
08.04.2011., 21:39
Ma midl nejm mi je PC Domar. Dakle, samo pucajte.

akbar
08.04.2011., 21:43
Super ideja, mislim da cu ponudu prihvatiti.

plivadon
08.04.2011., 21:43
Samo sto sam kliknuo enter da postavim post a ti vec odgovorio . Ti izgleda i ne kucas , comp ti cita misli ;)

viper77
08.04.2011., 21:45
Ev odmah prva preporuka.

Imate viska para, a hocete avion sa tastaturom. Kupite Mac!

Svaki put kada vidite moskvice sa windowsima pljunite tri puta i bjezite sa tog mjesta gdje vas noge nose.

akbar
08.04.2011., 21:45
Samo sto sam kliknuo enter da postavim post a ti vec odgovorio . Ti izgleda i ne kucas , comp ti cita misli ;)

jel ja ili viper?

ja citam misli, pogadjam loto brojeve, gledam u dlan itd, nije da se falim ali taki sam.:)

plivadon
08.04.2011., 21:47
Obojica

viper77
08.04.2011., 21:48
Obojica

Kazem ja. Mac! :p

plivadon
08.04.2011., 21:52
Ispred mene stoje i Mac i PC , na Maku radim dosadne stvari (posao) i muziku - poluprofesionalno , a PC mi je za sve drugo a ponajvise za programe za koje nemam licencu , znaci krakovane . Ne bih bio bogat da placam sve skupe stvari :D

viper77
08.04.2011., 21:55
Ispred mene stoje i Mac i PC , na Maku radim dosadne stvari (posao) i muziku - poluprofesionalno , a PC mi je za sve drugo a ponajvise za programe za koje nemam licencu , znaci krakovane . Ne bih bio bogat da placam sve skupe stvari :D

Pored Maca, bogatstvo ti i ne treba :D

plivadon
08.04.2011., 22:03
Pored Maca, bogatstvo ti i ne treba :D
Tacno , nekad mi se cini da na Mak mogu ukljuciti i peglu i da ce je za 10 sekundi prepoznati i konfigurovati .

viper77
08.04.2011., 22:11
Tacno , nekad mi se cini da na Mak mogu ukljuciti i peglu i da ce je za 10 sekundi prepoznati i konfigurovati .

I sto je najbolje, nema smarajucih apdejta i jos smorenijih baja i kukaca.

akbar
08.04.2011., 22:14

ma lako je tako peglu prepoznati, meni kazu da ja i ne znam sta je pegla.a trudim se stvarno :(

plivadon
08.04.2011., 22:16
ma lako je tako peglu prepoznati, meni kazu da ja i ne znam sta je pegla.a trudim se stvarno :(

WindoWs7 je napravio znacajne korake u tom pravcu ali opet nije ni blizu .

chocka
09.04.2011., 09:51
ok, izgleda da sam ja prvi sa konkretnim problemom. od prije dva dana ne mogu da ugasim racunar ono regularno preko turn of opcije. kad kliknem na start>turn of (ili restart) racunar jednostavno stane, zakuje ko sto bi nas narod rekao, i od gasenja nema nista.

plivadon
09.04.2011., 10:16
Problem ti je softverski . Windows ne moze da zatvori neki od programa .
Tu najbolje pomaze restauracija sistema, znaci vratiti na datum kad je sve funkcionisalo . Ako to ne pomaze pokusaj sa komandom chkdsk kad butiras sa cd-om windowsa i pritisnes na "r" (reparation) . Pretpostavljam da radis na Win XP. Ako ti je ova druga solucija nejasna javni pa cu ti objasniti natenane .

Paparazo
09.04.2011., 12:38
Kako riješiti ovo?

1783

chocka
09.04.2011., 13:30
Kako riješiti ovo?

1783

koji program si pokrenuo prije ovoga?

Paparazo
09.04.2011., 13:37
koji program si pokrenuo prije ovoga?
Start/Kontrolna tabla

chocka
09.04.2011., 13:54
Start/Kontrolna tabla

windows explorer je izvrsni program koji, hajd da kazem, drzi na okupu sve programe koji su aktivni dok kompjuter radi. e sad, desi se da se poremeti taj raspored, ili da u odredjenom momentu dodje do naglog slabljenja tzv virtualne memorije sto onemogucava explorer da radi kako treba. a mozda si i ti prckao po zasticenim windows file-ovima, neki od njih pobrisao pa sad prijavljuje gresku. rjesenja?
1. vidi koji error ti prijavljuje, na poruci o windows explorer crash down idi na se details, vidi koji je broj errora i na googlu vidi sta ce ti kazati.
2. pokreni start>run>sfc.exe>scannow, kad zavrsi skeniranje sam ce ti pokazati da li je doslo do promjene u sistemskim file.ovima. ako jeste onda ili uradi update preko interneta, sto ne preporucujem ako ti windows nije original, ili uradi repair xp-a.
3. format i instalacija novog operativnog programa, jest da je zahmetli al barem ce 100% da radi kako treba.

Erik
09.04.2011., 13:59
ok, izgleda da sam ja prvi sa konkretnim problemom. od prije dva dana ne mogu da ugasim racunar ono regularno preko turn of opcije. kad kliknem na start>turn of (ili restart) racunar jednostavno stane, zakuje ko sto bi nas narod rekao, i od gasenja nema nista.
Tipku Win +r
ukucati SHUTDOWN -s -t 01

plivadon
09.04.2011., 14:44
windows explorer je izvrsni program koji, hajd da kazem, drzi na okupu sve programe koji su aktivni dok kompjuter radi. e sad, desi se da se poremeti taj raspored, ili da u odredjenom momentu dodje do naglog slabljenja tzv virtualne memorije sto onemogucava explorer da radi kako treba. a mozda si i ti prckao po zasticenim windows file-ovima, neki od njih pobrisao pa sad prijavljuje gresku. rjesenja?
1. vidi koji error ti prijavljuje, na poruci o windows explorer crash down idi na se details, vidi koji je broj errora i na googlu vidi sta ce ti kazati.
2. pokreni start>run>sfc.exe>scannow, kad zavrsi skeniranje sam ce ti pokazati da li je doslo do promjene u sistemskim file.ovima. ako jeste onda ili uradi update preko interneta, sto ne preporucujem ako ti windows nije original, ili uradi repair xp-a.
3. format i instalacija novog operativnog programa, jest da je zahmetli al barem ce 100% da radi kako treba.
Koji si ti ljisic a 'vamo mene pitas . Kud ti ne rekoh da polijes PC kantom vode ;)

Erik
09.04.2011., 15:06
Kako riješiti ovo?

1783
Instaliraj windows 7 pa ćeš imati ovakve poruke umjesto ovih.
http://pureinfotech.com/wp-content/uploads/2010/11/win7-not-responding.png

chocka
09.04.2011., 15:24
Koji si ti ljisic a 'vamo mene pitas . Kud ti ne rekoh da polijes PC kantom vode ;)

ma suti, nisam bas laik, al me ovaj moj problem handri, bas ko sto ti kazes doslo mi je da ga polijem kantom vode i da mu dodam jos jedan let kroz prozor pride.

Paparazo
09.04.2011., 16:19
Instaliraj windows 7 pa ćeš imati ovakve poruke umjesto ovih.
http://pureinfotech.com/wp-content/uploads/2010/11/win7-not-responding.png
Ne bih nešto,XP mi je licenciran a nešto mi se sad ponovo ne kupuje 7-ica koja koliko mi je poznato nije baš kompaktibilna sa dosta drajvera.

viper77
09.04.2011., 20:59
Kako riješiti ovo?

1783

Instaliraj Ad-aware (djabaluka je) i odskeniraj komp. Ti errori sa windows explorerom vecinom budu prvi koraci sa trojancima, a onda slijedi uobicajena smaranja kada otvaras bilo koji program da ga uopste ne moze naci u sistemu i slicne gluposti.

Dakle, prvo Ad-aware, a ako ne bude moglo, onda ima i drugih nacina.

viper77
09.04.2011., 21:04
Opcija 2.

- Run/msconfig i onda selektiraj samo diagnostic sturtup. Restartuj komp i vidi da li ce se opet pojaviti error sa explorerom. Ako se ne pojavi - pokupio si trojanca preko frisko instaliranog programa.

Opcija 3.

Ako nemas backup, formatiraj komp. Mogu ti objasniti sta sve treba da radis. Traje sat vremena i to bi bilo to.

viper77
09.04.2011., 21:11

Moze li malo jasnije?

Zamrzne se sve ili mu treba duze vremena? Jesi palio task menager? Koji windows koristis?

Uglavnom, da vidis sta se desava uradi ovako:

Run/cmd i onda ukucas shutdown -s

Tada ce ti izlistati sta racunar tacno radi kada se gasi i gdje se zamrzne.

Paparazo
10.04.2011., 11:46
Opcija 2.

- Run/msconfig i onda selektiraj samo diagnostic sturtup. Restartuj komp i vidi da li ce se opet pojaviti error sa explorerom. Ako se ne pojavi - pokupio si trojanca preko frisko instaliranog programa.

Opcija 3.

Ako nemas backup, formatiraj komp. Mogu ti objasniti sta sve treba da radis. Traje sat vremena i to bi bilo to.

Run/msconfig i onda selektiraj samo diagnostic sturtup. Restartuj komp i vidi da li ce se opet pojaviti error sa explorerom. Ako se ne pojavi - pokupio si trojanca preko frisko instaliranog programa. Pokušao sam sa ovim i greška se više ne pojavljuje međutim u tom modu ili kako se već zove mi ne radi konekcija.

Erik
10.04.2011., 12:28
Pokušao sam sa ovim i greška se više ne pojavljuje međutim u tom modu ili kako se već zove mi ne radi konekcija.
Koji je XP? Jeli home ili profesional verzija.
Ovo je za home edition.
- Stisni tipku windows + pause, pojavi se system poperties (možeš i preko control panela)
- klikni advanced pa onda klik na error reporting dialog box
- kada vidiš taj dialog box selektuj Dissable error Reporting option, možeš ostaviti opciju clear the but notify me when critical error occur, zakači .
- Dupli klik i to je to.

Paparazo
10.04.2011., 14:20
Koji je XP? Jeli home ili profesional verzija.
Ovo je za home edition.
- Stisni tipku windows + pause, pojavi se system poperties (možeš i preko control panela)
- klikni advanced pa onda klik na error reporting dialog box
- kada vidiš taj dialog box selektuj Dissable error Reporting option, možeš ostaviti opciju clear the but notify me when critical error occur, zakači .
- Dupli klik i to je to.
Hvala,ovo mi je riješilo problem.

edo2606
14.04.2011., 11:30
Dobio sam Asus Eee PC na kome ne radi zvuk, LAN i VGA, ali ne mogu da se ulogiram kao administrator da bih reinstalirao drajvere. U Device manager-u mi pokaže poruku da nemam administratorske ovlasti da bih instalirao,mjenjao i dr. nijedan instalirani uredjaj. U User accounts-ima vidim samo jednog korisnika sa limitiranim ovlaštenjima.Kako da ovo zaobiđem bez reinstalacije jer Eee PC nema optički drajv. Hvala unaprijed.

viper77
14.04.2011., 11:35
Dobio sam Asus Eee PC na kome ne radi zvuk, LAN i VGA, ali ne mogu da se ulogiram kao administrator da bih reinstalirao drajvere. U Device manager-u mi pokaže poruku da nemam administratorske ovlasti da bih instalirao,mjenjao i dr. nijedan instalirani uredjaj. U User accounts-ima vidim samo jednog korisnika sa limitiranim ovlaštenjima.Kako da ovo zaobiđem bez reinstalacije jer Eee PC nema optički drajv. Hvala unaprijed.

Na User Account, postojecem User loginu koji koristis promjenis ovlasti sa limitiranih na administratorske.

edo2606
14.04.2011., 12:42
Tu mi opciju ne nudi (imam promjenu slike, promjenu i uklanjanje pasvorda), provjerio sam u servisima da li je uključen Secondary logon,ali i dalje mu ne mogu ništa. Prije log on ekrana traži mi da pritisnem Ctrl+Alt+Del i onda ponudi samo "limitiranog" korisnika. Jedino kad vidim administratorski account je Shift+desni klik na .exe fajl i Run as ... ali ne znam pasvord za administratorski account (probao sa admin, pass, password).

chocka
14.04.2011., 13:03
Tu mi opciju ne nudi (imam promjenu slike, promjenu i uklanjanje pasvorda), provjerio sam u servisima da li je uključen Secondary logon,ali i dalje mu ne mogu ništa. Prije log on ekrana traži mi da pritisnem Ctrl+Alt+Del i onda ponudi samo "limitiranog" korisnika. Jedino kad vidim administratorski account je Shift+desni klik na .exe fajl i Run as ... ali ne znam pasvord za administratorski account (probao sa admin, pass, password).

odakle, odnosno od koga si dobio pc?

viper77
14.04.2011., 13:10

Zasto ne kliknes samo ok kada ti trazi pass? Kod mene na Macu je tako bilo od pocetka. Trazilo mi pass za autorizaciju, i dovoljno je samo da kliknem ok i autorizacija prolazi.

Ako nije laptop u pitanju, otvoris komp i izvadis mu bateriju sa maticne. Upalis komp bez baterije i nece ti traziti nikakav pass.

edo2606
14.04.2011., 13:43
Probao sam proći i samo enterom ali ne može. A laptop je iz Austrije (poklon). U svakom slučaju,hvala na sugestijama.

viper77
14.04.2011., 13:45
Probao sam proći i samo enterom ali ne može. A laptop je iz Austrije (poklon). U svakom slučaju,hvala na sugestijama.

Pa vidi sa maticnom i baterijom. To ti je pa hajd. Ili formatirati...

chocka
14.04.2011., 17:00

ako zna od koga je konkretno, rodjaka ili prijatelja, pitaj za pasword. a alp je leptop iz nekog ureda ili firme, vjerovatno je pasword postavio ili sef odjeljenja ili tehnicar koji vodi racuna o racunarima u toj firmi. u svakom slucaju, ako nema nesto Bog zna na laptopu formatiraj ga brate mili pa postavljaj stvari po svome cejfu.

plivadon
14.04.2011., 21:59
Tvoj Asus ima jednu particiju na hard disku ili memoriji(zavisi od modela) na kojoj imas recovery , tj sa koje mozes reinstalirati windows . Upali comp pa drzi tipku F9 i onda ce se pokrenuti instalacija sve sa drajverima i imaces svjez windows bez pasworda i skalamerija .
Sretno

Erik
16.04.2011., 12:21
Ako ne uspije tako može sa programom WindowsGate, koristio sam ga i veoma je jednostavan. Kao što piše ipak se pokreće na vlastitu odgovornost. No Warranty znači run it AT YOUR OWN RISK. Sretno!
http://oi54.tinypic.com/2nq5c1z.jpg

edo2606
16.04.2011., 19:18
Hvala na odgovorima, javili su mi password.

chocka
05.05.2011., 10:41
ovo zapravo i nije problem, jer ne utjece na rad racunara. naime, primjetio sam da, prilikom registracije na pojedine site-ove koji putem ip adrese automatski odredjuju lokaciju, kao moju lokaciju odrede veliku britaniju, i to ima i tacna adresa tog mog "prebivalista". ja sam iz BiH a ovo se desava u poslednjih 20-ak dana.

chocka
21.05.2011., 10:34
ovo zapravo i nije problem, jer ne utjece na rad racunara. naime, primjetio sam da, prilikom registracije na pojedine site-ove koji putem ip adrese automatski odredjuju lokaciju, kao moju lokaciju odrede veliku britaniju, i to ima i tacna adresa tog mog "prebivalista". ip adresa je ostala ista kao i ranije, samo je problem u odredjivanju lokacije pute ip adrese. isto kada putem ip trackera provjerim svoju ip adresu tracker uredno pokazuje BiH kao lokaciju. ali kada istu adresu ukucam na google ponovo pokaze veliku britaniju kao lokaciju, ovako: Your IP: 217.24.136.120 Near: Dorking, Surrey, United Kingdom. ja sam iz BiH a ovo se desava u poslednjih 20-ak dana.

Sarajka100%
08.06.2011., 17:04
Ne mogu na You Tube slusat pogledat spotove a sve mi crno,do sad je bilo sve ok ,ali sad nece sta je problem znal iko?:)

viper77
08.06.2011., 17:14
Ne mogu na You Tube slusat pogledat spotove a sve mi crno,do sad je bilo sve ok ,ali sad nece sta je problem znal iko?:)

Uradi update flash-a i jave.

Ne znam koji browser koristis, ali preporucujem Google Chrome.

Chrome mozes naci ovdje:

http://www.google.com/chrome/intl/en/make/download.html?brand=CHKZ

A Javu i flash ovdje (update za Mozzilu):

http://plugindoc.mozdev.org/windows.html

Ako koristis Internet explorer, prestani ga koristiti ili vidi ova uputstva:

http://www.ghacks.net/2011/02/16/internet-explorer-9-activex-filtering-fix-flash-java-and-other-plugins/

Sunny.day
08.06.2011., 17:15
Uradi update flash-a i jave.

Ne znam koji browser koristis, ali preporucujem Google Chrome.

Chrome mozes naci ovdje:

http://www.google.com/chrome/intl/en/make/download.html?brand=CHKZ

A Javu i flash ovdje (update za Mozzilu):

http://plugindoc.mozdev.org/windows.html

Ako koristis Internet explorer, prestani ga koristiti ili vidi ova uputstva:

http://www.ghacks.net/2011/02/16/internet-explorer-9-activex-filtering-fix-flash-java-and-other-plugins/

sta bi darth na ovo rekao:kokice:

viper77
08.06.2011., 17:17
sta bi darth na ovo rekao:kokice:

...doduse. On bi dodao da kupi cirilicnu tastaturu jer latinica hoce da shteka :D

Sunny.day
08.06.2011., 17:23
...doduse. On bi dodao da kupi cirilicnu tastaturu jer latinica hoce da shteka :D

ne,na jednoj temi ,neznam tacno a mrsko mi sada traziti , darth tvrdi da je chrome srpski browser po svim relevantnim istrazivanjima:D

viper77
08.06.2011., 17:39
ne,na jednoj temi ,neznam tacno a mrsko mi sada traziti , darth tvrdi da je chrome srpski browser po svim relevantnim istrazivanjima:D

Pa Chrome i jeste srpski browser. Pazljivom enkripcijom rijeci Chrome, kao autohtone rude iz okoline Kragujevca - dobijamo upravo cinjenicu da je Mirko Slavuj jos pocetkom sedmog vijeka prije Commodorea otkrio tu unikatnu rudu koja je danas glavni sastojak svih proizvoda iz silicijske doline. :-$

Sarajka100%
09.06.2011., 23:06
E sad ciji je ja znam da mi je viper pomogao i ovom prilikom ja mu se zahvaljujem.:)):loler:

albertf
10.06.2011., 16:59
Pa Chrome i jeste srpski browser. Pazljivom enkripcijom rijeci Chrome, kao autohtone rude iz okoline Kragujevca - dobijamo upravo cinjenicu da je Mirko Slavuj jos pocetkom sedmog vijeka prije Commodorea otkrio tu unikatnu rudu koja je danas glavni sastojak svih proizvoda iz silicijske doline. :-$

^:)^^:)^^:)^

Odoh sad gace promijeniti! :))

chocka
02.10.2011., 01:09
jedno pitanjce, da ne otvaram posebnu temu. postoji li nacin da se spasi nesto podataka (konkretno fotografija) sa slucajno formatiranog diska.

plivadon
02.10.2011., 01:18
jedno pitanjce, da ne otvaram posebnu temu. postoji li nacin da se spasi nesto podataka (konkretno fotografija) sa slucajno formatiranog diska.

Nadji na pyratebay program R studio sa krakom
sve nadje bez problema
ako ne uspijes javi pa cu ti poslati zipovano na mail

cenzura
03.10.2011., 03:37
Ako si uradio high-level format i nisi nista dalje pisao po njemu, mozda mozes spasiti nesto. (npr. ovo sto ti Plivadon savjetuje)
Ako si uradio low-level format ili si pisao po njemu nakon formatiranja, bolje zaboravi.

chocka
03.10.2011., 11:04
Nadji na pyratebay program R studio sa krakom
sve nadje bez problema
ako ne uspijes javi pa cu ti poslati zipovano na mail

hvala na tip-u i pomoći. uspio sam vratiti sve podatke koji su mi trebali. hvala jos jdnom.

plivadon
03.10.2011., 11:06
hvala na tip-u i pomoći. uspio sam vratiti sve podatke koji su mi trebali. hvala jos jdnom.

Velcome:pivo:

chocka
03.10.2011., 11:07
Ako si uradio high-level format i nisi nista dalje pisao po njemu, mozda mozes spasiti nesto. (npr. ovo sto ti Plivadon savjetuje)
Ako si uradio low-level format ili si pisao po njemu nakon formatiranja, bolje zaboravi.

ne znam sad je li bio high ili low level format, ali desilo se to da mi je comp pomijesao particije. zbog cega ne znam. particiju d, na kojoj su se nalazili ti podaci koje sam trebao spasiti, comp je oznacio kao particiju e. ne znajuci za to, tu sam particiju formatirao nekoliko puta zaredom jer nakon formatiranja, prvih par puta, comp je odbijao snimiti ista na tu particiju. tek nakon 5-og formatiranja skontao sam sta sam uradio. i bez obzira na sva ta silna formatiranja, uspio sam vratiti sve podatke. cak, prilikom analize, program je nasao neke podatke koji su bili izbrisani cak prije tri godine.

chocka
07.12.2011., 00:18
evo mene opet. ovaj put zeza me laptop. imam acer aspire 5520, sa vistom, super masinica koja je do jutros radila kao svicarski sat. do jutros, odnsono dok se djeca, u momentu mog odsustva, nisu malo "poigrala" sa njim. naime, problem je sljedeci. nakon ukljucivanja, sistem se podize normalno, sve odradi, pojavi se i kompletan desktop, ali... momenat kada treba da se pojavi sidebar, tu sve stane. ono sto se do tada pojavilo na desktopu uredno se moze otvarati, ali sidebar, antivirus, wireless, sve ostane iskljuceno, niti se moze ukljuciti manuelno. pregledao sam postavke startup-a ali sve je ukljuceno. kako na njemu imam masu podataka, (koristim ga za posao) i programa mrzi me da nanovo instaliram operativni program.

plivadon
07.12.2011., 00:28
evo mene opet. ovaj put zeza me laptop. imam acer aspire 5520, sa vistom, super masinica koja je do jutros radila kao svicarski sat. do jutros, odnsono dok se djeca, u momentu mog odsustva, nisu malo "poigrala" sa njim. naime, problem je sljedeci. nakon ukljucivanja, sistem se podize normalno, sve odradi, pojavi se i kompletan desktop, ali... momenat kada treba da se pojavi sidebar, tu sve stane. ono sto se do tada pojavilo na desktopu uredno se moze otvarati, ali sidebar, antivirus, wireless, sve ostane iskljuceno, niti se moze ukljuciti manuelno. pregledao sam postavke startup-a ali sve je ukljuceno. kako na njemu imam masu podataka, (koristim ga za posao) i programa mrzi me da nanovo instaliram operativni program.

Jednostavno odes na sejf mod i restauriras sistem na 2 dana ranije .
Sto ce ti vista ?

chocka
07.12.2011., 00:36
Jednostavno odes na sejf mod i restauriras sistem na 2 dana ranije .
Sto ce ti vista ?

to je prvo sto sam uradio, ali nista. a vistu sam dobio sa njim, tako da nikad mi nije naumpalo da je promijenim.

plivadon
07.12.2011., 00:42
Vjerovatno je izbrisan neki od sistemskih fajlova koje vindovs u butiranju trazi i kad fali onda zapne tako kako si opisao . Spasi sve podatke u sejf modu na stik ili externi HD pa reinstaliraj vindovs . Kompletan vindovs imas na skrivenoj particiji i pokrenuces instalaciju kad upalis comp i dok iscitava bios pritisci simultano alt i F10 .

viper77
07.12.2011., 07:47
Da je obrisan neki od sistemskih fajlova, ne bi uopste stigao do explorera. Djeca su ti samo ugasila systemtray ikone i sidebar.

Ne treba nista da formatiras vec samo da ukljucis ponovo systemtray i sidebar (properties na taskbaru). Nakon toga napravi guest account za djecu, tako da nece moci cackati nista znacajno.

plivadon
07.12.2011., 07:55
Da je obrisan neki od sistemskih fajlova, ne bi uopste stigao do explorera. Djeca su ti samo ugasila systemtray ikone i sidebar.

Ne treba nista da formatiras vec samo da ukljucis ponovo systemtray i sidebar (properties na taskbaru). Nakon toga napravi guest account za djecu, tako da nece moci cackati nista znacajno.

Hos da se svadjamo ?
Ako restauracija nije pomogla onda onda je rijec o manjku dll.-ova koje treba pofatati sa dvd- windovsa koji on nema a i to je mukotrpno jer postoji mogucnost da je ostecen i neki naknadno instaliran program npr. antivirus ili slicno .
Vista je inace poznata po "stabilnosti" posebno poslije nasilnog gasenja ili prekida update-ta .

viper77
07.12.2011., 08:05
Hos da se svadjamo ?
Ako restauracija nije pomogla onda onda je rijec o manjku dll.-ova koje treba pofatati sa dvd- windovsa koji on nema a i to je mukotrpno jer postoji mogucnost da je ostecen i neki naknadno instaliran program npr. antivirus ili slicno .
Vista je inace poznata po "stabilnosti" posebno poslije nasilnog gasenja ili prekida update-ta .

Nije bolan, treba samo malo da iscacka registry i det's it. Time se vrati sve kako je bilo - barem sto se tice systemtray ikona i side bara. Manjak bilo kojih dll.ova znaci da se ne bi explorer uopste pokrenuo (probaj ako ne vjerujes)

Nego @chochka pokusaj kao sto sam rekao preko properties na taskbaru, ako ne ide onda:

- Start/Regedit

- Kad pokrenes regedit (kao administrator) otvoris onda:

- HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \TrayNotify

- Nakon toga s desne strane regedita vidjet ces tri ikonice. Obrises ih slijedecim redoslijedom: prvo IconStreams, a zatim PastIconsStream.

- Ugasis regedit, i startujes task menager (ALT+Shift+Esc). Pod procesima ukines explorer. Kad ga ugasi, startas ga opet (NewTask i ukucas samo explorer).

To bi bilo to.

Na kraju - opet ponavljam, napravi guest account za djecu (sa limitiranim ovlastima), tako da ubuduce nemogu nista pokvariti.

plivadon
07.12.2011., 08:13
Nije bolan, treba samo malo da iscacka registry i det's it. Time se vrati sve kako je bilo - barem sto se tice systemtray ikona i side bara. Manjak bilo kojih dll.ova znaci da se ne bi explorer uopste pokrenuo (probaj ako ne vjerujes)

Nego @chochka pokusaj kao sto sam rekao preko properties na taskbaru, ako ne ide onda:

- Start/Regedit

- Kad pokrenes regedit (kao administrator) otvoris onda:

- HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \TrayNotify

- Nakon toga s desne strane regedita vidjet ces tri ikonice. Obrises ih slijedecim redoslijedom: prvo IconStreams, a zatim PastIconsStream.

- Ugasis regedit, i startujes task menager (ALT+Shift+Esc). Pod procesima ukines explorer. Kad ga ugasi, startas ga opet (NewTask i ukucas samo explorer).

To bi bilo to.

Na kraju - opet ponavljam, napravi guest account za djecu (sa limitiranim ovlastima), tako da ubuduce nemogu nista pokvariti.

Vidi njega sto barata materijom . Bas da vidimo sta ce da se desi .

viper77
07.12.2011., 08:17
Vidi njega sto barata materijom . Bas da vidimo sta ce da se desi .

Probaj i ti. Mislim, to kopanje po registriju je nezavisno od toga imas li probljem ili nemas probljem. Restaurise ti sve system tray ikon i to je to.

plivadon
07.12.2011., 08:23
Probaj i ti. Mislim, to kopanje po registriju je nezavisno od toga imas li probljem ili nemas probljem. Restaurise ti sve system tray ikon i to je to.

Kontam, to sam radio jednom kad sam imao problem sa internet explorerom i pomoglo je .

chocka
07.12.2011., 09:47
da ovo ne bude ko ono "nemoj me musa ti branit majke ti..."

plivadon
07.12.2011., 10:20
da ovo ne bude ko ono "nemoj me musa ti branit majke ti..."

Reci ti nama jesil sta uradio . Ja ti rekoh da uradis sta je lakse a Viper je vjerovatno u pravu mada izgleda komplikovano za nekoga ko nije u programerskim vodama .

chocka
07.12.2011., 13:53
uradio sam sve sto je viper kazao, ali nista. corak. sve je ostalo isto, cak stavise desktop se nije pojavljivao uopste. onda sam primijenio plivadon terapiju, i mogu kazati hem je lakse hem je brze uraditi od onoga sto je viper predlagao. vise vremena mi je trebalo da prebacim podatke koje sam morao sacuvati od cjelokupne reinstalacije. znam uraditi reinstalaciju putem cd-a, ali ova skrivena particija mi je nov pojam. al milina. alt+f10, i zavali se u fotelju, a ono fercera i samo sve uradi. ipak, hvala obojici.

plivadon
07.12.2011., 14:06
uradio sam sve sto je viper kazao, ali nista. corak. sve je ostalo isto, cak stavise desktop se nije pojavljivao uopste. onda sam primijenio plivadon terapiju, i mogu kazati hem je lakse hem je brze uraditi od onoga sto je viper predlagao. vise vremena mi je trebalo da prebacim podatke koje sam morao sacuvati od cjelokupne reinstalacije. znam uraditi reinstalaciju putem cd-a, ali ova skrivena particija mi je nov pojam. al milina. alt+f10, i zavali se u fotelju, a ono fercera i samo sve uradi. ipak, hvala obojici.

Velcome;)

Recenzija
07.12.2011., 14:12
Moj savjet ti je da nakon instalacije uz pomoć Acronisa recimo uradiš backup sistemske particije na stick ili externi HDD i poslije kad god ti zatreba samo ga "prostreš" nazad, (traje 15-ak minuta).

chocka
07.12.2011., 14:40
Moj savjet ti je da nakon instalacije uz pomoć Acronisa recimo uradiš backup sistemske particije na stick ili externi HDD i poslije kad god ti zatreba samo ga "prostreš" nazad, (traje 15-ak minuta).

nisam ni ja znao, ali genijalci iz acer-a su to vec uradili. napravili su skrivenu particiju na kojoj se nalazi kompletan operativni sistem sa potrebnim driver-ima. nema petljavine sa cd-om, registracijama, key code-ovima isl. a pogotovo nema dangube oko pronalazenja i skidanja driver-a. sve zavrsis sa 3-4 klika...

Recenzija
07.12.2011., 14:48
nisam ni ja znao, ali genijalci iz acer-a su to vec uradili. napravili su skrivenu particiju na kojoj se nalazi kompletan operativni sistem sa potrebnim driver-ima. nema petljavine sa cd-om, registracijama, key code-ovima isl. a pogotovo nema dangube oko pronalazenja i skidanja driver-a. sve zavrsis sa 3-4 klika...
Koliko znam to vaši samo za neke laptope, kad su kućni računari u pitanju onda je to malo drugačije.

chocka
20.01.2012., 20:23
izgleda da sam ja najredovniji na ovoj temi. ali, evo... zadnja dva dana, ono po naski, handri me facebook. kada ukucavam tekst u tabu za pretragu korisnika to traje cijelu vjecnost. npr na tastaturi iskucam cijelo ime, a na tabu otkucava jedno po jedno slovo, onako usporeno. chat radi bez problema, zeza me samo na pretrazi.

Mimoza
27.02.2012., 17:07
Eh, hajmo sad fino linkove na sunce.

Skinula sam ono čudo što mi je blokiralo komp...( pitajte poštara kako se zvalo, al je bilo nešto ko neki cleaner)...ali sad nemam ni zvuka, niti vlc, niti winampa,...hajmo linkove na sunce da to instaliram:D

Ups, najbitnije driver za zvučnu karticu mi haman fali:(

chocka
27.02.2012., 21:49

Skinula sam ono čudo što mi je blokiralo komp...( pitajte poštara kako se zvalo, al je bilo nešto ko neki cleaner)...ali sad nemam ni zvuka, niti vlc, niti winampa,...hajmo linkove na sunce da to instaliram:D

vlc ti je besplatan. google pa nadji. winamp nije besplatan, ima mjesta gdje se moze skinuti, ali uslovi koristenja foruma ne dozvoljavaju postavljanje takvih linkova. za sve drivere trebas nam kazati koja je maticna ploca u pitanju, (osim za grafiku, i to ako je neintegrisana grafika u pitanju onda nam treba i oznaka kartice).

Mimoza
27.02.2012., 22:26
vlc ti je besplatan. google pa nadji. winamp nije besplatan, ima mjesta gdje se moze skinuti, ali uslovi koristenja foruma ne dozvoljavaju postavljanje takvih linkova. za sve drivere trebas nam kazati koja je maticna ploca u pitanju, (osim za grafiku, i to ako je neintegrisana grafika u pitanju onda nam treba i oznaka kartice).
Hvala kolega,...evo serviser je sve završio:D

Osman
28.02.2012., 08:34
Kasno poštar na "Kosovo" stiže.[-(

Ko prije Mimozi, njemu... Mimoza.

Recenzija
28.02.2012., 16:38

Ovaj http://www.driver-soft.com/ rješava sve nedostatke nakon instalacije.

Mimoza
28.02.2012., 17:52
Ko prije Mimozi, njemu... Mimoza.

A da se vi ostavite Mimoze:p

.....nego deder priletite,....komp se opet ne može ugasiti, a nema više "onog".:|

Mimoza
28.02.2012., 17:59
Ovaj http://www.driver-soft.com/ rješava sve nedostatke nakon instalacije.
Zvučna kartica instalirana, znači zvuk ima,....ali ne mogu ni ugasiti ni restartovati komp.
?

chocka
29.02.2012., 00:50
A da se vi ostavite Mimoze:p

.....nego deder priletite,....komp se opet ne može ugasiti, a nema više "onog".:|

prije nego sto cujes hiljadu mogucih i nemogucih uzroka toga problema, i rjesenja istih, reci su ti samo ovo: potpuna reinstalacija operativnog programa rjesava sve. jedni ce kazati da su u pitanju virusi, jedni ce nuditi hiljadu nacina ciscenja registra, jer tamo lezi problem, jedni ce optuzivati i iliju gromovnika... sve to na stranu. jedino reinstalacija cijelog sistema rjesava sve. jest zahmetli, ali kasnije ce da fercera bez problema.

plivadon
29.02.2012., 02:47
Zvučna kartica instalirana, znači zvuk ima,....ali ne mogu ni ugasiti ni restartovati komp.
?

Pokusaj sa kantom vode :D

Tako si oskudna u informacijama da i najveci majstor moze samo grah razbaciti ne bi li pogodio problem . Evo prvo mi je palo na pamet da comp. radi apdejte .

No1
29.02.2012., 10:06
Ne slusaj ih gospodjice.
Kupi si novi kompic i rijesila si se tih problema, makar privremeno.....

Osman
29.02.2012., 10:22
Ne slusaj ih gospodjice.
Kupi si novi kompic i rijesila si se tih problema, makar privremeno.....

Ma pokvariće ona i nov. Nek kupi kakvog poštara. Biće sve OK.

Mimoza
29.02.2012., 14:40
Pokusaj sa kantom vode :D

Tako si oskudna u informacijama da i najveci majstor moze samo grah razbaciti ne bi li pogodio problem . Evo prvo mi je palo na pamet da comp. radi apdejte .
Nemam vode :(restrikcije.

Mimoza
29.02.2012., 14:41
Pokušaj ovako:
Klik na START > RUN> u prozorčić ukucaš ovako shutdown -r -t10 - c "poljubac poštaru"
Računar će se se restartovati za deset sekundi, a na odjavnoj poruci će pisati poljubac poštaru.
Ako želiš samo isključiti računar klik START > RUN> ukucaš shutdown -s
Moguće je i što kaže pliva da računar radi update.:)
E drago moje, ja sve uradila i sistem pade,...sad dodlazi i ovo popravljaj kako znaš:kissy2:

Mimoza
09.03.2012., 15:40
Gasim ga na tipku....:-t

Što ne mogu ugasiti ko insan na onu glupu START Turn off opciju ?

Ej fkt vidi ove gluposti, kad treba ugasiti komp prvo valja otići na START:sakomuglavu: logika niđe veze.

plivadon
09.03.2012., 16:44
Gasim ga na tipku....:-t

Što ne mogu ugasiti ko insan na onu glupu START Turn off opciju ?

Ej fkt vidi ove gluposti, kad treba ugasiti komp prvo valja otići na START:sakomuglavu: logika niđe veze.

Garant si ga kupila od kineza

Mimoza
09.03.2012., 23:05
Garant si ga kupila od kineza
Genelek Tuzla....i ne pitaj kolko ka plati....reko bi da me zahebaše.

plivadon
09.03.2012., 23:40
Genelek Tuzla....i ne pitaj kolko ka plati....reko bi da me zahebaše.

Kintelovi procesori su najbolji k'o ruski sat . Jeftin a brz

chocka
22.05.2012., 00:43
mali problemcic. racunar mi se sam gasi, onako kad mu naumpadne. isprva se to desavalo rijetko, mislio sam da je do napojne, jer sam njegovo gasenje povezivao sa nekom tezom igricom koju bih pokrenuo. napojnu sam zamijenio, ali nista. isto. sad sam skontao da se gasi i bez nekog opterecenja, cak se gasi i kada nista nije pokrenuto. od jutros se pojavio jos jedan simptom. otvara neke programe sam, bez mog naloga, poput worda, opere isl. nakon sto to otvori opet se ugasi. mrzi me da radim reinstall operativnog, jer treba mi dan samo za prebacivanje nekih stvari sa c particije. pomoc bi mi sjela ko budali samar.

Dr.Vukadin
04.06.2012., 07:48
mali problemcic. racunar mi se sam gasi, onako kad mu naumpadne. isprva se to desavalo rijetko, mislio sam da je do napojne, jer sam njegovo gasenje povezivao sa nekom tezom igricom koju bih pokrenuo. napojnu sam zamijenio, ali nista. isto. sad sam skontao da se gasi i bez nekog opterecenja, cak se gasi i kada nista nije pokrenuto. od jutros se pojavio jos jedan simptom. otvara neke programe sam, bez mog naloga, poput worda, opere isl. nakon sto to otvori opet se ugasi. mrzi me da radim reinstall operativnog, jer treba mi dan samo za prebacivanje nekih stvari sa c particije. pomoc bi mi sjela ko budali samar.

Možda griješim, al mislim da je tvoj računar razviju vlastitu svijest,
što bi reklo, živ je. Ne reinstaliraj ništa, to bi bilo ubistvo.
Pusti neka polako uči... Na kraju ti kuha kavu, pere veš...

plivadon
04.06.2012., 07:56

Sorry, tek sad vidjeh poslije Vukadinove Skynetovske opaske. Provjeri ventilatore na procesoru i grafickoj karti(ako ima) da se nisu nakupili prasine. Simptomi su ti kao da se procesori pregrijavaju.

optimus
04.06.2012., 11:08
da pokušaš i sljedeće

a.) Startaj kutiju bez internet pristupa, moguće da te trojanci na daljinski upravljaju :YMDEVIL: (otvaranje programa mimo tvoje komande)

b.) Očisti auto-start

c.) Ukoliko radiš sa aktuelnim Windows-, skini sebi "Autoruns"

viper77
07.06.2012., 09:02

Kupi novi chochka, uvijek muku mucis s tim :p

A inace, do procesora ti je - ili si ostao bez paste, ili imas prasine.

plivadon
07.06.2012., 09:09

Koji suprajz:D

:YMHUG:

chocka
10.06.2012., 18:36

kad kazem u cemu je bio problem reci cete da foliram: mladja kcerka prosula je sok po tastaturi. nakon dva dana racunar je prestao da se gasi, ali je, kao sto sam rekao, krenuo da otvara programe nasumicno. iznerviran svime, tresnuo sam tastaturu od sto, i tek onda je racunar skroz poludio. krenuo je da otvara sve moguce i nemoguce programe. cim sam iskljucio tastaturu (kad sam istu pomakao iz nje je iscurilo pola deca koka kole), problemi su nestali. ipak hvala na prijedlozima.

viper77
11.06.2012., 09:07
kad kazem u cemu je bio problem reci cete da foliram: mladja kcerka prosula je sok po tastaturi. nakon dva dana racunar je prestao da se gasi, ali je, kao sto sam rekao, krenuo da otvara programe nasumicno. iznerviran svime, tresnuo sam tastaturu od sto, i tek onda je racunar skroz poludio. krenuo je da otvara sve moguce i nemoguce programe. cim sam iskljucio tastaturu (kad sam istu pomakao iz nje je iscurilo pola deca koka kole), problemi su nestali. ipak hvala na prijedlozima.

I prosli put su djeca bila nestasna :)

E zamisli sada sta tek kola otvara kada ode niz grlo :P

chocka
15.01.2013., 12:21
evo mene opet. danas imam problem sa tabletom. prije nekih 5-6 mjeseci djeci sam kupio greenfog tablet. radio je super, bez ikakvih problema. prije nekih desetak dana riknuo mi je punjac, tablet je taj dan radio dok je imao baterije, nakon cega se sam ugasio. jutros sam dobio novi punjac, i prikljucio sam tablet da se puni. tablet inace pali se automatski svaki put kad prikljucim punjac. i jutros sam ocekivao da se upali, medjutim, upalio se, dosao do one poruke welcome, i resetovao se, nakon cega je sve ponavljao iznova i iznova. mislio sam da je u pitanju skroz prazna baterija, ostavio sam ga da se puni, ali isto se desilo i kad sam upalio tablet bez prikljucenog punjaca: upali se, dodje do welcome, i onda krene ispocetka.

fazlic
16.01.2013., 04:20
evo mene opet. danas imam problem sa tabletom. prije nekih 5-6 mjeseci djeci sam kupio greenfog tablet. radio je super, bez ikakvih problema. prije nekih desetak dana riknuo mi je punjac, tablet je taj dan radio dok je imao baterije, nakon cega se sam ugasio. jutros sam dobio novi punjac, i prikljucio sam tablet da se puni. tablet inace pali se automatski svaki put kad prikljucim punjac. i jutros sam ocekivao da se upali, medjutim, upalio se, dosao do one poruke welcome, i resetovao se, nakon cega je sve ponavljao iznova i iznova. mislio sam da je u pitanju skroz prazna baterija, ostavio sam ga da se puni, ali isto se desilo i kad sam upalio tablet bez prikljucenog punjaca: upali se, dodje do welcome, i onda krene ispocetka.

Problem je do punjenja baterije. Da li imas isti punjac ili je neki "deseti"?

Pogledaj na punjacu bi trebalo da pise kolika je izlazna jacina. Ako je nejaka nece ga ni cak pokrenuti.
Probaj napuniti preko kompjutera (USB)...mada sumnjam da ce moci. Kazem ti sve zavisi koju jacinu struje treba prilikom punjenja.

chocka
16.01.2013., 10:27
Problem je do punjenja baterije. Da li imas isti punjac ili je neki "deseti"?

Pogledaj na punjacu bi trebalo da pise kolika je izlazna jacina. Ako je nejaka nece ga ni cak pokrenuti.
Probaj napuniti preko kompjutera (USB)...mada sumnjam da ce moci. Kazem ti sve zavisi koju jacinu struje treba prilikom punjenja.

treba da je isti, na oba pise da je izlazna snaga 5volti i 2 ampera....

fazlic
18.01.2013., 23:17
treba da je isti, na oba pise da je izlazna snaga 5volti i 2 ampera....
Efendija, bas sam gledao punjac od Playbook. Izlazna je 5 volti i 1.7 ampera. Inace djeca mi koriste Blackberry playbook. Kad koristim ovaj punjac potrebno je oko 2 sata da napuni bateriju, ako koristim punjac od mobilnog ( 5 volti i 0.7 ampera) potrebno je i do 8 sati a za USB preko komjutera treba oko 24 sata.
Jesili probao preko USB na kompjuter?

chocka
19.01.2013., 10:36
Efendija, bas sam gledao punjac od Playbook. Izlazna je 5 volti i 1.7 ampera. Inace djeca mi koriste Blackberry playbook. Kad koristim ovaj punjac potrebno je oko 2 sata da napuni bateriju, ako koristim punjac od mobilnog ( 5 volti i 0.7 ampera) potrebno je i do 8 sati a za USB preko komjutera treba oko 24 sata.
Jesili probao preko USB na kompjuter?

ma ista nije pomagalo. na kraju sam mu flashovao firmware, i sad radi. jest da sam izgubio sve sa njega, ali sta je tu je, vazno je da radi. ipak hvala....

chocka
06.04.2013., 21:10
e ovako, ovo nije klasicni problem sa racunarom, nego je problem sa youtube. problem je jednostavan za rijesiti, ali glupo je nerjesiv. naime, od prije dan-dva, na youtube-u, pojavila se opcija sigurnost (ne znam je li se bas tad pojavila, ali mene handri tih dan-dva), koja je ukljucena, a koja ne dozvoljava izlistavanje najobicnijih stvari za gledanje. npr, ukucam trailer za neki film, umjesto rezultata pretrage dobijem obavijest da zbog sigurnosti bla bla bla nisu prikazani svi rezultati. uz to izbaci i masu nekih filtera, koji ne sluze nicemu, jer koji god da ukljucim opet mi ne pokazuje nista.
e sad. rjesenje sam, normalno, pokusao da pronadjem sam. google majka, sve uradio kako preporucuju, i nista. bilo je tu savjeta ocisti cache, cookies, history, klikni tamo, idi ovamo. i nista. ono jest, na youtube, administratori, u dnu su ostavili opciju da sigurnost ukljucis ili iskljucis. odem ja fino na to, otvorim, opcija ukljuci-iskljuci, kliknem na iskljuci, spremi.... i? nista. izbaci mi obavijest "uspjesno ste iskljucili sigurnost...", ali kad odem dole na opciju gdje sam iskljucio sigurnost, ono i dalje pokazuje da je iskljuceno.
posto mi youtube dodje nesto kao dadilja (mala kcerka gleda pink pantera non-stop), u zobiljnom sam sosu. ili da pod hitno rijesim situaciju, ili moram provoditi dnevno makar dva sata pronalazeci direktnim linkovima sve ono sto mi kcerci padne na pamet.
unaprijed hvala

cenzura
07.04.2013., 23:43
e ovako, ovo nije klasicni problem sa racunarom, nego je problem sa youtube....
Vidis da nije jednostavan za rijesiti.
-Da li si signed-in u tvoj google account kad mijenjas safety mode.Ako nisi probaj se prijaviti na account pa onda mijenjati settings.
-Probaj deaktivirati sta god imas od antivirus/internet security,antispyware i onda probaj youtube bez toga
-Probaj neki drugi browser jer safety mode je "browser specific" i mora se staviti za svaki browser posebno.Ako koristis Chrome, probaj sa Explorerom ili Firefoxom. Ako na drugima radi, a ne mozes rijesiti taj na kome ne radi, deinstaliraj ga, pa ga ponovo instaliraj. (izgubices bookmarks)
-Pretpostavljam da ti je kompjuter kucni i da nemas eksternog administratora koji moze staviti safety mode
Vrlo cesto antivirusni programi forsiraju safety mode da ne mozes bas sve gledati (pornici npr.;)).
Najvjerovatnije security/antivirus na kompjuteru gdje si za kcer stavio jak security.

chocka
08.04.2013., 08:52
ma nista ne pomaze, i na scim browserima je isto. iskljucivao sam i antivirus, imam i onad k9 web protection, njega sam deinstalirao, pa probao i nista. ulogovan sam na svoj redovni nalog, probao sam i suprugin pa opet ne ide. da sam laik rekao bih da nemam pojma sta radim, ali sve ovo sto si pobrojao je prvo sto sam uradio...

cenzura
08.04.2013., 20:15
ma nista ne pomaze, i na scim browserima je isto. iskljucivao sam i antivirus, imam i onad k9 web protection, njega sam deinstalirao, pa probao i nista. ulogovan sam na svoj redovni nalog, probao sam i suprugin pa opet ne ide. da sam laik rekao bih da nemam pojma sta radim, ali sve ovo sto si pobrojao je prvo sto sam uradio...
K9 je uvijek glavni optuzeni jer forsira "safe search". Ako ti se isto ponasa i bez njega, onda je nesto drugo.Tesko je pogoditi na daljinu ali probaj jos ovih par stvari.

-Loguj se u K9 administrator account, klik na Advanced K9 settings, uncheck "Force Safe Search".
Daljnje opcije:

------
1.Prvo iskljuci antivirus, k9, bilo sta sto je za zastitu.
2.Startuj program msconfig. Ako imas Vistu ili W7, ukucaj u search box run, a kad dobijes run box u njega ukucaj msconfig. Za XP klikni start, pa run pa u box ukucaj msconfig.
3.U dijalogu izaberi diagnostic startup , klikni OK i restartuj masinu.
4.Kad startuje opet upozorice te da nije u normal modu, ali samo klikni OK i pusti da se startuje.
5.Probaj otici na youtube i vidjeti da li je sve isto.
6.Ako je problam nestao, uzrok je neki servis sa tvog kompjutera i ima nacin za pronaci koji, ako je sve isto, mora se ici dalje.
-----
Nesto slicno mozes i ako udjes u safe mode i izaberes safe mode with networking, ali bolja varijanta je diagnostic startup.
-----
Mozda najlaksa varijanta je da prvo downloadujes program "combofix" na svoj desktop.
http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/
Ugasi antivirus i k9 i slicne stvari, doubleclick combofix icon, i slijedi uputstva, nekoliko OK.Pusti ga da zavrsi i kad se kompjuter na kraju restartuje, probaj da li je problem nestao.

Reinstalacija Windows je normalno zadnja opcija.:(

chocka
10.05.2013., 12:53
hvala na zadnjem odgovoru, ali evo mene jopet. ovaj put je u pitanju (re)instalacija operativnog sistema. do sada sam na ovom racunaru uradio je 3-4 puta, svaki put sa usb-a, i svaki put bez problema. posto je taj comp zivotinja za prenos tereta, ponovo je dosao vakat da ga malo "osvjezimo". medjutim, kada sam pokrenuo reinstalaciju, prije bilo cega drugog javila se poruka: ntldr is missing - click ctrl-alt-del to reset. mislio sam da je problem do usb-a, pokrenuo sam reinstalaciju i sa cd-a, ali desilo se isto.
nemam pojma o cemu se radi, posto tu poruku vidim prvi put, i svaka pomoc bi mi dobrodosla.

fazlic
10.05.2013., 17:06
hvala na zadnjem odgovoru, ali evo mene jopet. ovaj put je u pitanju (re)instalacija operativnog sistema. do sada sam na ovom racunaru uradio je 3-4 puta, svaki put sa usb-a, i svaki put bez problema. posto je taj comp zivotinja za prenos tereta, ponovo je dosao vakat da ga malo "osvjezimo". medjutim, kada sam pokrenuo reinstalaciju, prije bilo cega drugog javila se poruka: ntldr is missing - click ctrl-alt-del to reset. mislio sam da je problem do usb-a, pokrenuo sam reinstalaciju i sa cd-a, ali desilo se isto.
nemam pojma o cemu se radi, posto tu poruku vidim prvi put, i svaka pomoc bi mi dobrodosla.
Svaki hard drive ima boot sector. To tu se nalazi program koji pokrece operativni system. Za unixove OS najpoznatiji su lilo, grub. Mada ih ima vise. Kod windows nisam siguran za tacno ime ali mislim da je NTLDR. Trebas ponovo reinstalirati taj program. Kod unix/linuxa se instalira sa commandom lilo (moras biti ulogovan kao root). Mada ima jos vise nacina.

Postoji mogucnost da ti bios nije podesen da podize sisatem sa USB. Odmah kad pretisnes power buton pretisni F12, dobices bios system settings. Provjeri kako si podesio opciju bootanja.

Vecinom ide ovim redosljedom.

a) hard drive;

b)CD/DVD;

c)USB ili floppy.

Ako zelis da instaliras sa USB podesi da ti prva opcija bude USB.

cenzura
11.05.2013., 14:55
Vjerovatno to radis na laptopu, jer kod njih se cesto bez ikakvog objasnjenja pocne javljati takva greska.
Tesko ti je pomoci na nevidjeno, ali imas par stvari koje mozes uraditi da eliminises neke razloge.
Ukoliko je laptop u pitanju, najprije izvadi hard drive pa ga opet vrati vodeci racuna da je dobar kontakt i da nista nije labavo.
Ogranici se na reinstalaciju sa CD/DVD jer je to default situacija i najmanje problema ce ti se desiti.
Ne znam ciji ti je kompjuter ali bi trebalo da znas kako doci do BIOS setupa, a jedna od opcija tamo ti je i "load default setup" pa ucini tako. Boot medij ce ti postati CD pa ako je ikakvih problema bilo sa USB to ce se promijeniti.U sadasnjoj situaciji ako ti je USB prvi za boot, Windows ide tamo i ako nadje gresku i ne trazi dalje.
Moze ti biti i hardverski problem,npr da ti hard drive umire, a da bi to eliminisao kao uzrok morao bi uraditi chkdsk na njemu te onda ga formatirati(gubis sve sa njega) i uciniti "clean installation".
Ako ti je hard drive dobar (fizicki ne stoji labavo i interno zdrav),i ides na clean installation, ne vidim razlog za taj problem.
P.S.Kad si probao sa CD nadam se da nisi ostavio USB.Moras ga skinuti prije pokusaja.
Isto tako, kad dobijes "Press any key to boot from CD",moras pritisnuti nesto prije nego sto sam nastavi...

josip_mo
23.10.2013., 01:13
Molim ako netko može dati kakav savjet. Naime, danas sam bio instalirao:
http://wwwimages.adobe.com/www.adobe.com/downloadcenter/images/shockwave/shockwave_128.jpg

Adobe Shockwave Player 12.0.4.144

Od tada mi se pokazuje na tekstovima nešto kao hiperlink, što li već:

http://img585.imageshack.us/img585/920/w1tv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/w1tv.jpg/)

Deinstalirao sam maloprije program ali opet isto.
A mislim da nisam instalirao nikakav dodatni program prilikom instaliranja onog adobovog. Odčekirao sam neki program koji su nudili.

O čemu bi mogla biti riječ?

fazlic
23.10.2013., 01:35
Molim ako netko može dati kakav savjet. Naime, danas sam bio instalirao:
http://wwwimages.adobe.com/www.adobe.com/downloadcenter/images/shockwave/shockwave_128.jpg

Adobe Shockwave Player 12.0.4.144

Od tada mi se pokazuje na tekstovima nešto kao hiperlink, što li već:

http://img585.imageshack.us/img585/920/w1tv.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/w1tv.jpg/)

Deinstalirao sam maloprije program ali opet isto.
A mislim da nisam instalirao nikakav dodatni program prilikom instaliranja onog adobovog. Odčekirao sam neki program koji su nudili.

O čemu bi mogla biti riječ?
Josipe, ovdje imas objasnjenje zasto ti se pokazuje hover link i kako to ukloniti.

Pretpostavljam da znas engleski ako ne znas javi mi da ti objasnim na nasem.

http://botcrawl.com/how-to-remove-text-enhance/

cenzura
23.10.2013., 05:01
Idi na www.malwarebytes.org (http://www.malwarebytes.org) , skini besplatni program malwarebytes, instaliraj, skeniraj i za 10 minuta ces biti cist.

josip_mo
24.10.2013., 14:17
rEšeno!

Hvala obojici.

josip_mo
12.11.2013., 00:51
Pitanje za informatičke znalce.

http://imageshack.us/scaled/thumb/9/awqj.jpg

(http://imageshack.us/photo/my-images/9/awqj.jpg/)http://imageshack.us/scaled/thumb/818/vg7c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/vg7c.jpg/)

Molim vas pogledajte slike. U Outlook-u mi se u unread mail-u pojavljuje gomila mailova ob BBC-a. Nesjećam se da sam se ikada registrirao na BBC-ev portal ili da sam dozvolio da mi šalju obavjesti. Kada kliknem na bilo koji mail on mi otvori BBC-ev portal. Kako da spriječim da mi dolaze mailovi?

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-24902058

-------------------------------------------
---------------------------------------------

Drugo pitanje. Zašto kada otvorim portal piše da sam prijavljen. Čim uđem na Whats New ili bilo gdje drugo odjednom nisam više prijavljen. I moram se prijaviti. Kada se prijavim onda ostajem prijavljen do kraja.

josip_mo
16.11.2013., 13:47
Da li je do moga kompjutera ili do portala?

http://imageshack.us/scaled/thumb/46/7iqu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/7iqu.jpg/)

http://imageshack.us/scaled/thumb/201/9cea.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/9cea.jpg/)

Donja slika je koje vrijeme stoji kod mene na PC-u a gornja je vrijeme na portalu. Odnosno za sat je ispred vrijeme portala.

fazlic
16.11.2013., 18:30
Da li je do moga kompjutera ili do portala?

http://imageshack.us/scaled/thumb/46/7iqu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/46/7iqu.jpg/)

http://imageshack.us/scaled/thumb/201/9cea.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/9cea.jpg/)

Donja slika je koje vrijeme stoji kod mene na PC-u a gornja je vrijeme na portalu. Odnosno za sat je ispred vrijeme portala.
Jozo, u svome profilu trebas podesiti vremensku zonu. Central European Time (Sarajevo ili Zagreb). I sve ce biti uredu.

fazlic
16.11.2013., 18:35
Pitanje za informatičke znalce.

http://imageshack.us/scaled/thumb/9/awqj.jpg

(http://imageshack.us/photo/my-images/9/awqj.jpg/)http://imageshack.us/scaled/thumb/818/vg7c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/vg7c.jpg/)

Molim vas pogledajte slike. U Outlook-u mi se u unread mail-u pojavljuje gomila mailova ob BBC-a. Nesjećam se da sam se ikada registrirao na BBC-ev portal ili da sam dozvolio da mi šalju obavjesti. Kada kliknem na bilo koji mail on mi otvori BBC-ev portal. Kako da spriječim da mi dolaze mailovi?

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-24902058

-------------------------------------------
---------------------------------------------

Drugo pitanje. Zašto kada otvorim portal piše da sam prijavljen. Čim uđem na Whats New ili bilo gdje drugo odjednom nisam više prijavljen. I moram se prijaviti. Kada se prijavim onda ostajem prijavljen do kraja.
Kad otvoris email od BBC na dnu stranice imas unsubscribe. Klikni tu. Posle unesi svoju email adresu i bices izbrisan iz njhove email liste.

Izbrise cookies i bice sve uredu. Kad se ulogujes nemoj vise selektovati "remember me".

flopy
09.01.2014., 12:46
pozzz...
imam jedan problem sa racunarom koji me strasno iritira... :D
kada otvorim neki od pretrazivaca nije bitno koji (google, mozila, opera.. itd), nakon nekog vremena kada hocu da minimiziram ili zatvorim taj pretrazivac, slika mi sporo/ postepeno opada, ne znam kako da rjesim taj problem, ako neko ima rjesenje neka mi pomogne
UNAPRIJED HVALA :D

Dr.Vukadin
09.01.2014., 15:03
pozzz...
imam jedan problem sa racunarom koji me strasno iritira... :D
kada otvorim neki od pretrazivaca nije bitno koji (google, mozila, opera.. itd), nakon nekog vremena kada hocu da minimiziram ili zatvorim taj pretrazivac, slika mi sporo/ postepeno opada, ne znam kako da rjesim taj problem, ako neko ima rjesenje neka mi pomogne
UNAPRIJED HVALA :D

Preciziraj "slika mi sporo/ postepeno opada" !

Zelis da ugasis prozor programa za surfanje pa se racunar uspori..?

flopy
09.01.2014., 18:13
Preciziraj "slika mi sporo/ postepeno opada" !

Zelis da ugasis prozor programa za surfanje pa se racunar uspori..?

kada zelim da zatvorim slika mi sporo opada :D

Dr.Vukadin
09.01.2014., 18:34
kada zelim da zatvorim slika mi sporo opada :D

Otvori windows task manager.

Pod opcijom "procesi" mozes da vidis koliko resursi racunara ti trosi browser...

Da li je sve ok pri normalnom sufranju?

Da li si zakacio negdje virus, trojanera ili slc.?

Da li si mjenjao konfiguraciju zadnjih dana..? Novi driver za graficku npr. ?Ostaje kao opcija da uradis restore ponit unazad 15.tak dana npr...

sejdo77
11.01.2014., 22:44
Racunari se vise ne popravljaju, bacaju se, jer su toliko jeftini da se popravak ne isplati.