PDA

View Full Version : Sve o "Euro 2012"

Pages : [1] 2

tesnjak
07.02.2010., 13:14
Izvlacenje parova u Varsavi za Euro 2012 našoj je reprezentaciji u grupu donio protivnike
Francusku, Rumuniju,Bosna i Hercegovina, Bjelorusiju, Albaniju i Luksemburg.
I sta mislite kako cemo proci sa ovim reprezentacijama,meni je jedino probleme Francuska.....

escobar_mne
07.02.2010., 13:23
Lako dolazite do 2. mjesta i baraža. E sad za prvo mjesto, zavisi kakvi će Francuzi biti. Mada oni su velika sila i neće to propustiti.

crvbos
07.02.2010., 13:38
Danas je u Varšavi održano izvlačenje grupa za EP 2012 godine u Ukrajini i Poljskoj. Naša reprezentacija se nalazila u trecem jakosnom šesiru i izvucena je u grupu "D" zajedno sa reprezentacijama Francuske, Rumunije, Bjelorusije, Albanije i Luxemburga. Na prvu se čini da smo imali dosta srece u barazu i da bi konačno mogli otici na neko veliko takmičenje. E sad me zanima vaše mišljenje o protivnicima i našim šansama protiv njih.
A evo i ostalih grupa
http://www.uefa.com/live/draw/euro/2012.qr/index.html

xxlxxl
07.02.2010., 15:13
:ymhug: Ma ima da ih sameljemo

adi@@@
07.02.2010., 19:09
Mi cemo se boriti za drugo mjesto!
Kakvo ba Safete drugo mjesto!Bem ti drugo mjesto.Pa Francuska se jedva jedovito provukla u proslim kvalifikacijama.
Ja znam da to mozda previse optimisticno zvuci ali treba se boriti za prvo mjesto pa sta bude.

http://www.pulsdemokratije.ba/admin/files/BiH%20reprezentacija.jpg

crvbos
07.02.2010., 19:36
Kakvo ba Safete drugo mjesto!Bem ti drugo mjesto.Pa Francuska se jedva jedovito provukla u proslim kvalifikacijama.
Ja znam da to mozda previse optimisticno zvuci ali treba se boriti za prvo mjesto pa sta bude.

Ma neka polako ne treba odma u startu otkrivati karte. Evo čitam Rumuni nas ne vide kao neku prijetnju i ubjeđeni su da bi se borba za prvo mjesto trebala voditi između njih i francuza, ista stvar je bila i sa Belgijom ;)

tesnjak
08.02.2010., 12:19

I sta je trebao,kao Ciro da kaze boli me ku..c,ko nam dolazi,.ebat cemo im mater itd,ja mislim bolje da ovako prica a na kraju da budemo PRVI :-bd ha ja,pa ako i drugi budemo,nije nista slago.
Mada ni meni nije drago da ovako prica,al mislim da je to taktika,uvjek smo govorili ma mi smo jaki mi smo ovo mi smo ono i na kraju sta dobijemo veliko NISTA ha ja-

klokot
11.02.2010., 08:20

Mi cemo se boriti za prvo, a ne za drugo mjesto.

liveonline
17.02.2010., 23:18

Mi cemo se boriti za prvo, a ne za drugo mjesto.
=))

adi@@@
19.02.2010., 23:31
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine prvi susret kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Poljskoj i Ukrajini igrat će 3. septembra ove godine na gostovanju protiv Luksemburga, određeno je na današnjem sastaku predstavnika D-grupe, održanom u Luksemburgu.

U ovoj godini reprezentacja BiH odigrat će još dva kvalifikaciona susreta, 7. septembra protiv Francuske u BiH, te 8. oktobra na gostovanju protiv Albanije.

Selektor Safet Sušić, koji je prisustvovao sastanku, izrazio je zadovoljstvo postignutim dogovorom.

- Postigli smo cilj koji se odnosi na početak kvalifikacija. Jedino gdje smo napravili kompromis, u cilju postizanja konačnog sporazuma jeste 4. kolo, u kojem smo slobodni, a tražili smo da igramo s Bjelorusijom, kazao je Sušić.

Reprezentacija BiH u ovom kvalifikacionom ciklusu će odigrati 10 utakmica. Posljednji susret igrat će 11. oktobra na gostovanju protiv Francuske.

Pobjednik grupe direktno će izboriti nastup na EURU 2012., dok će drugoplasira ekipa igrati dodatne kvalifikacije (baraž).

Raspored utakmica reprezentacije BiH (D-grupa):

03. 09. 2010. Luksemburg - BiH
07. 09. 2010. BiH - Francuska
08. 10. 2010. Albanija - BiH
12. 10. 2010. slobodni
25. 03. 2011. BiH - Rumunija
29. 03. 2011. slobodni
03. 06. 2011. Rumunija - BiH
07. 06. 2011. BiH - Albanija
02. 09. 2011. Bjelorusija - BiH
06. 09. 2011. BiH - Bjelorusija
07. 10. 2011. BiH - Luksemburg
11. 10. 2011. Francuska - BiH

Nek je sa srecom zmajevi!

Titan
21.02.2010., 01:17

Uh, kako lijepo, samo sve su prilike nemeljete sitno,
ko nemelje sitno nema od pogace nista.
Kladimo se da Francuzi i Rumuni odose dalje, mi se borimo sa Albancima za trece mjesto, izboreno trece mjesto, znaci....shipak. Daj Boze da grijesim, al' dabogda. ~x(

adi@@@
21.02.2010., 02:30

Kladimo se da Francuzi i Rumuni odose dalje, mi se borimo sa Albancima za trece mjesto, izboreno trece mjesto, znaci....shipak. Daj Boze da grijesim, al' dabogda. ~x(

S´tobom se kladim u koliko god hoces.Kako ti meni ides na zivce na ovoj temi fudbal.Ako ne navijas za Bosnu onda i nemoras.Imas reprezentacija koliko ti Bog hoce.
Ako moze postedi iskrene navijace tvoji hijnski komentara.
Vozdra!

Titan
21.02.2010., 13:42

S´tobom se kladim u koliko god hoces.Kako ti meni ides na zivce na ovoj temi fudbal.Ako ne navijas za Bosnu onda i nemoras.Imas reprezentacija koliko ti Bog hoce.
Ako moze postedi iskrene navijace tvoji hijnski komentara.
Vozdra!

adi@@@, ako meni ti iskreni navijaci kako ih ti tituliras, prije odigrane utakmice sire borbene parole, kako cemo mi njih sitno ili krupno samljeti, kako cemo ih usput pregaziti,
kako cemo im 8 komada uvaliti, e tada se ja sa takvima kladim i u moju poslednju kosulju.

Sjecas li se ti moje prognoze protiv Portugala, uostalom to je manje bila prognoza nego stvarna ocjena nase sposobnosti.
Nije dovoljno protivnika kako to mnogi vole da kazu samljeti i rasturiti, protivnika moras sportski i pobijediti, e, to je u cemu mi nemamo sposobnosti,
pak kod nama ravnopravnim a od nas boljih da i ne govorimo.

Sa patriotizmom nemozes jaceg protivnika savladati, tu moras biti bolji druze adi@@@....a to nismo, jos nam kojesta nedostaje.
Vjerujem da ti idem na zivce u mojoj skromnoj fudbalskoj analizi, ja sam samo istinu rekao, a mnogi navijaci u nogometu nevole i nerazumiju sta znaci biti istinit i objektivan.

adi@@@
21.02.2010., 15:47
Cuj sire borbene parole.Nece valjda siriti poljubce ili bonbone.Utakmica je jedna borba i u njoj se sire borbene parole.To ti je svugdje na svijetu tako. Ti malo ovdje brkas divljastvo i iskreno navijanje.
Tvoju tu kosulju koja ti je dala Verona Feldbusch mozes komotno sebi ostavit.To mi nije dovoljno za opkladu.
Jest ti vala bila jaka prognoza protiv Portugala.Ma nema!Pa ti si pravi fudbalski expert.
Naravno je Portugal bila jaca ekipa,ali opet su momci otisli i borili se.I bilo je sta je bilo.Sta su to trebali po tvojoj logici uraditi.Ostati u Sarajevu i predat utakmicu ili sta.Ti ovdje pravis na hiljade navijaca koji dolaze na utakmice budalom.Znas li ti koliko ljudi kako u Bosni tako i u inostranstvu predje po stotine kilometara da vide svoju reprezentaciju.Naravno ne tvoju.
Pitam se jesi li uopste pogledo bilo koju utakmicu ili si bio na forumu gdije i inace dangubis po 24 sata.
Sta patriotizam.Hoces malo politike da ubacis u ovu raspravu.Svi vec znamo odavno da ima i previse politike u Fudbalu.Ali sta je tu je.Nadam se da ce se i to jednom promjeniti.
Postedi mene ako moze tvoji,pa i oni skromniji analiza o Fudbalu.Reko sam ti da ima more drugi reprezentacija.Meni netreba jedan Miesmacher :ymsick: ko ti.
Vozdra!

Titan
21.02.2010., 22:05
Samo malo strpljenja adi@@@, protukomentar ce doci, ja sam vrlo ostar sportista, ali vrlo fer.
Ja obozavam Engleski stil nogometa "Hart aber fair", kao i komentare o nogometu, a o Bosanskom nogometu najradje.

egi
22.02.2010., 00:11
Samo malo strpljenja adi@@@, protukomentar ce doci, ja sam vrlo ostar sportista, ali vrlo fer.
Ja obozavam Engleski stil nogometa "Hart aber fair", kao i komentare o nogometu, a o Bosanskom nogometu najradje.
Kassele, pa zar ti nisi dosad skontao da realni ljudi ne mogu biti "patriote"? ;)

sanjanka
07.07.2010., 22:33
I Španija pobjedi Njemačku
Puyol duša draga...nikom ga ne dam :D

Titan
08.07.2010., 22:42
I Španija pobjedi Njemačku
Puyol duša draga...nikom ga ne dam :D

Crvena furija..:D

sanjanka
08.07.2010., 23:17
Ja sam za Špance od početka, nadam se da će pobijediti :D

Elem, ja više volEEm onog Casillasa od Puyola....koja je to golmančina :D
ali ok Puyol je zaslužio sve za ovaj go :D

Titan
08.07.2010., 23:36
Ja sam za Špance od početka, nadam se da će pobijediti :D

Elem, ja više volEEm onog Casillasa od Puyola....koja je to golmančina :D
ali ok Puyol je zaslužio sve za ovaj go :D

I pored toga sto se tebi dopadaju takvi tipovi kao Spanjolci, ali ti se i u fudbal vrlo dobro razumijes.
Jos ni jednog u Njemackoj komentara i od onih naj obicnijih i vatrenih navijaca nisam cuo da Spanija nije bila ubjedljivo bolja.

Zaista su igrali nadmocan nogomet, i kako Nijemci rekose, kada je nogomet u pitanju mi smo ipak po nogometu u drugom svijetu duboko ispod njih.

sanjanka
08.07.2010., 23:49
Istina, tekma je bila malo napeta ali se vidjelo da su spanci bili bolji
Mislim, nisu ni njemci bili toliko puno slabiji, ali imali su propusta....

Moje razumijevanje u fudbal opet nije kao tvoje, i svaki tvoj komentar prihvatam kao ispravan :D

gem
09.07.2010., 09:21
Istina, tekma je bila malo napeta ali se vidjelo da su spanci bili bolji
Mislim, nisu ni njemci bili toliko puno slabiji, ali imali su propusta....

Moje razumijevanje u fudbal opet nije kao tvoje, i svaki tvoj komentar prihvatam kao ispravan :D

Ko je pobrko loncice?
tema EP 2012 a ne SP 2010, zar ne?

Titan
09.07.2010., 10:31
Ko je pobrko loncice?
tema EP 2012 a ne SP 2010, zar ne?

Zaista si u pravu momce, ni jednog momenta nisam uocio da smo skrenuli sa teme, al' u to bolje, imadoh u mladoj sanjanki trezvenog i razumnog sugovornika po pitanju kvalitete nogometa.
Sad si se zakacio za vruce zeljezo, sad ce da navale nasi vatreni navijaci i poceti pjevati kako cemo mi naseg protivnika goniti sve do finala EP 2012 i tamo ima da ih pregazimo.

Koga li mi ono imadosmo u grupi za kvalifikacije, mislim po igri ocajne Francuze, momke ispod Karpata, ah ja imamo i komsije Skipetare.
Bilo kako da bilo, lose nam se pise, nasa borba ce biti za trece mjesto u grupi...hebi ga ,
to bi moglo biti premalo.
Bude li ovaj moj post procitao kolega @@@adi i xxlxxl, moglo bi se i meni lose pisati.

U svakom slucaju interesantne i zabavne kvalifikacije zelim pa neka pobijede, oni koji su sportski spremniji i koji vise postignu golova od protivnika...ne haterite mi.[-x:D

sanjanka
09.07.2010., 18:50
Pa Gem....ja sam pobrkala lončiće :D
ali sasvim slučajno, ne pogledah sta piše dalje iza onog Euro :D
malo se zanijela u navijanju i eto heheh
Al ajde....i tako vidim da se nešto posebno ne dešava na PDF-u sport pa haman niko drugi nije ni primjetio :D

Titan
08.08.2010., 19:40
Sat polako otkucava, blize se prve kvalifikacione utakmice nasoj nogometnoj reprezentaciji a ujedno i komentari vrhunskih poznavalaca sporta.

Vise nego sokantni tonovi Safeta Sucica..."Katar je protivnik po mjeri".."Solidna su ekipa".
Pa oko su to pustinjski momci, pa kavi smo onda mi, cemu toliki pesimizam, da , strah.

Ali da bi bilo jos gore komentar pred prvi kvalifikacioni mec sa Luksembugom bio je jos zastrasujuci : "Bice vrlo teska utakmica za nas".
Pa sta bih rekao da igramo protiv Spanije ili Njemacke, sudeci po njegovim komentarima vjerujem da bi se predao bez nastupa.
Pitam se, kada su to Luksemburzani zabiljezili poslednju pobjedu nad prosjecnim timom.
Pitanja nad pitanjima.

Moja skromna prognoza bila je da ce nasa reprezentacija dijeliti trece mjesto u grupi sa Albanijom ali sada sam spreman korigirati moju prognozu posle onog ocajnog nastupa Francuske reprezentacije na SP.
Misljenja sam da bi se mi mogli boriti cak i za drugo mjesto u grupi.

GRUPA D

Luksemburg
Albanija
Weißrussland (Bjelorusija)
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Francuska

Bujrum, da cujemo misljenja i komentare vatrenih BiH fudbalskih fanatikosa.

Titan
13.08.2010., 12:51
A vidite molim vas " Cudna jada od Sarajevo grada"..pa nasi zlatni momci prepisuju katastrofalnu igru protv vrlo jakih pustinjskih momaka u svoju korist.:D

Neka , neka, bila je to verzirana momacad iz pustinje, da sacekamo elitne momke iz Luksemburga....:))

gem
18.08.2010., 12:41
A vidite molim vas " Cudna jada od Sarajevo grada"..pa nasi zlatni momci prepisuju katastrofalnu igru protv vrlo jakih pustinjskih momaka u svoju korist.:D

Neka , neka, bila je to verzirana momacad iz pustinje, da sacekamo elitne momke iz Luksemburga....:))

Polako, Kassel.
Nema vise "levata" u fudbalu, kakvi pustinjski momci kakvi bakraci i elitni luksenburzani.
Ako pamtis Jugoslavija je skoro uvijek u svojim kvalifikacijama imala Luksemburg, rekao bi covjek ekipu za popravljanje gol razlike, ali nije tako bilo. Ponekad su je jedva pobjedjivali.
No nije realno mjeriti nase profesionalce i luksenburske amatere. Mi se moramo porediti s Francuskom i s njima boriti za prvo mjesto.
Jeste da je "pjetlic" zakazao na SP ali novi selektor i nova postava je za ove kvalifikacije.
Ja mislim ako Pape uspije pronaci nacina da izoluje fudbalere od raznoraznih prrica i dogadjaja odnosno prljavih radnji u FS/NS BiH da ce momci uspjeti da se kvalifikuju na EP. Pa red je, nemoj da ih ja preuzimam........

Titan
18.08.2010., 21:13
Polako, Kassel.
Nema vise "levata" u fudbalu, kakvi pustinjski momci kakvi bakraci i elitni luksenburzani.
Ako pamtis Jugoslavija je skoro uvijek u svojim kvalifikacijama imala Luksemburg, rekao bi covjek ekipu za popravljanje gol razlike, ali nije tako bilo. Ponekad su je jedva pobjedjivali.
No nije realno mjeriti nase profesionalce i luksenburske amatere. Mi se moramo porediti s Francuskom i s njima boriti za prvo mjesto.
Jeste da je "pjetlic" zakazao na SP ali novi selektor i nova postava je za ove kvalifikacije.
Ja mislim ako Pape uspije pronaci nacina da izoluje fudbalere od raznoraznih prrica i dogadjaja odnosno prljavih radnji u FS/NS BiH da ce momci uspjeti da se kvalifikuju na EP. Pa red je, nemoj da ih ja preuzimam........

U potpunosti se slazem sa tobom da nema kako to kazes "levata" u fudbalu, tacno je, ali zato su dominantnost preuzele ekipe kao sto su to Spanjolci, Nijemci i drugi gore vodeci koji mogu cijeli dan igrati fudbal, pobijediti sa 1 : 0 a ne doci ni blizu njihovog gola.

To je danasnja umjetnost igre, i apsolutno ugodno za oko svakog poznavalaca nogometa.
Uopste nije interesantno pobijediti 4 ili 5:0.
Sve ove moje predhodne kritike sa pustinjskom djecom i Luksemburasima pokupio sam iz izjava nasih nogometnih strucnjaka.
Slazem se u medjuvremenu i sa time da ce Francuska sa novoformiranom ekipom biti vise nego ozbiljan i zabrinjavajuci protivnik.
Dakle, kako god okrenemo, nase je trece mjesto, sa malo srece imamo cak i drugo mjesto u grupi.
Jasno mi je da ovo mnogi nasi navijaci ne vole da cuju, i ja bih volio da nisam u pravu sa mojom prognozom.

josip_mo
20.08.2010., 00:57
Pa kažeš da je uz malo sreće drugo mjesto naše, to onda nije loše jer koliko ja znam da prva dva idu na EP.
A ekipe tipa Luksenburga se moraju dobiti i kada se ima loš dan. Tu se ne smije nikada kiksati. Znam da te utakmice mogu biti izuzetno teške ali svaka iole ozbiljnija ekipa ih može pobjediti i kada ima loš dan.

A sada malo smijeha. U kvalifikacijama za prošlo SP Ukraina je trebala kiksati protiv Andore u gostima a Hrvatska dobiti Kazahstan u gostima. I govori spiker na HRT-u kako za Andoru ne igra najbolji igrač, nije mogao dobiti slobodnao sa posla ili tako nešto. :biggrin::biggrin::biggrin:

Titan
21.08.2010., 22:12
Pa kažeš da je uz malo sreće drugo mjesto naše, to onda nije loše jer koliko ja znam da prva dva idu na EP.
A ekipe tipa Luksenburga se moraju dobiti i kada se ima loš dan. Tu se ne smije nikada kiksati. Znam da te utakmice mogu biti izuzetno teške ali svaka iole ozbiljnija ekipa ih može pobjediti i kada ima loš dan.

A sada malo smijeha. U kvalifikacijama za prošlo SP Ukraina je trebala kiksati protiv Andore u gostima a Hrvatska dobiti Kazahstan u gostima. I govori spiker na HRT-u kako za Andoru ne igra najbolji igrač, nije mogao dobiti slobodnao sa posla ili tako nešto. :biggrin::biggrin::biggrin:

Ah, da josipe...i meni je vrlo amizantno slusati te velike sprtske analiticare, poznavaoce fudbala.
ponekada pomislim kao sto i jeste, pa ljudi nemaju blage veze o fudbalu ti takozvani TV analiticari....bas u ovom Andorskom slucaju.
Malo vece selo ANDORA sa ca 7.000 stanovnika, ne dostajao im najbolji igrac...:))
Izgubio ovce negdje na Pirinejima pa se zakasnio na tako vaznu utakmicu a na svu srecu za Hrvatsku.

A danas nasi fudbaleri u prvom Njemackom kolu Prve Savezne Lige...
Hoffenheim - Werder Bremen sa nasim Ibisevicem i Salihovicem sjajna igra i pobjeda od 4 : 1 sa jos ljepsim golovima Ibisevica i perfektnim slobodnim udarcem Salihovica.
Kao pojedinci i u evropskim klubovima od velikog znacaja ako ne i vodeci, ali kao kolektiv u Bosanskohercegovackoj reprezentaciji na svu zalost ne kao sto su to po Evropskim klubovima.

adi@
29.08.2010., 23:39
Zaista si u pravu momce, ni jednog momenta nisam uocio da smo skrenuli sa teme, al' u to bolje, imadoh u mladoj sanjanki trezvenog i razumnog sugovornika po pitanju kvalitete nogometa.
Sad si se zakacio za vruce zeljezo, sad ce da navale nasi vatreni navijaci i poceti pjevati kako cemo mi naseg protivnika goniti sve do finala EP 2012 i tamo ima da ih pregazimo.

Koga li mi ono imadosmo u grupi za kvalifikacije, mislim po igri ocajne Francuze, momke ispod Karpata, ah ja imamo i komsije Skipetare.
Bilo kako da bilo, lose nam se pise, nasa borba ce biti za trece mjesto u grupi...hebi ga ,
to bi moglo biti premalo.
Bude li ovaj moj post procitao kolega @@@adi i xxlxxl, moglo bi se i meni lose pisati.

U svakom slucaju interesantne i zabavne kvalifikacije zelim pa neka pobijede, oni koji su sportski spremniji i koji vise postignu golova od protivnika...ne haterite mi.[-x:D
Procito sam!I jopet si me razocaro!Znas bolan da ce mo bit na prvom mjestu u grupi!;)

adi@
29.08.2010., 23:47
http://www.reprezentacija.net/site/images/stories/navijaci.jpgFudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine vjerovatno je uz Tursku i Englesku jedina sportska nacionalna selekcija koja se može pohvaliti izuzetno velikom armijom navijača na svakoj svojoj utakmici.
Iako Bosanaca i Hercegovaca ima neuporedivo manje od Francuza, Španjolaca, Njemaca, Poljaka, Rusa, Ukrajinaca, Šveda i drugih nacija, za razliku od pomenutih nacija, fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će imati podršku ogromnog broja ljudi gdje god igrala na kugli zemaljskoj.
Izuzetno je zanimljivo i za svaku pohvalu da se na svim kvalifikacionim, ali i prijateljskim utakmicama naše reprezentacije osim organizovanih navijačkih grupa poput BH Fanatikosa, nađu i ljudi pristigli iz cijelog svijeta u vlastitom aranžmanu sa sebi bliskim osobama.
Za odlazak na utakmice reprezentacije se bježi sa posla, otvara se bolovanje, na kratko se zaboravljaju žena i djeca, putuje se nekoliko dana preko cijele Europe, pa čak i Atlantika, samo da bi se u prvom redu pogledala utakmica naših Zmajeva, ali i da bi se tokom putovanja doživjela nova i neponovljiva iskustva. :bih:
Preuzeto od reprezentacija.net

adi@
31.08.2010., 22:05
Posto se priblizava petak konto sam da mozda ovakav sastav ne bi bio los?

-----------------------------------------------Hasagic( BB Istanbul)------------------------------------
Mujdza(SC Freiburg)---Nadarevic(Ekisehispor)---Spahic(HSC Montpellier)(C)---Lulic(Young Boys)
----------------Jahic(AEK Athen)/Rahimic(ZSKA Moskau)-----Pjanic(Olympique Lyonnais)-------
---Ibisevic(TSG Hoffenheim)----------------Misimovic(VfL Wolfsburg)----------Ibricic(Hajduk Split)
------------------------------------------------Dzeko(V fL Wolfsburg)-----------------------------
Taktika 4-2-3-1.Mnogo ekipa tako igraju!Ne bi bilo mozda lose.

EP 2012.Dolazimo!!!:):bih:

bh ultimativ
31.08.2010., 22:21
adi,pa kad igraju?

differAnce
03.09.2010., 23:11
Raznjeli smo fudbalsku velesilu! Sad rasterećeni dočekujemo trikolore, mon Dieu!

:bih:

Titan
04.09.2010., 12:58
Raznjeli smo fudbalsku velesilu! Sad rasterećeni dočekujemo trikolore, mon Dieu!

Ma jasta, sada cemo od Galijskog horoza napraviti dobru supu.
Nedamo im iz Zenice izaci dok ne ostave tri boda, ali moglo bi biti belaja sa Bijelim Rusima.

Rezultati prvih utakmica....

Rumunija.........Albanija.........1 : 1
Luksemburg.....BiH................0 : 3
Francuska........Bjelorusija.....0 : 1

Tabela

1. Bosna i Hercegovina...........3 boda(pa ne mogu da vjerujem da i mi mozemo prvi biti)
2. Bjelorusija.........................3
3. Albanija.............................1
4. Rumunija...........................1
5. Francuska..........................0
6. Luksemburg.......................0

teorija
04.09.2010., 18:30
Tabela

1. Bosna i Hercegovina...........3 boda(pa ne mogu da vjerujem da i mi mozemo prvi biti)

:fesovi::fesovi::fesovi:

Vala nam je ova grupa najbolja od kad nastupamo po ovim prvenstvima. Ako sad ne prodjemo necemo nikad :)

bh ultimativ
04.09.2010., 20:43
Sasvim bih se slozio da je ovo najbolja grupa do sada za nas jer Francuska ima prilicno problema.Ovo je nasa prilika.

Sad ili nikad!

differAnce
04.09.2010., 20:44
Ma jasta, sada cemo od Galijskog horoza napraviti dobru supu.
Nedamo im iz Zenice izaci dok ne ostave tri boda

Igra se na Koševu ;) al, svejedno - podupirem taj stav :D

Titan
05.09.2010., 19:23
Huliganski napad na podpredsjednika Nogometnog Saveza BiH....

Huliganski napad na podpredsjednika Nogometnog Saveza BiH u Luksembugru ni sa cime se nemoze opravdati, cak ni sa losim radom Saveza.
Ko daje tim huliganskim kriminalcima pravo upotrebljavati ficicku silu nad bilo kime.

Nogometni Savez BiH mora se od tog vida navijaca "huligana" enegricno distancirati i takvima u svakom slucaju zabraniti pristup bilo kojem vidu takmicenja.

U tim huliganima punim kriminalne energije vidim pogresni i slijepi patriotizam, protiv njih se mora pravno boriti i strogo ih kazniti.

differAnce
06.09.2010., 23:53
Huliganski napad na podpredsjednika Nogometnog Saveza BiH....

Huliganski napad na podpredsjednika Nogometnog Saveza BiH u Luksembugru ni sa cime se nemoze opravdati, cak ni sa losim radom Saveza.
Ko daje tim huliganskim kriminalcima pravo upotrebljavati ficicku silu nad bilo kime.

Nogometni Savez BiH mora se od tog vida navijaca "huligana" enegricno distancirati i takvima u svakom slucaju zabraniti pristup bilo kojem vidu takmicenja.

U tim huliganima punim kriminalne energije vidim pogresni i slijepi patriotizam, protiv njih se mora pravno boriti i strogo ih kazniti.

Naravno da se protivim takvim fizičkim napadima na bilo koga...nego...

U našoj zemlji, u našem pogubljenom, isfrustriranom društvu igra bh fudbalske reprezentacije u prošlim kvalifikacijama za SP, pod vođstvom namazanog ''galvanizatora'', i njeni uspjesi, unijeli su toliko neke radosti i ljepote u kuće običnog naroda, Bosanaca i Hercegovaca, u zemlji i dijaspori, da je ta euforija bila pravi sociološki fenomen. Mnogi ljudi, koji i nisu pratili fudbalska dešavanja, nakon ''ćirolije'' su počeli pratiti čak i tekme Hoffenhaima, Wolfsburga, itd. zbog naših ''zmajeva''. Raja bar na momente i bar na takav način zaboravljala đe živi i od čega živi, kao i to da se konstatno radi BiH o glavi, na svaki način...

Dakle, nema sumnje da je mnogima sportski uspjeh naše A repke golema stvar.

Vratimo se sad u skoru prošlost: nakon zahtjeva FIFA-e i UEFA-e da se izmjeni stari, odnosno usvoji novi Statut N/FS BiH, pod prijetnjom sankcijama među koje spada i suspenzija A reprezentacije - većim brojem galsova delegata N/FS BiH taj se prijedlog odbija. Politika radi svoje: Dodik odmah čestita delegatima iz RS da su odlično obavili posao, nisu dopustili da umjesto tročlanog predjedništva ima samo jedan predsjednik Nogometnog saveza...

FIFA i UEFA ne povlače sankcije, nego svoju odluku prolongiraju za oktobar...

I sad se javlja vrlo razložan strah kod našeg svijeta, poučenog svakojakim iskustvom, kao i da ništa nije baš 'nako kako se čini: ako je ''Anrijeva ruka'' odvela Francuze na SP, u tekmi protiv Irske, zbog čega Irci proklinju Francuze i dan-danas i sutra navijaju za BiH (prema komentarima Iraca koja sam uprati zadnjih dana) - zašto ne bi ''Platinijeva ruka'', ukoliko mi sutra, recimo, dobijemo Francuze, u oktobru pomela nas iz daljnih takmičenja? I to bi FIFA i UEFA mogle uraditi sasvim legalno i legitimno, iako bi vascjeli dunjaluk znao, ašćare, o čemu se tu, zapravo, radi...

Zamislimo (iako osobno ne vjerujem da će se to desiti), dakle, da se desi taj strašni scenario, koje priželjkuju samo mrzitelji BiH: da mi krenemo u ove kvalifikacije sa dvije (možda i tri - Albanija) pobjede i - suspenzija!

U tom slučaju, sve bi oči bile uprte u N/FS BiH i garantujem da bi, od toliko naroda koji voli ovu državu i uživa u sportskim uspjesima naše repke, sigurno bilo bar nekoliko budala koje bi odlučile da odrobijaju Čeku, Ilju, Sulejmana i ostale grobare...

gem
07.09.2010., 12:51
Zmajevi protiv pjetlova?
Ko ce koga cerupati na travnjaku, brrrr............
Nadam se povoljnom rezultatu. Zadovoljit cu se pobjedom s jednim golom razlike.
Francuzi su povrijedjenog ponosa poslije poraza kod kuce od bjelorusa.
Pa ne ce valjda na nama ispravljati krivu Drinu? Imamo mi i previse Drina koje moramo ispraviti.
(dabogda presusila -izreka)
Samo da pobjedimo veceras. (i u naredne ctiri utakmice).

adi@
07.09.2010., 19:52
952
Ja cu se sloziti sa Paulom! BiH-Francuska 2:0

bh ultimativ
07.09.2010., 20:00
adi@,nek te Bog uslisa za ovo sto si gore rekao...:)

differAnce
07.09.2010., 20:02
U mene komarac Đulaga prognozira 1:0 :D Kontam dobro je, upisujemo tricu svakako :bih:

differAnce
07.09.2010., 20:12
http://www.youtube.com/watch?v=VVwF7YRJiEg

adi@
07.09.2010., 20:29
U mene komarac Đulaga prognozira 1:0 :D Kontam dobro je, upisujemo tricu svakako :bih:

Dobro onda!Sastavimo Paula sa Djulagom i imamo 3:0 za BiH.:fesovi:

sanjanka
07.09.2010., 21:53
Poluvrijeme :

Iskreno samo sam Boga molila da bude o-o do kraja poluvremena. Francuzi su se pokazali dosta bolji u ovom dijelu, imali su prilike da daju gol al sreća pa nam golman odbrani dvije. Igraju ofanzivno i naši i nemaju vremena da osmisle kud i kako kad su jadni stalno u defanzivi.
Ako Paul pogodi da bar bude 1-0 za nas, častim ga s onim što hobotnice jedu :D
Elem, zamjerka navijačima: zviždanje na himnu i urlanje kad god francuzi imaju loptu mi je tako bezze i glupo.

Titan
07.09.2010., 23:13
Idemo dalje, nova tabela...

Rezultati...

Bjelorusija..............Rumunija........0 : 0
Albanija.................Luksemburg....1 : 0
BiH.......................Francuska.......0 : 2

Tabela

1. Albanija......................................4
2. Bjelorusija...................................4
3. Bosna i Hercegovina......................3 moja prognoza
4. Francuska...................................3
5. Rumunija.....................................2
6. Luksemburg.................................0

Dali je zaista moguce da sam ja jedini od forumasa gdje nas fudbal vidim objektivno i da ga svrstavam bas ondje gdje se i nalazi.
Na svu zalost da sam zaista i u pravu, pa koliko god to mnogima uzgredno bilo.

kajdara
07.09.2010., 23:16
"Pa zar je sramota, ljudi moji, kod kuće izgubiti od Francuske!", likuje komentator bht-1 nakon petarde ubačene na nogometni teren od strane nezadovoljnih bh-navijača.

Ne samo da je sramota, nego je i tragedija što BiH ima ovakve komentatore, ali prevashodno što ima trenere poput Safeta Sušića, odnosno i pročelje nogometnog saveza koje ga je postavilo za trenera bh-reprezentacije. Zbog sličnih pročelja i trenera dogodila nam se Srebrenica u vrijeme kada je Miloševićeva srbonacistička ispostava u RBiH već zadugo bila spremna za konačan poraz. Međutim, gdje se god to pokušalo realizirati, Alija Izetbegović bi preko svojih "trenera" zapovijedio odsudnu odbranu. Stoga, čim sam vidio početni raspored i shvatio namjeru Safeta Sušića, rekao sam da nam ne gine 3 : 0. Da je kojim slučajem za glavnog trenera bh-nogometne reprezentacije doveden bilo koji bh-igrač u sjedećoj odbojci, uvjeren sam da bi i sa Francuskom bilo kao sa Luksemburgom. Naravno, to nije bilo moguće, pošto o tome odlučuje bh-nogometni savez.

josip_mo
07.09.2010., 23:28
952
Ja cu se sloziti sa Paulom! BiH-Francuska 2:0

Ne razlikuje ti Paul zastave.

hase1
07.09.2010., 23:34
Objektivno i nemamo neke igrace za parirat B reprezentaciji Francuske . Mogu zamisliti da su dosli Ribery , Anelka i ostali . Ne kontam kako se ljudi zanose da smo jaki . Doduse i odnos igraca prema igri je bio los posebno Misimovica koji je po ko zna koji put u vaznim utakmicama redovno najlosiji ( meni poslije Portugala nikad vise ne bi zaigro ) a da je namirio vise od 50 utakmica je skandal . Pijanic je igrao skroz povuceno , dva nova beka Mujdza i Lulic neiskusni . Nemamo igraca . Eno Spahica okrenu Benzema u pola metra . Sanse nismo napravili osim suta Pijanica sa 40 m . Trener je pola ekipe a Pape nije na tom nivou . Sanse postoje za sada a poslije poraza protiv Albanije necemo se imati cemu nadati

differAnce
08.09.2010., 00:34
Ljudi, nemojmo bit na pola srca :) Zijanili smo kod kuće od Francuza, al' gori je fijasko bio Francuzima da zijane od Bjelorusije, isto kući :D Idemo dalje!

Titan
08.09.2010., 00:51
Ljudi, nemojmo bit na pola srca :) Zijanili smo kod kuće od Francuza, al' gori je fijasko bio Francuzima da zijane od Bjelorusije, isto kući :D Idemo dalje!

A briga nas differAnce poraz Francuza od Bijelih rusa, to nam nimalo ne pomoze, na suprot, ovaj poraz nas vrati tamo gdje smo i bili ili pak nismo htjeli biti.

Ja sam jos uvjek misljenja da mi u fudbalu nemamo Evropski format.

gem
08.09.2010., 09:11
Objektivno i nemamo neke igrace za parirat B reprezentaciji Francuske . Mogu zamisliti da su dosli Ribery , Anelka i ostali . Ne kontam kako se ljudi zanose da smo jaki . Doduse i odnos igraca prema igri je bio los posebno Misimovica koji je po ko zna koji put u vaznim utakmicama redovno najlosiji ( meni poslije Portugala nikad vise ne bi zaigro ) a da je namirio vise od 50 utakmica je skandal . Pijanic je igrao skroz povuceno , dva nova beka Mujdza i Lulic neiskusni . Nemamo igraca . Eno Spahica okrenu Benzema u pola metra . Sanse nismo napravili osim suta Pijanica sa 40 m . Trener je pola ekipe a Pape nije na tom nivou . Sanse postoje za sada a poslije poraza protiv Albanije necemo se imati cemu nadati

Kako nemamo igrace za parirati francuskoj b reki. Neobjektivno ocjenjeno.
Ne igraju ni francuzi na Marsu, i njihovi reprezatativci su u evropskim ligaskim klubovima kao i nasi.
Druga je stvar motivacija, inspiracija, uigranost tima i postavljanje igre prema protivniku.
Ja mislim da smo bili ravnopravan partner, barem prvo poluvrijeme.
Malo me razocarala odbrana, izigravali su vjetrenjace kod drugog gola, mada sam ja misljenja da smo igru izgubili na sredini i na klupi........
@kassel, glavu gore: Jedna si jedina....................

Titan
08.09.2010., 11:46
Kako nemamo igrace za parirati francuskoj b reki. Neobjektivno ocjenjeno.
Ne igraju ni francuzi na Marsu, i njihovi reprezatativci su u evropskim ligaskim klubovima kao i nasi.
Druga je stvar motivacija, inspiracija, uigranost tima i postavljanje igre prema protivniku.
Ja mislim da smo bili ravnopravan partner, barem prvo poluvrijeme.
Malo me razocarala odbrana, izigravali su vjetrenjace kod drugog gola, mada sam ja misljenja da smo igru izgubili na sredini i na klupi........
@kassel, glavu gore: Jedna si jedina....................

Mogao si druze "gem" recenicu do kraja izgovoriti, bez bojaznosti da bih se kassel uvrijedjenim nasao.
Ja vidim tako fudbal kojega mi produciramao, fudbal koji se bazira iskljucivo na parolama patriotizma nimalo me ne interesuje, za mene su odlucujuci rezultati, i ako nemamo rezultata sve druge opcija ohrabrenja za mene su drugorazredne.
Nerece li i sam da smo bili ravnopravan partner, barem prvo poluvrijeme.

Na ovo tvoje navedeno u sustini se nista nemoze nadodati, da ne postoji i drugo poluvrijeme. Sepp Herberger legendarni Njemacki trener je rekao :utakmica traje 90 min. i kako je samo imao pravo u tome.
Znamo u medjuvremenu svi sta je sa time htio reci...mozemo 89 min igrati perfektno ne postignusvsi gol u poslednjoj minuti totalno zatajiti i utakmicu izgubiti i upravo ta poslednja minuta je mjerilo.

Mi moramo 90 min. igrati i nadigrati jednu vrhunsku ekipu i kada to uspijemo tek tada mozemo reci da smo se upisali u vrh velikih svjetskih norometnih sila a do tada smo daleko iza njih ne ulazeci u to ko je ne odgovoran za neuspjehe.
Ne uspjeh je vidan i nemozemo ciniti kao da ga ne vidimo.
__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________________________________

Analiza i uvodni komentar sportskog urednistva Dnevnog Avaza.
http://www.dnevniavaz.ba/thumbnail.php?file=bosna_francuska_121215495.jpg&size=article_medium Detalj sa utakmice (Foto: AP)
Francuzi su u potpunosti nadigrali i savladali BiH na stadionu Asim Ferhatović Hase. Ranjeni "Trikolori" očitali su lekciju našim reprezentativcima i vrlo jasno im pokazali kolika je razlika u kvaliteti između dvije ekipe.

Bio je ovo klasičan poraz naše selekcije u duelima sa velikima. Veoma slično poput sloma u baražu protiv Portugala.
__________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________

Evo, jedan dio komentara vodecih medijskih kuca u Bosni i Hercegovini, kako oni vide naspup nase Reprezentacije protiv Francuske.
Upravo ovako ga vidim i ja.

gem
09.09.2010., 12:54
Lahko je komentarisati poslije utakmice.
I ja napisah, odbrana izigravala "vjetrenjace" hocu reci da su mlatarali rukama i pokazivali ofsajd poziciju francuskih navijaca, al' nej se, ne da svabo, i primismo gol. I to onaj drugi sto nas totalno dotuce.
A, fakat je da smo vazda fasovali kad to nismo zeljeli ili ocekivali.
Normalno je kassel, da se kvalitet mjeri ucinkom na terenu, ali hebi ga, vidis kakve su sve zavrzlame oko i u NS/FS.
Dobar kais pa oplesti po goloj guzici vecinu tih polutruhlih funkcionera da bi nesta pomaklo se s mrtve tacke.
Francuzi angazovali Z.Zidne da podize moral i objasnjava igracima koliko je vazno igrati za SVOJU ZEMLJU.
Hej, covjece, ljudi se hvataju i za slamku kad brodd tone, a nasa uprava briji samo koliko u dzep strpati i koliko ce huligana doci na stadion i ko ce biti isprebijan prije ili poslije utakmice.
* No sve to na stranu, sami zmajevi su morali gristi bolje, zalagati se vise, trcati, boriti se itd itd.
A i Pape ima guzicu u sarajevu a glavu u Parizu, a vodi utakmicu k' fol.
Budi mi pozdravljen do narednog okrsaja, uz onu nasu Jedna si jedina...................

Titan
09.09.2010., 22:23
Lahko je komentarisati poslije utakmice.

Gem....nisam ja tog kova koji rezultat ubiljezi vec za vrijeme zagrijavanja reprezentacije
kao pojedini koji vec prognoziraju 3 ili pak 4 : 0.
Znas li sta je kod mene vrlo zagonetno, a to je , da ti nasi profesionalci (fudbaleri) taj trud i disciplinu ne ponesu sa sobom iz svojih evropskih klubova nego se jednostavno prilagode nasim Bosanskim uslovima i prilikama.

Zaista je moguce da im ne dostaje jedan takav motivator kao sto je to Zinedine Zidane.

gem
01.10.2010., 09:15
Sto ste , vi zeleni, iskljucili kassela bas sad kad se spremamo da komentarisemo utakmicu BiH protiv Albanije.
Ako ga ne vratite odmah nema nista od pravih nepristrasnih komentara na Forumu.
ne daj se kassel!

gem
05.10.2010., 12:34
GOLMANI: Kenan Hasagić (Istanbul BB, Turska), Asmir Begović (Stouk, Engleska).

ODBRANA: Mensur Mujdža (Frajburg, Njemačka), Ognjen Vranješ (Šerif, Moldavija), Safet Nadarević (Eskišehirspor, Turska), Boris Pandža (Mehelen, Belgija), Emir Spahić (Monpelje, Francuska), Adnan Mravac (Vesterlo, Belgija), Sanel Jahić (AEK, Grčka), Muhamed Subašić (Olimpic).

VEZNI RED: Haris Medunjanin (Makabi Tel Aviv, Izrael), Miralem Pjanić (Lion, Fancuska), Elvir Rahimić (CSKA, Rusija), Senijad Ibričić (Hajduk, Hrvatska), Zvjezdan Misimović (Galatasaraj, Turska), Senad Lulić (Jang bojs, Švicarska), Semir Štilić (Leh, Poljska).

NAPAD: Ermin Zec (Genčlerbirligi, Turska), Zlatan Muslimović (PAOK, Grčka), Vdad Ibišević (Hofenhajm, Njemačka), Edin Džeko (Volfsburg, Njemačka).

Ovo je spisak igraca koje je Susic pozvao pod zastavu da brane cast i ugled bosanskohercegovackog fudbala u mecu protiv Albanije.
Ja nista ne dodajem niti oduzimam, nisam mjerodavan. Zelim nasim momcima pobjedu u Ankari.
Dobro bi dosla ta tri boda, momci bi povratili malo poljuljano samopuzdanje a "Pape" bi konacno dokazao da zna sta radi.
Koliko je nas fudbal vrijedan i kako kotira u Evropi, za mene, je najbolji dokaz ovaj spisak igraca.
Samo JEDAN jedini ( i brojem 1) igrac sa ovog spiska igra u Premijer ligi BiH. Ovdje ne zelim komentarisati kvalitet pojedinaca u evropskim klubovima, no zelja mi je da oni u ovom bosanskohercegovackom dresu daju isto onoliko koliko daju za svoj klub, pa cak i vise jer igraju za svoju (i moju) Drzavu.
Sretno!

Titan
05.10.2010., 22:07
08.10.2010 god. Tirana.....
je odlucujuci dan za BiH nogomet...budemo li pobijedili izgledi nisu losi,
budemo li izgubili sve nade za daljni plasman su pokopane.

U svakom slucaju morati ce uloziti puno truda za pobjedu ...
imam predosjecaj da cemo izboriti pobjedu sa bar jednim golom razlike.

adi@
09.10.2010., 13:40
Sušić: Imali smo i igru i rezultat

Safet Susic zvani Pape: Imali smo i igru i rezultat

Jasta Pape!Poslije igre ima uvjek jedan rezultat.Jedino te je komentator nadmasijo kad je reko da smo imali dinamicnu igru.

Jose Mourinho zvani Pape:Sami smo krivi što nismo pobijedili. Prvo poluvrijeme smo imali sve, i igru i rezultat. Primili smo nesretni gol u zadnjoj minuti. Po igri i šansama smo trebali dobiti

Pa naravno smo sami krivi!Nije nam valjda Valentin Incko kriv?Da se Kenjo mozda malo mrdno ne bi ni primio gol u njegovom cosku.

Franz Beckenbauer zvani Pape:Nisam nezadovoljan, jer je Albanija pokazala da je dobra ekipa. Prije početka sam mislio da će se borba za drugo mjesto voditi između nas i Rumunije, a sada su se umiješali i Albanija i Bjelorusija. Kvalifikacije će biti zanimljive do kraja.

Oko Tirane ona je najbolja ekipa.Nedo nam Bog ako se jos i Luxemburg umijesa u tu borbu za drugo ili cak za prvo mjesto.

Louis van Gaal zvani Pape:Gol nas je potpuno poremetio. Trebali ste vidjeti igrače u svlačionici. To je bio psihološki šok od kojeg im je trebalo dosta vremena da se oporave. Zbog toga su nam u drugom poluvremenu Albanci napravili pritisak.

Pravi je to sok od Albanije primiti gol.Neke Fudbalske velesile koji su isto takav glup gol primili nisu se do dan danas od toga poravili.Morat cemo pod hitno da angazujemo nekog psihijatra.

Arsene Wenger zvani Pape:Hasagić je bio povrijeđen, a da nije nikada ne bi primio onaj gol. U odbrani sam imao dva igrača sa žutim kartonom. Da Mravac nije dobio karton ne bih ga zamijenio.

Pa sto si ga onda postavio.Jedino mozda zbog toga da vidis kako se glupira i glumi Ronalda oko gola.A Mravca si zamijenio zato sto ti je reko da hoce od sada da igra Rukomet jer mu Fudbal ne ide tako dobro.

Sir Aleks Ferguson zvani Pape:Izgleda da smo trebali ovdje dati pet komada.Spustimo se na zemlju. Nije ovo neuspjeh. Igra se i dalje. Imamo još šansi da budemo drugi.

Nije Pape!Makar jedan vise nego protivnik.Ma kakav neuspjeh.Ovo je najveci uspjeh Reprezentacije ikada.Nemoj drugi!To je tesko!Lakse ce nam bit za cetvrto mjesto.

Titan
09.10.2010., 13:47
Cijenjeni nogometni analiticari, obozavaoci, kao sto vidite situacije je losija nego sto smo si cak i u snu mogli zamisliti.
Mene haman i ne iznenadjuje, al' hajde, nada umire poslednja...

Rezultati sa taze tabelom :

Albanija.............. Bosna i Hercegovina 1 : 1
Luksemburg..........Bjelorusija. ........... 0 : 0

1. Albanija....................(3)..5 bodova
2. Bjelorusija.................(3)..5
3. Bosna i Hercegovina.(3)..4
4. Francuska.................(2)..3
5. Rumunija...................(2)..2
6. Luksemburg...............(3)..1

Titan
09.10.2010., 13:59
"Pa zar je sramota, ljudi moji, kod kuće izgubiti od Francuske!", likuje komentator bht-1 nakon petarde ubačene na nogometni teren od strane nezadovoljnih bh-navijača.

Ne samo da je sramota, nego je i tragedija što BiH ima ovakve komentatore, ali prevashodno što ima trenere poput Safeta Sušića, odnosno i pročelje nogometnog saveza koje ga je postavilo za trenera bh-reprezentacije. Zbog sličnih pročelja i trenera dogodila nam se Srebrenica u vrijeme kada je Miloševićeva srbonacistička ispostava u RBiH već zadugo bila spremna za konačan poraz. Međutim, gdje se god to pokušalo realizirati, Alija Izetbegović bi preko svojih "trenera" zapovijedio odsudnu odbranu. Stoga, čim sam vidio početni raspored i shvatio namjeru Safeta Sušića, rekao sam da nam ne gine 3 : 0. Da je kojim slučajem za glavnog trenera bh-nogometne reprezentacije doveden bilo koji bh-igrač u sjedećoj odbojci, uvjeren sam da bi i sa Francuskom bilo kao sa Luksemburgom. Naravno, to nije bilo moguće, pošto o tome odlučuje bh-nogometni savez.

Druze kajdara,
mi nemamo kvalitetnu nogometrnu momcad za nesto vise, zar vam to jednom nije jasno.
Mi mozemo igrati nogomet, ali moramo nadigrati protivnika i u tome je cijela filozofija.
Mi to ne mozemo, mi nemozemo prosjecne ekipe nadigrati, a posle toga dolazi trener i rukovodstvo.
Vi i suvise ocekujete od BiH nogometa, stoga i vase razocarenje, ja nisam razocaran jer upravo te rezultate sam i ocekivao.
Sacekajmo sledecu utakmicu.

adi@
09.10.2010., 14:10
Sušić: Imali smo i igru i rezultat

Safet Susic zvani Pape: Imali smo i igru i rezultat

Jasta Pape!Poslije igre ima uvjek jedan rezultat.Jedino te je komentator nadmasijo kad je reko da smo imali dinamicnu igru.

Jose Mourinho zvani Pape:Sami smo krivi što nismo pobijedili. Prvo poluvrijeme smo imali sve, i igru i rezultat. Primili smo nesretni gol u zadnjoj minuti. Po igri i šansama smo trebali dobiti

Pa naravno smo sami krivi!Nije nam valjda Valentin Incko kriv?Da se Kenjo mozda malo mrdno ne bi ni primio gol u njegovom cosku.

Franz Beckenbauer zvani Pape:Nisam nezadovoljan, jer je Albanija pokazala da je dobra ekipa. Prije početka sam mislio da će se borba za drugo mjesto voditi između nas i Rumunije, a sada su se umiješali i Albanija i Bjelorusija. Kvalifikacije će biti zanimljive do kraja.

Oko Tirane ona je najbolja ekipa.Nedo nam Bog ako se jos i Luxemburg umijesa u tu borbu za drugo ili cak za prvo mjesto.

Louis van Gaal zvani Pape:Gol nas je potpuno poremetio. Trebali ste vidjeti igrače u svlačionici. To je bio psihološki šok od kojeg im je trebalo dosta vremena da se oporave. Zbog toga su nam u drugom poluvremenu Albanci napravili pritisak.

Pravi je to sok od Albanije primiti gol.Neke Fudbalske velesile koji su isto takav glup gol primili nisu se do dan danas od toga poravili.Morat cemo pod hitno da angazujemo nekog psihijatra.

Arsene Wenger zvani Pape:Hasagić je bio povrijeđen, a da nije nikada ne bi primio onaj gol. U odbrani sam imao dva igrača sa žutim kartonom. Da Mravac nije dobio karton ne bih ga zamijenio.

Pa sto si ga onda postavio.Jedino mozda zbog toga da vidis kako se glupira i glumi Ronalda oko gola.A Mravca si zamijenio zato sto ti je reko da hoce od sada da igra Rukomet jer mu Fudbal ne ide tako dobro.

Sir Aleks Ferguson zvani Pape:Izgleda da smo trebali ovdje dati pet komada.Spustimo se na zemlju. Nije ovo neuspjeh. Igra se i dalje. Imamo još šansi da budemo drugi.

Nije Pape!Makar jedan vise nego protivnik.Ma kakav neuspjeh.Ovo je najveci uspjeh Reprezentacije ikada.Nemoj drugi!To je tesko!Lakse ce nam bit za cetvrto mjesto.

Uh!Kako sam mogo zaboravit!

Vicente del Bosque zvani Kassel:Cijenjeni nogometni analiticari, obozavaoci, kao sto vidite situacije je losija nego sto smo si cak i u snu mogli zamisliti.
Mene haman i ne iznenadjuje, al' hajde, nada umire poslednja...

Situacija nije losa nego je ***...............
Naravno da tebe ne iznenadjuje jer si ti to sve od pocetka znao!Ja vjerujem da ti Papeta uvijek mozes nadmasit.Znanje koje posjeduju momci u "Alte Herren"vrijedi zlato.

Titan
09.10.2010., 14:18
Uh!Kako sam mogo zaboravit!

Znanje koje posjeduju momci u "Alte Herren"vrijedi zlato.

Ova ti je zlatna izreka adi@, bas ti hvala .

Titan
12.10.2010., 11:49
Jos jedan vrlo los rezultat za nasu reprezentaciju.

Francuska _ Rumunija 2 : 0

1. Francuska.................. (3) 6
2. Albanija..................... (3) 5
3. Bjelorusija.................. (3) 5
4. Bosna i Hercegovina..(3) 4
5. Rumunija.................... (3) 2
6. Luksemburg................ (3) 1

12.10.2010. Rezultati sa tabelom:

Bjelorusija - Albanija.......2 : 0
Francuska - Luksemburg..2 : 0

1. Francuska...................(4) 9
2. Bjelorusija...................(4) 8
3. Albanija......................(4) 5
4. Bosna i Hercegovina..(3) 4
5. Rumunija.....................(3) 2
6. Luksemburg.................(4) 1

gem
14.10.2010., 09:09
Druze kajdara,
mi nemamo kvalitetnu nogometrnu momcad za nesto vise, zar vam to jednom nije jasno.
Mi mozemo igrati nogomet, ali moramo nadigrati protivnika i u tome je cijela filozofija.
Mi to ne mozemo, mi nemozemo prosjecne ekipe nadigrati, a posle toga dolazi trener i rukovodstvo.
Vi i suvise ocekujete od BiH nogometa, stoga i vase razocarenje, ja nisam razocaran jer upravo te rezultate sam i ocekivao.
Sacekajmo sledecu utakmicu.

U pravu si kassel.
Ja sam hebo i bosnu i bosanke poslije ove utakmice. pa kad albaniju ne mogu da na kantaju, eh onda yebi ga......

Titan
14.10.2010., 12:22
U pravu si kassel.
Ja sam hebo i bosnu i bosanke poslije ove utakmice. pa kad albaniju ne mogu da na kantaju, eh onda yebi ga......

Za bosanke ti gem mozem za pravo dati, za bosnu manje:))...ali pogledaj
samo ovu tabelu nasih komsija, koji pod normalnim uslovima imaju samo 15 zdravih igraca, a mi ......kod nas se po terenu setaju takozvane svjetske zvijezde.

1. Crna Gora.............(4) 10
2. Engleska...............(3) 7
3. Svajcarska............(3) 3
4. Bugarska...............(3) 3
5. Wels.....................(3) 0

Nisu li ovi krsni Crnogorci uporediti sa svjetskim cudom i odati im respekt i postovanje u odnosu na nase zvijezde.

gem
14.10.2010., 12:26
Ali nijh vodi moj (bivsi )klupski drug Kranjcar.

bh ultimativ
14.10.2010., 17:47
Za nas je i trece mjesto skoro nedostizno,sledecu igramo ako se ne varam sa Rumunijom,i tu ce mo popushit...i to bi to bilo.:(

Titan
14.10.2010., 20:33
Za nas je i trece mjesto skoro nedostizno,sledecu igramo ako se ne varam sa Rumunijom,i tu ce mo popushit...i to bi to bilo.:(

Budemo li jos i ovu utakmicu 25.03.2011 god. protiv Rumuna izgubili pa cak i nerijeseno
odigrali, tada nam definitivno nema nikakvog spasa, a i ovako je situacija vise nego losa.
Sa direktnom kvalifikacijom se vec sada mozemo pozdraviti, dakle moguca je samo relegacija.

Titan
19.11.2010., 18:56
A sta li se ovo sa nasim forumskim navijacima nama nam nase reprezentacije dogadja.
Nasa reprezentacija pobijedi Slovake u Slovackoj a da ni jedan komentar ne pade.
Losi navijaci , nema sta, onda kada je reprezentacija dobro igrala.
Ako ovako nastavimo slijedimo put Grcke.
Bicemo Evropski prvaci a da smo privredno propali ko Grcka to vec znamo.

Titan
23.12.2010., 01:21
http://mediadb.kicker.de/news/1000/1020/1100/6000/slideshow/746528/image_slshow_imArtikel_0_12.jpg (http://javascript<b></b>:ovSlArticleNext(546523,3))

Stim sto je efikasnost na terenu izostala, bilo je pitanje vremena kada ce doci do ovakve scene na terenu, no refere se nije dao zaplasiti Dzekinim prijetnama.

Drugoligas Cottbus Dzekinom Wolfsburg-u u DFB-Pokalu je ocitao lekciju i eliminisao ih iz daljnjeg takmicenja.

alenkojelenko
21.01.2011., 18:52
http://2.bp.blogspot.com/_1QW1tVTi9Z0/TM1w7ANOwHI/AAAAAAAAA_w/mXrGrvbgBQs/s320/Ljiljan1.png

alenkojelenko
21.01.2011., 18:53
Francuzi su najbolji (http://pornicipornici.com/?cat=16) u grupi, al vjerujem da kad smo domaci (http://pornicipornici.com/?cat=3) mozemo protiv svakog uzeti 3 boda. takodjer vjerujem da nasi tinejdzerski (http://pornicipornici.com/?cat=5) dijamanti poput Pjanica ili Hajrica mogu donijeti prevagu.

Titan
21.01.2011., 19:38
Francuzi su najbolji (http://pornicipornici.com/?cat=16)u grupi, al vjerujem da kad smo domaci (http://pornicipornici.com/?cat=3) mozemo protiv svakog uzeti 3 boda. takodjer vjerujem da nasi tinejdzerski (http://pornicipornici.com/?cat=5) dijamanti poput Pjanica ili Hajrica mogu donijeti prevagu.

O kakvim se ovdje dijamantima radi koji u poslednje dvije utakmice gube 5 bodova
od mogucih 6 ?:sakomuglavu:

tuzlanski
23.03.2011., 19:31
O kakvim se ovdje dijamantima radi koji u poslednje dvije utakmice gube 5 bodova

Nadam se da cemo pocjepati Rumune, Dzeko je u losoj kondiciji glupo bi bilo od selektora da ocekuje od njega puno , mozda da se da sansa nekom mladjem koji je u formi. Vedad moj pule,n egal kako igra, volim ga onako.
Sve je na Papetu nadam se da ce momke postaviti na prave pozicije . Ajmo Bosno ....

No1
25.03.2011., 09:19

O, brusenim dijamntima, cika kassel....., znas onu: sto ih vise brusis oni sve vrijedniji %%-

Titan
26.03.2011., 22:40
O, brusenim dijamntima, cika kassel....., znas onu: sto ih vise brusis oni sve vrijedniji %%-

Drug No1, kassel posmatra fudbal drugim ocima u odnosu na fanatikose,
mene u fudbalu interesuje rezultat, ne ovisno ko i kako se zvao.

Titan
26.03.2011., 22:53
Danasnja pobjeda Bosansko Hercegovacke reprezentacija je ite kako vazna ali brizantnost joj je dala pobjeda Albanije nad Bjelorusima.
Da je Bjelorusija pobijedila i nasa pobjeda bi bila od manjeg znacaja, bila bi haman po nas neizlazna situacija, ovako sanse su uveliko porasle.

Luksemburg - Francuska...........0 : 2
Bosna i Hercegovina - Rumunija..2 : 1
Albanija - Bjelorusija.................1 : 0

1. Francuska....................(5).....12
2. Bjelorusija....................(5)..... 8
3. Albanija.......................(5)...... 8
4. Bosna i hercegovina......(4)...... 7
5. Rumunija.....................(4)..... 2
6. Luksemburg.................(5)..... 1

No1
28.03.2011., 09:12
Drug No1, kassel posmatra fudbal drugim ocima u odnosu na fanatikose,
mene u fudbalu interesuje rezultat, ne ovisno ko i kako se zvao.
Vidis , kassel, da su dijamanti zablistali. Sto ih vise brusis to su sjajniji.
Zamisli samo kako ce blistati kad budu u tvojim godinama\\:D/:YMAPPLAUSE:
Imena niko ne spominje. Meni su svi dijamanti dok nose dres i grb BOSNE i HERCEGOVINE.
Pozelimo momcima uspijeh u Rumuniji i Albaniji, bez obzira ko ih gleda kakvim ocima.%%-

adi@
28.03.2011., 10:07
http://www.youtube.com/watch?v=TsDB1Y5Hr78

Titan
28.03.2011., 11:49
Vidis , kassel, da su dijamanti zablistali. Sto ih vise brusis to su sjajniji.
Zamisli samo kako ce blistati kad budu u tvojim godinama\\:D/:YMAPPLAUSE:
Imena niko ne spominje. Meni su svi dijamanti dok nose dres i grb BOSNE i HERCEGOVINE.
Pozelimo momcima uspijeh u Rumuniji i Albaniji, bez obzira ko ih gleda kakvim ocima.%%-

Mislim drug No1 da je ovo boldirano i po mom shvatanju odlucujuce.
Dakle, uspjeh je vrlo bitan, sada dolazi odlucujuce...ne ovisno kako se igraci zvali a ne ko i kakvim ocima se oni gledaju.

Uveliko bi me interesovalo kako bi se mi ponasali u rukama masuci turskim zastavicama da u timu igra 90% srba i hrvata.
To bi me uveliko interesovalo kako bi se ponasali u ovoj na prvi pogled nakaradnoj drzavi.

Ja uspjeh svima zelim, ne ovisno kako se oni zvali .:YMDAYDREAM:

ps....o kvaliteti fudbala nas dvojica tesko da se razumijemo, ti imas drugu motivaciju kada je u pitanju BiH fudbal
.......a nije je tesko naslutiti, ja takvu motivaciju ne posjedujem, u meni je sportski kao i duh razuma.

adi@
28.03.2011., 12:28
Mislim drug No1 da je ovo boldirano i po mom shvatanju odlucujuce.
Dakle, uspjeh je vrlo bitan, sada dolazi odlucujuce...ne ovisno kako se igraci zvali a ne ko i kakvim ocima se oni gledaju.

Uveliko bi me interesovalo kako bi se mi ponasali u rukama masuci turskim zastavicama da u timu igra 90% srba i hrvata.
To bi me uveliko interesovalo kako bi se ponasali u ovoj na prvi pogled nakaradnoj drzavi.

ps....o kvaliteti fudbala nas dvojica tesko da se razumijemo, ti imas drugu motivaciju kada je u pitanju BiH fudbal
.......a nije je tesko naslutiti, ja takvu motivaciju ne posjedujem, u meni je sportski kao i duh razuma.

A sta mislis kako bi se tek ponasali kad bi doslo 90% Srba i Hrvata da gleda i bodri reprezentaciju BiH a ne kao sto je do sada 99% Bosnjaka.
Kad su mahali na lijevoj strani Turskim zastavama tad su mahali na desnoj strani Hrvatskim zastavama.Inace sam bio na toliko utakmica i nigdje nikakve Turske zastave.

No1
28.03.2011., 15:12
[I]Uveliko bi me interesovalo kako bi se mi ponasali u rukama masuci turskim zastavicama da u timu igra 90% srba i hrvata.

Da to bi bilo interesantno vidjeti, srbe i hrvate u reprezetaciji Turske.
Ako pratis Tursku ligu onda vidis da kod njih igra jako puno fudbalera i nogometasa koji nisu porijeklom Turci. Puno je brazilijanaca, rumuna, srba, sveda, hrvata, poneki zidov ili s africkog podrucja. To odlucuje cijena i kvalitet igraca i tima koji ga placa.
U rep. Njemacke navala i vezni red je od "novih" nijemaca. meni se strasno svidaju. Puni poleta, maste, borbeni produktivni....

Naravno, naravno. Ovo stoji. Ja sam petnaestak godina krstario YU terenima, doduse najmanje u BiH a ito je bilo na pocetku karijere....

Cijenim tvoj sportski duh i duh razuma. Ja dajem podrsku reprezentaciji moje drage domovine, koja je svakim danom sve krnjavija i zalosnija ali najmnje zaslugom mladih sportista.
Ostaj mi zdrav i veseo%%-

adi@
03.06.2011., 19:15
Rumunija - Bosna i Hercegovina 1:3:D:bih:

http://www.youtube.com/watch?v=dhL0yotG0pQ

Sarajka100%
03.06.2011., 20:26

Bravo :loler::bih::bih::bih:

onoffon
04.06.2011., 00:01
Istina je da su na terenu izgledali ocajno neorganizirano i bez imalo pobjednickog duha i motivacije.Ali naprotiv svim kritikama koje po rerezentaciji,sa pravom tuku, sam uvjeren da cemo vec sredinom sljedece sedmice zauzeti ipak drugo mjesto na tabeli.

PS. drage kolegice i kolege forumasi cinjenica je da smo veceras srecom pobijedili,sada bi bili neprikosnoveni vladari 2. mjesta tabele.U tom slucaju bi se veceras nasa reprezentacija ustolicila na 2. mjesto tabele kvalifikacija za EP 2012 u Poljskoj i Ukraini.Nema veze.Glavu gore i gledajmo naprijed pozitivno.

Titan
04.06.2011., 00:11

Djes' adi nogometna neznalice, djes' vidio da patriotizam golve zabija..

Rumunija : Bosna i Hercegovina 3 : 0
katastrofalna igra.....preispitaj tvoje neznanje po pitanju nogometa.

Titan
04.06.2011., 00:24
Istina je da su na terenu izgledali ocajno neorganizirano i bez imalo pobjednickog duha i motivacije.Ali naprotiv svim kritikama koje po rerezentaciji,sa pravom tuku, sam uvjeren da cemo vec sredinom sljedece sedmice zauzeti ipak drugo mjesto na tabeli.

PS. drage kolegice i kolege forumasi cinjenica je da smo veceras srecom pobijedili,sada bi bili neprikosnoveni vladari 2. mjesta tabele.U tom slucaju bi se veceras nasa reprezentacija ustolicila na 2. mjesto tabele kvalifikacija za EP 2012 u Poljskoj i Ukraini.Nema veze.Glavu gore i gledajmo naprijed pozitivno.

Koliko da god mi pozitivno i pogled ka sutra usmjerili, fakt je da mi u nogometu
gore nemamo sta da trazimo.
Nista nam drugo ne preostaje nego da se drzimo parola.

Gledam si danas malu nogometnu naciju Austriju protiv Njemacke,
apsolutno nesretno izgubili, igrali angazirano i nadigrali Nijemce, ali Nijemci u 90 moniti postigose pobjedonosni pogodak.

Rezime bez uljepsavanja : bili smo bolji ali ako sa dobrom igrom nemozemo savladati protivnik nismo ni zasluzili da idemo dalje.

Mi, BiH nismo mogli pobijediti Albaniju i sada katastrofalno fasovali od slabih Rumuna, haman nam se lose pise, u istinu, nesto vise nismo ni zasluzili.

Za moj ukus BiH navijaci su insani bez fudbalskog razuma, ne svi, ali vecinski dio.
Sa kakvim pravom mi mozemo ocekivati od nasih prosjecnih igraca vrhunske uspjehe.

josip_mo
04.06.2011., 02:18
@kassel,
taman konto napisati da si pogriješio, da je Austrija igrala 1:1, kada ono provjerio a tamo 1:2.

Ja definitivno trebam prestati gledati sport, odnodno utakmice reprezentacija.Ali stvarno prestati. Bliže sam 30-im nego 25-im i još uvijek mi smeta i još uvijek se sekiram kao da sam dijete ako izgube. večeras je eto Hrvatska preokrenula i dobila ali mi je zato prvih 76 minuta bilo prava sekirancija.

plivadon
04.06.2011., 06:05
@kassel,
taman konto napisati da si pogriješio, da je Austrija igrala 1:1, kada ono provjerio a tamo 1:2.

Ja definitivno trebam prestati gledati sport, odnodno utakmice reprezentacija.Ali stvarno prestati. Bliže sam 30-im nego 25-im i još uvijek mi smeta i još uvijek se sekiram kao da sam dijete ako izgube. večeras je eto Hrvatska preokrenula i dobila ali mi je zato prvih 76 minuta bilo prava sekirancija.

Bogami nisi ti vise u godinama kada bi sebi trebao dopustiti tolika uzbudjenja .
savjet je da tih devedesetak minuta mirno gledas ribice u akvarijumu pa da ti onda neko polako saopsti rezultat . Od sada cu i ja tako sa nasom repkom BiH .

adi@
06.06.2011., 10:06
Djes' adi nogometna neznalice, djes' vidio da patriotizam golve zabija..

Rumunija : Bosna i Hercegovina 3 : 0
katastrofalna igra.....preispitaj tvoje neznanje po pitanju nogometa.

Jao jesi mi vala kailu uvalio.Kontam da se zato jadikujem na Kontakt temi .
Poslje svega pa tako i utakmice dolaze Klugscheisser (Ljudi koji kake pamet)Ljudi koji vise 24 sata na forumu i svoj znaje iskljucivo crpe sa internet stranica.Ljudi koji nisu ni pogledali utakmicu ali eto sve znaju.
Ja sam vise utakmice od Jugoslovenske i kasnije BiH reprezentacije gledo po stadionama nego sto si ti vidio na televizoru.Ti uopste nisi kompetentna osoba da raspravljas samnom o BH Fudbalu.
Ja cu uvjek tipovat na Bosnu .Ako dobiju drago mi je.Ako izgube onda mi je zao i sutim.Ali to je nesta sto ti nikada neces razumjeti.
Vozdra

Titan
06.06.2011., 13:43
Poslje svega pa tako i utakmice dolaze Klugscheisser (Ljudi koji kake pamet)Ljudi koji vise 24 sata na forumu i svoj znaje iskljucivo crpe sa internet stranica.Ljudi koji nisu ni pogledali utakmicu ali eto sve znaju.
Ja sam vise utakmice od Jugoslovenske i kasnije BiH reprezentacije gledo po stadionama nego sto si ti vidio na televizoru.Ti uopste nisi kompetentna osoba da raspravljas samnom o BH Fudbalu.
Ja cu uvjek tipovat na Bosnu .Ako dobiju drago mi je.Ako izgube onda mi je zao i sutim.Ali to je nesta sto ti nikada neces razumjeti.
Vozdra

E momak adi@, ovdje si se sam diskvalifikovao sa tvojim neznanjem a jos uz to postajes i neukusan.
Tesko sa neznanim i neukusnim insanima diskutovati.:sakomuglavu:

Kod malo vise vremena postaviti cu ti par citata vrsnih BiH nogometasa,
ali ti haman ni to neces htjeti kao ni moci razumjeti, shabanluk te obuzdao.

nego....de ti nama postavi vec sada rezultat BiH : Albanija...hocemol im 8-icu uvaliti u Zenici ?

Susic...vecina ih nije niti "i" od igraca i nije cudo sto sjede na klupi svojih klubova.
..........ko li vam to isprica da vi igrate fudbal na visokom nivou...itd.itd.

Ako nije uspio jedan Barbarez, Salihamidzic ili Balic, pa kako da uspiju ovi prosjecni BiH igraci ?

Titan
06.06.2011., 18:21
Vozdra

S sto bih to cinio, kakva kajla ?
Osvrnuo sam se iskljucivo na tvoju sportski razum po pitanju rezultata jos ne odigrane utakmice, al' eto, adi je vidovit...profulo' si momce adi.

Sta si htio reci ?
Hajde kazi da smo ih igrom rasturili, al' jbg, oni nam uvalise 3 komada..:))
Postajes neukusan i galamis bez potrebe, jedan patriota tvoga kova mora biti bar malo trezveniji.:sakomuglavu:
Preupitaj se ko je u ovom slucaju "Klugscheisser"....haman da si ti sa tvojom prognozom..(imajuci u vidu tvoju neukusnu galamu):))

Ja sam vise utakmice od Jugoslovenske i kasnije BiH reprezentacije gledo po stadionama nego sto si ti vidio na televizoru.

Na svu tvoju i Boziju zalost, nista od toga da si naucio, a i kako bi ako ti vec unapred rezultat znas, samo sto ga profulash.;)

Ti uopste nisi kompetentna osoba da raspravljas samnom o BH Fudbalu.
Eh adi, ovdje ti dajem za pavo.
A kako bi bio i kompetentan sa nekim raspravljati koga rezultat niti uspjeh jedne ekipe ne interesuje, oni kada bi igrali i u shaban ligi rekao bi, neka ih, moji su i najbolji su.
Mene interesuje sport i sportski rezultati.
Izostanu li rezultati ja ih svrstavam pod drugorazredne (Luksemburg, Lichtenshtein, Madjarska, Malta itd.)

:)):)) pa tipuj, ko ti brani.
Pa nismo mi ovdje u cirkusu, ovdje se radi o kvalifikacionim utakmicama za Euro 2012.
Nismo li fasovali 0 : 3, sto nisi cutao ?
Nego, de ti nama vec sada saopsti rezultat od iduce srijede iz Zenice protiv Albanije.

viper77
07.06.2011., 06:57
Ajd' malo stanite na loptu!

A, glede tekme...

Rezultat je bio srazmjeran stepenu manekenstva nase najbolje vrste. Onaj Dzeko konta ako je otisao u City da vise ne mora ni da igra. Mravac (ili sta vec) ima dvije lijeve. Da ih ne nabrajam pojedinacno, zavrsimo pricu sa selektorom - koji ne zna sa njima, i koji ni Slobodu iz Bosanskog Novog ne moze odvesti u takmicenje mjesnih zajednica, a kamoli reprezentaciju na kakvo prvenstvo.

Titan
07.06.2011., 10:39
Ajd' malo stanite na loptu!

A, glede tekme...

Rezultat je bio srazmjeran stepenu manekenstva nase najbolje vrste. Onaj Dzeko konta ako je otisao u City da vise ne mora ni da igra. Mravac (ili sta vec) ima dvije lijeve. Da ih ne nabrajam pojedinacno, zavrsimo pricu sa selektorom - koji ne zna sa njima, i koji ni Slobodu iz Bosanskog Novog ne moze odvesti u takmicenje mjesnih zajednica, a kamoli reprezentaciju na kakvo prvenstvo.

Moguce da si u pravu da kada je trener u pitanju.
Ali kako ono taj isti trener rece : da ga nimalo ne cudi da ti igraci u njihovim klubovima sjede na rezervnoj klupi.

Dali i jedan od nasih reprezentativaca ima i 50% u nogama i glavi sto je u svoja vremena imao Safet Susic.
Pa ni guru Blazevic sa puno kvalitetnijom ekipom nije bogzna nesto vise uspio, a zasto bi to Susicu sa prosjecnim igracima poslo za rukom.

Cista utopija drug viper.
Moguce da sutra pobijedimo hude Albance, tada cemo se ponovo do sledeceg padanja na nos raspjevati i borbene pjevati ali mi nemamo jednostavno zdrave sporstske/nogometne konstantnosti.

Taj ko nema konstantnost tu je neuspjeh zagarantovan.

viper77
07.06.2011., 10:45
Moguce da si u pravu da kada je trener u pitanju.
Ali kako ono taj isti trener rece : da ga nimalo ne cudi da ti igraci u njihovim klubovima sjede na rezervnoj klupi.

Cudilo njega ili ne, On kao trener niti ima autoritet, a ni kvalitet. On ljudima daje pozicije koje nisu gledali ni na TV-u, a kamoli da su igrali ikada.

Dali i jedan od nasih reprezentativaca ima i 50% u nogama i glavi sto je u svoja vremena imao Safet Susic. Pa ni guru Blazevic sa puno kvalitetnijom ekipom nije bogzna nesto vise uspio, a zasto bi to Susicu sa prosjecnim igracima poslo za rukom.

Ima, ali ni Messi ne igra sam, vec igra sa ostalih 10 ljudi.

bh ultimativ
07.06.2011., 10:49
Kakva drzava takva i fudbalska reprezentecija...,sve lopov za lopova,korupcija za korupciju,mito za mito itd.Gade mi se svi zajedno.

Titan
07.06.2011., 10:55
Cudilo njega ili ne, On kao trener niti ima autoritet, a ni kvalitet. On ljudima daje pozicije koje nisu gledali ni na TV-u, a kamoli da su igrali ikada.

Ima, ali ni Messi ne igra sam, vec igra sa ostalih 10 ljudi.

Jeste, imas pravo, ali za razliku od nasih dijamanata Mesi je bez da je dijamant u stanju sam odluciti utakmicu.

Mi se slozili ili ne, nas fudbal se godinama nalazi ondje i gdje mu je mjesto.
Mene to nimalo ne iznenadjuje, ne iznenadjuje me ni neznanje nasih navijaca koji nemoguce uspjehe ocekuju od prosjecne reprezentacije.

sanjanka
07.06.2011., 12:14
Tekma koju su naši reprezentatvci igrali neki dan je bila za Bogu plakati.

Nadam se da će večerašnja biti bar malo bolja:bih::bih::bih::bih:

Titan
07.06.2011., 16:46
Tekma koju su naši reprezentatvci igrali neki dan je bila za Bogu plakati.

Nadam se da će večerašnja biti bar malo bolja:bih::bih::bih::bih:

Sanjanka, nemora ni veceras biti bolje.
Vecers ce biti najvazniji pozitivan rezultat za nasu reprezentaciju.
A pozitivan rezultat su samo 3 boda ne ovisno kako se dolazi do njih.

Titan
07.06.2011., 22:33
Bjelorusija : Luksemburg 2 : 0
BiH..........: Albanija.......2 : 0

1. Francuska.............6....13
2. Bjelorusija.............7....12
3. BiH......................6....10
4. Rumunija...............6.....8
5. Albanija................6.....8
6. Luksemburg...........7.....1

viper77
08.06.2011., 06:55
Nista ono, pa Oni ni trcati ne mogu.

bh ultimativ
08.06.2011., 09:42
Bjelorusija : Luksemburg 2 : 0
BiH..........: Albanija.......2 : 0

1. Francuska.............6....13
2. Bjelorusija.............7....12
3. BiH......................6....10
4. Rumunija...............6.....8
5. Albanija................6.....8
6. Luksemburg...........7.....1

Gledajuci 'vako tabelarno i ne stojimo lose,na terenu je drugacija stvar.Ipak se nadam da cemo ici dalje,nada umire posljednja.:):bih:

sanjanka
08.06.2011., 10:41
Sve u svemu, pobjeda, mada ne ubjedljiva.
Kako sam vidjela sinoć, ništa spektakularno, nisu nešto ni pokazali.
Al et...važno je da su pobjedili :bih:

Titan
08.06.2011., 11:43
Sinoc nesto spektakularno se nije ni ocekivalo, pobjeda i nista drugo.
Ali, sa losom igrom kod malo boljih ekipa se ne ostvaruje pobjeda.

Teoretski dobro na tabeli stojimo, ali praksa nam ukazuje da nismo terenski mocni
za vece poduhvate.

No1
08.06.2011., 14:02
Sve u svemu, pobjeda, mada ne ubjedljiva.
Kako sam vidjela sinoć, ništa spektakularno, nisu nešto ni pokazali.
Al et...važno je da su pobjedili :bih:

1.@sanjanka, nije istina da nisu nista pokazali..
(trebala si biti u svalcionici:)):)):)):)):)):)):)))

2. Moglo bi nesta biti od ovih "zmajeva":
Sinoc procitah recenicu u novinama manjeg entiteta: nasa reprezentacija pobijedila je Albaniju
Ne. mogu da povjerujem!:-\\
Al' nek im je sa srecom. Zmajevima protiv Belorusije, izgubljenim sinovima bozijeg naroda u povratku svom i sa svojim%%-%%-%%-%%-

sanjanka
08.06.2011., 14:10
1.@sanjanka, nije istina da nisu nista pokazali..
(trebala si biti u svalcionici:)):)):)):)):)):)):)))

2. Moglo bi nesta biti od ovih "zmajeva":
Sinoc procitah recenicu u novinama manjeg entiteta: nasa reprezentacija pobijedila je Albaniju
Ne. mogu da povjerujem!:-\\
Al' nek im je sa srecom. Zmajevima protiv Belorusije, izgubljenim sinovima bozijeg naroda u povratku svom i sa svojim%%-%%-%%-%%-

Pa dobro, ako si ti bio tamo, slobodno podjeli slike, necu se ja buniti :D ( i tako sam cini mi se jedina djevojka na ovoj temi :D )...mada, meni jedini Spahić nešto dobro izgleda :D

A za manji entitet, to je i meni čudno, čuj sad je "nasa" repka, a prije molili Boga samo da što više gubimo.

plivadon
08.06.2011., 14:26
A za manji entitet, to je i meni čudno, čuj sad je "nasa" repka, a prije molili Boga samo da što više gubimo.
Za sve je umma kriv, kako je priznao RS nista vise nece biti kao prije .:-W

plivadon
03.09.2011., 16:06
Sta je ba ovo ? Niko da cestita momcima i Susicu ?
Svaka im cast .

bh ultimativ
03.09.2011., 16:08
cestito sam ja na chatu sinoc:D

plivadon
06.09.2011., 22:11
:bih::bih::bih:

Queen
06.09.2011., 22:13
I ko dade go?

bh ultimativ
06.09.2011., 22:14
Bilo je tijesno i naporno ali smo ga ipak dali 1:0

za Bosnu i Hercegovinu...bravo Miske!!

Idemo daljeeeeee....:):bih::bih:

plivadon
06.09.2011., 22:14
Misimovic , legenda

Queen
06.09.2011., 22:16
Svaka cast :)
http://www.youtube.com/watch?v=YFwUovSdU40

adi@
20.09.2011., 10:51
http://www.youtube.com/watch?v=tzMNv3_SNM8

Francuska - BiH (Pariz, 11. Oktobar 2011- Karte/Prevoz...)

Online kupovina karata za utakmicu
http://www.ticketnet.fr/
http://accueil.stadefrance.com/customers/evenement/france---bosnie-herzegovine
http://www.placeetvous.fr/

Bus/avio aranzmani iz BIH
Bus aranzmani
http://www.centrotours.ba/loc/franbihbus.wbsp (315 KM)
http://www.solazur.ba/sport/fra-bih.php (215 KM - 435 KM)
http://www.bhfanaticos.com/index.php/bo ... -francuska (300 KM)

Avio aranzmani
http://www.solazur.ba/sport/fra-bih.php (od 999 KM)
http://www.centrotours.ba/loc/franbihavionch.wbsp Charter let br. 1
http://www.centrotours.ba/loc/franbih7davion.wbsp Charter let br. 2

Lokacija nasih navijaca na stadionu Stade de France
A zona (kompletna)
B zona (kompletna)
C zona (3,4,5,6, 7,8,9,10)
E zona (1,2)
H zona (11,12)
Y zona (13,14,15,16)
Z zona (3,4,7,8,9,10,11,12,13,14)

Smjestaj u Parizu s web adresama hotela
http://www.booking.com/city/fr/paris.html?aid=303948;label=paris-gwJ6F1uO4DlPIH1Cfkh3CwS4013676381;ws=&gclid=CNDYkM_jqasCFdM55QodwEEa2A

Javnih parking
http://www.parkingsdeparis.com/EN/index.php

Gradski transport
http://europeforvisitors.com/paris/articles/paris-metro-tickets.htm
http://www.placeetvous.fr/
http://www.ratp.fr/en/ratp/c_21892/acce ... -airports/
http://www.aeroportbeauvais.com/index.php?lang=eng

Gdje izaci u Parizu
http://www.tripadvisor.com/Attractions-g187147-Activities-c20-Paris_Ile_de_France.html

Okupljanja u 13h na platou Louvra
http://images.travelpod.co.uk/users/kamyp/2.1189105200.exterior-of-the-louvre.jpg

Okupljanje u 16h sa navijacima BHF na Porte de Pantin
http://2.bp.blogspot.com/-bLFBgrToUzk/Taw5xKvIkgI/AAAAAAAAAB0/q5KSc78D0mU/s1600/2.jpg
http://www.ile-saint-louis.com/wp-content/uploads/2011/05/Le-Cafe-de-la-musique-porte-de-la-vilette-paris-blog-hotel-du-jeu-de-paume-paris.jpg

Dominantna boja bh navijaca - znak raspoznavanja!
Bijeli dresovi
http://4.bp.blogspot.com/_g-Ylxb54NUc/ShrUwKWjGPI/AAAAAAAAHiM/5LpjA-Us8Wk/s400/Bosnia+&+Herzegovina+2008-10_+Match.png

adi@
04.10.2011., 23:25
http://www.youtube.com/watch?v=NYS-b2BG29I&amp;feature=related

adi@
07.10.2011., 15:36
Jucer je nazalost porazena nasa U21 selekcija sa 3:0 od Njemacke.Medjutim interesantno je najava te utakmice.
Aferim Svabe.

http://news.tv-sport.de/wp-content/themes/tvsportnews/images/05-10-2011-Deutschland-Bosnien-Herzegowina.png

josip_mo
07.10.2011., 19:54
Dar Mar-Idemo Do Kraja

ajmoooo Hrvatskaaaaa!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Zv1QjhuERzg

bh ultimativ
07.10.2011., 20:00
Naprijed BOSNO i HERCEGOVINO!!

:bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih:

bh ultimativ
07.10.2011., 20:18
2:0 za BOSNU!!

bh ultimativ
07.10.2011., 20:26
3:0 za nepobjedive!!;):D

fazlic
07.10.2011., 21:22
5:0, 60 minuta utakmice.

Istina je da je Luxemburg slaba ekipa ali ova pobjeda dize krila nasim igracima u susretu sa Francuskom.

Sestdeset i neki minut i smetnje na bh1. Trenutno nema prijenosa.

75 minuta opet proradio bh1.

gustav
08.10.2011., 00:09
5:0, 60 minuta utakmice.

Istina je da je Luxemburg slaba ekipa ali ova pobjeda dize krila nasim igracima u susretu sa Francuskom.

Sve utakmice se sada zaboravljaju ... Za Vas je jedino važna utakmica protiv Francuza ... Iskreno receno , ne vidim kako BiH moze pobijediti Francusku u utorak ...

deflorator
08.10.2011., 00:18
Da nije bilo onih lokvi na stadionu sto su zaustavljale duge lopte, pukla bi i sedmica, 100%... U Pariz po prvo mjesto, 20.000 navijaca BiH spremno za utorak!!!

adi@
08.10.2011., 00:21
Sve utakmice se sada zaboravljaju ... Za Vas je jedino važna utakmica protiv Francuza ... Iskreno receno , ne vidim kako BiH moze pobijediti Francusku u utorak ...

Nemoj se plaho sekirati za BiH.Kad vas Slovenci budu naklepali u utorak popit cu jednu extra pivu u Francuskoj na to.

deflorator
08.10.2011., 00:30
yebo te, Estonija prestize Srbiju! Uvalise Sj. Irskoj pred kraj gol za 1:2. Srbi sad moraju dobiti Sloveniju u Sloveniji da idu dalje... Bice gusto!

adi@
08.10.2011., 00:33
yebo te, Estonija prestize Srbiju! Uvalise Sj. Irskoj pred kraj gol za 1:2. Srbi sad moraju dobiti Sloveniju u Sloveniji da idu dalje... Bice gusto!

Nece bit gusto nego ce bit velika tuga u Srbistanu.:dancing:

Titan
08.10.2011., 00:41
Ko pobijedi taj ide dalje, samo se plasim da bude li BiH u zavrsnici da nebude kanata za nabijanje,
ali sta fali, u posljednjem prvenstvu bili su Francuzi i Italijani, poslije ocitanih lekcija u fudbalu bar su puno sta naucili,
ponovo su uspjeli formirati uspjesan tim.

Fenomen je Crna Gora, sa samo petnaest zdravih i sposobnih igraca,
kako rece njemacki reporter : drzava sa pola miliona stanovnika protiv 50 miliona, i ipak na kraju 2:2.

deflorator
08.10.2011., 00:54
Vatreni :D

http://www.spiegel.de/images/image-269570-panoV9-dlgp.jpg

adi@
08.10.2011., 12:54
:YMPARTY::YMPARTY::YMPARTY::YMPARTY::YMPARTY:

http://www.youtube.com/watch?v=8lj7H9xNiw8

bh ultimativ
08.10.2011., 16:30
bit ce vruce u Francuskoj...ako nista bar se mozemo skupo prodat jer i francuzi imaju svoj pritisak...moglo bi svasta bit:):bih:

bh ultimativ
08.10.2011., 19:13
http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/58176-safet-susic-nije-ocekivao-ovakvu-pobjedu-protiv-luksemburga-sada-imamo-dvije-sanse-jednu-cemo-valjda-iskoristiti.html

valjda cemo jednu sansu ubost u svoju korist:)

Titan
08.10.2011., 19:26
bit ce vruce u Francuskoj...ako nista bar se mozemo skupo prodat jer i francuzi imaju svoj pritisak...moglo bi svasta bit:):bih:,,

Ja ovdje vidim jednu ogromnu prednost za Bosnu i Hercegovinu.
Francuzi su pod ogromnim pritiskom, mi, mi smo ispunili sva nasa ocekivanja, da smo se kvalifikovali za relegaciju je jedan veliki uspjeh.

Ovdje Bosna i Hercegovina nema sta da izgubi, svaki metar osvojenog prostora ka Francuskom golu je uspjeh.
Budemo li pobijedili biti ce to izvrsna stvar, nebih cak ni rekao da je nemoguce, ite kako je moguce,
moguce je iz razloga sto sa ovom utakmicom nasi igraci mogu da udju u anale Bosansko Hercegovackog sporta.

Izgubili ili pobijedili, istinski se radujem tom mecu, dobro moguce da sa jaranima vozimo za Paris.:bih:

deflorator
08.10.2011., 21:54
Oho Titane, jel se to sprema armada iz Kassela :D

bh ultimativ
08.10.2011., 22:27
ovo samo da jos uljepsam dojmove i kazem;Nedaj se BOSNO!:):bih:

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/58219-mladi-bh-nogometasi-nakon-rusije-savladali-i-irsku.html

adi@
10.10.2011., 23:02
http://img338.imageshack.us/img338/6946/zmajevi1.jpg

bh ultimativ
11.10.2011., 11:05
veceras za veceru PIJETLOVI http://www.fussball24.de/img/m/33712-gallischer-hahn.jpg;):bih::bih:

Titan
11.10.2011., 11:29
veceras za veceru PIJETLOVI http://www.fussball24.de/img/m/33712-gallischer-hahn.jpg;):bih::bih:

Prerano si poceo spremati horozovinu,
pazi da nebude za veceru burek od krompira ili zeljanica...:))

bh ultimativ
11.10.2011., 11:51
Prerano si poceo spremati horozovinu,
pazi da nebude za veceru burek od krompira ili zeljanica...:))

mah meni je titane "horozovina" za veceru vec samim tim da smo dogurali do ove dimenzije da igramo zavrsnu sa horozima tricolore...;)i to tako da i horozima podosta gori pod nogama...:dancing::bih:

Queen
11.10.2011., 21:39
Dzekoooooooooooooo

plivadon
11.10.2011., 21:47
Bit ce piletine veceras :bih:

Titan
11.10.2011., 23:04
Cemu cijeli optimizam ?
Mogli smo 3 : 0 voditi u Francuskoj, objektivno gledano bili smo puno bolji od Francuza,
i na kraju krajnje naivan penal.
Dali je na kraju ipak doslo do izrazaja nase ne iskustvo, ne iskustvo takozvanih malih ekipa ?
Steta, steta, steta !!

plivadon
11.10.2011., 23:09
Svejedno bila je dobra tekma i dokaz da spadamo u vrh svjetskog fudbala .

bh ultimativ
11.10.2011., 23:10
mozda je lakse dosuditi penal maloj ekipi nego velikoj?!:(

al nema veze,sad nas nece vise zaboravit dugo vremena...:):bih:

plivadon
11.10.2011., 23:12
mozda je lakse dosuditi penal maloj ekipi nego velikoj?!:(

al nema veze,sad nas nece vise zaboravit dugo vremena...:):bih:

Bio je cisti penal nije do sudije .

deflorator
12.10.2011., 01:08
Umor brate mili. Kada imaju snage, mogu i Argentinu nadigrati, ali poslije 50, 60 minuta igre padne snaga. Uvijek bolje odigramo prvo poluvrijeme a drugo sta bude...

deflorator
12.10.2011., 01:31
Bio je cisti penal nije do sudije .

Nije bio, sudija je pogrijesio!

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/297826_10150409145309328_612549327_10084864_690933 270_n.jpg

plivadon
12.10.2011., 10:11
Nije bio, sudija je pogrijesio!

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/297826_10150409145309328_612549327_10084864_690933 270_n.jpg

Yebo nanu svoju pa ovo je bilo izvan 16 metara .

bh ultimativ
12.10.2011., 11:00
Yebo nanu svoju pa ovo je bilo izvan 16 metara .

a pozurio si sinoc da opravdas "stvar"...rekoh li ja tebi,al nema veze znam ja da si ti nepristrasan...;)

plivadon
12.10.2011., 11:07
a pozurio si sinoc da opravdas "stvar"...rekoh li ja tebi,al nema veze znam ja da si ti nepristrasan...;)

Ovo nisam vidjeo sinoc . Sudija je peder 'ebali ga francuzi ali svejedno imamo tim koji ce tek da pokaze sta zna .
Samo da nas ne zakaci baksuzni Portugal u barazu .

josip_mo
12.10.2011., 11:54
A što ako nas zapadne BH u dodatnim kvalifikacijama???
Nažalost bilo bi opsadno stanje u Mostaru.
Od svih reprezentacija sa prostora ex Yu BH igrači najviše igraju srcem.
Najvjerojatnije će nositelji biti Hrvatska, Portugal, Irska i Češka.
Hrvatskoj bih želio Estoniju. Tursku nikako. BH i CG bi bile nekakav kompromis između Estonije i Turske.
Hrvatskoj dajem više od 60% šanse za prolaz protiv svih reprezentacija osim sa Turskom. Tu bi bilo oko 50-50.
BH ima šanse protiv Irske i Češke.

Titan
12.10.2011., 22:59
Hrvatskoj bih želio Estoniju. Tursku nikako. BH i CG bi bile nekakav kompromis između Estonije i Turske.
Hrvatskoj dajem više od 60% šanse za prolaz protiv svih reprezentacija osim sa Turskom. Tu bi bilo oko 50-50.

A sta sta ?
Pa odigrali bi dvije relegacione utakmice i ostali bi u vasoj lipoj....:))

bh ultimativ
13.10.2011., 08:07

nista pajdo,bas nista...NISTA vi niste bolji od nas ni jedan( i ovim prokletim francuzima sudija dodijelio dzaba penal inace bi otisli u tri P.M.)...jedino imate vise love i vise saveznika svukuda pa i u UEFI...a igracki nisat niste bolji od nas...;)

josip_mo
13.10.2011., 12:39
nista pajdo,bas nista...NISTA vi niste bolji od nas ni jedan( i ovim prokletim francuzima sudija dodijelio dzaba penal inace bi otisli u tri P.M.)...jedino imate vise love i vise saveznika svukuda pa i u UEFI...a igracki nisat niste bolji od nas...;)

aaaa, hahahaha

OK, budemo vidjeli kome opanci a kome gumene čizme, hahahahahaa
:loler:

bh ultimativ
13.10.2011., 12:56
aaaa, hahahaha

OK, budemo vidjeli kome opanci a kome gumene čizme, hahahahahaa
:loler:

;)zna se kome cemo opanke(osim onih vjecitih opancara...ima ih znas vec ko je to),tebi zato sto je kod tebe dole kamenjar nema blata ni za lijeka a meni gumene cizme,kod mene na sjeveru dolazi duga jesen i zima...a Bosna ako Bog da ide dalje...a i Hravtska:bih:...svej' to nase;)

josip_mo
13.10.2011., 12:59
Je, svi smo mi naši. Samo to ti je ko i sa rodbinom. Ne volimo se uvijek baš najviše.
Dobro, ja sam sa svom rodbinom dobar ali mnogi nisu. :loler:

bh ultimativ
13.10.2011., 13:02
Je, svi smo mi naši. Samo to ti je ko i sa rodbinom. Ne volimo se uvijek baš najviše.
Dobro, ja sam sa svom rodbinom dobar ali mnogi nisu. :loler:

:)):))pa dobro Josipe jest da je tako kako kazes ali ipak ima dana da se cak i rodbina pozeli=))

bh ultimativ
13.10.2011., 13:06
http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/59028-live-u-toku-izvlacenje-u-krakovu-bih-ceka-protivnike-u-barazu.html

ufff!mi o vuku a medvjedi vec na vrata?!:confused::confused:

viper77
13.10.2011., 13:13
portugal

plivadon
13.10.2011., 13:16
portugal
Lele , k'o da im je Dr. Lecter bac'o kasike .

Titan
13.10.2011., 13:19
portugal

E neka ide sada u tri one stvari,
ali neka sada znaju da cemo ih u njihovim ladjama potopiti da cemo ih gologuze kuci vratiti.:D

labosanka
13.10.2011., 13:23
:bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih: Hrvatska imala super srecu. A Portugalci uuuuuuhhhh. Bit ce zanimljivo, kada Dzeko Elementarna nepogodna krene, steta Mujdja nece igrati.

ŠTIMAC: DŽEKO JE ELEMENTARNA NEPOGODA (http://www.otisak.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=7301:timac-deko-je-elementarna-nepogoda-&catid=5:sport&Itemid=192) četvrtak, 13 Oktobar 2011 07:02
http://www.otisak.ba/templates/gk_twn2/images/emailButton.png (http://www.otisak.ba/index.php?option=com_mailto&tmpl=component&link=db980a792911c532ad75b476d8f6643fe6bae643) http://www.otisak.ba/templates/gk_twn2/images/printButton.png (http://www.otisak.ba/index.php?view=article&catid=5%3Asport&id=7301%3Atimac-deko-je-elementarna-nepogoda-&tmpl=component&print=1&layout=default&page=&option=com_content&Itemid=192) http://www.otisak.ba/templates/gk_twn2/images/pdf_button.png (http://www.otisak.ba/index.php?view=article&catid=5%3Asport&id=7301%3Atimac-deko-je-elementarna-nepogoda-&format=pdf&option=com_content&Itemid=192)

http://www.otisak.ba/images/stories/septNEW/igor-stimac.jpgŠtimac: BiH je nalošiji izbor za Hrvatsku

Igor Štimac, nekadašnji fudbaler Hrvatske i fudbalski trener, gostujući večeras na HRT-u u okviru emisije o kvalifikacijama za EURO 2012, kazao je više puta da Hrvatskoj nikako ne bi bilo dobro da za protivnika u baražu dobije reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

"Bosna i Hercegovina je najlošiji izbor za Hrvatsku u dodatnim kvalifikacijama, to je ekipa koja sugeriše oprez, a selektor Sušić trenutno "bere" plodove rada Ćire Blaževića. To je jedna kompaktna cjelina, jer ko reprezentaciju Francuske drži 70 minuta na njihovoj polovini terena zaslužuje respekt, te ih nikako ne želimo za protivnike u baražu", kazao je Štimac.

Nekadašnji "vatreni" osvrnuo se i na pojedine igrače BiH. "Džeko je elementarna nepogoda za bilo koju odbranu, a u reprezentaciji Bosne i Hercegovine igra puno igrača iz velikih klubova, tu su pored Džeke, Misimović, Pjanić, te ih definitivno ne bih volio viditi kao protivnike Hrvatskoj u dodatnim kvalifikacijama", konstatovao je Štimac, koji se na kraju osvrnuo i na stanje u reprezentaciji Hrvatske.

"Moramo se zapitati zašto sve ove uslovno slabije rangirane reprezentacije u baražu žele baš Hrvatsku za protivnika", zaključio je Štimac. /agencije/otisak.ba/

bh ultimativ
13.10.2011., 13:24
MAMU im europsku,slucajno pa opet Portugal

josip_mo
13.10.2011., 14:07
Ajde, sada barem neće biti turskih navijača u Istočnome Mostaru. :biggrin:

Sretno BH. Brate, više su i zaslužili. Često blizu a nikako otići.

Hrvatska je ipak favorit protiv Turske. Samo Bilić me brine.

bh ultimativ
13.10.2011., 14:16

lose druze i po nas ali i po vas,kurate smo srece obadvoje...nemoj potcijenit tursku,oni su srcani igraci i igraju iz ponosa a to je uvijek zafrkano...,

nismo mogli losije proci,ali sanse su u svakom slucaju tu..."i mi konje za trku imamo"...:)

adi@
14.10.2011., 12:56
Kakva atmosfera.Kakav narod.Kakva Reprezentacija.:bih:

http://www.youtube.com/watch?v=6Zbiwt0XDBI&amp;feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=3U0kaxtsm0s

plivadon
14.10.2011., 22:03
http://www.youtube.com/watch?v=AeO9BlOAKjs&amp;feature=player_embedded

fazlic
14.10.2011., 22:40

Mozda nece biti turskih navijaca u Mostaru...mozda i hoce...
Vidim te neki dan navijas za drugu susjednu zemlju a ni traga ni glasa za svoju domovinu.
Da li ce tebi biti cudno i zalosno kad ja budem navijao za Tursku a ti za Hrvatsku?

Gramaticka greska ili namjerno ucinjena gramaticka greska. (Vise smo i zasluzili)

josip_mo
15.10.2011., 01:11
Kolega Fazliću, Domovina je jedna za čovjeka. A nije opasana državnim granicama. Jer da jeste, danas bi je bilo a sutra ne, a za 500 godina tko zna što i kako.

A ne vidim što je čudno da Hrvat navija za Hrvatsku?? Onda je npr. čudno i da igra za Hrvatsku, zar ne??
A čudno jeste da pojedinci navijaju za Tursku i Brazil a sa tim zemljama nemaju ništa.

Ali ne offtopiČimo.

odani
16.10.2011., 05:46
@ josipe

kako je zivjeti u ljubuskom(bih) i sijati duhan a moliti boga da kisa pada u hrvaskoj,ma kod vas hercegovaca je sve moguce!

sem sti si katulik ne vidim da imas ikakve veze sa hrvaskom, kao ni ja sa turskom,samo mi nije jasno zasto ne navijas za brazil jer je on najveca katolicka drzava a ne hrvaska.

josip_mo
16.10.2011., 19:40
@ josipe

kako je zivjeti u ljubuskom(bih) i sijati duhan a moliti boga da kisa pada u hrvaskoj,ma kod vas hercegovaca je sve moguce!

sem sti si katulik ne vidim da imas ikakve veze sa hrvaskom, kao ni ja sa turskom,samo mi nije jasno zasto ne navijas za brazil jer je on najveca katolicka drzava a ne hrvaska.

Duhan se ne sije, duhan se sadi.

Yoker
16.10.2011., 20:20
A čudno jeste da pojedinci navijaju za Tursku i Brazil a sa tim zemljama nemaju ništa.

Zašto ne bi navijali za Tursku ili Brazil.Nebitno da li Turska igra ili ne protiv Hrvatske.
Procjenjuje se da u Turskoj živi oko 4 miliona Bošnjaka.
http://www.tomislavjonjic.iz.hr/14-2-KOMSIC-ZELJ-INTERVIEW.jpg

adi@
19.10.2011., 01:52
http://www.youtube.com/watch?v=goz-u8B-JEU&amp;feature=player_embedded

adi@
19.10.2011., 14:41
Pokazali smo da samo jaki

Mi smo ta bajka, samo nismo još svjesni

Može li čovjek da se osjeća u isto vrijeme slomljeno i razočarano, ali i ponosno? Može. I onaj drugi osjećaj će već za koji sat da pobjedi onaj prvi koji je samo izliv emocija i žal za nečim što je već bilo u rukama, a onda je nestalo.

Igrala je Bosna i Hercegovina u Parizu jednu od najboljih igara otkad smo samostalna država. Papetovi Zmajevi su po svim parametrima u 60 minuta meča držali u šahu Pijetlove koji su imali tek jedan periodičan pritisak u kome su na žalost i postigli gol.
Prvih 10. minuta smo ih tako stisli da nisu znali gdje se nalaze. Da nije jednom Remy pobjegao, ali je Hasagić osjetio opasnost i sve riješio zaboravili bismo da smo gosti jer je sve izgledalo kao da igramo u Zenici. Pape je frontalno i hrabro napao Blanca i zaista je bilo pitanje momenta kad ćemo postići gol. Zmajevi su jurili do perfekcije, a Edin Džeko je po zna koji put prekrasnim golom pokazao zašto je majstor, zašto je Dijamant.

Nekad sam gledao i divio se Njemačkoj kakav je to stroj koji melje. Doživeo sam i da moja reprezentacija igra tako. Divan je to osjećaj.

Nismo imali sreće sa povredom Hasagića, nismo imali sreće sa povredom Mujdže, počeli su nas Pijetlovi stiskati, počeli su i oni konačno igrati. Kad nas je Begović panterskom intervencijom spasao pogotka poslije slobodnjaka Nasrija stvarno sam već u mislima imao ulice gradova u BIH preplavljenih navijačima i plavo-žutim zastavama. Ali, nije nam se dalo. Pokazano je na bijelu tačku i to je to. Svaka diskusija je besmislena. Pokušali smo do kraja, dali sve od sebe, ali sretniji ide dalje. Samo sretniji i ništa više od toga. Očitali smo im lekciju, ali takav je fudbal. Toliko ga volim, a toliko je okrutan.

Ne smijemo gubiti vrijeme za veće analize. Za 24 sata ćemo dobiti protivnika u baražu i istog momenta ga moramo početi analizirati. Papac i Pandža imaju po dva žuta katona i još njih 10 među kojima i Spahić, Rahimić, Lulić, Mujdža, Ibišević, Salihović po jedan. Mnogo smo utakmica odigrali i to je nešto što se ne može izbjeći.

A, nakon ovih 10 utakmica zaista imamo razlog za zadovoljstvo. Šest pobjeda, po dva remija i poraza, pet puta sačuvana mreža, samo dva puta je primljeno više od jednog gola, tek u dva navrata nismo zabili. Dobili smo čvrstinu, samopouzdanje, vrhunskog selektora, a individualni kvaliteti nikad nisu bili sporni. Zato će i tuga nestati, a mjesec dana ćemo čekati na baraž i prolaz. Tako će biti ako svi vjerujemo.

Jednom je bio jedan klub čiji su igrači uživali u bljesku pobjede, a nakon poraza je glava bila uvijek gore. Oni su bili velika bajka svjetskog fudbala. Ponosan sam i što je i naša reprezentacija takva kao i naš selektor i stručni štab, kao i naši igrači, naši navijači. Mi smo ta bajka, samo što mnogi još nisu svjesni toga.

Momčine, Zmajevi, idemo dalje. Biće sve u redu.

objavio: M. Mijajlović

http://sportsport.ba/slike/sadrzaj_1/francuska_bosna_v74.jpg

deflorator
21.10.2011., 22:53
Mozemo im srduknut 3 komada ko sale. Kipar im je uvalio 4 u Portugalu za konacnih 4:4, hej Kipar!! Pa mi bi ih trebali pojest za veceru...

Titan
22.10.2011., 01:10
Mozemo im srduknut 3 komada ko sale. Kipar im je uvalio 4 u Portugalu za konacnih 4:4, hej Kipar!! Pa mi bi ih trebali pojest za veceru...

Polako momci, nakon 90 min. svode se racuni, a jos uvijek mi pred ocima ona prosla relegacija
protiv Portugalaca, tada su nam po pitanju taktike muski lekciju u fudbalu ocitali.

Istina da imamo trenutno uigraniju ekipu ali Portugalci nisu uopste za podcijeniti, mogu svakog protivnika pobijediti.
Budemo li uspjeli biti ce to jedan perfektan osjecaj i veliki poduhvat nase reprezentacije...nadajmo se.

@adi...video montaza...nema ni grama istine, izjave ovakve vrste su nemoguce..

http://www.youtube.com/watch?v=goz-u8B-JEU

deflorator
22.10.2011., 14:13
hehhe xD

Prehladit ce se ta maza u Zenici pravo.

josip_mo
22.10.2011., 14:57
Realno gledajte.
Problem svih navijača ali i vodstava kod svih ex yu reprezentacija je nerealnost i nerealna očekivanja.
Tako je Bilić govorio da je realno da smo sada mi favoriti protiv Engleza pa nas ispališe u dvije utakmice 9:2.
Francuska jeste jaka reprezentacija ali nije iz top sada. Portugal jeste odigrao loše ali je i dalje za klasu (barem) bolji od BH.
Isto kao što je Turska tu negdje sa Hrvatskom. A ne dosta slabija od Hrvatske kako ja želim.

Ne stvarajte euforiju jer realno BH je dosta slabija od Portugala. Ali imajte pozitivno ozračje, nadu i želju. I onda možda uspijete. A sa lažnim i nerealnim entuzijazmom sigurno ispadate.

adi@
22.10.2011., 16:09
Polako momci, nakon 90 min. svode se racuni, a jos uvijek mi pred ocima ona prosla relegacija
protiv Portugalaca, tada su nam po pitanju taktike muski lekciju u fudbalu ocitali.

Istina da imamo trenutno uigraniju ekipu ali Portugalci nisu uopste za podcijeniti, mogu svakog protivnika pobijediti.
Budemo li uspjeli biti ce to jedan perfektan osjecaj i veliki poduhvat nase reprezentacije...nadajmo se.

@adi...video montaza...nema ni grama istine, izjave ovakve vrste su nemoguce..

http://www.youtube.com/watch?v=goz-u8B-JEU

Kunem se ovog Foruma mi da je sve istina sta je rek`o Christiano Maza.

adi@
22.10.2011., 16:35
Realno gledajte.
Problem svih navijača ali i vodstava kod svih ex yu reprezentacija je nerealnost i nerealna očekivanja.
Tako je Bilić govorio da je realno da smo sada mi favoriti protiv Engleza pa nas ispališe u dvije utakmice 9:2.
Francuska jeste jaka reprezentacija ali nije iz top sada. Portugal jeste odigrao loše ali je i dalje za klasu (barem) bolji od BH.
Isto kao što je Turska tu negdje sa Hrvatskom. A ne dosta slabija od Hrvatske kako ja želim.

Ne stvarajte euforiju jer realno BH je dosta slabija od Portugala. Ali imajte pozitivno ozračje, nadu i želju. I onda možda uspijete. A sa lažnim i nerealnim entuzijazmom sigurno ispadate.

Ti se plaho nesekiraj za Reprezentaciju Bosne i Hercegovine:bih:.Nego hop hop u Istambul kad si vec toliki navijac za Hrvatsku.Turcini vec cekaju tebe.

Luis Figo: Neće biti kraj svijeta ako Portugal ne ode na EP!

Titan
23.10.2011., 01:58
Ti se plaho nesekiraj za Reprezentaciju Bosne i Hercegovine:bih:.Nego hop hop u Istambul kad si vec toliki navijac za Hrvatsku.Turcini vec cekaju tebe.

Luis Figo: Neće biti kraj svijeta ako Portugal ne ode na EP!

Nikada nisam mogao razumjeti da ima skupina insana (gomila skupina insana) sa BiH drzavljanstvom,
koji iz nekakvih ludih inatskih tenzija navijaju za strane reprezentacije..SRBIJU, HRVATSKU ili TURSKU....
sa ciljem da drugima prkose, i to su navijaci..obicni huligani su to.

A Luis Figo ima potpuno pravo, bilo sta drugo da bi Safet Susic izjavio bilo bi nenormalno, stim da on uvjeren sam nesto drugo nikada nebi mogao izjaviti.

josip_mo
23.10.2011., 13:55
Nikada nisam mogao razumjeti da ima skupina insana (gomila skupina insana) sa BiH drzavljanstvom,
koji iz nekakvih ludih inatskih tenzija navijaju za strane reprezentacije..SRBIJU, HRVATSKU ili TURSKU....
sa ciljem da drugima prkose, i to su navijaci..obicni huligani su to.

Nisu inatski razlozi. Iskreno.
Jer nije ništa čudno da Hrvat navija za Hrvatsku. Jer kako onda tumačiti, Bošnjake koji žive npr. u Švedskoj a navijaju za BH???
Hrvatska zauvijek!!!

Titan
23.10.2011., 14:09
Nisu inatski razlozi. Iskreno.
Jer nije ništa čudno da Hrvat navija za Hrvatsku. Jer kako onda tumačiti, Bošnjake koji žive npr. u Švedskoj a navijaju za BH???
Hrvatska zauvijek!!!

Naravno josipe da nije cudno, sasvim je ok navijati bilo ko za bilo koga.
Ali nije normalno u sred Bosne voditi se inatom u Mostaru, Banja Luci i Sarajevu i iz inata
ogranizovano i nasilnicki navijati za navedene reprezentacije.....to sam mislio kolega josipe.

josip_mo
23.10.2011., 14:54
Naravno josipe da nije cudno, sasvim je ok navijati bilo ko za bilo koga.
Ali nije normalno u sred Bosne voditi se inatom u Mostaru, Banja Luci i Sarajevu i iz inata
ogranizovano i nasilnicki navijati za navedene reprezentacije.....to sam mislio kolega josipe.

Nerede ne spominjem i protiv huligana i huliganizma sam definitivno.
Ali morate shvatiti da je i jedan od razloga zbog kojih Hrvat ili Srbin nikada neće navijati za BH i taj što se vi Muslimani i ne muslimani nego oni koji se nazivaju Bošnjacima i Bosancima ne udostojite niti spomenuti Hercegovinu kada nazivate ovu državu. Uvijek govorite Bosna. A ja kao i mnogi nisam Bosanac. Prije svega i prvo sam Hrvat. A onda sam Hercegovac po regionalnoj odrednosti. I ne želim da se moja zemlja (barem kada je nazivaju njeni građani) naziva Bosnom a Hercegovina kao da ne postoji. Ako vam je preteško izgovarati Bosna i Hercegovina, onda možete barem reći BH, to je još lakše nego samo Bosna.
Ne zna što želite i koliko želite da drugi ravnopravnosti imaju ali znam što čujem. A to je Bosna i samo Bosna. A Hercegovine nema.
I onda bih još trebao navijati za takvu zemlju.
Da navijam za zemlju u kojoj mi taxist u glavnom gradu moje zemlje kaže, parafraziram:
Prije će BH postati Švicarska nego što će mo vama Hrvatima dozvoliti da dovedete Thompsona da svira u Sarajevu.
Dakle može biti Sarajevo i vaš glavni grad, možete biti "ravopravni" ali samo pod našim, Bošnjačkim, uvijetima.

E pa nikad onda neću navijati za nju.

(neću ni protiv nje, da smo na čisto)

Titan
23.10.2011., 19:05
Ali morate shvatiti da je i jedan od razloga zbog kojih Hrvat ili Srbin nikada neće navijati za BH i taj što se vi Muslimani i ne muslimani nego oni koji se nazivaju Bošnjacima i Bosancima ne udostojite niti spomenuti Hercegovinu kada nazivate ovu državu. Uvijek govorite Bosna. A ja kao i mnogi nisam Bosanac. Prije svega i prvo sam Hrvat. A onda sam Hercegovac po regionalnoj odrednosti. I ne želim da se moja zemlja (barem kada je nazivaju njeni građani) naziva Bosnom a Hercegovina kao da ne postoji. Ako vam je preteško izgovarati Bosna i Hercegovina, onda možete barem reći BH, to je još lakše nego samo Bosna.
Ne zna što želite i koliko želite da drugi ravnopravnosti imaju ali znam što čujem. A to je Bosna i samo Bosna. A Hercegovine nema.
Da navijam za zemlju u kojoj mi taxist u glavnom gradu moje zemlje kaže, parafraziram:
Prije će BH postati Švicarska nego što će mo vama Hrvatima dozvoliti da dovedete Thompsona da svira u Sarajevu.
Dakle može biti Sarajevo i vaš glavni grad, možete biti "ravopravni" ali samo pod našim, Bošnjačkim, uvijetima.

Hajde josipe da se slozim sa tobom.
Istina da je trenutno tesko (ne ulazeci u razloge) kako je, navijati za ovakvu Bosnu i Hercegovinu, jer, nema je,
jedinstvene Bosne i hercegovine.
Uveliko se nadam i misljenja sam da se radi na jedinstvenoj i ne pokolebljivoj Bosni i Hercegovini svih njenih u njoj naseljenih naroda.

fazlic
23.10.2011., 21:23

Jozo, od sada me opomeni ako zaboravim da kazem punim nazivom ( Bosna i Hercegovina ). Bosna kazem cisto onako sto je lakse reci.

Queen
23.10.2011., 22:36

Hahaha sto mi je ovo poznato, ali Josipe u reprezentaciji ima i hercegovaca pa sta mislis da malo i za njih navijamo.

optimus
23.10.2011., 23:12
Ah, ti komplexi manje vrijednosti :AR!
Haaajmooo Bosno, Bosno ,Bosno... hajmo HERCEGOVINO ....trebal Josipe da i Hrvatsku spominjemo ?
Reci slobodno :D

Queen
23.10.2011., 23:20
Ah, ti komplexi manje vrijednosti :AR!
Haaajmooo Bosno, Bosno ,Bosno... hajmo HERCEGOVINO ....trebal Josipe da i Hrvatsku spominjemo ?
Reci slobodno :D
A sto Bosna tri puta a Hercegovina jednom, i da znas nije tri puta nego dva.

deflorator
28.10.2011., 13:35
http://www.youtube.com/watch?v=myl1G-_yQog

bh ultimativ
29.10.2011., 20:18
http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/60952-potvrda-na-zvanicnoj-stranici-uefa-e-prva-utakmica-baraza-protiv-portugala-igra-se-na-bilinom-polju.html

jedna pozitivnija vijest:)

adi@
01.11.2011., 14:03
Evo jedna taktika protiv Portugala!

http://www.youtube.com/watch?v=gRYzFcbg5ak

adi@
04.11.2011., 22:34
http://www.youtube.com/watch?v=AuxkjbAsqyg&amp;feature=related

sinko
04.11.2011., 22:43
Pred vratima su nam susreti baraza bosansko-hercegovacke fudbalske/nogometne reprezentacije protiv reprezentacije Portugala u borbi za EP 2012 u Poljskoj i Ukrajini.

Medjutim,kako pobijediti,kako otici na EP 2012,kakvu taktiku postaviti,kakvu u Zenici,a kakvu u Lisabonu,koje igracima dati priliku,gdje je Portugal bolji a gdje smo mozda mi nadmocniji,ofanziva ili defanziva,kako zaustaviti Ronalda,Nanija... kako se postaviti na moguce odluke sudije(a) koji ce mozda "opet" biti
naklonjen(i) protivniku,kako izbjeci zute/crvene kartone...?

Naravno,najlaksi i najjednosatvniji odgovor je:" postici vise golova nego protivnik".

Moje misljenje:
Portugal je realno i fizicki i tehnicki bolji od nas,ali bolji ne pobjedjuju uvijek.
Treba dati sve od sebe,niposto ne nasjedati na provokacije-znaju oni da smo mi "zivci" pa ce sve polusati,ne treba previse diskutavati sa sudijama,ne srljati u Zenici ali boriti se za svaku loptu,svaki korner,svaki aut,ako je nuzno,prekrsaje praviti na sredini terena a ne pred kaznenim prostorom.Cekati priliku,u Zenici pobijediti 1-0,a ni nerijesen rezultat od 0-0 nebi bio katastrofa,u svakom slucaju izbjeci poraz kod kuce.
U Portugalu pokusati prvo poluvrijeme zadrzati makar nerijesen rezultat,pa ce onda,kad-tad u drugom poluvremenu morati poceti ozbiljnije napadati,sto nama otvara prostor za kontranapade i pokusati odigrati 1-1,sto je u svakom slucaju moguce,jer je taj rezultat bio lako moguc i prije 4 godine.

U svakom slucaju sretno Zmajevi,ako budete dali sve od sebe a ako se zelje ne ostvare,onda stvarno nije sramota ni katastrofa izgubiti protiv Portugala.
Vidimo se onda na SP 2014 u Brazilu,ali u svakom slucaju 2016 na EP u Francuskoj,gdje ce u zavrsnom turniru,ucestvovati 24 reprezentacije a medju njima i nasa.

Titan
04.11.2011., 23:10
Bas tako @sinko, bilo to Talijani , Spanjolci ili Portugalci, svi su majtoru po pitanju provokacija, a povrh toga izvrsni tehnicari.
Ja bih preporucio jojs jednu taktiku, Njemacku taktiku, 90 minuta boriti se i biti na terenu kolektiv.

producent
05.11.2011., 17:21
:bih:Moj prijedlog bi bio,vladati cjelo vrjeme sredinom terena i odatle polaziti u akcije.
Niposto dozvoliti ni najmanje prekrsaje oko linije sesnesterca,to ce sudije debelo iskoristiti,ma koliko god mi vjerovali u njih.
Jer Portugal je Portugal,80%svjeta njih zeli vidjet na SP.
Ona taktika kojom bi obezbjedili minimalnu pobjedu,takvom igrati i u Portugalu.
Novinarska i cisto propagandna rjec moze uciniti jako mnogo ,samo je treba osmisliti.
Bit ce to jako "tvrd"duel,ko bude vladao sredinom terena moze racunati na dobar uspjeh.
Safet bi morao povesti malo vise racuna na nase udarne igrace,da ih malo pricuva ostih duela,nisu ni oni svemoguci.
Nenadam se nekom velikom iznenadjenju,bit ce jako tjesno.:bih:

bh ultimativ
05.11.2011., 18:16
bit ce tesko i pretesko,nama je vise stalo da prodjemo nego portugalcima...,jedna promocija ovog kalibra tj. natjecanje na europskom nivou dosla bi nam vrrrrlo dobro,ko kec na desetku,mozda bi malo popravili i svoj rejting na medjunarodnoj sceni,u svakom slucaju pozitivno do kraja za nas..,

sto se tice taktike producent ti si to dobro rekao kao i sinko a mozda je prava taktika jednostavno igrati "95 minuta" svapski fudbal kako to titan rece,kosta mnoooogo snage ali i daje najvecu vjerovatnocu na pobjedu...:bih:

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/63139-zivinicani-napravili-najveci-zastavu-bih-spremna-za-zenicu-u-pobjedi-protiv-portugala.html

:)
(http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/63139-zivinicani-napravili-najveci-zastavu-bih-spremna-za-zenicu-u-pobjedi-protiv-portugala.html)

sinko
05.11.2011., 21:25
Ko igra svapski fudbal moze svakoga pobijediti,pa cak i ako u 89 minuti stoji 0:2,oni koji igraju svapski fudbal mogu opet izjednaciti a i pobijediti.
Ima jedan mali problemic,ne vjerujem da smo mi u stanju igrati svabski fudbal,pokazalo se to i u Parizu,prvo poluvrijeme skoro svabpski odigrano a drugo
"stari jugoslovenski fudbal",jednostavno nemamo 2-3 igraca "vodonose" npr. tipa prijasnjeg Mehmeda Bazdarevica.
Preokretanje rezultata s 0:1 na 2:1 ili vise,za nas vrlo tesko ide,posebno protiv jacih ekipa...ako Portugal u Zenici povede gotovi smo onda.

Moj moto:"Odbrana pocinje na sesnestercu protivnika" i iskoristiti one dvije-tri prilike koje ce nam se sigurno pruziti.

Titan
05.11.2011., 22:56
Ko igra svapski fudbal moze svakoga pobijediti,pa cak i ako u 89 minuti stoji 0:2,oni koji igraju svapski fudbal mogu opet izjednaciti a i pobijediti.
Ima jedan mali problemic,ne vjerujem da smo mi u stanju igrati svabski fudbal,pokazalo se to i u Parizu,prvo poluvrijeme skoro svabpski odigrano a drugo
"stari jugoslovenski fudbal",jednostavno nemamo 2-3 igraca "vodonose" npr. tipa prijasnjeg Mehmeda Bazdarevica.
Preokretanje rezultata s 0:1 na 2:1 ili vise,za nas vrlo tesko ide,posebno protiv jacih ekipa...ako Portugal u Zenici povede gotovi smo onda.

Moj moto:"Odbrana pocinje na sesnestercu protivnika" i iskoristiti one dvije-tri prilike koje ce nam se sigurno pruziti.

U potpunosti se slazem sa tobom.
Negdje sam napisao, da utakmica traje 45 minuta u vise navrata bi bili svjetski prvaci, ali ima i drugo poluvrijeme, tu mahom zakazemo.
Ostao mi je gorak ukus posljednje relegacione utakmice protiv Portugalaca, zaista su nam ocitali lekciju kako se igra fudbal.

Moj moto:"Odbrana pocinje na sesnestercu protivnika"

Apsolutno tacno, utakmicu ne odlucuje navala koliko odbrana.

bh ultimativ
06.11.2011., 23:11
iz njegovih usta u Bozije usi...;)

http://www.dnevniavaz.ba/sport/fudbal/63378-stevan-jovetic-reprezentativac-crne-gore-portugalci-su-suplji-u-odbrani-dzeko-ce-odvesti-bih-na-euro.html

producent
07.11.2011., 19:00
U svakom slucaju nesmije se niposto dozvoliti da Portugalci povedu u prvim minutama.
To je izvjesno da ce koristiti nas stres i koristiti kontra napade.
Nasi nebi trebali srljati posto-poto,sacuvati nerve i igrati hladne glave.

adi@
07.11.2011., 20:19
http://www.youtube.com/watch?v=W1yDdXB_8-E&amp;feature=player_embedded

adi@
08.11.2011., 22:21
http://www.youtube.com/watch?v=5pOfdPh6tWc&amp;feature=player_embedded#!

Titan
09.11.2011., 18:53
Samo jos dva dana !!
Djelimicno u petak vece ce mo znati gdje stoji nas Bosansko i Hercegovacki fudbal i
dali ce Nogometni Savez Bosne i Hercegovine na racunu imati silne milone € od ucesca na zavrsnici Euro 2012.

optimus
10.11.2011., 09:58
Sušić: Nekih 7:0 ne bi bilo loše, onda bismo možda bili mirni u revanšu...:-BD

poštar
10.11.2011., 11:05
Odlična taktika! Na brzinu zabijemo sedam komada i mirna Bosna. Ako primimo jedan ili dva u uzvratu nije strašno. Važno je da se plasiramo. Taktička postavka mora biti 4-6-0. To je moderan fudbal, bez klasičnog špica.

Titan
10.11.2011., 11:33
Odlična taktika! Na brzinu zabijemo sedam komada i mirna Bosna. Ako primimo jedan ili dva u uzvratu nije strašno. Važno je da se plasiramo. Taktička postavka mora biti 4-6-0. To je moderan fudbal, bez klasičnog špica.

Bolan postar, pa mi sa ovom taktikom mozemo igrati hevtu dana bez da gol zabijemo, mi se onda samo branimo.
Prava i najbolja taktika je 4-1-4-1.
Sada se postavlja pitanje dali smo za ovakvu taktiku kondiciono i tehnicki sposobni.
Nisu li Spanjolci upravo sa ovom taktikom Svjetski kao i Evropski prvaci.

poštar
10.11.2011., 11:47
Jarane Barcelona igra 4-6-0 pa zabijaju dosta golova. Ko još igra 4-1-4-1, onda bude strašno opterećenje na zadnjeg veznog (Rahimić dobar ali spor), a špic koji bi imao malo lopti nebi uspio zabiti pa makar se radilo o klasi igrača kao što je Džeko. Taktikom 4-6-0 imaš šest napadača od kojih svaki može zabiti: Džeko, Ibišević, Misimović, Pjanić, Medunjanin i Ibričić.

optimus
10.11.2011., 17:28
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=YDQcWOZ6hVg#

optimus
10.11.2011., 17:52
:bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih::bih:

http://www.youtube.com/watch?v=A815iNbzypQ&amp;feature=related

sinko
11.11.2011., 01:05
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=YDQcWOZ6hVg#

Muknite baksuzi jedni baksuzni !

sinko
11.11.2011., 01:15
Izhod utakmice(a) ce odluciti kondiciona spremnost,borbenost i naravno SRECA,jer bez nje nema nista,dzaba ti sve.

labosanka
11.11.2011., 17:41
Ali pamtim još, one livade, one rijeke, onaj gol Edina Džeke, Safeta dok se smije i Ronalda dok suze lije.

:bih::bih::bih: Sretno Bosno:bih::bih::bih:

abu-lovator
11.11.2011., 19:23
Da nam je večeras bilo kakva pobjeda, pa taman da damo gol iz nepostojećeg penala, ili gluho bilo iz "zaleđa". Ne biram, potpisujem sve.
A u Lisabonu ćemo istrčati sa šestoricon u odbrani i četvoricom u napadu.
Đeku odmaramo:bih: za Ukrajinu.

mermaid
11.11.2011., 19:24
:bih::bih::bih: Sretno Bosno :bih::bih::bih:

http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/781/226.png

sanjanka
11.11.2011., 19:28
KOmentator na Hayatu je upravo rekao da je Ronaldno na FB objavio da je pojeo svoju omiljenu juhu....sad smo najebali

Titan
11.11.2011., 22:47
KOmentator na Hayatu je upravo rekao da je Ronaldno na FB objavio da je pojeo svoju omiljenu juhu....sad smo najebali

hahahah...dje si sanjanka, kako kod tebe sa tvojim curama napreduje nogatanje, nogomet mislim.

Prve relegacione utakmice 11.11.11

Bosna i Hercegovina - Portugal ..... 0 : 0
Turska ................. - Hrvatska..... 0 : 3
Ceska................... - Crna Gora ... 2 :0
Estonija................. - Irska ......... 0 : 3

Jako los rezultat za Bosnu i Hercegovinu iako je pobjeda moguca.
Hrvatska je po svim prilikama kvalifikovana imajuci u vidu katastrofalnu igru Turske.
Cehoslovacka i Irska su takodje na dobrom putu na Euro 2012.

sinko
11.11.2011., 22:56
Ishod prvog susreta 0:0,dobra igra nasih u drugom poluvremenu,Salihovic(srecom) nece igrati u uzvratnoj u Lisabonu zbog dva zuta,igrace na njegovom mjestu Lulic.
Najbolji u nasem timu su bili Begovic,Rahimic i Dzeko u napadu,koji je skoro cijelu utakmicu bio prepusten sam sebi.
GOSPODIN Pjanic(kao i uvijek) slab i lijen s katastrofalnim greskama na sredini terena ali i s talentom za fantasticne pasove.
Ulaskom Ibisevica,masovnog ubice 100-postotnih sansi,se vidno popravila ofanziva,ali nazalost bez gola.
Spahic vrlo dobar defanzivan igrac ali nazalost uvijek dobar i za autogol ili neku drugu katastrofalnu gresku u odbrani,srecom vraca se Papac koji ce mu pomoci u Lisabonu.
Nespomenutima u nasem timu bi u svakom slucaju dao prolaznu ocjenu.
Teren je nazalost bio los,iako sam vidjao i gore.
Atmosfera i podrska navijaca na Bilinom Polju je bila na niskom nivou,djelimicno se cula djeca kako galame i vicu jedni druge:"hajd vamo",kada nam je bilo najteze navijaci umukli.

A Portugal,slabi,katastrofa,jedini Ronaldo prosjecan i to je sve,sreca im je sto veceras nisu igrali protiv Hrvatske,koja bi ih poderala.

A sada TAKTIKA ZA LISABON molicu.
Mislim da imamo sansu,i sto se mene tice taktika ostaje ista,stajati u defanzivi sigurno,drzati sto duze nerijesen rezultat i probati zabiti kontru,odprilike Grcka taktika kada su osvojili evropsko.
Pjanic dati jos jednu sansu i prvo poluvrijeme a ako opet zakaze na poluvremenu uvesi Ibricica ili Ibisevica,a Pjanicu u buducnosti dati malo da grije klupu i konacno vec jednom odraste.
SRETNO ZMAJEVI.

Titan
11.11.2011., 23:16
Mislim da imamo sansu,i sto se mene tice taktika ostaje ista,stajati u defanzivi sigurno,drzati sto duze nerijesen rezultat i probati zabiti kontru,odprilike Grcka taktika kada su osvojili evropsko.

Apsolutno, sansa je fifti/fifti.
Iz sigurne odbrane prelaziti u kontru, to bi mogao biti recept, jer Portugalci ce morati igrati ofenzivnije.
To sto je Grcka uspjela to se tesko ponavlja jednoj prosjecnoj Reprezentaciji.
Imali su nevjerovatno dobru i stabilnu odbranu i igrali su na kontru...sa uspjehom.

Mi to ne mozemo imajuci u vidu los kvalitet nasih odbrambenih igraca.

sinko
11.11.2011., 23:34
Apsolutno, sansa je fifti/fifti.
Iz sigurne odbrane prelaziti u kontru, to bi mogao biti recept, jer Portugalci ce morati igrati ofenzivnije.
To sto je Grcka uspjela to se tesko ponavlja jednoj prosjecnoj Reprezentaciji.
Imali su nevjerovatno dobru i stabilnu odbranu i igrali su na kontru...sa uspjehom.

Mi to ne mozemo imajuci u vidu los kvalitet nasih odbrambenih igraca.

Portugalci ce,ka sto kazes,igrati ofanzivnije nego u Zenici,nista im drugo ne preostaje,racunam na Sasu Papca,da malo stabilizuje i pojaca nasu odbranu,tako da se nasi ofanzivni igraci mogu vise djelovati u ofanzivi i pomognu Dzeki koji se veceras djelimicno sam hrvao s 4-5 obranbena igraca Portugala.

josip_mo
12.11.2011., 11:57
3894

http://www.youtube.com/watch?v=Zv1QjhuERzg

sinko
12.11.2011., 17:26
Njemacki sudija Wolfgang Stark ce suditi uzvratni susret baraza izmedju Portugala i BiH.
Nije mi ovaj nimalo simpa,previse arogantan i zivcan tip :(.

bh ultimativ
12.11.2011., 20:10
svaka cast Hrvatskoj,napravili su dobar posao,Turska moze da se pozdravi sa Euro 2012 iako ce turci u Hrvatskoj igrat ko ranjeni lavovi ali od toga nema nista,nisu ni zasluzili da idu...

za Bosnu i Hercegovinu je veliko pitanje?!...sta sad,kuda,kako,imamo sve a nemamo nista jos...zafrkano i pomalo zaguljeno ali mislim da imamo neke male sanse da idemo dalje jer i Portugal nije nesto posebno jak inace ne bi cekali zadnji voz da idu na Euro da su nesto mnogo vise vrijedili...:bih:

poštar
12.11.2011., 21:52
Ja uz BiH navijam i za Hrvatsku repku. Ćorluka, Modrić, Pranjić, Joe Šimunić... pola Hrvatske repke je rođeno u BiH. Kako onda da ne navijam i za njih. Da ne govorim o tome da smo imali istog selektora našeg Ćiru Travničanina. Spahić je rođen u Dubrovniku .
Uzvratni susret Portugal - BiH sudi Wolfgang Stark Njemačka , a Hrvatska - Turska sudi Portugalac Pedro Proenca.
Sretno da prođu obadvije repke.:bih::bih:

Titan
13.11.2011., 00:23
Auuuuu, alaj ce biti veselo sa sudijom Svabom Wolfgang-om Stark-om.
Sa njima se nije saliti oni cak i one koji se Bogu mole sa zutom kartom opominju/kaznjavaju.
Pitajte Marka Pantelica ...

http://www.youtube.com/watch?v=dIw0zQxQD4s&amp;NR=1

bh ultimativ
13.11.2011., 13:51
http://www.youtube.com/watch?v=O0jfdQbVHXE&amp;feature=related

abu-lovator
14.11.2011., 11:46
U pravu si, samo da neko od naših ne popuši crveni.
Često nam se to dešavalo.
A što se tiče taktike, treba biti oprezan i navući ih na kontre. Oni će navaliti od prve minute pa će ostati dosta prostora za kontru. Lično bih volio dva napadača od početka, to im baš ne odgovara.:-?

sinko
15.11.2011., 23:47
Gotovo je !

Fudbalska reprezentacija BiH se nije uspjela kvalifikovati na EP 2012 u Poljskoj/Ukrajini.
Rezultat?
Ne znam !
Ugasio sam televizor u 79 Minuti kod 5:2 za Portugal,mozda je sada i 10:2 ili 20:2 za Portugal,nebi bilo nezasluzeno.
Igra?
KATASTROFA,gore ne moze,nivo San Marina,Luksemburga pa cak mozda i nize...
Bez borbe,bez koncepta,bez taktike,najgora utakmica nase repke koju sam ikada gledao.
Ne ponovilo se...
Sretno i vidimo se u neka nova,bolja vremena,mozda...

optimus
16.11.2011., 00:10
Velik teret na plećima repke, treba se boriti stim.
Sergej nije sam kad zbori o pozetivnim pomacima za komplet društvo sa mogućim plasmanom na veliki turnir. Tako da se na terenu malo fudbala gledalo (s naše strane naravno), a mnogo i previše grčevite borbe.

Ipak sve čestitke selektoru i igračima.

Do neke druge prilike i opuštenije atmosfere.

Titan
16.11.2011., 00:16
Opsta blamaza, bez borbenosti, posmatrali sta protivnik radi.
Jos jedanputa Portugalci nam ocitali lekciju po pitanju taktike i bobenosti na terenu.
U potpunosti zasluzena pobjeda Porugala, vise nego zasluzeno.

viper77
16.11.2011., 06:35
U pravu si, samo da neko od naših ne popuši crveni.
Često nam se to dešavalo.
A što se tiče taktike, treba biti oprezan i navući ih na kontre. Oni će navaliti od prve minute pa će ostati dosta prostora za kontru. Lično bih volio dva napadača od početka, to im baš ne odgovara.:-?

Raspali smo se nakon sto je onaj ludjak prigovarao. Znaju da je sudija tezak, i opet se nadju pametni da prigovaraju.

Kako god, najgori u svemu je bio onaj Velid Spaho. Njemu treba zabraniti da komentira utakmice, pa cak i trece kantonalne lige.

Dr Lecter
16.11.2011., 07:36
Kada se onako površno pogleda konačni rezultat, čovjek bi rekao da i nije tako loše ni bilo.
Realno je trebalo završiti 8:1, a možda i još gore, budući je sudac stvarno bio katastrofa, a čak je mnogo više oštetio Portugalce.
Ne opucati gotovo niti jednu loptu prema golu i ne izvesti niti jedan korner, govori sve o omjeru snaga.
Ne treba kriviti ni Papeta ni igrače.

U javnosti se nepotrebno stvorila nekakva smiješna pobjednička atmosfera i potpuno nerealna očekivanja. Objektivno, portugalski tim je za deset klasa bolji.
I u Zenici ih je ona njiva spriječila da urade ono što su sinoć izveli.
Nije sramota izgubiti od onakve ekipe...pa čak i s onakvim rukometnim rezultatom.
Ništa. Što kažu u podbiokovskim selima: čekaj kenjče do zelene trave.

đizlija
16.11.2011., 08:16
tragedija je komentator Spaho, onoliko idiotluka vrijeđa razum svakog pojedinca.

viper77
16.11.2011., 08:18
tragedija je komentator Spaho, onoliko idiotluka vrijeđa razum svakog pojedinca.

Definitivno! Po meni, on je najgori od svega sinoc sto se desilo. Nevjerovatno da pored 4 miliona ljudi, mi najveceg levata nalazimo da saljemo u Portugal da nam komentira utakmicu.

Nakon toga, dolaze one reklame. Onaj mlin nakav u Odzaku mi se popeo na neku stvar. Ne znam fakat gdje se uprava BHT-a ucila marketingu, ali ono sto rade je antimarketing.

đizlija
16.11.2011., 08:26
Definitivno! Po meni, on je najgori od svega sinoc sto se desilo. Nevjerovatno da pored 4 miliona ljudi, mi najveceg levata nalazimo da saljemo u Portugal da nam komentira utakmicu.

Nakon toga, dolaze one reklame. Onaj mlin nakav u Odzaku mi se popeo na neku stvar. Ne znam fakat gdje se uprava BHT-a ucila marketingu, ali ono sto rade je antimarketing.
slažem se ,postoji i drugi način,a ne onoliki titl,ne vidiš pola terena.Spaho konj,ne dao Bog da je politički komentator,nahuškao bi ljude u rat-idiot

đizlija
16.11.2011., 08:33
zaboravih još jedno iznenađenje,jučer se javlja Av-Av (Avdo Avdić) iz Lisabona.Novinar opšteg usmjerenja,sada je i sportski novinar,znam da H.Bakir nije guzni haver, ali u čemu je fol.

viper77
16.11.2011., 09:02
zaboravih još jedno iznenađenje,jučer se javlja Av-Av (Avdo Avdić) iz Lisabona.Novinar opšteg usmjerenja,sada je i sportski novinar,znam da H.Bakir nije guzni haver, ali u čemu je fol.

Uh - njega sam i zaboravio! Ja ne znam jel se on ikada okusao u printanim medijima, ali televizija nije za njega.

bh ultimativ
16.11.2011., 10:09
kraj snova na europskom natjecanju,sta reci...nismo igrali uopste dobro,nismo ni zasluzili da idemo dalje,nas problem je prije svega na mentalnom polju,nasi igraci se se ustrasili ko zecevi prije Portugala tako da se na kilometar vidjelo da se plase a igrali su ko u usporenom filmu...previse su respektovali Portugal a Portugal i jeste zbilja vrlo dobra ekipa...

a i kura.e smo srece do vraga,od tolikih slabijih ekipa mi smo morali opet ove portugalce dobit(sto kaze ona izreka-"puna kesa onih zenskih stvari i samo jedna muska" -mi bi opet za onu musku uhvatili:D)...osim mozda ceske sve ostale ekipe bile su koliko-toliko povoljnije ali eto kad nas nije htjelo...cak i sa hrvatima bismo mozda bolje prosli;)

ovi portugalci ce dogurat daleko na prvenstvu,sigurno,dobri si...

Titan
16.11.2011., 10:59

Sta je sa vama momci, ponovo se gubite i neobjektivni ste.
Sve ovo sto ste nabrojali nema nista zajednickog sa kvalitetom igre.
Dobro Dr Lecter rece, objektivni rezultat bez sudine pomoci izgledao bi 8 : 0.
Penal protiv portugala je poklonjen, nije dosudjen cisti penal za portugal a cisti gol iz opsajada za nas dosudjen.

Dakle, mi nismo imali ni jednu jedinu sansu, ni jedan jedini korner niti jedan jedini sut na gol, sta se posle svega ovdje moze komentarisati,
sem da su nam ljudi ponovo ocitali zivotnu lekciju kako se igra fudbal

Mene licno smeta nasa nekakva umisljenost,apsolutno nerelna euforija i slika naseg fudbala.
I povrh toga od pojedinih novinara bi mogli i morali ocekivati bar malo razuma, ni oni ga ni grama nemaju, oni donose sportske izvjestaje kao da smo mi fudbal izmislili
i kao da smo visestruku svjetski prvak.

Komentator, nisam slusao nase komentare nego svabske, ni komentari ad su bilo kakvi nemaju nista zajednickog sa ishodom utakmice, komentator sjedi daleko na tribinama
i palmudi svoju besjedu isto kao i svaki slobodni insan sto komenratise na raznim portalima.
Isto tako ni NS ne donosi odluku kakve reklame kruze na TV ekranima, NS ubire za to novac a igraci su odgovorni za njihovu igru.

Sada smo odjedanputa zaboravili nase pricice kako cemo ih na njihovom finom travnatom terenu rasturiti, nakantati.
Razocaran sam do temelja, nasi milioneri se setaju sredinom terena kao neke babe, prvih 20 minuta su imali pune gace, nisu znali gdje se nalaze.

Sada kada sam prespavao jos vise sam razocaran utakmicom...bruka i sramota....nista drugo sem nase objektivno stanje, ko to ne vidi njemu se nemoze ni pomoci.

http://www.bhrt.ba/video/?id=34348&amp;v=dnevniktv15112011.flv

ps..Posvetiti pola dnevnika fudbalskoj utakmici i nakon danas nam poznatog rezultata izvjestaj nam cvuzi jako smijesan...

sinko
16.11.2011., 12:31
Treba napraviti analizu sinosnjeg poraza,potopa,nase "otrovane" ili "pijane" "fudbalske" reprezentacije,treba svakog igraca analizirati i to pojedinacno,iako su sinoc svi zajedno zakazali,pa se upitati s kim i kako dalje.

Kao prvo mi smo jedna ISPODPROSJECNA EKIPA,dvije tri klase ispod Portugala,sest-sedam klasi ispod Njemacke i Spanije,otprilike mozda za klasu bolji od San Marina,Lukseburga,Andore,a sinoc mozda i za klasu gori od zadnje navedenih.

Kako dalje?

Jednostavno nemamo osovinu u ekipi,tri-cetiri dobra igraca,oko kojih se moze napraviti prosjeca/dobra ekipa.
Golman A.Begovic je dobar,i sinoc je odbranio sto se braniti moze,njemu pripada buducnost na golu.
Nemamo odbrane,Spahic,Papac,Jahic,Zahirovic su u najboljem slucaju prosjek i na izmaku karijere.
Nemamo ni defanzivne sredine,Rahimic je dobar,borben,drugi bi se trebali ugledati na njega,svaka cast,ali i njegovo je proslo.
Medjunjanin,o njemu ne treba ni gubiti rijeci,nepotrebno gubljenje vremena.
Nemamo ni ofanzivne sredine,Miske star na izmaku karijere,i njegovo je proslo.
P(i)janic kao fudbaler(ne kao covjek) je katasrofalan,ja ga nebi ni da mi stalu kida,ponovo nije pretrcao,bolje receno prehodao ni 100 metera,treba ga vratiti u U21 pa vidjeti kako ce se razviti,bojim se da ce sa svojih 25 godina zavrsiti u nekoj drugoj ili trecoj italijansko,spanskoj,njemackoj ligi.
Napad je dobar,ali samo zbog naseg najboljeg,Edina Dzeke,sinoc se borio kao lav,jahali su ga kao konja a on se opet nekoliko puta provlacio kroz trojicu,cetvoricu portugalskih obranbenih igraca ali peti ga zaustavljao jer nije imao kome dodati loptu.
Jedini se borio,jedini je pokusao da nesto promijeni, mahajuci rukama i zvajuci Pjanica i Misketa da krenu naprijed,da vec jednom izadju iz peterca A.Begovica,ali bez uspjeha.Jedini je skakao u zivom zidu,svaka cast Edine Dzeko,zasluzio si bolje suigrace.

Uz svu tu tugu i jad,slabu borbenost,slabu kondiciju,uvijek se moramo pokazati i u katastrofalnoj disciplini,tipican bosanski-starojugoslovenski mentalitet.
Lulic nepotrebno dobija crveni karton i odmah idemo hendikepirani u sljedece kvalifikacije,slicno se desilo sa Salihovicem u barazu protiv Portugal u borbi za Sv.prvenstvo.
Jednostavno N E S H V A T L J I V O.
Nismo u stanju ni da dostojanstveno izgubimo.
Gdje sto naucili,kakav je to skola,ko vam to pokaza?

sinko
16.11.2011., 13:14
Velid Spaho (BiH)

"I konacno je pobjegao K.urcu" (igrac Kurtz iz Schalkea)

sinko
16.11.2011., 13:24
Evo jos"dva-tri" bisera i sportskih komentara,da se dusa malo zalijeci...
http://www.svastara.com/razno/biseri_sportskih_komentatora/

sinko
16.11.2011., 13:28
Kemal Ahmetovic (BiH)

(slobodan udarac izvodi Tarnat, udara loptu jako): "Uuuuuu, (j)eboteee..."
"Evo dragi gledaoci sprema se izmjena. Chiesa izlazi, a ulazi ......da vam pravo kažem prvi puta čujem za ovoga igrača ... ulazi Cambio ("zamjena" na ital.)"

Sabahudin Topalbecirevic (BiH)

"Proslo je sezdeset minuta utakmice, dakle pola sata"
(Skotska – BiH) "Najprije bih vam saopcio sastave himni"
"Bila je to utakmica sa dva poluvremena"

viper77
16.11.2011., 15:23
Sta je sa vama momci, ponovo se gubite i neobjektivni ste...

Eh, ti bi se igrao sada malo selektora i izmisljanja tople vode. Ne hvala. Sta sad, treba kao da palamudim o tome kako smo mogli pobijediti, ili koliko je Portugal bolji od nas? Jok.

Sve sto mogu, to je da konstatujem da je prenos ocajan bio kao i obicno. Velidu ide ocjena - 10, a onome ko je radio grafiku minus 9.

josip_mo
16.11.2011., 15:45
Zaslužuju barem pjesmu.

http://www.youtube.com/watch?v=fNga1vyOUR0

Jedna si jedina!!!!

adi@
16.11.2011., 16:11
Izvuči pouku, posložiti redove i juriš u bitku za Brazil!

Kao da smo jučer tugovali poslije remija protiv Danske, koji u oktobru 2003. godine na Stadionu "Koševo" nije bio dovoljan našim reprezentativcima za plsaman na Euro 2004. Kao da je jučer to bilo, a prošlo je dugih osam godina. Upravo ta činjenica pokazuje da vrijeme u fudbalu uistinu jako brzo prolazi i da je najveća greška dozvoliti da se o neuspjesima i porazima predugo diskutuje i raspravlja u smislu traženja krivaca i čarobnog štapića koji je riješiti naše probleme
http://forum.dnevniavaz.ba/images/stories/trening0409/c.jpg
Ne, o porazima ne treba šutjeti, ali pametni i konstruktivni ljudi svoje neuspjehe koriste kako bi analizirali zašto je uopšte do njih došlo, te kako bi do narednih prilika za dokazivanje ispravili greške i propuste u svom radu u nastojanjima da se neuspjesi više nikada ne ponove.
Bh. mediji uživaju u destrukciji
Nažalost, dobrom dijelu domaćih novinara, kao i uvijek do sada znatno je važnije imati ekskluzivne otrovne naslove koji će donijeti dodatnu pažnju publike njihovom mediju, nego neobjavljivanjem nekih nepromišljenih i u afektu izrečenih izjava spriječiti nastanak raskola u našoj reprezentaciji. Pobijedili su Sušić i Misimović destruktivce nakon njihovog "sukoba" na meču protiv Bjelorusije, pobijedit će ih i ovaj put i Senad Lulić zajedno sa svim drugovima iz reprezentacije!
Sušić i pomoćnici preporodili reprezentaciju i igrače
No da se vratimo našem nacionalnom timu. Neosporna je činjenica da su kvalifikacije iza nas najuspješnije kvalifikacije svih vremena za samostalnu BiH. "Zmajevi" su pod vodstvom Sušića osvojili najveći broj bodova u jednom kvalifikacionom ciklusu, uvezali su najviše utakmica bez poraza, a u čak sedam utakmica zaredom primili su samo jedan gol, i to sa bijele tačke.
Safet Sušić i njegovi pomoćnici preporodili su reprezentaciju i istoj donijeli najveći kvalitet u igri otkad postoji naš nacionalni tim, što potvrđuje i FIFA-in poredak najboljih reprezntacija, na kojem naša reprezentacija zauzima impozantno 21. mjesto. Legendarni "Pape" u reprezentaciju je doveo Mujdžu, Lulića, Zahirovića i Papca, priliku za igru dao je Pjaniću, Medunjaninu i Begoviću, a ne zanemarite da je veliki broj naših reprezentativaca upravo za Sušićevog mandata potpisao ugovore sa velikim europskim klubovima.
Naravno, Safetu Sušiću Fudbalski savez BIH morat će ponuditi ugovor finansijski znatno unosniji od ovog postojećeg, iako da Sušiću finansije za razliku od nekih ranijih selektora nisu na prvom mjestu, dokazano je njegovim odbijanjem znatno unosnijih ponuda tokom proteklih kvalifikacija. Bilo kako bilo, jedino logično i ispravno rješenje je ostanak gospodina Safeta Sušića na klupi fudbalske reprezentacije BiH!.
Veliki uspjeh male zemlje pokazao - Fudbalski savez sa državom mora napraviti infrastukturu!
Često zaboravljamo koliko je Bosna i Hercegovina uistinu mala država. Bez obzira na nominalni podatak o 4 miliona naših stanovnika, činjenica je da fudbalska reprezentacija BiH ima bazu manju od dva miliona ljudi koji navijaju za nju i iz čijih redova mogu nastati novi reprezentativci naše domovine.
Iako većina igrača naše reprezentacije je svoje fudbalske škole prošla na terenima europskih zemalja, igrači poput Edina Džeke i Adnana Zahirovića koji su prve fudbalske korake napravili na šljakastim domaćim terenima uistinu su dokaz da Fudbalski savez Bosne i Hercegovine kao prioritetan cilj mora postaviti izgradnju kvalitetne fudbalske infrastrukture u Bosni i Hercegovini kako bi se iz svih krajeva naše zemlje u svakoj generaciji rađali nove Džeke, Misimovići, Pjanići, Begovići...
Svaka od regija Banja Luke, Bihaća, Istočne Bosne, Sarajeva, Zenice, Tuzle, Mostara mora imati bar dva ili tri kvalitetna fudbalska terena i obezbijeđena sredstva za razvoj novih igrača, jer moramo znati, za jedan veliki uspjeh fudbalski tim ne smije imati oslonac samo u 15 vrhunskih igrača, već ta brojka mora biti dvostruko ili trostruko veća.
Novac postoji i da li će on biti ugrabljen od UEFA-e ili kantonalnih i entitetskih ministarstava za nas ljubitelje sporta je najmanje važan podatak, ali ponavljamo, djeca u Bosni i Hercegovini što prije moraju dobiti sve uslove za kvalitetan rad i razvoj.
Izvuči pouku, posložiti redove i u bitku za Brazil!
Sigurno je da svaka utakmica donosi nova iskustva našim reprezentativcima, te se nadamo kako su cijele protekle kvalifikacije, ali i jučerašnji težak poraz od Portugala ponukali naše reprezentativce da nauče nešto novo, jer se samo radom i iskustvom može podići nivo vlastite kvalitete. Nismo naučili od crvenog kartona Seje Salihovića protiv Portugala u Zenici da se u ključnim utakmicama ne smije raspravljati sa sucima, pa je i Lulić sinoć pocrvenio zbog istog razloga, ali sljedeći put sigurni smo da će se i u tom segmentu, kao i svakome drugom osjetiti napredak.
Safet Sušić sigurno će u narednim kvalifikacijama pojačati reprezentaciju sa jednim ili dva nova imena, jer objektivno Bosna i Hercegovina ima nekolicinu igrača koji bi zasigurno u budućnosti mogli pomoći našoj "A" selekciji, posebno u mladoj reprezentaciji, koja očigledno pod vodstvom Vlade Jagodića doživljava veliki napredak i procvat.
Na kraju možemo samo reći, selektore Sušiću i Zmajevi, u posljednje dvije godine donijeli ste nevjerovatan napredak fudbalskoj reprezentaciji BiH i sigurni smo ukoliko nastavite raditi produktivno i ujednjinjeno da konačan rezultat plasmana na Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazil neće izostati!