PDA

View Full Version : Pitalice - zagonetke

Pages : 1 2 [3] 4

cheguevara
04.03.2010., 00:29
A nisi ni plavuša... ;)

Meni to liči na onaj vic: matere mi nevina sam... a i boli me glava poslije seksa, :D

Titan
04.03.2010., 00:59
A nisi ni plavuša... ;)

Meni to liči na onaj vic: matere mi nevina sam... a i boli me glava poslije seksa, :D

Moze se che uvaziti....za plavusu zvuci ovo originalnije....Nevina sam djece mi.

Sledeca :
_______ "Gdje uspijeva najbolje vino".

ne klikaj me
05.03.2010., 18:16
"Gdje uspijeva najbolje vino".
Nigdje :p uspijava samo grožđe :D

Titan
05.03.2010., 19:35
"Gdje uspijeva najbolje vino".
Nigdje :p uspijava samo grožđe :D

E, hebi ga, prva pa pogodak...aferim.....sorry, ja te vec klikno'. :-?? :))

Sledeca...malo neukusna ali podnosljiva :
___________________________________ "Koja je razlika izmedju penzije i menstruacije" ?

ylang_ylang
05.03.2010., 19:43
DOBIJES JEDNOM MJESECNO TRAJE 4 DO 7 DANA A POSLIJE SE MOZEs J****! =)) =)) =))

Sta odgovori plavusa kad je pitaju koja je razlika izmedju s*v* i deve?

ne klikaj me
05.03.2010., 19:58
DOBIJES JEDNOM MJESECNO TRAJE 4 DO 7 DANA A POSLIJE SE MOZEs J****! =)) =)) =))

Sta odgovori plavusa kad je pitaju koja je razlika izmedju s*v* i deve?
Ne zna to plavuša nije se nikad devila B-)
kad ste već krenuli po plavušama da nsatavim =))

Zašto plavuša ne kupuje mobitel s poklopcem???

egi
05.03.2010., 23:54
Prespor joj je, dok otvori poklopac ode joj SMS poruka.

Evo jedna iz mog djetinjstva...

Zašto indijanci uvijek ovako gledaju?

http://www.digital-photo.com.au/gallery/d/24170-3/Woman-looking-towards-the-sun_MG_9656.jpg

Titan
06.03.2010., 00:11
A kako bi to indijanci trebali gledati, gdje ti se fotka izgubila, da vidimo.

cheguevara
06.03.2010., 02:32
A što indijanci ne bi ovako gledali?

Titan
06.03.2010., 02:36
Prespor joj je, dok otvori poklopac ode joj SMS poruka.

Evo jedna iz mog djetinjstva...

Zašto indijanci uvijek ovako gledaju?

http://www.digital-photo.com.au/gallery/d/24170-3/Woman-looking-towards-the-sun_MG_9656.jpg

Moguce da vic ili pitanje nisam razumio, ali kad bi tako gledali, nebi nista ni vidjeli.

egi
06.03.2010., 04:49
Da, da... Tačno. :)

Titan
06.03.2010., 12:09
Ponovo o plavusama...........

Cekaju dvije plavuse na stanici autobus.
Dolazi na stanicu autobus, ali pun putnika.

Kaze jedna plavusa :
- "Uh, jebo te, pun autobus"
Na to ce druga plavusa :
- "Jebo tebe pun autobus".__________________pitanje....."Koja je razlika izmedju plavuse i kornjace".

ylang_ylang
06.03.2010., 12:12
Uuuuu, plavuša se bolje snalazi na leđima..... :D :D :D :D

Dajte neku težu..... :(

Titan
06.03.2010., 12:19
E hebi ga...odahni malo @ylang_ylang...pokvari nam igru...od prve PUNI POGODAK...otkud ti toliko iskustvo sa ledjnom pozicijom ? :-o :))

ylang_ylang
06.03.2010., 12:21
Pa nisam kornjača, ali ni plava.... ;;)

Evo jedna: Zbog cega plavuse dobijaju menstruaciju? :)) :)) :))

Titan
06.03.2010., 12:26
Ponovo belaj, ja pomislio da plavuse nemaju menstruacije... x_x

ylang_ylang
06.03.2010., 12:28

E nije TO! Nego zato jer su z _ _ _ _ _ _ _ _!!

atan
06.03.2010., 13:38

ti si našao nekakvih zagonetki na internetu i @ylang ylang copy paste tvoju zagonetku i dobije odgovor tamo odakle ti uzimaš pitanje.. :D

nema od zagonetke ništa dok @almica ne dođe.. :)

ne klikaj me
06.03.2010., 16:35

ti si našao nekakvih zagonetki na internetu i @ylang ylang copy paste tvoju zagonetku i dobije odgovor tamo odakle ti uzimaš pitanje.. :D

Dok vam almica ne dođe evo od mene još jedna ......

Na početku je svake ere,
s njim završava vrijeme.
U sredini je kad je početak,
a nema ga u kraju. :)

sanjanka
06.03.2010., 16:36
Slovo E :D

ne klikaj me
06.03.2010., 16:37
:ymhug: daaaaaaaaaa..... :)

Uvijek sam iste boje, ali ne iste velićine. Zalijepljena sam za zemlju, ali mogu i letjeti, i to samo u sunćanim danima, a ne kad je kiša!!!

almond eyes
06.03.2010., 18:31

Uvijek sam iste boje, ali ne iste velićine. Zalijepljena sam za zemlju, ali mogu i letjeti, i to samo u sunćanim danima, a ne kad je kiša!!!
Mozda,magla :D

Dok nam se ne potvrdi ovaj odgovor koji je dala moja malenkost :ymblushing: ,evo vam jedna lagana mozgalica ;;) ;;)
Hladna zimska noc,jutarnji sati,inspektor dolazi na uvidjaj ubistva i ispituje svjedoka.
Svjedokova prica:
Vracao sam se iz kafane kasno i samo je svjetlo na prozoru ovog stana bilo upaljeno.Znatizelja me natjerala da virnem.
Obrisao sam inje sa prozora polako,da me ne cuju oni iznutra.
Prizor je bio uzasan,na krevetu mrtva starica,a maskirani razbojnik prevrce po stanu,u velikoj zurbi.Dok sam ja otrcao do govornice da zovnem vas (policiju),on je izgleda vec pobjegao.
Inspektoru je ovo bilo dovoljno da sa sigurnoscu optuzi navodnog svjeodka za ubistvo.
Zasto je bio toliko siguran?

xxlxxl
06.03.2010., 18:34
uh lagana,ljepse je bilo bez tebe :D

egi
06.03.2010., 19:04
Prozor zamagljen iznutra?

ne klikaj me
06.03.2010., 21:32

Mozda,magla :D

magla nije..... :p magle ima i po kiši i po sunčanim danima........ovo ima samo kad je sunce ;)

Titan
06.03.2010., 21:39
magla nije..... :p magle ima i po kiši i po sunčanim danima........ovo ima samo kad je sunce ;)

Sadm mi kliker proradi....kazes, samo kad je sunce.....nista drugo sem SJENA...ili ? x_x

ylang_ylang
06.03.2010., 22:09

Nije ni ova ideja za odbaciti..... ;) :D :D

xxlxxl
06.03.2010., 22:31
a DUGA :D

ne klikaj me
06.03.2010., 22:43

Sadm mi kliker proradi....kazes, samo kad je sunce.....nista drugo sem SJENA...ili ? x_x
:ymhug: jes' vala sjena :)

Titan
07.03.2010., 02:15
_________ "Zasto se patuljci smiju dok igraju nogomet"?___________

ylang_ylang
07.03.2010., 08:41

A dajte neku težu...., jer ih trava golica po lopticama u gaćicama..... :p

almond eyes
08.03.2010., 00:01
Prozor zamagljen iznutra?
Tebi cu zabraniti da odgovaras na pitalice dok se drugi ne namuce :D ;)
Jeste,navodni svjedok je pogrijesio jer je rekao da je brisao inje sa vanjske strane prozora :D

Titan
08.03.2010., 00:04

A dajte neku težu...., jer ih trava golica po lopticama u gaćicama..... :p

I za vas nove vredi isto pravilo kao i za Egi...ohladite malo.....TACNO JE.. :-bd

xxlxxl
13.03.2010., 18:34
I za vas nove vredi isto pravilo kao i za Egi...ohladite malo.....TACNO JE.. :-bd[/quote]
kassel ,zar nije vrijeme za novu zagonetku

mary-ann
13.03.2010., 18:56
Imam velika usta, glasan sam, ali nikoga ne ogovaram, iako imam posla sa svakakvim prljavstinama.Ko sam ja????

Titan
13.03.2010., 18:59
kassel ,zar nije vrijeme za novu zagonetku

Vidim da je vrijeme za novu zagonetku, al trenutno sam prazan ko bure rakije u Gluhoj Bukovici.
Nesto ce se naci. :)]

almond eyes
13.03.2010., 19:32
Evo jedna laganija,samo da ostanete u kondiciji ;)
Bila dva brata blizanca i sve su isto radili,oblacili se,izlazili s djevojkama,hodali,pricali i dr.Jednu vece izadju u disko,zabavljali se sa djevojkama obadvojica.U neka doba jedan od blizanaca jako zavede jednu djevojku,pozove je da se izmaknu iz guzve.Izadjose vani ali podje da kisi,sjedose njih dvoje u auto i odvezose se do jedne sume.
Tu se pocese pipkati,ljubiti dok odjednom djevojka se poce nesto neckati,nece pa nece.Pocese se gurkati i nekeko u nastutu ljutnje blizanac udavi djevojku.Zamota joj tijelo u carsaf i zakopa je u sumi.Sjede u auto i vrati se do diska.
Poslije njega dodje u sumu jos jedan par i prijave pronalazak tijela.Dodje policija,uvidjaj,tamo,ovamo.Trazeci sumnjivce detektiv svrati i do diska,pogleda po parkingu i upita cije je auto,upravo ono od blizanca.Rekose mu tog i tog.Detektiv skoci i rece:"Uhapsite ga,on je ubica!"
Kako je detektiv znao ko je ubica?

egi
13.03.2010., 21:19
Bila dva brata blizanca i sve su isto radili,oblacili se,izlazili s djevojkama,hodali,pricali i dr.Jednu vece izadju u disko,zabavljali se sa djevojkama obadvojica.U neka doba jedan od blizanaca jako zavede jednu djevojku,pozove je da se izmaknu iz guzve.Izadjose vani ali podje da kisi,sjedose njih dvoje u auto i odvezose se do jedne sume.
Tu se pocese pipkati,ljubiti dok odjednom djevojka se poce nesto neckati,nece pa nece.Pocese se gurkati i nekeko u nastutu ljutnje blizanac udavi djevojku.Zamota joj tijelo u carsaf i zakopa je u sumi.Sjede u auto i vrati se do diska.
Poslije njega dodje u sumu jos jedan par i prijave pronalazak tijela.Dodje policija,uvidjaj,tamo,ovamo.Trazeci sumnjivce detektiv svrati i do diska,pogleda po parkingu i upita cije je auto,upravo ono od blizanca.Rekose mu tog i tog.Detektiv skoci i rece:"Uhapsite ga,on je ubica!"
Bilo blata po autu? Ali kakve veze ima što su blizanci?

almond eyes
13.03.2010., 21:20
Mozda je i bilo,nisam to ni navela.Uglavnom,malo je kisilo,blata i nije bilo.Bitna je neka druga stvar ;)
Ko kaze da ima veze sto su blizanci ;;) Cijela prica je mazanje ociju i uma.Samo je jedna stvar bitna po kojoj je policajac zakljucio ko je ubica.

almond eyes
13.03.2010., 21:21
Imam velika usta, glasan sam, ali nikoga ne ogovaram, iako imam posla sa svakakvim prljavstinama.Ko sam ja????
Usisivac :D

xxlxxl
13.03.2010., 21:22
ma vjerovatno je jedan od njih u policiskom dosiu :D

almond eyes
13.03.2010., 21:22
ma vjerovatno je jedan od njih u policiskom dosiu :D
Mozda su i obojica,sve isto rade,tako rekose ;)

egi
13.03.2010., 21:38
Znači blizanci su imali jedno auto a SVE su isto radili? Kako je to moguće? Kako su mogli obojica istovremeno udaviti svoju djevojku ako su imali samo jedno auto? Ako su SVE isto radili, kako su onda obojica istovremeno vozili auto? Imali su dva volana?

almond eyes
13.03.2010., 21:40
Nisu obadvojica isli sa jednom djevojkom.Samo je jedan isao sa njom u sumu.Nemoj da te muci to sto je rijec o blizancima.

egi
13.03.2010., 21:43
Ali, ako je on zakopao djevojku kako su ovi pronašli tijelo? Kopali lopatom usred noći po šumi umjesto da se seksaju?

almond eyes
13.03.2010., 21:45
Ali, ako je on zakopao djevojku kako su ovi pronašli tijelo? Kopali lopatom usred noći po šumi umjesto da se seksaju?
Mozda su zapeli za nju,uplitko je zakopao.
Da malo pomognem,dokaz se nalazi na parkingu ispred diska :)

xxlxxl
13.03.2010., 21:48
ma mozda je samo njegovo auto bilo na parkingu,a bio mercedes :D

ne klikaj me
13.03.2010., 22:08
Mozda su zapeli za nju,uplitko je zakopao.
Da malo pomognem,dokaz se nalazi na parkingu ispred diska :)
lopata :-?

cheguevara
13.03.2010., 23:59
Mokro ispod kola? Kod dugih suho, nisu vozili.

almond eyes
14.03.2010., 12:20
Bravo @che,pogodio si,mada sam sigurna da moze biti vise rjesenja,zavisi kako se prica isprica,sta joj se nadoda a sta oduzme.Ja sam se drzala prvobitnog rjesenja,onako kako sam ja prvi put cula.
E,bas mi je drago sto @egi nije odmah znao rjesenje :ymdevil:
;)

egi
14.03.2010., 20:42
Bravo @che,pogodio si,mada sam sigurna da moze biti vise rjesenja,zavisi kako se prica isprica,sta joj se nadoda a sta oduzme.Ja sam se drzala prvobitnog rjesenja,onako kako sam ja prvi put cula.
E,bas mi je drago sto @egi nije odmah znao rjesenje :ymdevil:
;)
Pa moglo je i moje rješenje biti tačno. :D Mada priča nije bila baš uvjerljiva pošto je tip žrtvu zakopao, a neki drug par naišao baš odmah poslije njega i imao spremnu lopatu u prtljažniku, pa su umjesto da istražuju jedno drugo, istraživali tlo u po šume u po noći. Onda su zvonuli policiju i recimo da je sve to trajalo jedno sat vremena, pa dok su napravili uviđaj prošlo je još jedno dva sata, pa dok su se svi pokupili, pa dok je inspektor naišao baš kraj te diskoteteke a ovi su još bili u toj diskoteci i baš je na osnovu mokrog tla ispod tog auta izdao naređenje za hapšenje baš tog blizanca jer je znao da je taj auto baš bio u toj šumi a da nije tek došao iz nekog drugog pravca i da ga je baš taj blizanac a ne onaj drugi vozio. I otkuda mu čaršaf u autu? :p

mary-ann
14.03.2010., 22:14
Pocetak sam tuge, kraj bolesti, bez mene nitko nije sretan, ali u svakoj sam patnji, svakoj opasnosti, ali nikad u nevoljama.

Nema me ni u proljece, ni u jesen, ni zimi - ali ljeto bez mene nije ljeto!!

:) :)

cheguevara
14.03.2010., 22:35
Ovo je interesantno, ali skroz neprecizno. "...ima me u patnji a nema u nevolji..." Patnja nije nevolja?

Titan
14.03.2010., 22:38
Evo rjesenja_____________Slovo T.........nema ga u proljece, jesen ni zimi......tu je mislim rjesenje, cijela zavrzlama :ymdaydream: :-bd
__________________________________________________ __________________________________________________ ___________________

mary-ann
14.03.2010., 22:49
@kassel :ymapplause: :ymapplause:

Titan
14.03.2010., 23:20
Pitanje_________________"Mujina majka ima troje djece. Prvi se zove Ponedeljak, drugi Utorak, treci" ?

mary-ann
14.03.2010., 23:22
Pitanje_________________"Mujina majka ima troje djece. Prvi se zove Ponedeljak, drugi Utorak, treci" ?

MUJO :)

mary-ann
14.03.2010., 23:27
Uvijek sam iste boje, ali ne i velicine. Zalijepljena sam za zemlju, ali mogu i letjeti, i to samo u suncanim danima, a ne kad je
kiša??

cheguevara
14.03.2010., 23:27
Vas dvoje ste nenadmašni! :-bd
Kviskoteka plače za vama. :))

Titan
14.03.2010., 23:31
Znam rjesenje, ali cu prepustiti drugima, mala pomoc, upravo na velicini...
mali covjek...mala trazena zagonetka...veci covjek, veca ona stvar....ne to sto vi mislite.

atan
15.03.2010., 12:15
Uvijek sam iste boje, ali ne i velicine. Zalijepljena sam za zemlju, ali mogu i letjeti, i to samo u suncanim danima, a ne kad je
kiša??

a rješenje je "sjena"..kako znam,?pa našao na google-u,kao kassel prethodnu :D ..deder zagonetku koja se ne može provjerit :)

almond eyes
16.03.2010., 00:25
@egi daj nam ti kakvu "savrseno skrojenu" pitalicu ili sta drugo,ja se lomim trazeci,pisuci ,a ti te ne valja ovo,te ne valja ono :(( :(( :((

;)

egi
16.03.2010., 00:25
@egi daj nam ti kakvu "savrseno skrojenu" pitalicu ili sta drugo,ja se lomim trazeci,pisuci ,a ti te ne valja ovo,te ne valja ono :(( :(( :((

;)Znaš me. :)

almond eyes
16.03.2010., 00:27

;)Znaš me. :)
Znam,ali ozbiljno ti velim,iskopaj do sutra stogod :) ;;)

egi
16.03.2010., 00:31
Evo...

Inspektora pozivaju na uvidjaj provale koja se desila skoro u sumrak, kada se radnje vec polako zatvaraju.
Polako se priblizavajuci izlogu zlatare, inspektor pokusava da izbegne gazenje po staklu koga je bilo svugde po trotoaru. Staklo jeste bilo zastitno, ali je ogromna kamencina izgleda bila jaca.
Dok su dva policajca pokusavali da iznesu kamencinu iz zlatare, inspektor je otisao do vlasnika.

Prica sledi:
Zatvorio sam bio radnju svega na par minuta, da bih otisao do WC-a.
Radnica danas ima slobodan dan, tako da moram da zatvaram radnju ako treba da odem do radionice ili do WC-a.
Kao da je neko znao da ne mogu brzo da istrcim odatle (treba navuci pantalone)... Samo sam cuo lomljavu, i sledeceg momenta vec nikoga nije bilo u radnji, a iz izloga je nestalo skoro sve.

Inspektor je jos jednom pogledao izlog, zavirio je i u WC, i to mu je bilo dovoljno da optuzi vlasnika radnje da je sam pocinio krivicno delo.
Kako?

mary-ann
16.03.2010., 00:36
kiša??

Znam rjesenje, ali cu prepustiti drugima, mala pomoc, upravo na velicini...
mali covjek...mala trazena zagonetka...veci covjek, veca ona stvar....ne to sto vi mislite.

a rješenje je "sjena"..kako znam,?pa našao na google-u,kao kassel prethodnu :D ..deder zagonetku koja se ne može provjerit :)

@kassel
..trebao si odgovoriti, kad si vec znao, pa gdje puklo da puklo..
Bar bi preduhitrili ovu mogucnost..da budemo"provaljeni" x_x :D

Titan
16.03.2010., 00:57
Mary-ann.....ne brini za atana, on to od rodjenja prica, a u istinu, da sam znao da ce on da naleti, dao bi odgovor.
Odgovor sam odmah znao, zato sam malo i do pomogao.

Naci cemo mi nesto teze...

Titan
16.03.2010., 00:58
Evo...

Inspektora pozivaju na uvidjaj provale koja se desila skoro u sumrak, kada se radnje vec polako zatvaraju.
Polako se priblizavajuci izlogu zlatare, inspektor pokusava da izbegne gazenje po staklu koga je bilo svugde po trotoaru. Staklo jeste bilo zastitno, ali je ogromna kamencina izgleda bila jaca.
Dok su dva policajca pokusavali da iznesu kamencinu iz zlatare, inspektor je otisao do vlasnika.

Prica sledi:
Zatvorio sam bio radnju svega na par minuta, da bih otisao do WC-a.
Radnica danas ima slobodan dan, tako da moram da zatvaram radnju ako treba da odem do radionice ili do WC-a.
Kao da je neko znao da ne mogu brzo da istrcim odatle (treba navuci pantalone)... Samo sam cuo lomljavu, i sledeceg momenta vec nikoga nije bilo u radnji, a iz izloga je nestalo skoro sve.

Inspektor je jos jednom pogledao izlog, zavirio je i u WC, i to mu je bilo dovoljno da optuzi vlasnika radnje da je sam pocinio krivicno delo.
Kako?

Titan
16.03.2010., 03:37
Hajd , sad cu da lupim jednu u kasne shate, ako ne pogodim sutra rjesenje garant....hercegovka nece znati sigurno.

Da nije inspektor u WC solji nasao prsten ili bilo koji drugi zlatni komadic ?

egi
16.03.2010., 03:40
Hajd , sad cu da lupim jednu u kasne shate, ako ne pogodim sutra rjesenje garant....hercegovka nece znati sigurno.

Da nije inspektor u WC solji nasao prsten ili bilo koji drugi zlatni komadic ?
Pa šolja ima veze sa svim. Ali nije to.

cheguevara
16.03.2010., 03:46
Neko "bacio ciglu" iznutra? Zato se staklo prosulo vani... a i ta kamenčina u zlatari mi nekako prevelika za baciti.

Titan
16.03.2010., 03:48
Nevjerujem che...WC solja je glavna fora....sem da je zaista u solji nasao ciglu sa kojom je staklo polupano.

almond eyes
16.03.2010., 21:30
Pa,WC solja je bila prazna,valjda je to problem :)

egi
16.03.2010., 21:55
Neko "bacio ciglu" iznutra? Zato se staklo prosulo vani... a i ta kamenčina u zlatari mi nekako prevelika za baciti.Ovo jeste jedna od naznaka, ali postoji još jedna...

Kada je inspektor "izbjegavao staklo rasuto trotoaru"... Ako je lopov razbio staklo izvana, onda je staklo moralo biti unutra a ne po pločniku. Bravo Che, ali ima još jedna stvarka oko šolje... Šta je inspektor tu mogao primjetiti sumnjivo?

sikter.ba
16.03.2010., 22:11
Neko "bacio ciglu" iznutra? Zato se staklo prosulo vani... a i ta kamenčina u zlatari mi nekako prevelika za baciti.Ovo jeste jedna od naznaka, ali postoji još jedna...

Kada je inspektor "izbjegavao staklo rasuto trotoaru"... Ako je lopov razbio staklo izvana, onda je staklo moralo biti unutra a ne po pločniku. Bravo Che, ali ima još jedna stvarka oko šolje... Šta je inspektor tu mogao primjetiti sumnjivo?

Poklopac od WC školjke je bio spušten?

egi
16.03.2010., 22:16

Poklopac od WC školjke je bio spušten?
Podignut, što je značilo da se vlasnik nije tako dugo mogao zadržati u WC-u.

sikter.ba
16.03.2010., 22:24
Vode nije bilo u WC-u ili toalet nije bio taknut?

egi
16.03.2010., 22:25
Vode nije bilo u WC-u ili toalet nije bio taknut?
Može i to. :) Podignut poklopac je odgovor.

sikter.ba
16.03.2010., 22:28
Jesam to pogodila :-\

egi
16.03.2010., 22:35
Skoro. :D

sikter.ba
16.03.2010., 22:36
Skoro. :D

Dobro ba, ne moraš sad cjepidlačiti 8-| .......znala sam da je nešto oko poklopca B-)

egi
16.03.2010., 22:43
:D Daj novu.

sikter.ba
16.03.2010., 22:46
Ovu garant znate ;)

Prijatelj prijatelju dolazi na sahranu i počne se smijati iz sveg glasa. Zašto se smije?

Titan
16.03.2010., 23:44
Pa mozda ga nikad tako nasmijanog nije vidio.

sikter.ba
16.03.2010., 23:52
Prijatelj je u kovčegu, nešto drugo je izazvalo njegov napad smijeha.

Titan
17.03.2010., 00:17
Da, da u kopcegu, samo, ima i zivih koji tuznije izgledaju od mrtvih.

sikter.ba
17.03.2010., 00:53
Nisi na pravom putu [-x .......evo mala pomoć, oba su iste profesije.

Titan
17.03.2010., 01:10
Grobari ili humoristi, ljudi u obadvije profesije jako smijesni...u cemu je sad poenta ?

sikter.ba
17.03.2010., 01:24
Humana profesija je u pitanju.

cheguevara
17.03.2010., 02:43
Jedan bio ginekolog, drugi zubar... Spomenik će biti u skladu sa specijalizacijom?

sikter.ba
17.03.2010., 02:47
Jedan bio ginekolog, drugi zubar... Spomenik će biti u skladu sa specijalizacijom?

Rekoh da nije teško :) :-bd :-bd

Pokojnik je bio kardiolog, na nadgrobnom spomeniku je bilo isklesano veliko srce.........prijatelj se počeo smijati, jer je ginekolog. :)

almond eyes
17.03.2010., 20:44
Sjedi ispod palme i jede ono sto nema,jer kad ne bi jeo ono sto nema,ne bi bio ono sto jeste.

Sta je to?

almond eyes
21.03.2010., 18:25
Sjedi ispod palme i jede ono sto nema,jer kad ne bi jeo ono sto nema,ne bi bio ono sto jeste.

Sta je to?

Gdje su mozgovaoci :D :D

ne klikaj me
21.03.2010., 18:25
nema toga ovdje ;)

almond eyes
21.03.2010., 18:26
Slaba ti analiza,ja znam da ima ;;)

ne klikaj me
21.03.2010., 18:31
da imam trenutno čime možda bi' i analizirala.........danas mozak na paši :))

xxlxxl
21.03.2010., 18:46

Sta je to?

pa tu si =)) =))

egi
21.03.2010., 19:39

Sta je to?

Čemu prozivanje? :D Hajde, kad već moram... :-B B-)

Sjenka.

Dalje:

Neki čovjek želi da pređe most koji se ni najbrže trčeći ne može preći za manje od 10 minuta. Na sredini mosta je stražarska kućica i naoružani stražar koji svakoga ko pokuša da pređe vraća nazad. Čovjek posmatra i uoči da stražar ima običaj da odspava u kućici po 5-6 minuta i onda izađe da provjeri ima li koga na mostu. Ubrzo zatim, čovjek pređe na drugu stranu. Kako je to izveo?

almond eyes
24.03.2010., 19:03
Naravno,pogodio si :)
Odoh uzeti mozak sa hemijskog pa da rijesimo ovu tvoju novu pitalicu ;) :D

atan
24.03.2010., 22:17
Dalje:

Neki čovjek želi da pređe most koji se ni najbrže trčeći ne može preći za manje od 10 minuta. Na sredini mosta je stražarska kućica i naoružani stražar koji svakoga ko pokuša da pređe vraća nazad. Čovjek posmatra i uoči da stražar ima običaj da odspava u kućici po 5-6 minuta i onda izađe da provjeri ima li koga na mostu. Ubrzo zatim, čovjek pređe na drugu stranu. Kako je to izveo?

pa ima vremena da dotrči do kućice,a onda stražar ne može da odredi s koje je strane došao.možda je ubijedio stražara da je došao s one strane na koju ide? :)

egi
24.03.2010., 23:26
Dalje:

pa ima vremena da dotrči do kućice,a onda stražar ne može da odredi s koje je strane došao.možda je ubijedio stražara da je došao s one strane na koju ide? :)
Tačno. :)

atan
25.03.2010., 11:44
ako tri mačke uhvate tri miša za tri minuta,koliko je mački potrebno da se uhvati 100 miševa za 100 minuta? :)

egi
25.03.2010., 14:31
ako tri mačke uhvate tri miša za tri minuta,koliko je mački potrebno da se uhvati 100 miševa za 100 minuta? :)
100

atan
25.03.2010., 16:39
100

ne

makijaveli
25.03.2010., 17:40
Jedna jadan

egi
25.03.2010., 19:43
Zaboravio sam dodati "minus 99". :D

atan
25.03.2010., 21:32
ma rezultat je 3,jer makijaveli,tri mačke su date kao mjera ,a ne jedna. :)

egi
25.03.2010., 23:30
ma rezultat je 3,jer makijaveli,tri mačke su date kao mjera ,a ne jedna. :)
Ali nema logike.

atan
25.03.2010., 23:53
neznam.evo original i rješenje

riddle:If three cats catch three mice in three minutes, how many cats would be needed to catch 100 mice in 100 minutes?

answer:The same three cats would do. Since these three cats are averaging one mouse per minute, given 100 minutes, the cats could catch 100 mice.

egi
26.03.2010., 00:34
Isto kao da pomalo kontam. :D

makijaveli
26.03.2010., 03:04
U pravu si Atan, macke love miseve u isto vrijeme a ne jedna nakon druge. Znaci jedna ulovi misa za tri minuta a za isto to vrijeme i ostale dvije ulove po jednog. Navukoh se.

Titan
28.03.2010., 00:21
Nova zagonetka/pitalica.....

Jedan špijun želi ući u dvorac ali ne zna lozinku pa se sakrije i pusti ostale vitezove da odu prvi tako da sazna lozinku... I tako dođe prvi vitez i vratar mu kaže 8 a vitez odgovori 4 i vratar ga pusti... Dođe drugi vitez i vratar mu kaže 10 a vitez odgovori 5 i vratar ga pusti da prođe... Dođe treći vitez i vratar mu kaže 16 a vitez odgovori 8 i vratar ga pusti... Dođe i četvrti vitez i vratar mu kaže 18 a vitez odgovori 9 i vratar ga pusti... I tako špijun shvati što treba reći i tako on krene i dođe do vrata, i vratar mu kaže 20 a špijun odgovori 10 i vratar ga ne pusti i ubije ga... ZAŠTO?

egi
28.03.2010., 01:06
Nova zagonetka/pitalica.....

Jedan špijun želi ući u dvorac ali ne zna lozinku pa se sakrije i pusti ostale vitezove da odu prvi tako da sazna lozinku... I tako dođe prvi vitez i vratar mu kaže 8 a vitez odgovori 4 i vratar ga pusti... Dođe drugi vitez i vratar mu kaže 10 a vitez odgovori 5 i vratar ga pusti da prođe... Dođe treći vitez i vratar mu kaže 16 a vitez odgovori 8 i vratar ga pusti... Dođe i četvrti vitez i vratar mu kaže 18 a vitez odgovori 9 i vratar ga pusti... I tako špijun shvati što treba reći i tako on krene i dođe do vrata, i vratar mu kaže 20 a špijun odgovori 10 i vratar ga ne pusti i ubije ga... ZAŠTO?Zato što broj osam ima 4 slova, deset ima 5 slova, šesnaest ima 8 slova, osamnaest ima 9 slova, a dvadeset nema deset slova... :D

plivadon
29.03.2010., 21:14
Kojoj nasoj moderatorki ovo posvecujem ?
[video:yz65wdih]http://www.youtube.com/watch?v=u-YTDjQG-R0&feature=related[/video:yz65wdih]

almond eyes
30.03.2010., 15:43
Kojoj nasoj moderatorki ovo posvecujem ?
[video:1aaps4k2]http://www.youtube.com/watch?v=u-YTDjQG-R0&feature=related[/video:1aaps4k2]
:D ,bas me zanima rjesenje :D

cheguevara
31.03.2010., 02:23
Sanjanki?

egi
01.04.2010., 19:33
Sve to lijepo zacepi lijepa kita cvijeca
Pronađite pleonazam u ovoj rečenici. :D

ne klikaj me
01.04.2010., 19:36
Sve to lijepo zacepi lijepa kita cvijeca
Pronađite pleonazam u ovoj rečenici. :D
da probam ja :p CVIJEĆE =))

daj sta teže egi :))

egi
01.04.2010., 19:50
Ovo bi malo šaljivo. :)

almond eyes
03.04.2010., 16:36
Sta je to sto mozes zadrzati i kad nekome dadnes?

Sjede covjek i zena na klupi u parku,prilazi im prolaznica i kaze:"Dobar dan muzu i zeno."
Zena na klupi odgovara:"Nismo mi muz i zena vec je moja majka rodila njegovu majku."
Sta su oni?

ne klikaj me
03.04.2010., 20:50
Sta je to sto mozes zadrzati i kad nekome dadnes?

Sjede covjek i zena na klupi u parku,prilazi im prolaznica i kaze:"Dobar dan muzu i zeno."
Zena na klupi odgovara:"Nismo mi muz i zena vec je moja majka rodila njegovu majku."
Sta su oni?

na prvo bi trebao biti osmijeh.... :)

a na drugu majka i sin...

cheguevara
03.04.2010., 20:59
a) može biti dosta toga: zagrljaj, poljubac, ljubav...
b) osim majka i sin mogu biti tetka i sestrić (sestrin sin, ako se to tako kaže).

cheguevara
04.04.2010., 03:00
Riba i po - dinar i po. Pošto pet riba?

egi
04.04.2010., 04:00
Riba i po - dinar i po. Pošto pet riba?
Pet dEnara. :)]

cheguevara
04.04.2010., 12:40
Bilo je teško, jel'de? :D

mary-ann
04.04.2010., 13:09
1. Gori 7 svijeca.Ako ugasimo 2, koliko ce ih ostati?

2.Ako u ponoc pada kisa moze li nakon 48 h biti suncan dan?

3.Covjek je umro u pustinji od zedji, a imao je torbu punu mlijeka.Zasto?

Titan
04.04.2010., 13:17

1. Ostace 2 svijece.....ostale ce izgorjeti
2. Nemoze...............ponovi je ponoc
3. ????????????????????????????????????????????

ne klikaj me
04.04.2010., 16:30

3. ????????????????????????????????????????????
Možda je rješenje u pitanju:Da li je mlijeko bilo u prahu ;)

egi
04.04.2010., 19:40
Možda je i ukislo. :(

ne klikaj me
04.04.2010., 19:48
Možda je i ukislo. :(
a što je dočekao onda da ukisne ;) ne vjerujem da bi u pustinji bez vode ne bi žedan i ranije ga popio prije nego je ukislo ;)

Titan
04.04.2010., 23:40
Na prvi mah sam zaista pomislio...mlijeko u prahu...ali ni to ne ma logike, sta ce mu mlijeko u prahu ako ne ma vode ?
Dakle, nesta je drugo u pitanju....cak nisam siguran da bi i ona prva dva odgovora mogla biti tacna......mary-ann....javi se...gdje si ?

cheguevara
04.04.2010., 23:48

ad 1. odgovor može biti i 7, ukoliko razmišljamo o stanju u momentu gašenja svijeća.
ad 2. riješeno
ad 3. možda se ono imao torbu mlijeka ne odnosi na vrijeme dok je bio u pustinji, ili, ko još nosi mlijeko u torbi (iscurilo)?

ne klikaj me
05.04.2010., 00:16
ja i dalje tvrdim MLIJEKO U PRAHU :)

Titan
05.04.2010., 00:52
Misljenja sam da je sa ovim zagonetka rijesena.
Sledeca zagonetka :
_________________" Sta kenguru ima sto nema ni jedna druga zivotinja, nije torba"?

mary-ann
06.04.2010., 10:21

ja i dalje tvrdim MLIJEKO U PRAHU :)

:-bd :-bd :ymapplause: :ymapplause:

mary-ann
06.04.2010., 10:44
Misljenja sam da je sa ovim zagonetka rijesena.
Sledeca zagonetka :
_________________" Sta kenguru ima sto nema ni jedna druga zivotinja, nije torba"?

Male kengure :D

Titan
06.04.2010., 22:39
:ymapplause: :ymapplause: :-bd :-bd

Tacno @mary-ann

mary-ann
06.04.2010., 22:42
Jesam plava, al' sam pametna :D :D

Titan
06.04.2010., 22:47
Jesam plava, al' sam pametna :D :D

Mora da si se ofarbala u plavusu, da si plava, ne bih to rijesila.

Sledeca...
_________ " Kakvo je vrijeme kad ti slon sjedne u auto" ?

mary-ann
06.04.2010., 22:49
Ja mislim da je tad vrijeme da kupis novo auto =)) =))

Titan
06.04.2010., 22:55
Ja mislim da je tad vrijeme da kupis novo auto =)) =))

Budes li u buduce ti...mary-ann sa tvojim nikom prijavljena na forumu, ne postavljam petalice-zagonetke. :-j

Prva plavusa koja bez da puno razmislja daje tacne odgovore... :ymapplause: :ymapplause: :-bd :-bd

mary-ann
08.04.2010., 23:59
Kako se zove Nokia od drveta? :D :D

ne klikaj me
09.04.2010., 00:13
Kako se zove Nokia od drveta? :D :D
Stari fazon :D piNOKIA ;)

mary-ann
09.04.2010., 00:15
Ja tek prije par dana cula, meni jos novi fazon. :D Simpa u svakom slucaju :D

optimus
09.04.2010., 00:36
Ovu bi Yugosloveni morali znati:

Odprilike 15tak cm dugacko,crvenkaste boje,
kad ti udje drago ti,a kad ti izadje, zao ti :D

mary-ann
09.04.2010., 00:37

Da nije LIZALO :D

Titan
09.04.2010., 00:40

Pravi Jogosloveni su taj osjecaj imali kod "Stafetna palica""..moglo bi biti tacno, al' ne mora ?

optimus
09.04.2010., 00:42
Jaoooo Mary, :p
Ajde sa kviskom probaj.Dacu ti liz i bez da pogodis :)

optimus
09.04.2010., 00:44
Kassele stari perverznjaku,pa stafeta ti nigdje neulazi :D

mary-ann
09.04.2010., 00:45
Ulazem kviska :D

mary-ann
09.04.2010., 00:46
Kassele stari perverznjaku,pa stafeta ti nigdje neulazi :D

:)) :)) :))

Titan
09.04.2010., 00:47
Kako ne, ulazi u ruke i prosledjujes je dalje...kada ti u ruke ulazi, drago ti, kada iz ruku izlazi, zao ti je...jel tako ?

optimus
09.04.2010., 00:50
Nije drug,mnogo je uzbudljivije nesto u pitanju.

labosanka
09.04.2010., 00:51
kuranfil

optimus
09.04.2010., 00:57
Bosanko moja,kad ti udje drago ti;kad ti izadje zao ti....Vjerujem da si iz SPDa, al moram te razocarati :p

Titan
09.04.2010., 00:59
Novcanica od 100.000 Dinara.
Ponovo isti princip, ulazi u ruke ili novcanik. Pri ulasku radost, pri izlasku tuga. x_x

optimus
09.04.2010., 01:01
Novcanica od 100.000 Dinara.
Ponovo isti princip, ulazi u ruke ili novcanik. Pri ulasku radost, pri izlasku tuga. x_x

Znao sam ja da si ti pravi Yugo Bosandjeros,da si ulozio kviska, dobio bi duplu pohvalu :ymapplause:

mary-ann
09.04.2010., 01:02
Ja sam bar kviska ulozila :D.Pika li se to sta? :D

Titan
09.04.2010., 01:10
Ja sam bar kviska ulozila :D.Pika li se to sta? :D

Ne pika, sada cu malo naivno da pitam...a sta bi vam mogao kvisko biti....joker/dzoker..pomagac prilikom odgovora ili tome slicno ? Analit...dali sam potrefio tacan odgovor?
Ah da , tacno je, vidim da aplaudiras...pa nisam ja za badava rado Jugosloven bio. :-bd

egi
09.04.2010., 01:39
Ovaj... O čemu bi ova tema?

ylang_ylang
09.04.2010., 11:19
Ovaj... O čemu bi ova tema?

O Kvisku.... =)) =)) On je osoba A, B ili C? :)

mary-ann
09.04.2010., 22:06
Idemo dalje:

Zena kuha.Muz treba doci s posla.Onako u zurbi, iz ormarica iznad sporeta upadne joj kila soli u hranu koju je kuhala.Zao joj hranu baciti, pa pomisli:neka, staviti cu takvo jelo na stol, mozda muz nece nista primjetiti!Kad je muz poceo jesti hranu, kaze zeni:dodaj mi malo soli!

Koja je to hrana u koju je upala kila soli, a muzu nije bilo dovoljno slano??

mary-ann
09.04.2010., 22:36
Evo jos jedna:

Sta je to:okruglo, a i ne mora biti, vidi se, a i ne moze se vidjeti, moze biti pun, a i ne mora biti?? :D

ne klikaj me
09.04.2010., 22:40
mjesec

haj daj bona sta teže :))

mary-ann
09.04.2010., 22:44
Imas onu prije mjeseca :D

ne klikaj me
09.04.2010., 22:47
Imas onu prije mjeseca :D

Idemo dalje:

Zena kuha.Muz treba doci s posla.Onako u zurbi, iz ormarica iznad sporeta upadne joj kila soli u hranu koju je kuhala.Zao joj hranu baciti, pa pomisli:neka, staviti cu takvo jelo na stol, mozda muz nece nista primjetiti!Kad je muz poceo jesti hranu, kaze zeni:dodaj mi malo soli!

Misliš na ovu :)) ama bona ako se provaljujem po forumu ne znači da nisam podučena za kuhanje...... B-)

jaja......haj daj šta teže ovo tvoje me počelo uspavljivati ;)

Titan
09.04.2010., 22:51
__________"Cije zvono nikada ne zvoni" ?

ne klikaj me
09.04.2010., 22:53
:)) zvončić :)) halo ja učiteljica i planinarka ;) nemoj me "mojom okolinom"iliti ga priroom i društvom tući ;)

daj dalje :))

mary-ann
09.04.2010., 22:58
[quote="mary-ann":1atvg7en]Imas onu prije mjeseca :D

Idemo dalje:

Misliš na ovu :)) ama bona ako se provaljujem po forumu ne znači da nisam podučena za kuhanje...... B-)

jaja......haj daj šta teže ovo tvoje me počelo uspavljivati ;)[/quote:1atvg7en]

Ne postavljam vise zagonetke kad si ti online :D :D :p

Titan
09.04.2010., 22:59
:)) zvončić :)) halo ja učiteljica i planinarka ;) nemoj me "mojom okolinom"iliti ga priroom i društvom tući ;)

Nemoj Allaha ti , pratio sam te da si na momenat skoknula do bilioteke po tacno rjesenje...na Konjuhu visibabe ne ma. :)) :))

_________"Sto pripada tebi, a drugi to vise koristi od tebe" ?........nemoj samo reci ono sto i ja mislim :)) :)) :))

mary-ann
09.04.2010., 23:00

Nemoj Allaha ti , pratio sam te da si na momenat skoknula do bilioteke po tacno rjesenje...na Konjuhu visibabe ne ma. :)) :))

_________"Sto pripada tebi, a drugi to vise koristi od tebe" ?........nemoj samo reci ono sto i ja mislim :)) :)) :))

Ime :D :p :p

ne klikaj me
09.04.2010., 23:00

Ima na majevici ;) =)) .......bjež ba neću dalje ionako mi nevjeruješ :(

mary-ann
09.04.2010., 23:06
Kapetan vozi na svojoj jahti 200 misica i dozive brodolom na otoku na kojem nemaju sta jesti.Misice se dogovore da ce ubiti i pojesti kapetana, ali on ipak ostane ziv nakon sto je rekao svoju zadnju zelju.

Sta im je rekao?

Titan
09.04.2010., 23:06
Zene su sejtana u flasu utjerale, ko im vjeruje nahebo je--- :)) :))

Evo jedna teza_____________"Koja se dva brata nikad ne sastaju, a izmedju njih je samo jedan brijeg"? :!!

mary-ann
09.04.2010., 23:08

Evo jedna teza_____________"Koja se dva brata nikad ne sastaju, a izmedju njih je samo jedan brijeg"? :!!

Da nisu oci :-\

Titan
09.04.2010., 23:10
Kapetan vozi na svojoj jahti 200 misica i dozive brodolom na otoku na kojem nemaju sta jesti.Misice se dogovore da ce ubiti i pojesti kapetana, ali on ipak ostane ziv nakon sto je rekao svoju zadnju zelju.

Sta im je rekao?

Mora da su to misi bili visoko religiozni, pa im rekao, ako ih pojede da ce svi zavrsiti u dzenetu. :)) :))

Titan
09.04.2010., 23:12

Jeste mary-ann :ymapplause: ...a dali su misevi bili religiozni...vjernici ?

mary-ann
09.04.2010., 23:14
@kassel..nije rijec o misevima, nego o misicama-ljepoticama, krasoticama..kako ti draze :D

cheguevara
09.04.2010., 23:32

Sta im je rekao?

Neka me ubije najružnija među vama... ;)

mary-ann
09.04.2010., 23:35

Sta im je rekao?

Neka me ubije najružnija među vama... ;)

;) ;) :-bd

almond eyes
10.04.2010., 17:42

Jeste mary-ann :ymapplause: ...a dali su misevi bili religiozni...vjernici ?
:D :D :D :D misevi :D

mary-ann
12.04.2010., 00:52
Djevojka stoji ispred slike portreta i prolaznik je upitao:
"Ciju to sliku gledate?"
Djevojka odgovori ovako:
"Nemam sestara niti brace, a majka zene na slici je kcerka moje majke."

Ciju sliku je djevojka gledala?

Titan
12.04.2010., 01:17
"Ciju to sliku gledate?"
Djevojka odgovori ovako:

Dakle, kcerka tvoje majke je tvoja polusestra..a djevojci sa portreta ti dolazis neki vid polutetke...e sad sam zamrsio...sta je tacno ?

mary-ann
12.04.2010., 01:42
"Ciju to sliku gledate?"
Djevojka odgovori ovako:

Dakle, kcerka tvoje majke je tvoja polusestra..a djevojci sa portreta ti dolazis neki vid polutetke...e sad sam zamrsio...sta je tacno ?

^#(^ [-x [-x

Nema ni brace ni polubrace, ni sestre ni polusestre...kontaj, kontaj \:D/

mary-ann
12.04.2010., 21:07
Sto su mi se forumasi usutili glede ove rodbinske zavrzlame, sto bi drug @kassel rekao :D

Nece da kontaju, vise vole opustene varijante :D

Titan
12.04.2010., 21:10
[quote="mary-ann":16cvjd9o]Djevojka stoji ispred slike portreta i prolaznik je upitao:
"Ciju to sliku gledate?"
Djevojka odgovori ovako:

^#(^ [-x [-x

Nema ni brace ni polubrace, ni sestre ni polusestre...kontaj, kontaj \:D/[/quote:16cvjd9o]

Mary-ann...pazi ovo....kcerka moje majke....vidis, onda je na slici ntvoja kcerka ?????

mary-ann
12.04.2010., 21:14
Nisi u pravu..uzmi u obzir citavu recenicu:"majka zene na slici je kcerka moje majke" ;)

Blizu si..samo jos malo bolje prokontaj :)

ne klikaj me
12.04.2010., 21:20
Nisi u pravu..uzmi u obzir citavu recenicu:"majka zene na slici je kcerka moje majke" ;)

da nije ta djevojka lično :-?

mary-ann
12.04.2010., 21:23
[quote="mary-ann":36amv62u]Nisi u pravu..uzmi u obzir citavu recenicu:"majka zene na slici je kcerka moje majke" ;)

da nije ta djevojka lično :-?[/quote:36amv62u]

:ymapplause: :ymapplause:

Titan
12.04.2010., 21:24
[quote="mary-ann":1fqx1i6a]Nisi u pravu..uzmi u obzir citavu recenicu:"majka zene na slici je kcerka moje majke" ;)

da nije ta djevojka lično :-?[/quote:1fqx1i6a]

da, sopstvenu sliku gleda, u protivnom, polusestrina kcerka

ne klikaj me
12.04.2010., 22:59
Zasto je tesko hebati zensku u trku? :))

mary-ann
12.04.2010., 23:01
Zato sto nije plava :)) :)) :))

ne klikaj me
12.04.2010., 23:02
Zato sto nije plava :)) :)) :))
[-x

Titan
13.04.2010., 00:07
[quote="mary-ann":2mi7nhl4]Zato sto nije plava :)) :)) :))
[-x[/quote:2mi7nhl4]

A gospe ti..
A kako ce je hebati u trku sa spustenim hlacama a ona zadignute suknje..pobjeze mu, ona je brza... :)) =))

almond eyes
14.04.2010., 19:37
Tajna u okrugloj kuci:
Ubijena je baba.Pitanje je ko je ubio babu?
Pitaju njenog sina sta je radio u vrijeme ubistva?
-Citao novine.
Pitaju njegovu zenu:-Prala sudje.
Pitaju njihovog sina:-Igrao se u uglu sa igrackama.
Pitaju njihovu kcerku:-Slusala mp3.
Ko je ubica?

U jednoj zgradi,stanari svaki sprat zovu po jednom mjesecu u godini.
Kako zovu lift?

xxlxxl
14.04.2010., 19:38
a evo i almice sa njenim tajnovitim zagonetkama

xxlxxl
14.04.2010., 19:52
Tajna u okrugloj kuci:
-Citao novine.
Ko je ubica?

cuj u uglu kuce ,a okrugla

Kako zovu lift?
sedmica

mary-ann
14.04.2010., 20:10
Kako zovu lift?

Pritiskom dugmeta za pozivanje lifta :p :p

mary-ann
14.04.2010., 20:37
Letjelo jato golubova, a sa zemlje ih posmatrao jedan golub i rekao:"Koliko ih je!Sigurno ih ima 100!?"
Jato je odgovorilo:"Nema nas 100.Da nas je jos ovoliko koliko nas ima, i od toga dijela polovina, i od te polovine polovina i ti s nama, onda bi nas bilo 100".
Koliko je golubova u jatu?

mary-ann
14.04.2010., 20:56
Cetiri brata putem trce, jedan drugog ne moze da stigne?

U jednom sudu i vino i rakija, a nece da se pomijesa?

Jedan prut sve polje ogradi?

almond eyes
14.04.2010., 21:15
Tajna u okrugloj kuci:
-Citao novine.
Ko je ubica?

cuj u uglu kuce ,a okrugla

Kako zovu lift?
sedmica
Ne :D

Kako zovu lift?

Pritiskom dugmeta za pozivanje lifta :p :p
Da
A prva mozgalica :-B

almond eyes
14.04.2010., 21:17
Cetiri brata putem trce, jedan drugog ne moze da stigne?

U jednom sudu i vino i rakija, a nece da se pomijesa?

Jedan prut sve polje ogradi?
Tockovi na kolima :D

jedan prut :-?

mary-ann
14.04.2010., 21:22
Prvi odgovor tacan :) :-bd

strelok
14.04.2010., 22:15
Tajna u okrugloj kuci:
-Citao novine.
Ko je ubica?

Kako zovu lift?

Pitaju njihovog sina:-Igrao se u uglu sa igrackama :ymdevil:

almond eyes
17.04.2010., 19:17
@mary ann da nije kais odgovor na pitanje "svo polje jedan prut ..."?

Za trening vasih vijuga i vijugica :D
Fudbalski klub odigrao je 6 utakmica.
2 je dobio,2 izgubio i 2 odigrao nerijeseno.Na ovim utakmicama je dao 3 gola a primio 2.
Kojim rezultatom je zavrsena svaka od ovih utakmica?(Redoslijed nije bitan)

I jos:
Bez koze udje,a sa kozom izadje :-?

mary-ann
17.04.2010., 19:31

Jeste @almice.. :-bd

I jos:
Ovo bi mogao biti kruh :-\ :)

mary-ann
17.04.2010., 19:33
Letjelo jato golubova, a sa zemlje ih posmatrao jedan golub i rekao:"Koliko ih je!Sigurno ih ima 100!?"
Jato je odgovorilo:"Nema nas 100.Da nas je jos ovoliko koliko nas ima, i od toga dijela polovina, i od te polovine polovina i ti s nama, onda bi nas bilo 100".

Jos niko nije pokusao da odgovori na ovu zagonetku.. :)

Hajmo matematicari..da vas cujem B-) :D

ne klikaj me
17.04.2010., 20:08
[quote="mary-ann":315d2oa1]Letjelo jato golubova, a sa zemlje ih posmatrao jedan golub i rekao:"Koliko ih je!Sigurno ih ima 100!?"

Hajmo matematicari..da vas cujem B-) :D[/quote:315d2oa1]
36 ;)
evo vam mala pomoć postavke zadatka
2x+(x/2)+(x/2/2)+1=100 ;) ....i opletite po razlomcima :-*

Evo od mene malo matematike :
Ako se na jedan tas vage stavi cigla, a na drugi tas stavi tri četvrtine cigle i tri četvrtine kilograma, vaga je u ravnoteži. Kolika je težina cigle?

almond eyes
17.04.2010., 22:02

Jeste @almice.. :-bd

I jos:
Ovo bi mogao biti kruh :-\ :)
jeste,kruh je :)

almond eyes
17.04.2010., 22:05
[quote="mary-ann":1avj1ecf][quote="mary-ann":1avj1ecf]Letjelo jato golubova, a sa zemlje ih posmatrao jedan golub i rekao:"Koliko ih je!Sigurno ih ima 100!?"

Hajmo matematicari..da vas cujem B-) :D[/quote:1avj1ecf]
36 ;)
evo vam mala pomoć postavke zadatka
2x+(x/2)+(x/2/2)+1=100 ;) ....i opletite po razlomcima :-*

Ako se na jedan tas vage stavi cigla, a na drugi tas stavi tri četvrtine cigle i tri četvrtine kilograma, vaga je u ravnoteži. Kolika je težina cigle?[/quote:1avj1ecf]
3 kg :)

Titan
17.04.2010., 22:11
Ako se na jedan tas vage stavi cigla, a na drugi tas stavi tri četvrtine cigle i tri četvrtine kilograma, vaga je u ravnoteži. Kolika je težina cigle?

Ako se radi o normiranoj cigli, polazim od toga da je to slucaj..onda se radi o cigli tezine od.. 3 kg..dali je tacno ?

ne klikaj me
17.04.2010., 22:16

Ako se radi o normiranoj cigli, polazim od toga da je to slucaj..onda se radi o cigli tezine od.. 3 kg..dali je tacno ?
da tačNO :)

almond eyes
17.04.2010., 22:23
@kassel prepisivas,odgovorila sam prije tebe ;)
i da podsjetim:

Za trening vasih vijuga i vijugica :D
Fudbalski klub odigrao je 6 utakmica.
2 je dobio,2 izgubio i 2 odigrao nerijeseno.Na ovim utakmicama je dao 3 gola a primio 2.
Kojim rezultatom je zavrsena svaka od ovih utakmica?(Redoslijed nije bitan)

I jos:

Titan
17.04.2010., 22:39
[quote="almica"]@kassel prepisivas,odgovorila sam prije tebe ;)
__________________________________________________ __________________________________________________ ____________

Sory, almice, prepisao sigurno nisam, kada sam od ...ne klikaj me...pitanje kopirao i otvorio za odgovor, prije toga nikoga nije bilo.
Istina je da sam u odgovoru oklijevao, sada uocavam da si ti u tom periodu bila brza...o prepisivanju nema ni govora...nisi u pravu. [-x

xxlxxl
25.04.2010., 15:06
evo jedna lagana
od 1 do 100
koliko se puta ponavlja broj 9. :D

Titan
25.04.2010., 22:32
evo jedna lagana
od 1 do 100

10 puta...a moguce cak i 11 puta...jesam' potrefio ? ;) :D

ne klikaj me
25.04.2010., 22:34
evo jedna lagana
od 1 do 100
Broje li se 9 naopačke =)) ono ko 6 :))

Titan
25.04.2010., 22:40
Vid , ti nje, ona bi i 9-ku izvrnula.

xxlxxl
25.04.2010., 22:41
9 broj....
niste pogodili,to sam cuo uz fuka,idemo dalje :D

Titan
25.04.2010., 22:45
9 broj....
niste pogodili,to sam cuo uz fuka,idemo dalje :D

polako xxI....sta ti je to 9 broj...nije valjda 9 puta, de malo pojasni, kako to 9X ?

xxlxxl
25.04.2010., 22:53
polako xxI....sta ti je to 9 broj...nije valjda 9 puta, de malo pojasni, kako to 9X ?[/quote]
hehe,znaci kad brojis od 1 do 100...
koliko puta se pojavljiva broj 9.....
1,2,3,4,5,6,7,8,9-znaci 1
pa dalje :D broj ;)

Titan
25.04.2010., 23:17
pa eto vidis...9,19,29,39,49,59,69,79,89, i 99 = 11 X ako brojimo i prvu 9-ku

xxlxxl
25.04.2010., 23:29
bravo kassel,al nijen tacno :D
ja idem na lagano opustanje uz tv,pa ti jos razmisljaj.
;)

Titan
25.04.2010., 23:38
bravo kassel,al nijen tacno :D
ja idem na lagano opustanje uz tv,pa ti jos razmisljaj.
;)

i ti si mi ga jaran, prvo "bravo" a posle toga..profulo si. x_x :))
a mozel biti..99 puta ? :-@

cheguevara
26.04.2010., 00:37
evo jedna lagana
od 1 do 100

Broj 9 se ne ponavlja ni jednom u nizu od 1-100. Odnosno, pojavljuje se samo jednom. Dakle broj 9 je broj 9. 19 je 19, a 99 je 99.
Radi se o numeričkoj vrijednosti, ako sam se dobro izrazio. Nije u pitanju cifra.

Titan
26.04.2010., 01:02
evo jedna lagana
od 1 do 100

Broj 9 se ne ponavlja ni jednom u nizu od 1-100. Odnosno, pojavljuje se samo jednom. Dakle broj 9 je broj 9. 19 je 19, a 99 je 99.
Radi se o numeričkoj vrijednosti, ako sam se dobro izrazio. Nije u pitanju cifra.[/quote
__________________________________________________ __________________________________________________ ___________

Dobar si che...broj a ne cifra :-bd

sikter.ba
26.04.2010., 03:33
9 samo jednom.

xxlxxl
26.04.2010., 12:32
ma ne,joj od 1 do 100
koliko se 9 ponavlja
:D
a ja mislio od prve da cete pogoditi

ne klikaj me
28.04.2010., 17:39
ma ne,joj od 1 do 100
koliko se 9 ponavlja
:D
a ja mislio od prve da cete pogoditi
Haj ti prvo sjedi pa skontaj to tvoje 9 je l misliš na cifru,na brojnu vrijednost ili mozda pak tesktualni zapis nekog broja.Dobio si gomilu odgovora i svaki je na svoj način tačan....helem ostaje samo to da ti nisi možda "tačan" :)) fkt de se odluči kako dlefinitivno glasi pitalica ;)

optimus
28.04.2010., 21:08
Evo jedne izuzetno lake,poslje ovog prenemaganja oko brojeva :D

Koja je razlika izmedju Pape( katolicki poglavar) i goluba :)

Titan
28.04.2010., 21:42
Skoro da nema nikakve a u jedenom su isti kada se popnu na prozor obadvojica prave gluposti, sa oprostenjem..."seru". x_x :))

xxlxxl
29.04.2010., 13:26
Haj ti prvo sjedi pa skontaj to tvoje 9 je l misliš na cifru,na brojnu vrijednost ili mozda pak tesktualni zapis nekog broja.Dobio si gomilu odgovora i svaki je na svoj način tačan....helem ostaje samo to da ti nisi možda "tačan" :)) fkt de se odluči kako dlefinitivno glasi pitalica ;)[/quote]
:D 9-19-29-39-49-59-69-79-89-91-92-93-94-95-96-97-98-99 ;)
zar je bilo tesko

ne klikaj me
29.04.2010., 13:49
Haj ti prvo sjedi pa skontaj to tvoje 9 je l misliš na cifru,na brojnu vrijednost ili mozda pak tesktualni zapis nekog broja.Dobio si gomilu odgovora i svaki je na svoj način tačan....helem ostaje samo to da ti nisi možda "tačan" :)) fkt de se odluči kako dlefinitivno glasi pitalica ;)
:D 9-19-29-39-49-59-69-79-89-91-92-93-94-95-96-97-98-99 ;)
zar je bilo tesko[/quote]
nije teško....samo da je bila postavljena granica cifra-vrijednost ;)

Titan
30.04.2010., 22:52
Jedna vlo lagana.
______________ "Sta je to sto raste zimi, umire ljeti, a korijen mu je gore ?

ne klikaj me
30.04.2010., 22:55
snijeg..... :-\ led :-\

Titan
30.04.2010., 23:30
Moze i to, al ledenica je bio originalan odgovor.

Ponovo jedna lagana...."Ide a stoji. Sta je to " ?

mary-ann
02.05.2010., 22:02
Moze i to, al ledenica je bio originalan odgovor.

Ponovo jedna lagana...."Ide a stoji. Sta je to " ?

Da nije vrijeme-sat?

Titan
02.05.2010., 22:17
...mary-ann..... :-bd

mary-ann
05.07.2010., 21:21
Citajuci malo pricaonicu, skontah da vam je dosadno i da malo mozganja ne bi bilo na odmet...:D

Eh ovako:
Jedan policajac je svakog dana isao na posao stalnim utabanim stazama...Jednog dana skrene sa poznatog puta u jednu usputnu ulicu i udje u zgradu br.13, popne se na 3 sprat i udje u jedan stan bez plocice sa imenom na vratima...
Bio je tamo pola sata, pa izasao i brze bolje na staru stazu.Kao i svaki dan svrati u pekaru na burek, ali ga danas nije pojeo u pekari, nego ga je iznio na ulicu pa presao na drugu stranu ulice i tamo ga pojeo uz drvo..Zatim se vratio na stranu ulice gdje se nalazi pekara i malo nize i policijska stanica i mirno, nogu pred nogu otisao do posla.
Gdje je policajac bio i zasto je promjenio visegodisnju rutu????

Titan
05.05.2011., 00:05
Sorry mary_ann, izgleda da nitko nije znao tvoju zagonetku odgonetnuti,
da postavimo novu..

Muz ga ima, zena ga prima, pop ga ne koristi ! Sta je to ?

labosanka
05.05.2011., 00:19
da postavimo novu..

prezime.

mermaid
05.05.2011., 00:20
da postavimo novu..

Da nije možda osmijeh... :)

A šta je to?

Tata ga ima, majka ga prima. Ti ga dobiješ.

Titan
05.05.2011., 00:23
prezime.

Pomislio sam da ces reci, anamo ona stvar, ali aferim, pun pogodak...
mora da si to kod momka iz Banovica sa fejsa skinula..hahah

Titan
05.05.2011., 00:26
Da nije možda osmijeh... :)

A šta je to?

Tata ga ima, majka ga prima. Ti ga dobiješ.

Pa isto, kao i u predhodnom pitanju....prezime

labosanka
05.05.2011., 00:27
Pomislio sam da ces reci, anamo ona stvar, ali aferim, pun pogodak...
mora da si to kod momka iz Banovica sa fejsa skinula..hahah

Pa ja samo jednog jedinog Banovcana na fb imam, a to si ti.

mermaid
05.05.2011., 00:30
Pa isto, kao i u predhodnom pitanju....prezime

Jeste..isto, prezime ...

A gdje je nova pitalica? :)

Titan
05.05.2011., 00:38
Sta se servira na stol, a nije , ni za jesti, ni za piti ?

mermaid
05.05.2011., 00:42
Sta se servira na stol, a nije , ni za jesti, ni za piti ?

Ping pong loptica...

Nova :

Hrani se sama sobom, i kad se izjede, onda umire. Šta je to?

Titan
05.05.2011., 01:08
Ping pong loptica...

Nova :

Hrani se sama sobom, i kad se izjede, onda umire. Šta je to?

svijeca.....ja nemam nove pitalice

mermaid
05.05.2011., 01:10
svijeca.....ja nemam nove pitalice

Jeste..smisli nešto, pa pitaj sutra...:)